To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wypadanie macicy :(

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

.uzytkownik.usuniety.
Dotknęło bliską mi osobę. Coś tam niby w necie znalazłam i przeczytałam ale potrzebne mi więcej informacji. Przede wszystkim o tym czego ma wymagać od lekarza na wizycie i czego się spodziewać...

Pomożecie? icon_wink.gif

Z
cydorka
CYTAT(Zwierzo. @ Wed, 18 Jun 2008 - 11:54) *
Dotknęło bliską mi osobę. Coś tam niby w necie znalazłam i przeczytałam ale potrzebne mi więcej informacji. Przede wszystkim o tym czego ma wymagać od lekarza na wizycie i czego się spodziewać...

Pomożecie? icon_wink.gif

Z


generalnie dużo zależy od wieku
jeżeli to osoba w naszym wieku ( a mam 3 koleżanki 33-40 lat, które po porodach duuużych dzieci mają ten kłopot) to niby proponuje sie serię różnych ćwiczeń poprawiających, uelastyczniających okolicę krocza, wejście do pochwy itp. ale z tego co od nich wiem, to i tak finalnie kończy się operacją właściwie plastyką

jeżeli problem dotyczy kobiet w okresie około lub menopauzalnym, to proponuje sie operacje i to najczęściej nie tylko samą plastykę tylko często proponują kobietom usunięcie całej macicy ( przez pochwę oczywiście a nie przez brzuch), głownie ze względu na fakt, ze macica kobiecie w tym wieku już nie potrzebna a zawsze ryzyko nowotworów, mięśniaków itp sie eliminuje

jeżeli masz konkretne pytania, mogę zapytać zainteresowanych w obydwu grupach wiekowych icon_smile.gif

cyd


syza7
Dwa miesiące temu, leżałam w szpitalu na podtrzymaniu ciąży, której z resztą nie udało się uratować. Poznałam wtedy kobietę, którą skierowano na zabieg podwiązania takiej wypadającej macicy. Z tego, co się przypadkiem dowiedziałam, wynika, że leczy się to tylko zabiegowo. Jest to rutynowy zabieg ginekologiczny. Robi się go w znieczuleniu ogólnym lub zewnątrzoponowym(od pasa w dół). Jeśli nie ma żadnych komplikacji, wychodzi się ze szpitalu dzień lub dwa po zabiegu. Ta kobieta męczyła się z tym schorzeniem 3 lata, ponieważ dochowywała swoją niechodzącą matkę. Prace wymagające jakiegokolwiek wysiłku są przeciwwskazaniem do tego zabiegu. Podwiązanie macicy może bardzo łatwo się zerwać i należy przez jakieś pół roku się oszczędzać.

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć leżąc w szpitalu. Ponieważ należę do ludzi lubiących wdawać się w dyskusje, to udało mi się nazbierać dużo różnych informacji. Mam nadzieję, że trochę pomogłam. 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.