To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

noworodki, wcześniaki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Magdula
Mam pytanie w imieniu przyszłych rodziców bliźniąt icon_smile.gif
Który szpital wart jest polecenia jeśli chodzi o opiekę noworodkową?
Słyszałam wiele dobrego o Zaspie, ale ich raczej interesuje okolica Gdyni. Możecie polecić któryś ze szpitali patrząc pod kontem opieki nad trudniejszymi maluszkami?
Tusiol
Zaspa. Zdecydoanie tam. Z tego, co pamiętam - chyba, że coś się zmieniło - to "ciężkie" noworodki/wcześniaki i tak przewożone są na Zaspę.

Nie wiem, jak jest teraz na Klinicznej.
blaire
Zaspa ma jedyny oddział neonatologii, jedyną w województwie karetkę noworodkową, najlepszy sprzęt do opieki nad wcześniakami. JEDYNIE Zaspa.
irminka2
Nie jedyny.Nasz dawny Oddział Noworodków i Wcześniaków teraz nazywa się O/Patologii Noworodka i Neonatologii icon_smile.gif.
Co nie zmienia faktu, że jeśli chodzi o taką opiekę nawet lekarze polecaja Zaspę.
W Wojewódzkim jest to stosunkowo mały oddział, przemiłe położne, ale jeśli chodzi o wyposażenie w aparaturę , to jak napisała Blaire, jedynie Zaspa.
Magdula
Tusiolku, Blair, Irminka dzięki za odpowiedzi!

Irminka a o jakim szpitalu piszesz? "Nasz" to Wojewódzki?

irminka2
Wojewódzki - bo ja tu pracuję jako specjalista bhp.
blaire
CYTAT(irminka2 @ Fri, 12 Sep 2008 - 08:08) *
Nie jedyny.Nasz dawny Oddział Noworodków i Wcześniaków teraz nazywa się O/Patologii Noworodka i Neonatologii icon_smile.gif.
Co nie zmienia faktu, że jeśli chodzi o taką opiekę nawet lekarze polecaja Zaspę.
W Wojewódzkim jest to stosunkowo mały oddział, przemiłe położne, ale jeśli chodzi o wyposażenie w aparaturę , to jak napisała Blaire, jedynie Zaspa.


No to własnie miałam na myśli Irminko. ja dla dziecka rodzonego o czasie polecam jak najbardziej Wojewódzki i przemiły personel tego szpitala (zwłaszcza Panią Ewę oczywiście wink.gif ).
netty5
A ja rodzilam na klinicznej i dzieki Bogu bo w pore "wyciagneli" dzieci i potem malÄ… odratowali ( dostala 1 punkt).
Przy mnie urodzilo sie tam wiele wczesniakow,pare par blizniat i nawet trojaczki.Kobiety rodzily tam dzieci w 25 tyg. ciazy ,po 670 gr. i ratowali szczesliwie te dzieciatka.Chociaz tez oczywiscie zdarzaly sie i tragedie ale to nieuniknione.Ja jestem zadowolona. Nie wiem jak tam teraz ma sie sprawa z oddzialem neonatologii ale 10 mies. temu odsylali na kliniczna problemowe ciaze mnogie z calej Polski nawet z W-wy.Ze mna rodzila Hania z W-wy dwie dziewczyny w 29 tyg. jedna 1500 druga niecale 700 gr. Obie dziewczynki po 3-mies. pobycie na neonatologii wrocily do domku zdrowe i dobrze sie rozwijaja.Zaspy nie znam ale jak ja tam lezalam to z zaspy odeslali na kliniczna trojaczki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.