To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Krwawienie po ekstrakcji

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Gruszka
Jak długo może leciec krew po wyrwaniu zęba ( a konkretnie dwóch - górnej 7 i 8 ). Wyrwałam dziś o 8:30 i wciąż pojawia isę krew - nie jakos bardzo duzo, ale wciąż. Nie wiem, czy to normalne? w sumie po dwóch zębach rana jest spora...

Mam jałowe gaziki - wsadzić sobie i przygryźć czy lepiej nie?
cholera - jestem w pracy i nie moge co 5 minut latac do łazienki, żeby opróżnic jamę ustną... icon_smile.gif
ratunku!

i ile działa standardowe znieczulenie miejscowe? bo wypatruje momentu, żeby zażyć pigułę, ale na razie mnie tylko muli ta dziura, ale jakoś specjalnie nie boli..
cydorka
jak góra i 2 za jednym razem to może, oj może, mi podsiąkało dobre kilka godzin, ja wkładałam zwinięty mały gazik i zaciskałam, wymieniałam jak czułam, ze jest mokry, znieczulenie działa jeszcze trochę, zwyczajnie jak Cię zacznie boleć to "piguła" - tak myślę

cyd
Gruszka
Dzięki Cyd. Zacisnęłam. Popijam tez zimną wodę. Ehh.

Zęby to chyba największa słabość naszego gatunku... icon_smile.gif
AnkaSkikanka
CYTAT(Gruszka @ Wed, 02 Jul 2008 - 13:56) *
Zęby to chyba największa słabość naszego gatunku... icon_smile.gif

Mój pradziadek by Cię wyśmiał za to zdanie icon_wink.gif Miał szkorbut "za wojny" i został bez zębów w rozkwicie życia. Radził sobie do końca swych dni bez problemu i bez protezek icon_wink.gif A zmarł, jak miał lat 93. Palił skręty z gazety od 15 roku życia. Gdyby nie to, żyłby pewnie ze 150 icon_wink.gif
Gruszka
CYTAT(plombiusz @ Wed, 02 Jul 2008 - 14:07) *
Miał szkorbut "za wojny" i został bez zębów w rozkwicie życia. Radził sobie do końca swych dni bez problemu [...]

Plombiusz, toż przeca napisałam, że ZĘBY to słabość - ale jak ich juz nie ma to nie ma też problemu 06.gif
AnkaSkikanka
He he icon_biggrin.gif Rozchodzi się o to, że bez nich da się żyć podobno i są większe słabostki naszego gatunku... A po ekstrakcji bywa różni. Na mnie się wszysko goi jak na psie. Ale samo krwawienie zależy też często od cery i koloru włosów - tzn. są tendencje różne. Na razie się nie przejmuj icon_smile.gif
Edi Zet :)
Gruszka, staraj się płukać buzię rzadko. Chodzi o to, żebyś nie wypłukała skrzepu. Ja bym sobie zrobiła zimny okład z zewnątrz. Jak wypłuczesz skrzep może pojawić się suchy zębodół a to bo jak cholera.... Gaziek w buzi jak najdużej....
Gruszka
Edi, staram się nie płukać, tylko pije małymi łyczkami i trzymam taką zimną wodę chwilę w ustach... cholera, może jednak nie będę...

To lece se wcisną gazik...

Plombiusz - od cery i koloru włosów powiadasz... icon_smile.gif a konkretnie? icon_smile.gif
AnkaSkikanka
CYTAT(Gruszka @ Wed, 02 Jul 2008 - 14:34) *
Plombiusz - od cery i koloru włosów powiadasz... icon_smile.gif a konkretnie? icon_smile.gif

Np. rudzi z jasną karnacją mają tendecję do mocnego krwawienia.
Sabina
CYTAT(plombiusz @ Wed, 02 Jul 2008 - 14:40) *
Np. rudzi z jasną karnacją mają tendecję do mocnego krwawienia.

Wie co mówi. Ma rudą żonę i syna 06.gif
Ja krwawię strasznie. Po zębie 2 dni. Ale może będziesz miała więcej szczęścia icon_smile.gif

Po porodzie leżę 4 godziny na metalowym fe basenie i się zastanawiają nade mną czy macica mi pękła wzdłuż czy w poprzek 29.gif
Gruszka
No, mi bliżej do czarnych niż do rudych icon_wink.gif więc jak przystało na brunetkę krwawienie ustało. Coprawda jeszcze różne cuda wypluwam, ale żywa krew to to juz nie jest, więc mam nadzieje, że będę żyć 06.gif

Generalnie nic mnie nie boli - wczoraj tylko zazyłam na wieczór jedną jedyną tabletkę - i to właściwie tak na wyrost, bo nie bolało mnie jakoś specjalnie. Dzis też jest ok. Ból jest tylko jak dotknę tego miejsca np. językiem i trochę jak przełykam slinę. Ale to raczej takie "czucie" tego miejsca niz ból. Więc ogólnie jestem otpymistycznie nastawiona. Ale dal cierpiących - polecam Antidol 15. Łyknęłam wczoraj tylko jedna tabletkę i było mi super. W ogóle zero jakiegokolwiek bólu i to ekspresowo. I taka błogość icon_smile.gif ach ta kodeina icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.