To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

play station, xbox

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

semi
dziecię odłożyło sobie sporo pieniędzy. Nie ma natomiast za bardzo pomysłu, na co je wydac, a chchaiłby. Ja tez wolałabym,żeby już coś kupił bo trochę sie obawiam, że się rozejda. Pierwszą myślą Leosia był laptop, ale w sumie mamy komputer, nie bardzo widzę sens kupowania laptopa. teraz myśli o xboxie lub play station. Nigdy nie mielismy, pojęcia nie mam, czy jest sens kupowania takiej kosztownej zabawki. Podzielcie sie prosze jakimiś refleksjami. leo lubi grac na komputerze, ale ograniczamy mu tę przyjemność, troche sie obawiam kupowania urządzenia z przeznaczeniem tylko do gier - tu chyba pokusa będzie silniejsza niż przy komputerze. jakie możliwości ma taki sprzet?Czy te gry sie dokupuje, czy sa już wgrane?I czy sa gry nadające sie dla ośmiolatka?Jakieś logiczne, strategiczne, ewentualnie sportowe?Kompletnie się na tym nie znam...
lalalala
Mój brat ma xboksa. Gry się dokupuje, kilka mini jest na twardym, o ile kupi się wersję z twardym. Można też ściągać przez internet, ale za to też się płaci. Ale... Mój brat ma 19 lat, jest maniakiem i z graniem i grami wiąże swoją przyszłość również zawodową... Więcej nie wiem, bom laik.
justapl
mieliśmy xboxa , gry kupuje się na płytach , można też w grać na dysk
można też oglądac filmy , coś jak dvd
Ewelinek
My mamy Playstation 2 i bawimy się nią jak dzieci icon_wink.gif Kiedyś częściej, bo mieliśmy więcej czasu, mniej obowiązków, mogliśmy być "nieco" głośniej icon_wink.gif

Do PS2, gry się kupuje, wiele gier jest wydawanych na PC i na PS, dodatkowo są inne bardzo ciekawe gry, jak np. Buzzz - taki Quiz z pytaniami z różnych dziedzin np.

tutaj
tutaj
tutaj
tutaj

można też pobawić się w karaoke np.
tutaj

ze sportowych jest FIFA:
FIFA

są przygodówki np:
Harry P.

ogólnie gier jest bardzo dużo np. tutaj

Teraz wyszła nowa PS 3 i ma o wieeeele większe możliwości niż poprzednie wersje i szczerze mówiąc to jest to pierwsza rzecz jaką kupimy gdy wpadną nam jakieś nadprogramowe pieniądzory icon_wink.gif

PS3 opis ech...
semi
Dzięki dziewczyny. Już widze przed tym mojego męża...

A znacie kogoś, kto kupował taki sprzęt z myślą o dziecku? Czy to wogóle jest dobry pomysł?
justapl
Mąż kupił z myślą o sobie 03.gif
anax
Szymon sobie uzbierał kase i też kupił sobie xboxa.Ma mało gier ale i tak najbardziej lubi gry samochodowe.wydaje mi się że to fajna zabawka dla dziecka.Przecież nie musisz mu pozwolić grać cały dzień.
anax
ewelinek podała kilka stron ale musisz pamiętać że do x-boxa nie pasują gry playstation nie wiem jak to jest z playstation
iwanka
W xboxie fajne jest to, że można ściągać sobie dema gier, pograć i ocenić czy warto kupować pełną wersję.
Ewelinek
CYTAT(iwanka @ Thu, 25 Sep 2008 - 12:24) *
W xboxie fajne jest to, że można ściągać sobie dema gier, pograć i ocenić czy warto kupować pełną wersję.


w nowej PS3 też jest taka możliwość icon_smile.gif dodatkowo ma blu-reja i wiele innych super bajerów icon_biggrin.gif

a na xboxie siÄ™ nie znam ;p
Ewelinek
CYTAT(anax @ Thu, 25 Sep 2008 - 12:23) *
ewelinek podała kilka stron ale musisz pamiętać że do x-boxa nie pasują gry playstation nie wiem jak to jest z playstation


gry do xboxa pasują do xboxa a do PS pasują do PS icon_biggrin.gif podałam strony z grami do PS bo PS dotyczył cały mój post icon_biggrin.gif
Ewusiek
Paweł dostał na komunię ps2, na początku więcej grał , mój mąż również grał - specjalnie poleciał do sklepu po kierownicę. Z gier Paweł ma Harry Pottera i jakieś wyścigi (mój szanowny również sobie dokupił gry dla siebie).

a myślałaś o gameboyu ? mój syn za uzbieraną kasę właśnie to sobie kupił w zeszłym roku (zaleta - można z tym się przemieszczać, no i gry można tańsze kupić)
moko.
My kupiliśmy Oskarowi PS 3
Fajna rzecz ale faktycznie głownie na gierkach gra mój maż, ale PS3 słuzy jako dvd oraz ma mozliwość połączenia z internetem i ściągania gierek (demo) oraz mozna oglądać zdjecia na PS, oraz słuchać muzykę.
Niestety gry są bardzo drogie ...... najnowsze gierki 250 zł.
Mamy takie gry :
- motor storm
-transformers
- formuła 1
- ultimate aliance - super heroes ( czyli spider man, batman, hulk itp)
- need for speed - carbon
- sonic

wszystkie te w/w gry pójda tylko na PS3 na PS2 nie pójdą.
Generalnie dość mało jest gier na PS3 a jak są to ceny kosmiczne. Większy wybór gier jest na Xboxa i cenowo lepsze są.

