To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Konkurs - co to jest

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
wiesiołek
To jest rysunek Agatki wykonany dwa dni temu. Agatka ma 4,5roku.

ProszÄ™ o podanie trzech propozycji.
Jeśli bedziecie daleko od prawdy podam podpowiedź 06.gif

Konkurs ogłaszam, bo jak się dowiedziałam co to jest to mi szczęka z hukiem padła na podłogę - to właściwie już jest jakaś podpowiedź. icon_wink.gif

MagduÅ›
Jak dla mnie to jest Baba Jaga na miotle albo bałwanek.
fafura
wg mnie- rycerz na koniu 06.gif
Mafia
mama?
fifafo
miotła stoi w koncie smutna icon_smile.gif)
mama_do_kwadratu
Harry Potter
szantrapa
zegar z kukułką
wiesiołek
Jak na chwilę obecną najbliższe prawdy są odpowiedzi : zegar z kukułką oraz miotła w kącie icon_wink.gif, choć nie jest to "to"


Podpowiedż pierwsza:
nie jest to żadna postać, czyli żaden człowiek ani zwierzę ani ich podobizna

Proszę próbować dalej ognisko.gif
Gremi
a moze wulkan albo jakas osoba na szczycie gory??
albo tez zamiatanie czegos do kata ??
AnkaSkikanka
W pierwszej chwili myślałem, że to przerażony tata w fartuchu w kuchi icon_biggrin.gif Ale po wyjaśnieniach / podpowiedziach dochodzę do wniosku, że to Wally icon_wink.gif
wiesiołek
A co to jest Wally?
Jakby jakaś istota ludzkopodobna to przypominam podpowiedź pierwszą: to nie jest ani człowiek, ani zwierzę ani nic do nich podobnego, wbrew pozorom 06.gif

Proszę próbować dalej. Jeśli po kolejniej wypowiedzi nie zbliżycie się do prawdy, podam podpowiedż drugą. 06.gif
Sabina
Zuzia (lat 4 i pół) mówi że to jest robot. Zgadła? Mamy ochotę na tort 06.gif
wiesiołek
CYTAT(Sabina @ Tue, 22 Jul 2008 - 12:55) *
Zuzia (lat 4 i pół) mówi że to jest robot. Zgadła? Mamy ochotę na tort 06.gif



No...powiem szczerze, że Zuzia jest chyba najbliżej prawdy z dotychczasowych uczestników -szansa na tort jest.

Aczkolwiek jeszcze trzeba nad odpwiedzią popracować. frajer.gif

Jednocześnie podam więc dodatkową wskazówkę: jest to urządzenie techniczne (w tym sensie może i robot), a właściwie całość jest rysunkiem technicznym.
Proszę Zuzię i pozostałych konkursowiczów o uściślenie: co to za urządzenie i czym są poszczególne elementy rysunku.
AnkaSkikanka
CYTAT(wiesiołek @ Tue, 22 Jul 2008 - 10:43) *
A co to jest Wally?

To robot z nowej bajki, która właśnie wchodzi do kin.
ulcik
rany ... odkurzacz ???

u
wiesiołek
CYTAT(plombiusz @ Tue, 22 Jul 2008 - 13:10) *
To robot z nowej bajki, która właśnie wchodzi do kin.


Ostatecznie przecinam teorię iż jest to cokolwiek w formie ludzkopodobnej- w tym robot, który miałby mieć kształby przypominające człowieka lub zwierzę. Nie tędy droga.

Patrz wskazowka druga powyżej 29.gif
wiesiołek
CYTAT(ulcik @ Tue, 22 Jul 2008 - 13:12) *
rany ... odkurzacz ???

u



04.gif 04.gif dobre, ale nie.

Ale kierunek myślenia słuszny.
jaAga*
Mi w pierwszej chwili na myśl przyszła rakieta....?

Choć przypomina też trochę mikser..malakser...ewentualnie sokowirówkę....ta czerwień w środku.
Nie za dużo odpowiedzi podałam, skoro to konkurs? icon_redface.gif
wiesiołek
CYTAT(jaaga78 @ Tue, 22 Jul 2008 - 13:40) *
Mi w pierwszej chwili na myśl przyszła rakieta....?

Choć przypomina też trochę mikser..malakser...ewentualnie sokowirówkę....ta czerwień w środku.
Nie za dużo odpowiedzi podałam, skoro to konkurs? icon_redface.gif



Iloś prób nieograniczona. Prawdopodobieństwo trafienia dążące do zera i tak. frajer.gif No chyba, że ktos ma wyobraźnię...jak moja córcia.

Dla ułatwienia kolejna podpowiedź; nie jest to urządzenie AGD.

