To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zupa - krem z borowikow lub innych

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agullo
kochane!!
poratujcie mnie przepisem na zupe-krem z borowikow albo innych grzybow. Moja Matylda ma za tydzien 2 urodziny i chcialam zrobic takowa zupe na obiad. Jadlam niedawno w restauracji i byla pyszna, przepyszna, co ja pisze, byla REWELACYJNA. Podana z grzankami i kleksem smietany na srodku talerza. Pycha. Zna ktos taka rzecz do jedzonka?
Na drugie chcialam zrobic jakies miecho ale tez nie mam pomyslu jeszcze jakie. Myslalam o zrazikach z indyka bo wolowina wychodzi mi zawsze twarda jak najgrubsza podeszwa. Licze na porade!!!!!
pozdrowionka
Agnieszka
kasiarybka
Zupa krem pieczrkowy z grzankami
śmietana, 3 łyżki
pieczarki, 300 gramów
cebula, 1 sztuka
olej, 2 łyżki
masło, 1 łyżka
Rosół wołowy WINIARY, 2 kostki
chleb ciemny , 4 kromki
ser parmezan tarty, 1 łyżka

Rosół wołowy przyrządzić wg przepisu na opakowaniu. Pieczarki oczyścić, pokroić. Cebulę posiekać. Pieczarki i cebulę podsmażyć na maśle (ok. 5 minut). Połączyć z Rosołem i śmietaną, zagotować. Zmiksować. Chleb pokroić w kostkę, zrumienić na oleju. Grzanki posypać serem.


Zupa krem z borowików
Rosół drobiowo-warzywny Kogutek WINIARY, 2 kostki
borowiki świeże, 50 gramów
marchew, 1 sztuka
pieprz
por mały, 1 sztuka
natka pietruszki (posiekana), 2 łyżki
śmietana, 2 łyżki

Grzyby, marchew i por oczyścić, pokroić. Rosół przygotować wg przepisu na opakowaniu. Do Rosołu dodać grzyby i warzywa. Gotować 20 minut. Zmiksować. Dodać śmietanę. Doprawić pieprzem




Mam nadzieję, że to o to chodziło icon_smile.gif


Na drugie danie propoinuję:


Gulasz słodko-kwaśny
pomidor, 2 sztuki
papryka zielona, 2 sztuki
tłuszcz, 1 łyżka
wieprzowina, 600 gramów
cebula duża, 2 sztuki
Fix do potraw chińskich WINIARY, 1 opakowanie





Mięso pokroić w kostkę, smażyć na tłuszczu 10 minut. Paprykę, pomidory i cebulę oczyścić, rozdrobnić. Fix rozprowadzić w 500 ml wody. Mięso połączyć z fixem i warzywami, dusić pod przykryciem 20 minut.


Kotlety z indyka
jajko, 1 sztuka
pieprz
papryka mielona
papryka konserwowa, 100 gramów
Przyprawa do zup, sosów, sałatek WINIARY
ser żółty, 100 gramów
szynka konserwowa, 100 gramów
sznycle z indyka, 4 sztuki
bułka tarta, 2 łyżki
olej do smażenia





Mięso rozbić, oprószyć Jarzynką, pieprzem i papryką. Szynkę, ser i paprykę pokroić w paski. Układać porcje farszu na mięsie, zawijać w rolady. Jajko rozbić, dodać Przyprawę i pieprz. Mięso zanurzać w jajku i obtoczyć w bułce tartej. Smażyć na rozgrzanym oleju ze wszystkich stron.


Schab z sosem majonezowym
Jarzynka do mięs WINIARY 2 łyżki
Jarzynka WINIARY 1 łyżka
1 kg schabu b/k
4 łyżki oleju
1 lampka białego wina
Sos majonezowy różowy:
Majonez dekoracyjny WINIARY 5 łyżek
2 ogórki konserwowe
3 łyżki ketchupu




Mięso natrzeć Jarzynką do mięs, skropić olejem i winem. Pozostawić na 1 godzinę.
Obsmażyć na rumiano. Zagotować 1,5 litra wody z Jarzynką, włożyć podsmażone mięso, gotować 40 minut. Ostudzić.
Sos majonezowy: Ogórki pokroić w drobną kostkę. Majonez połączyć z ogórkami i ketchupem.
Mięso pokroić w cienkie plastry. Podawać z sosem majonezowym.