Co do pytania czy warto kupić dla dziecka - Oskar był zachwycony ale na poczatku, potem mu sie znudziły gierki bo mamy ich mało..... Mój mąz do tej pory jest zachwycony !
Oskar woli gierki internetowe, chociaż na PS też pogra.
Ewelinek
moko. przy początkowym szale PS2 gry też były bardzo drogie a w tej chwili już za 50zł można kupić. Za niedługo na PS3 też stanieją icon_biggrin.gif
minka.
Jesli dla dziecka to polecalabym Nintendo WII icon_smile.gif Nie mam pojecia jak cenowo z ta konsolka w Polsce. Gry sa swietne a co najwazniejsze czlowiek sie przy nich rusza icon_smile.gif
Zelda
ja mam xboxa polecam w 1000%!!jest super:)
Monika ww
Moko, czy gry playstation 2 chodzÄ… na playstaion 3?
Beciak1
CYTAT(Monika ww @ Tue, 01 Dec 2009 - 11:24) *
Moko, czy gry playstation 2 chodzÄ… na playstaion 3?


Odpowiem za Moko. Niestety większość gier na PS3 nie "chodzi" na PS2. Na grach są oznaczenia na które playstation się nadają.
My mamy PS2 ,chłopcy są zadowoleni, choć pewnie woleliby bezprzewodowe pady.
Ulubionymi grami Wojtka sÄ… wszystkie z cyklu lego jak ta czy ta
Latte_macchiato
My mamy ps3 gra całą rodzina ja też (uwielbiam Asasyn Creed ) mamy wiele różnych gier ale nie kupujemy ich w sklepach stacjonarnych tylko na allegro można dostać o wiele taniej icon_wink.gif
Monika ww
CYTAT(Beciak1 @ Tue, 01 Dec 2009 - 15:14) *
Niestety większość gier na PS3 nie "chodzi" na PS2. Na grach są oznaczenia na które playstation się nadają.

Mi chodzi o sytuację odwrotną, czy gry na konsolę PS2 działają na konsoli PS3?
Latte_macchiato
CYTAT(Monika ww @ Tue, 01 Dec 2009 - 15:53) *
Mi chodzi o sytuację odwrotną, czy gry na konsolę PS2 działają na konsoli PS3?


nie
Latte_macchiato
aha dla dziecka można kupić również psp taka konsola "do ręki" ..gry można sobie za 10zł na rynku bądź w sklepie wymieniać...czyli działa na piratach icon_wink.gif
Beciak1
CYTAT(Monika ww @ Tue, 01 Dec 2009 - 15:53) *
Mi chodzi o sytuację odwrotną, czy gry na konsolę PS2 działają na konsoli PS3?


Też nie. Nie wiem czy wszystkie, ale to które posiadamy nie chodzą na PS3.
moko.
CYTAT(Monika ww @ Tue, 01 Dec 2009 - 11:24) *
Moko, czy gry playstation 2 chodzÄ… na playstaion 3?

A nie wiem ? nie próbowałam tego, ale spróbuję wezmę kilka gier od szwagra który ma PS2 i zobacze czy odtworzeje na PS3 ! Bo wiem, ze gry z PS3 na PS 2 nie pójdą ale czy odwrotnie ? upewnie się i dam znać.
Pogoda
Temat mamy obeznany, bo też kiedyś szukaliśmy.

Tylko jeden model PS3 współpracuje z grami z PS2. Chodzi o wersję 60GB. Ale nawet na tej chodzą tylko niektóre gry. Na wszystkich wcześniejszych, oraz nowszych wersjach konsoli nie ma możliwości uruchomienia gier z PS2.

Kiedyś na stronie Sony była lista gier PS2 kompatybilnych z PS3 60GB, ale teraz nie mogę jej znaleźć... Chyba użytkownicy konsoli już dawno "olali sprawę"... icon_wink.gif
Agnieszka831
przed zakupem konsoli popatrzcie na ceny gier
niestety hitowe wydania są strasznie drogie kosztują nawet ponad 200zł
poza tym warto od razu ustalić ile czasu tygodniowo dziecko może grać i co musi wcześniej zrobić
np odrobić lekcje

w mojej opinii jeżeli już się zdecydujecie kupić to warto wybrać Xboxa za względu na możliwość grania online na dobrym poziomie
to znacznie wydłuży czas spędzony nad jedną grą (ogranicza wydatki na nowe zakupy)
warto też wybadać jaką konsolę mają "najlepsi" koledzy dziecka
tak by nie było prośby o drugą konsolę którą ma Wojtek z podwórka
taka sama konsola daje też możliwość wymieniania się grami co obniża koszty eksploatacji
Latte_macchiato
tu dyskusje chłopaczków icon_wink.gif może coś pomogą

https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=9570985
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Pogoda
My mamy PS3 i mam nieodparte wrażenie, że ta konsola dedykowana jest bardziej "dużym chłopcom" niż dzieciom rzeczywiście. Dorośli będą mieli z niej więcej pożytku i jakoś więcej gier na PS3 jest raczej dla dorosłych niż dla dzieci...

A co do cen gier... Wystarczy poczekać pół roku od premiery gry i kupić ją za 99 zł, zamiast 299 icon_wink.gif. Ale rozumiem, że dziecku tego nie wytłumaczysz, kiedy ono CHCE MIEĆ HITA icon_wink.gif. Z mężem łatwiej...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.