Ta czerwień w środku to raczej dla zmyły 08.gif Kolor tego elementu mógłby być dowolny- w rzeczywistości zwykle jest szary, czarny lub podobnie nudny.

Aczloklwiek jest to bardzo ważna część dla funkcjonowania urządzenia.

Ta rakieta to jest raczej krok we właściwym kierunku.
fafura
laptop! te czarne punkty to obrazki na monitorze, brÄ…zowa jest myszka a to czerwone to kabelek .... 02.gif
wiesiołek
CYTAT(fafura @ Tue, 22 Jul 2008 - 13:54) *
laptop! te czarne punkty to obrazki na monitorze, brÄ…zowa jest myszka a to czerwone to kabelek .... 02.gif



Fafura, próbuj dalej. icon_wink.gif

Kolejna, (trzecia czy czwarta- straciłam rachubę icon_redface.gif ) i przedostatnia podpowiedź: nie jest to coś co normalni ludzie mają w domu/ w mieszkaniu.

Jeśli już ktoś to ma, albo gdzieś to bywa to na zewnątrz, na powietrzu. Przy czym powietrze ma tu kluczowe znaczenie.

No i co wy na to?
jaAga*
Ta podpowiedź mnie zabiła......normalni ludzie.....
Może to jest jakiś teleskop...?
ewik.
karmnik - te czarne to ptaszki, czerwone to wiatraczek icon_wink.gif

stoi taki jeden u mnie na podwórku icon_smile.gif
blaire
Mnie to na satelitÄ™ wyglÄ…da. Albo prom kosmiczny.
blaire
Koleżanka, która siedzi przy biurku obok mówi, że to strach na wróble albo łódka.
fafura
odkurzacz do liści- tudzież kosiarka ogrodowa
wiesiołek
CYTAT(ewik. @ Tue, 22 Jul 2008 - 14:19) *
karmnik - te czarne to ptaszki, czerwone to wiatraczek icon_wink.gif

stoi taki jeden u mnie na podwórku icon_smile.gif



To czarne to nie są ptaszki, całosć to nie karmnik ..
...ale to czerwone to JEST część wiatraka. brawo_bis.gif

Jeśli resztę rozwikłasz prawidłowo to zwiniesz Zuzi tort sprzed nosa.

No to teraz kto pierwszy ten lepszy.
To jest ostatnia podpowiedź. Wiecie już baaardzo dużo
blaire
MÅ‚yn?
blaire
Barometr? Coś do określania pogody? Sprawdzania kierunku wiatru? Wiatromierz?
wiesiołek
CYTAT(blaire @ Tue, 22 Jul 2008 - 14:29) *
MÅ‚yn?


Proszę podać szczegóły.
Nie wiem czy to cokolwiek miele ( tego mi Agatka nie zdradziła) i dlatego nie nazwała tego "młyn"

Proszę teraz o szczegółowe odpowiedzi z okresleniem funkcji poszczególnych elementów urządzenia, bo nie będę wiedziała do kogo w końcu ten tort ma jechać. 08.gif

Od tej chwili nie podpowiadam i nie komentuję tylko czekam na odpowiedź najbliższą (w szczegółach) prawdy.

Gdy taka padnie ogłoszę winiki icon_lol.gif
blaire
Różowe u góry to daszek. brązowe-skrzydło wiatraka. I to skrzydło ma za zadanie poruszanie tych różowych "rąk".
blaire
A może to wiatrak prądotwórczy?
wiesiołek
Miałam nie komentować, ale muszę króciutko-ponieważ nie mam (jak się okazuje icon_confused.gif ) wystarczającej wiedzy na temat zadań wszystkich wyliczanych przez was elementów aby tu autorytatywnie się wypowiadac , bedę musiała po południu skonsultować się z autorką rysunku by uściślić pewne detale i dopiero wtedy podam wyniki.

A Wy w miedzyczasie starajcie siÄ™ 06.gif
Irenka.
Ja mam już wodę z mózgu po przeczytaniu wszystkich podpowiedzi, ale spróbuję..

Klimatyzator?
blaire
Koleżanka obstawia kosiarkę do trawy. icon_biggrin.gif
ewik.
Zastanawiam się co to jest to żółte - jeżeli czerwone to jest część wiatraka, to może żółte to jest piasek, niebieskie - piaskownica, różowe - ręce które sypią piasek do wiatraka

o taki
yennefer
Może to budzik?
blaire
CYTAT(mama_D @ Tue, 22 Jul 2008 - 15:23) *
Może to budzik?


Chyba podpowiedzi nie czytałaś wink.gif
Sabina
Albo nie czytała, albo trzyma budzik w ogrodzie 03.gif

Robot, na powietrzu, ma wiatrak.... ma guziory, zwykle szare icon_rolleyes.gif 37.gif
Skoro normalni majÄ….... hm...