Wszystkie przepisy są ze strony WINIARY, ja zresztą można zauważyć po składnikach icon_wink.gif
podaję link zainteresowanym i naprawdę polecam, bo stronka jest super icon_smile.gif
https://www.winiary.pl/przepisy.asp#
Ptysiak
Zupa krem z borowików

SKŁADNIKI:
0,6 kg borowików
0,25 l śmietany 30%
100 g masła
100 g cebulki
0,5 l bulionu mięsnego
sól
pieprz
natka pietruszki

PRZYGOTOWANIE:
Borowiki oczyścić i pokroić w ćwiartki. Smażyć na oleju, aż odparuje woda zawarta w grzybach. Dodać masło i cebulkę pokrojoną w kostkę. Do przesmażonych skladników dodać bulion i gotować na małym ogniu przez 15 minut. Następnie wszystko zmiksować i ponownie zagotować, dodać śmietanę i doprawić do smaku solą i pieprzem. Podawać na gorąco z grzankami i posiekaną natką pietruszki.
Liczba porcji: 4.
Do smazenia i gotowania najlepiej użyć garnka.


Krem cebulowo-grzybowy

40 dag świeżych grzybów mieszanych (najlepiej borowików, kurek, maślaków), 4 cebule, 3 dag masła, 2 łyżki mąki, łyżka oleju, łyżka posiekanej natki pietruszki, pieprz, sól

Grzyby oczyścić, umyć, pokroić na wąskie paski, udusić w maśle, zagęścić mąką wymieszaną z niewielką ilością wody. Cebulę drobno pokroić, podsmażyć na oleju, zalać pięcioma szklankami osolonej wody (jeśli ktoś lubi, może dodać trochę kminku i startej gałki muszkatołowej) i ugotować. Gdy będzie miękka, zmiksować ją z wywarem i częścią grzybów. Wlać zupę do garnka zresztą duszonych grzybów, wymieszać, podgrzać, przyprawić do smaku, posypać natką. Podawać z grzankami z bułki.

Zupa krem z zielonego groszku z grzybami

Litr bulionu warzywnego (może być z kostki), 50 dag zielonego mrożonego groszku, 20 dag świeżych grzybów (boczniaków lub pieczarek), cebula, pół szklanki kremówki, dwie łyżki oleju, gałka muszkatołowa, pieprz, sól

Do wrzącego bulionu włożyć groszek, postawić garnek na małym ogniu i gotować 15 min pod przykryciem. Cebulę pokroić w drobną kostkę, zeszklić na odrobinie oleju, przełożyć do groszku i chwilę razem gotować. Grzyby umyć, osuszyć, pokroić na wąskie paski, obsmażyć na pozostałym oleju, przyprawić solą i pieprzem. Z garnka wyjąć łyżką cedzakową trochę groszku, zmiksować i przyprawić do smaku solą, pieprzem i odrobiną gałki. Wlać śmietanę (2 łyżki zostawić), zagotować. Pozostały groszek i pokrojone grzyby rozłożyć do gorących talerzy, zalać wrzącym kremem. Każdą porcję udekorować łyżeczką śmietanki i lekko oprószyć gałką

Zupa-krem z pieczarek

2 l wywaru z włoszczyzny, 40 dag pieczarek, mała cebula, łyżka masła, 2 łyżki mąki, 2 żółtka, szklanka śmietanki, natka pietruszki, sól, pieprz

Pieczarki i cebulę pokroić w plasterki, udusić na maśle, przełożyć do garnka z wywarem i zagotować. Dolać zawiesinę z mąki i pięciu łyżek wody. Gotować kilka minut, zdjąć z ognia, zmiksować i jeszcze raz podgrzać. Żółtka wymieszane ze śmietaną i niewielką ilością gorącego wywaru wlać do zupy, wymieszać i od razu zdjąć z ognia (nie gotować), przyprawić. Podawać z grzankami i posiekaną natką.
agullo
hej, ogromne dzieki za przepisy w najblizszych dniach zostana wyprobowane. A czy wy gotowalyscie juz taka zupe?
Z przepisu Winiar zostawiam wszystko oprocz produktow "Winiary" typu "Jarzynka" i inne. Programowo nie uzywam tych rzeczy bo to podobno straszne swinstwo w sensie przeladowania dziwnymi zwiazkami chemicznymi, rakotworczymi i rozwalajacymi watrobe. No i tak se mysle ze, juz lepiej rosol ugotowac samemu i zamrozic w porcjach np.
pozdrowka serdeczne
Agnieszka
kasiarybka
Agnieszka masz rację z tymi przyprawami ja też staram sie nie używać, przekopiowałam Ci cały przepis ze strony "Winiary" , nie chciałam nic zmieniac, dlatego też tak wyglada icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.