To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Badanie słuchu dla 4-latka..?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tyczka
Chciałabym zrobić takie badanie u mojego malucha, tak dla spokojej głowy.. Często bardzo krzyczy, kiedy inni mówią duuuużo ciszej. Pewnie to nie powód,ale wolalabym je wykonać, upewnić się. Jak takie badanie wygląda i ile kosztuje..?
ulcik
ja w Krakowie miałam skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu a potem specjalistyczna klinika czy jakby tego nie nazwać ( nie pamietam nazwy ) i już nie płaciłam ani grosza
u
Mafia
Popytaj laryngologa. U nas jest poradnia specjalna w przychodni, która robi badania słuchu. Robiłam na NFZ, badanie jest bezbolesne. Coś jak włożenie a raczej przyłożenie termometru do ucha.
KM
Robimy regularnie, ale za darmo-na fundusz. Prywatnie koszt takiego badania też jest niewielki, podobno 20-30 zł. Jest bezbolesne, ale niezbyt przyjemne, bo piszczy w uchu.
tyczka
Ale jak to siÄ™ wszytsko odbywa?

Np. wczoraj: ja:
-"... są nie połamane"
MÅ‚ody w odpowiedzi:
"Nie pomalowane..???"
Myssia
To lepiej zrób takie badanie dla świętego spokoju. A mój z kolei Kacper to czasem słyszy świetnie ale przekręca specjalnie coś icon_smile.gif
anuÅ›
W Warszawie jest kilka miejsc, gdzie można od ręki, bez skierowania zrobić badanie. Są to gabinety firm produkujących sprzęt dla niesłyszących (aparaty itp). Np w szpitalu bielańskim.
olatola
Witam, miałam z Kubą podobny problem. Mówi bardzo głośno, po kilka razy pytał: co mówisz? przekręcał usłyszane słowa. Poszłam najpierw po skierowanie do laryngologa. Wczoraj byliśmy i aż mnie zatkało. Okazało sie, że Kuba ma normalnie korki w uszach! Woskowina nie wydostaje się na zewnątrz, tylko zalega gdzieś w środku. Ucho z zewnątrz wygląda na czyste, a wśrodku makabra. Zrobił mu płukanie uszu, ale nie wszytsko wyszło, a to co wyszło to mnie przyprawiło o zawrót głowy. On naprawdę miał zatkane uszy i po prostu nie słyszał! Dostaliśmy jeszcze specjalny preparat do czyszczenia uszu i w środę mamy przyjść do kontroli. Dopiero jak uszy będą porządnie oczyszczone, to lekarz zrobi badanie słuchu. A ja już widzę, że Kuba o wiele lepiej słyszy!

Nie miałam pojecia o czymś takim, a lekarz twierdzi, że niektórzy ludzie mają skłonności do takiego zalegania woskowiny. Wszystko wskazuje jednak na to, że ze słuchem jest ok.
logomama
Jeśli chodzi o mnie polecam Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach koło Warszawy.

Krok pierwszy to skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, czyli od pediatry, który opiekuje się dzieckiem i wykonanie telefonu, aby umówić się na wizytę.
Skierowanie jest potrzebne przy zapisywaniu dziecka telefonicznie, więc ważne, aby pieczątka lekarska posiadała numer, którym okazuje się lekarz jeśli chcemy sprawdzić, czy występuje w rejestrze.
Centrum jest bardzo nowoczesne, a personel bardzo miły. U mojej córki badanie robiłam, bo miałam podobne obawy... na szczęście po zmierzeniu słuchu i decybeli wszystko wyszło w normie. Skończyło się zatem na porządnym czyszczeniu uszu.

Mokra 17
05-830 Kajetany
Kontakt tel.: 22 3560366

jeśli nic nie pomieszałam icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.