No nie wiem, stawiam na klimatyzator, choć mam wątpliwości... nie znam zbyt wiele normalnych co to to mają w domu. Nawilżacz?
Ale ten ogród mnie zmylił... wiatraczek na rowerze? A może karuzela... nie w domu, nie odpada.

Robot z wiatrakiem.... mikser? Maszynka do mielenia mięsa!

W ogrodzie 37.gif

Zaraz... ale to miało być nie w ogrodzie, a na powietrzu... czyli balkon... powietrze... kluczowe

Wika mówi że samolot. Antek stawia na pilot. Ja już zgłupiałam. Wiatrak ogrodowy? Znaczy taki co jak powietrze dmuchnie to to się kręci?
Albo róża wiatrów.

Zaraz! A może termometr! Mierzy temp. na powietrzu. icon_smile.gif
wiesiołek
Chwilowo wstrzymuję podpowiedż , że to nie może byc w domu. Po zastanowieniu się doszłam do wniosku , że coś mi tu nie gra i tę kwestię muszę wyjasnić z córcią. Być może prawidłowa odpowiedź nawet już padła choć przy użyciu innych określeń niż te jakie wypowiedziała autorka dzieła.

Okazuje się, zże nie byłam wystarczajaco dociekliwa w słuchaniu wyjasnień icon_redface.gif

Póki co siedzę poza domem i fusze , więc wyjasnienia dopiero jutro.
Sabina
Stawiam na termometr/barometr. icon_smile.gif
lalalala
Automatycznie się otwierające drzwi do garażu. 06.gif

No powiedzcie już co to jest!
wiesiołek
no dobra, wieczorem w ogniu pytań krzyżowych uzupełniłam wiedzę i do rzeczy:

Agatka nazwała urządzenie wiatrakiem i podstawowe informacje jakie zebrałam sugerowały mi , że jest to wiatrak zewnętrzny który nie ma nic wspólnego z urzadzeniami AGD. Tu się wkradła się pewna nieścisłość , którą zaraz wyjaśnię.

Dwa różowe prostokąty na górze to włącznik i wyłącznik wiatraka, poniżej dwie czarne plamy to czujniki wiatru, na poglądowym rysunku kierunek przepływu wiatru jest zaznaczony dwoma różowymi kreskami (opacznie branymi za ręce), strumień powietrza pada z lewej strony rysunku i wylatuje z prawej.

Na rysunku nie zaznaczono po prawej stronie grubszej kreski obok kierunku wypływu powietrza ale w domyśle jest tam rura, która prowadzi strumień powietrza do mieszkania/domu, koło którego wiatrak stoi. No i tu była moja wpadka bo nie zajażyłam że urządzenie co prawda zewnętrzne ale jakoś z wnętrzem połączone icon_redface.gif

To czerwone w środku to wał silnika i sam silnik. Silnik napędzany jest poprzez ruch skrzydeł wiatraka- te dwa różowe trapezy pod silnikiem. Sam mechanizm działania silnika jest mi bliżej nie znany, ale jego zadaniem jest sprężenie i skierowanie ruchu powietrza (wiatru) do rury i wprowadzenie go do wewnątrz pomieszczenia w duszny i gorący dzień. W urządzeniu nie następuje chłodzenie powietrza ,więc nie jest to klimatyzator w ścisłym tego słowa znaczeniu

Pomiędzy skrzydłami wiatraka jest -tu określenie autorskie- "cebulka naprawcza", która działa automatycznie w przypadku zepsucia się urządzenia. W takiej sytuacji brązowa osłona otwiera się i ze środka "cebulki naprawczej" wysuwają się automatycznie łapki ,które usuwają usterkę - i to jest element robota.

To zółto -zielone na samym dole to płyta na której wiatrak porusza się celem ustawienia odpowiednio do kierunku wiatru. W połączeniu z czarnymi czujkami wiatru pozwala na optymalne wykorzystanie energii wiatru do swojej pracy.

Podsumowując (jest to, choć ze strony autorki wynalazku takie określenie nie padło), dmuchawa/wentylator wnętrz na generator wiatrowy z elementami sterowania automatycznego. icon_rolleyes.gif

Urządzenie ekologiczne i jakże przydatne w każdym gospodarstwie domowym. Póki co nie opatentowane. 06.gif

No i teraz pojęcia nie mam kto wygrał konkurs:-? : czy evik która pierwsza użyła słowa" wiatrak" czy Sabina na spółke z Zuzią które wykryły elementy robotyki i skąd padły określenia wiatrak ogrodowy, czy Isia 23 która napisała klimatyzator ( blisko) czy blaire która napisała wiatrak prądotwórczy (czyli de facto generator wiatrowy, choć prąd jest tu tylko pośrednio do zamiany energii wiatru zewnętrznego w strumień wdmuchiwanego powietrza ).

