To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

przedszkole nr 109 na Nowowiejskiej - Wasze opinie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

fumiko
jak w temacie - zna ktoś, ma tam dzieci, co sądzicie o tej placówce we Wrocławiu? Plusy i minusy.
menada
Honoratka właśnie kończy pierwszy rok w tym przedszkolu. Obie jesteśmy bardzo zadowolone icon_smile.gif
Przedszkole jest duże, niektórzy uważają to za minus, ale dla mnie raczej plus. Dzieci mają dużo przestrzeni w środku - są 2 szatnie, 2 jadalnie, duża sala gimnastyczna z podestem (odbywają się tam przedstawienia i występy dzieci), duże sypialnie, na ogromnych korytarzach są ustawione duże zabawki ogrodowe i dzieci często się tam bawią, kiedy nie wychodzą na dwór.
Minusem jest dla mnie 1 łazienka na piętro (6 toalet i umywalek).

Personel jest fantastyczny, zarówno wychowawczynie, jak i personel pomocniczy. Pani Dyrektor jest zaradna i widać, że robi co może aby dzieciom było u niej jak najlepiej icon_smile.gif

Honoratka chodzi do grupy angielskojęzycznej, (jest też niemieckojęzyczna), swoje Pani uwielbia i z wielką chęcią biega do przedszkola.

Opłata miesięczna u nas to 169 zł + 5 zł dzienna stawka żywieniowa + 10 zł opłata grupowa (komitet) , czyli na początek ok 300 zł, w tym jest:

- angielski codziennie (przedszkole bilingwalne)
- niemiecki 2 x w tygodniu
- plastyka 1 x w tygodniu
- gimnastyka ogólnorozwojowa 1 x w tygodniu
- logopeda, pedagog (2 x w miesiącu, po godz 16.00 rodzic musi przyjść z dzieckiem) - oczywiście dobrowolne icon_wink.gif
- religia
- średnio raz na miesiąc dzieci mają teatrzyk, zabawę lub inne atrakcje wyjazdowe.

PÅ‚atne:
- rytmika 1 x w tygodniu (10 zł/miesiąc)
- gimnastyka korekcyjna 2 x w tygodniu (40 zł/miesiąc)
- basen pod opieką 2 instruktorów 1x w tygodniu (280 zł za pół roku)
- taniec
- tenis
- dodatkowe godziny języka

Na początku może cię przerazić pozorny chaos, bo przez ok miesiąc maluch w szatniach płaczą, rodzice odprowadzają je na piętra do sal, panie dwoją się i troją żeby jakoś dzieci przystosować do nowych warunków i udaje się w okolicach listopada icon_smile.gif


fumiko
dzięki menada, po przeczytaniu Twojego posta myślę, że Asia będzie zadowolona z tego przedszkola icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.