To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pokrzywka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

michalenka
Moj synek ma objawy jakby poparzyl sie pokrzywa icon_sad.gif jak sie podrapie lub uderzy wyskakuja mu cos w postaci rozlanych babli takich jakie wyskakuja po poparzeniu pokrzywa:( Bylismy u lekarza ktory stwierdzil jakas alergie kazal narazie synka obserwowac czy nie ma problemow z oddychaniem i kazal przepajac go woda zeby ten alergen wygonic. Nie wiem co mam robic jak allanek ma ubranko z dlugim rekawkiem i spodenki nic nie wyskakuje ale twarz raczki i dzis glowke jak sobie masowal bo raczej to drapanie nie bylo to wyglada to okropnie icon_sad.gif wprawdzie schodzi wszystko bez sladu po 15 min ale bardzo sie tym martwie zeby nic z tego sie nie rozwinelo:( Mam prosbe do mam ktore mialy lub maja podobne objawy u maluszkow o rade co to jest, jak sie tego ustrzec i czy to wyleczlne i wogle czy robic jakies testy badania..... Prosze o rade. blagam.gif 13.gif
Agulka 75
Ciut dziwny ten twój post icon_neutral.gif
"Byliśmy u lekarza który który stwierdził jakąś alergię i kazał go przepajać wodą żeby ten aregen wygonić" .

Czy to na pewno był lekarz ???

Po pierwsze to z twojego opisu wynika że synek wykazuje bardzo silną reakcję alergiczną i NIE MOŻNA pozostawić tak tego bez leczenia i konsultacji z dobrym lekarzem, najlepiej alergologiem.

Boże, czy ktoś tu słyszał o wypłukiwaniu alergenów z organizmu wodą wodą ??? - zastanawiam się czy się śmiać czy płakać nad tym zaleceniem "lekarza".

Dziewczyno idź jak najszybciej z synkiem do odpowiedniego specjalisty bo mały cierpi !

Najprawdopodobniej twój synek będzie miał zrobione testy, na razie z krwi i dostanie odpowiednie leki, np. zyrtec .
Twoje zadanie będzie polegało na tym żeby w otoczeniu synka znaleźć to co go tak bardzo uczula - być może jest to alergia na zwierzę (jeśli posiadacie) , na środki czystości których używasz do sprzątania lub prania , mogą go uczulać kosmetyki których używasz ty albo twój partner (dezodoranty, perfumy, lakier do włosów, itp.)
Mały może być również uczulony na kurz albo ma alergię pokarmową .

Jak widzisz uczulać może wszystko , ważne jest to żeby jak najszybciej zgłosić się z synkiem do alergologa , zrobić badania, podawać małemu leki i uważnie obserwować go z czym miał kontakt kiedy wystąpiła pokrzywka.

Pozdrawiam.
konto_usunięte
pokrzywka często bywa idiopatyczna. więc można nie ustalić przyczyny.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.