To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

nie chce sikac w przedszkolu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Malgood
Miesiąc przedszkola minął a Wojtek ani razu się tam nie załatwił!! Do tej pory chodził na 5 godzin i jakoś udawało mu się wytrzymać ale od dzisiaj był już dłuzej. No i masakra. Oczywiście się nie wysikał i cały dzień wytrzymał bez załatwienia się. Cały czas wstrzymywał, dreptał siedział na tyłku - zresztą możecie to sobie wyobrazic co robi dziecko jak chce siku. Ja już po niego przyszłam poszedł ze mną do toalety i sie bez problemu załatwił. Do tej pory odbierała go babcią i z nią też w przdszkolu nie chciał się załatwić. Za to w domu nie ma z nim zadnych problemów - siada na toleletę i robi.
Wszystkie panie z przedszkola próbowały go namówić - ale na nic się to zdało. Ja tłumaczę, proszę, obiecuję Bog wie co i zero efektu.
Jutro weźmie do przedszkola swój nocnik - może do niego zrobi.
Dodam, ze on się nigdzie poza domem nie chce załatwiać. Miałam nadzieję, ze w końcu w przedszkolu się przełamie ale nic z tego.
Prosze o pomoc!
parasolka
Jedrek w przedszkolu nie robił kupy - bardzo długo - samo przeszło, moze dac mu jeszcze trochę czasu?
CrazyMary
Marta nie robiła w przedszkolu siku prawie 3 lata. Co ciekawe tak to robiła, że panie o tym nie wiedziały, bo wchodziła z dziećmi do łazienki, kręciła się tam i wychodziła. Panie były pewne, że się załatwia.
Agnieszka(mamaMieszka)
A moze pomoze przyniesienie do przedszkola domowej deski nasedesowej lub nocnika...?
Moj syn z siusianiem nie ma problemu, za to kupka tylko w domu, a przez wstrzymywanie przedszkolne ma male zaparcia... W weekend wszystko sie normuje, by od poniedzialku znow stawalo na glowie - to tak na pocieszenie.
Pozdrawiam!!
Malgood
dzisiaj była powtórka z rozrywki. Znowu czekał aż przyjdę i wtedy się wysikał.Na jutro juz mu naszykowałm nocnik i pieluchę. Może do tego zrobi.
A ja to przezywam jak głupia, w pracy na niczym się nie mogę skupić. Ech, przekichane!
bb
Tez to przerabialismy, z pierworodna. Przez pierwsze dwa lata swojej kariery przedszkolnej robila siku na minute przed wyjsciem do przedszkola (w domu) i w minute po tym jak ja odbieralam (w przedszkolu). Panie nie zauwazaly zadnych ruchow ani checi pojscia do toalety ale fakt pozostaje faktem. Przelamala sie dopiero w zerowce. A ze greckie przedszkole to 9-13.00 wiec sie nie przejmowalam zbytnio, wszak w domu tez czasami przez cztery godziny nie odwiedza toalety.

Pomysl z wlasnym nocnikiem fajny tylko sie zastanawiam jaka gwarancja, ze ze sprzetu tego nie skorzysta tez jakis inny (zaprzyjazniony lub nie) przedszkolak w potrzebie?

Orinoko
I jak tam u Was? Jakies postepy?
Agnieszka(mamaMieszka)
No wlasnie - Malgood - jak sie sprawy maja?
Pozdrawiam icon_smile.gif
Malgood
ech, dalej nic
nocnik stoi w przedszkolu nieuzywany, pieluchy nie da sobie załozyć. Panie już spasowały i nie nalegają. Ja też w domu nie gadam na ten temat. Może to niestanne proszenie, tłumaczenie czyli ogólne ględzenie wyzwala w nim ten straszy upór. Mam nadzieję, ze w końcu sam zaskoczy i zrobi te siki w przedszkolu.
anita b.
CYTAT(Malgood @ Thu, 09 Oct 2008 - 18:13) *
Panie już spasowały i nie nalegają. Ja też w domu nie gadam na ten temat. Może to niestanne proszenie, tłumaczenie czyli ogólne ględzenie wyzwala w nim ten straszy upór. Mam nadzieję, ze w końcu sam zaskoczy i zrobi te siki w przedszkolu.


malgood, to nie jest upór świadomy, on pewnie chciałby zrobić siku, ale im bardziej chce tym bardziej nie może
ja tak miałam (do prawda później, ale jednak)

ja uważam (z własnego doświadczenia tylko), że należy go zostawić w spokoju, niech sobie sam chodzi, niech panie na to nie zwracają uwagi, niech będzie ubrany tak, by ewenualnie sam mógł zrobić siusiu
a jak już zrobi, to niech panie też nie robią z tego afery, tylko ci okiem nieznacznie mrugną icon_wink.gif

mój Łukasz miał problemy z zaparciami nawykowymi
przeszło, ale trwało to osiem miesięcy mojego milczenia na tematu kupy 37.gif

u Was też wszystko wyjdzie na prostą!
Orinoko
41.gif
Malgood
jest!!!
dzisiaj zrobił siku w przedszkolu i to nawet 3 razy!!!
Panie zachwycone!
A ja wniebowzięta. Oby to nie był tylko jednorazowy wyskok!
Orinoko
Wow! Moze akurat to przelomowy dzien, czego Wam serdecznie zycze! Trzymam kciuki! Daj znac, jak dalej postepy!
Agnieszka(mamaMieszka)
Brawa dla pana Wojtusia!!! icon_biggrin.gif icon20.gif
Widzisz Malgood - cierpliwosc zostala nagrodzona!
pozdrawiam
overlooked
Super. Bravo dla Wojtusia. Mój Kubuś nie robi kupki w przedszkolu. icon_sad.gif
Malgood
he, he. Mój to od niedawna robi w domu kupe do ubikacji. O zrobieniu jej w przedszkolu ani nie myslę. Zresztą ja te sprawy tez wolę załatwiać w domu icon_smile.gif
Orinoko
Czyli nie bylo regresu? 06.gif A jak z tym sikaniem w przedszkolu? Dobrze juz?
Pozdrawiamy!
Malgood
Na szczęście wszystko się już unormowało. Na początku upodobał sobie panią dyrektor i tylko z nią chodził do ubikacji. Teraz już chodzi ze wszystkimi paniami.
Ale cała ta sytuacja kosztowała nas mnóstwo nerwów moich i Wojtka też. Ciesze się strasznie, ze się problem skończył.
Orinoko
32.gif No coz.... ale dobrze, ze juz jest ok. Pozdrowienia dla Ciebie i zreformowanego Wojtusia 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.