To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Celiaka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sela_
Witajcie, potrzebuję pomocy w ustaleniu objawów celiaki ( uczulenie na gluten) ... moja szwagierka udała się do lekarza ze swoją roczną córką z podejrzeniem uczulenia na gluten... lekarz na to, że istneje pełno broszurek i innych pomocy naukowych i żeby poczytała sobie w nich o ewentualnych objawach, procesie leczenia itp. PARANOJA
icon_mad.gif to przecież poważna choroba i nie można pozostawić matki samej sobie.
Dziewczyny może spotkałyście się z materiałami dotyczącymi właśnie tej choroby... może mogłybyście cos doradzić. Pozdrawiam
Basia
Witaj Elu.
Celiaka to chyba trochę na wyrost powiedziane, bo celiaka to raczej stała nietolerancja glutenu, a przejściowa nietolerancja mija z czasem.
Był juz tutaj na forum wątek na ten temat.
Jednak, żeby jednoznacznie stwierdzić, że dziecko jest uczulone na gluten trzeba zrobic badania - badanie krwi (które nie zawsze wykrywa nietolerancje na gluten w poczatkowej fazie) oraz pobranie próbki wycinka jelita icon_sad.gif Badanie baardzo nieprzyjemne, ale wyniki są bardzo dokładne.
Mój syn miał właśnie robione te dwa badania i dopiero pobranie wycinka dało wynik, że jest uczulony na gluten. Objawy to przede wszystkim
częste biegunki i bóle brzuszka, a także objawy skórne np. różowe policzki, no i dziecko słabiej przybiera na wadze.
Wprowadzenie diety bezglutenowej daje efekty. U Grzesia po roku takiej
diety wszystko wróciło do normy i nietolerancja na gluten minęła
(mam nadzieję, że już na stałe).
Jeśli masz jeszcze pytania to służę radą icon_smile.gif
Pozdrawiam
anonimowy
witaj

Mój 14 miesięczny synek też jest uczulony na gluten.
Objawem były biegunki,wymioty,brak przyrostu wagi,zmiany skórne a nawet podwyższona temperatura..
Po wprowadzeniu diety wszystystkie te objawy zniknęły,dziecko zrobiło się wręcz weselsze,żywsze.
Dietę mamy przestrzegać przez 2 lata a w międzyczasie skonsultować się z gastroenterologiem dziecięcym
Synek oprócz diety bezglutenowej ma jeszcze bezmlecznę,bezjajeczną itd.
Mam pytanie do basi200:Czy po pół roku wprowadziłaś gluten czy wykonałaś powtórne badania?

Dorota
Basia
U nas to wyglądało tak, że synek był przez rok na diecie bezglutenowej.
Po roku zrobiliśmy samo badanie krwi na przeciwciała. Wyszło w porządku, więc zaczęłam powoli, stopniowo wprowadzac do jego diety produkty z glutenem. Trochę to musiało potrwać, żeby nie było od razu tak radykalnej zmiany. Nie występowały żadne reakcje alergiczne i od tego czasu synek je "normalne" jedzenie.
Mam nadzieję, że alergia sie nie wróci icon_smile.gif Podobno często mija w wiekiem
i oby tak było. Tego samego życzę Waszym dzieciom.
Pozdrawiam.
Coffee
doktorka tez mowi, ze wlasnie spadek wagi oraz objawy anemii...maly mial badanie krwi niedawno i mial 12,9 hemoglobine, poza tym wage tez ma solidna icon_wink.gif wiec nie wiem czy mamy poczatek uczulenia na gluten...skad te czerwone poliki...na razie odstawiamy zboza icon_cry.gif
m4Å‚4
czy ktos wie co moze oznaczac przewlekły zaoalny naciek plazmatycznokomorkowy?:
m4Å‚4
limfocyty srodnabłonkowe>40IEL/100Ec?czy to prawidłowy wynik????
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.