Prosze teraz wszystkich uczestników i oberwatorów to wskazanie do kogo ten tort ma powędrować, bo jestem w kropce 06.gif.

PS. Dotyczchas Agatka nigdy zainteresowań technicznych nie przejawiała, a na rysunkach przeważały królewny i kwiatki. O tym że istnieją czujniki, wał korbowy, i platformy jezdne nigdy nie słyszała ode mnie. Co do naturalnych żródeł energii to moją siostra prowadzi firmę z pompami ciepła , czasami na ten temat w domu się rozmawia, ale o generatorach wiatrowych, skąd icon_question.gif
jaAga*
To teraz mi odpowiedz dlaczego rakieta to dobry kierunek 37.gif 08.gif .
A moim zdaniem tort powinien powędrować do Zuzi....w końcu najmłodsza icon_wink.gif.....innym w biodra pójdzie 04.gif .
wiesiołek
CYTAT(jaaga78 @ Wed, 23 Jul 2008 - 10:12) *
To teraz mi odpowiedz dlaczego rakieta to dobry kierunek 37.gif 08.gif .
A moim zdaniem tort powinien powędrować do Zuzi....w końcu najmłodsza icon_wink.gif.....innym w biodra pójdzie 04.gif .



Rakieta to był dobry kierunek w prównaniu do mamy, baby jagi , rycerza czy innych postaci. Wszak rakieta, podobnie jak nasz wentylator na generator wiatrowy to urządzenie technczne z elementami strowania automatycznego. W tym sensie, na pewnym etapie, rakieta była blisko prawdy. Prawda ? 06.gif

Zauważyłam właśnie, że wśród kandydatów do nagrody jest też ulcik wszak odkurzacz działa na nieco podobnej zasadzie- chodzi o zasysanie powietrza z jednej strony i wydmuchowanie go pod ciśnieniem z drugiej...
ulcik
CYTAT(wiesiołek @ Wed, 23 Jul 2008 - 08:22) *
Zauważyłam właśnie, że wśród kandydatów do nagrody jest też ulcik wszak odkurzacz działa na nieco podobnej zasadzie- chodzi o zasysanie powietrza z jednej strony i wydmuchowanie go pod ciśnieniem z drugiej...



toś mnie rozbawiła icon_biggrin.gif

u
wiesiołek
To znaczy ucieszyła? Czy jak? Nie czujesz się godna i masz innego kandydata na zwycięzcę?

Prosze naprawdę o wasze opinie, bo nie wiem jak to rozstrzygnąć icon_rolleyes.gif i w tej skomplikowanej sytuacji potrzebuję wielu głosów dla jasności. icon_mrgreen.gif
fafura


ja obstawiam propozycję Sabiny,choć też nie jest do końca sprecyzowana, ale wydaje mi się najbliższa

CYTAT(Sabina @ Tue, 22 Jul 2008 - 17:54) *
Robot, na powietrzu, ma wiatrak.... ma guziory, zwykle szare icon_rolleyes.gif 37.gif



wiatrak u evik skojarzył mi się raczej z takim wiatraczkiem ozdobnym, co to sobie stoi i się kręci ciesząc oko- nie ma na celu schładzania

isia23- klimatyzator- no nie jest to klimatyzator, co sama pisałaś icon_smile.gif

a wiatrak prądotwórczy blair miał produkować docelowo prąd, a nie wtłaczać powietrze do pomieszczeń



masz zagwozdkÄ™ 08.gif
ewik.
CYTAT(fafura @ Wed, 23 Jul 2008 - 09:46) *
wiatrak u evik skojarzył mi się raczej z takim wiatraczkiem ozdobnym, co to sobie stoi i się kręci ciesząc oko- nie ma na celu schładzania

bo o takim pisałam 08.gif więc jedna mniej 06.gif
Sabina
Nadmienić muszę - w razie czego - że Zuzia jest "bezmlekowa" czyli, że nie może jeść tortów w których zawartość wchodzi: ser, śmietana, serwatka, mleko pełne, mleko nie pełne,
mleko w proszku, mleko w płynie, maślanka, masło, czekolada mleczna, tudzież inna część krowia. 06.gif niestety... tak więc tort wymaga większej kombinatoryki 11.gif

Co nas nie zniechęca do brania udziału w zawodach wszelakich icon_smile.gif
Myślę jednak, że tort należy się twórczyni tak skomplikowanej maszyny - wszak jest wynalazcą 02.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.