To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

test ciążowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mama_oliwki
dziewczyny po ilu dniach od zapłodnienia można zrobić test?
nie chce mi sie czekać do okresu 37.gif
Adriannna
No i takim pytaniem sie u nas nie podzielilas???
mama_oliwki
jak dla mnie nie ma czym 21.gif
Sabina
Podobno niektórym dziewczynom wychodziło 7 dni po. Mi nigdy.
Dzień przed @, 2 dni. Lub po terminie.

Wytrzymaj icon_smile.gif

Powodzenia
naples
Testy sikane wykazujÄ… ciaze juz nawet po 6 dniach od zaplodnienia.
Z reguly poleca sie robienie testu w dniu spodziewanej miesiaczki. Ale skoro nie wytrzymasz, to od 7-14dnia po slosunku taki test 'powinien' byc wiarygodny.
mama_oliwki
tzn. że moge juz robić 48.gif
aga 77
6 dni od zapłodnienia!!!! nie od stosunku!!!!!
od stosunku do zapłodnienia to jakieś ok 5 dni więc poczekaj lepiej.
Sabina
CYTAT(aga 77 @ Wed, 01 Oct 2008 - 17:32) *
6 dni od zapłodnienia!!!! nie od stosunku!!!!!
od stosunku do zapłodnienia to jakieś ok 5 dni więc poczekaj lepiej.

Nie no bez przesady. Jak się stosunkiem stosunkowo wstrzeliła w dzień owulacji, to stosunek=zapłodnienie. icon_smile.gif
A potem do zagnieżdżenia jakieś 6-12 dni. Niektórym wyjdzie po 6 dniach innym dopiero po 12.
Zagnieżdżenie powoduje wzrost HCG. I to ten hormon można wykryć testem.

Luzik icon_smile.gif
Gothica
Ja bym na Twoim miejscu poczekała do terminu. Nie ma co robić wcześniej. Dla mnie test robiony wcześniej jest niewiarygodny.
Ja tak robiłam kilka dni przed i ryczałam, ryczałam, ryczałam, że nie jestem w ciąży. W dzień @ okazało się, że jestem. Po co dodatkowy stres.
Oczywiście każdy jest inny i nie przeczę, że Tobie nie wyjdzie ciąża na teście kilka dni przed @.
aga 77
Od zagnieżdżenia się komórki jajowej w macicy. Wtedy dopiero można mówić o skutecznym zapłodnieniu, bo niektóre komórki nie zdążają się zgnieźdźić mimo że mają plemnik i nie ma ciąży. Od stosunku do jego zagnieżdżenia ok 5 dni po jajowodach i od tego momentu 6 dni do wystarczającej ilości hormonu możliwej do wykrycia przez test. Wcześniej może beta ale nie jestem specem. Co prawdą kształcę się dopiero 4 cykl a w 1 ciąży byłam ok 12 lat temu, ale nie sądzę, żeby coś się zmieniło.
mama_oliwki
ok w sumie i tak ju znie daleko do terminu
poprostu jakoÅ› przeczekam
ach..
Lipopa
u mnie ani w pierszej ani w drugiej ciązy z testu sikanego nic nie wychodziło po tych niby 6dniach (od teoretycznego dnia zaplodnienia) - mój organizm sie chyba wolno rozkręca bo dopiero po 3tyg pojawiał sie delikatny drugi paseczek
mama_oliwki
ok dostałam okres 06.gif
jkoś wcześniej, chyba po to żebym sie nie stresowała
aga 77
Przykro mamo_oliwki, ale głowa do góry, masz kolejną szansę, a ja nadal czekam 11.gif
Ile wcześniej dostałas@?
cytryna
ja pierwszy test robiłam 3-4 dni przed spodziewaną @ i wyszedł mi cień drugiej kreski. W dniu spodziewanej @ też kreseczka wyszła blada, ale już ciut wyraźniejsza jednak 06.gif
mama_oliwki
a 4 dni aż
w dniu @ robiłam z erysiem i była juz widoczna kreska ll tylko jakoś troche dłuzej czekałam
mama_oliwki
więc spokojnie moge sprzedac kolejną porcje ciuszków po dzieciach 06.gif 06.gif 06.gif
Sabina
No nie wiem, był taki wątek... "ile z was miało okres na początku ciąży?" icon_wink.gif
Czy jakoÅ› tak icon_smile.gif

A tak swoją drogą, to Beta..HCG chyba szybciej wychodzi niż test. W jakim dniu widać we krwi?
Fiefiora
Ponawiam pytanie po ilu dniach od stosuku moze cos pokazac test z krwi beta hcg
Macio
Mi po 6 nie pokazał. Krecha pojawiła się dopiero po dniu spodziewanej miesiączki.
Wiewi
witam icon_smile.gif jestem tu nowa. mam pytanie. zawsze mialam w miare regularne miesiaczki. 28 - 29 dni. dzis mija 37 dzien cyklu a tu cisza. mdli mnie caly czas, zapachy wyczuwam na kilometr, piersi bola ale nieznacznie ( w pierwszej ciazy bolaly duzo bardziej ) no i jestem spiaca! caly czas! ale to zrzucam na kark przemeczenia, studiuje zaocznie, mam rocznego synka, od tygodnia zaczelam prace pare dni w tygodniu wracalam po 24 do domu. no i nie wiem. zrobilam dwa testy, jeden dwa dni temu w sobote a drugi dzis, oba popoludniu. i oba negatywne. nie wiem co o tym myslec. czy to mozliwe ze jestem w ciazy a testy wychodza negatywne? czy moze czekac cierpliwie na @ i pojsc do lekarza ustalic przyczyne takiego spoznienia... moje subiektywne odczucia mowia ze to fasolka no ale zdrowy rozsadek po tych testach mowi co innego. czy to mozliwe zeby oba testy sie mylily??!! pomocy icon_smile.gif
Fiefiora
zrob bete hcg - a sprawa sie wyjasni
mon1k@
a co z tymi dziewczynami ktore mialy na poczatku ciazy miesiaczke?
Kiedy mozna zrobic test? jesli miesiaczka sie pojawila, i jak ona wygladala u was ( u tych ktore mialy ja na poczatku ciazy)

Bo jak wiadomo moze sie pojawic krwawienie mimo ciazy, czy wowczas test wyjdzie prawidlowo?
AsiaKG
CYTAT(mon1k@ @ Wed, 26 Nov 2008 - 15:31) *
a co z tymi dziewczynami ktore mialy na poczatku ciazy miesiaczke?
Kiedy mozna zrobic test? jesli miesiaczka sie pojawila, i jak ona wygladala u was ( u tych ktore mialy ja na poczatku ciazy)

Bo jak wiadomo moze sie pojawic krwawienie mimo ciazy, czy wowczas test wyjdzie prawidlowo?


U mnie to wyglądało tak- 26 maja dostałam okres.. takie plamienie-ale ja nie miałam jakiś intensywnych krwawień, więc ta odrobina na bieliźnie wcale mnie nie zaciekawiła 08.gif .. akurat wracałam wtedy z drugiego długiego majowego weekendu i po drodze stwierdziłam, że czas zmienić tampon.. no ale patrzę- a tu czysty- no nic mówię- pewnie się rozkręci.. ale potem wieczorem ani na drugi dzień nic już nie plamiłam.. więc 27 maja poszłam po test.. no i zaraz potem po 3 kolejne też 08.gif
maania
.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.