To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

mamina dzialalnosc gosp...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
odynka
no wlasnie moze ktos wie... chce otworzyc dzialalnosc gospodarcza czy moge liczyc na jakas pomoc finansowa np ue? i jesli nie na wszystkie sprzedawane rzeczy bede mogla miec fre to jak powinnam sie rozliczac?

moze ktoras z mam rozpoczynala prace w taki sposob i jest w stanie mi pomoc? bede baaaaardzo wdzieczna:D
olatola
O dotacje z Unii musisz zapytać w Urzędzie Pracy, jesli jesteś bezrobotna. Jeżeli pracujesz, to albo w Urzędzie Miejskim, albo w Wojewódzkim. Prawdopodobnie będziesz musiała ukończyć krótki kurs, na którym dowiesz sie jak napisać biznesplan i potem na tej podstawie możesz sie ubiegać o dotacje. Zajrzyj na strony internetowe powyższych urzędów adekwatne dla Twojego miejsca zamieszkania, zwykle takie rzeczy publikują. Tam też Ci powiedzą, czy w ogóle na tę chwilę mają Ci co zaproponować. Wszystko zależy od Twojego miejsca zamieszkania, bo z tego co wiem, różnice bywają spore, zarówno w kwocie dotacji, jak i możliwości rozliczania. U mnie np. dotąd było tak, że przyznaną kwotę można było wydać tylko na środki trwałe, ale od niedawna można również na zatowarowanie.

Być może jest jeszcze jakiś inny sposób, jeżeli tak, to też chętnie się dowiem.

Pozdrawiam
tissaia
Odynka - nieskromnie polecę Ci artykuł w miesięczniku Business Media, w numerze październikowym, autorstwa niżej podpisanej 06.gif właśnie na temat dotacji z UE i sposobu ich pozyskiwania icon_smile.gif Do kupienia w Empikach icon_smile.gif

A tak serio -daj maila, to Ci wyślę roboczą wersję tego artykułu. Tam jest trochę informacji.
Agnieszka(mamaMieszka)
Mam nadzieje,ze pieknie rozwinie sie ten watek. Bede pilnie sledzic, bo w przyszlosci (oby blizszej...) tez chce cos zrobic na wlasna reke icon_smile.gif
Doswiadczenia, ewentualne bledy ktorych moznaby uniknac, rady, wskazowski...
Odynka - dzieki za ten temacik !! icon_smile.gif
Pozdrawiam
odynka
Tissaia hehe u mnie na wsi brak empiku:P moj mail odynka@odiland.com - dziekuje bardzo:D i gratuluje publikacji:D
Pysio
Tissaia a ja też mogłabym poprosić o wysłanie blagam.gif

pmkg@o2.pl

dziękuję
sdw
MogÄ™ i ja? Tiss...?
tissaia
Wysłałam.
Zaznaczam, ze to wersja robocza, ta w druku jest ciut zmieniona, ale merytorycznie to w gruncie rzeczy to samo.
Odynka - dziękuję za gratulacje icon_wink.gif Ja tak na życie zarabiam...Piszę na różne dziwne tematy do naprawdę różnych dziwnych czasem gazet...
tissaia
Wiola -dawaj maila.
odynka
no i super ze tak zarabiasz ja szukam ludzi ktorzy mi popisza arty ale poki co niestety za free;( do mojego portalu...

ide czytac bo dostalam:D
tissaia
odynka - ooooo! a jaki to portal?
Rumi
CYTAT(Tissaia @ Mon, 06 Oct 2008 - 11:56) *
Odynka - nieskromnie polecę Ci artykuł w miesięczniku Business Media, w numerze październikowym, autorstwa niżej podpisanej 06.gif właśnie na temat dotacji z UE i sposobu ich pozyskiwania icon_smile.gif Do kupienia w Empikach icon_smile.gif

A tak serio -daj maila, to Ci wyślę roboczą wersję tego artykułu. Tam jest trochę informacji.

też bym chciała tę roboczą wersję, bardzo proszę
izoldciemnowlosa
jeśli mogę to ja również proszę o artykuł
terenia3000@interia.pl
Radosna*
GratulujÄ™ publikacji.
Czy ja też mogę prosić o tą wersję roboczą ?
U nas niet Empik.
ProszÄ™ icon_smile.gif
Mój mail piwonia@amorki.pl
Radosna*
Odynka a co to za portal ?
Może napisz na priva icon_smile.gif
odynka
dziewczyny dzieki za odzew - jednej z nas art juz zaistnial na portalu mym:D kochane jestescie:D
użytkownik usunięty
Tiss, puścisz mnie również ten roboczy tekst? myczek maupka poczta kropka onet kropka pl
kasiazielonka
do najblizszego empiku 25 km:(
czy ja również mogę prosic ten artykuł?
boncolka@wp.pl
Agnieszka(mamaMieszka)
Wszyscy to wszystcy, Babcia tez icon_wink.gif
Tissaia, dolaczam sie do prosb o wyslanie artykulu. blagam.gif
aganiesha@o2.pl
tulla
Tissaia - czy ja też mogłabym nieśmiało poprosić? tulla@poczta.onet.pl
A tak na marginesie, to liczę na rozwinięcie wątku, bo wiele osób mogłoby skorzystać.
Po śnie zimowo - macierzyńskim zaczynam intensywnie główkować nad własną działalnością...
Agatkie
Czy ja też bym mogła prosić o artykuł? agatkie@tlen.pl ?

Odynka a my znów w tym samym miejscu się spotykamy icon_wink.gif
odynka
haha Ty sledco Ty:P
Agatkie
CYTAT(odynka @ Sun, 22 Mar 2009 - 19:52) *
haha Ty sledco Ty:P


Po prostu mamy podobne zainteresowania 06.gif
joana_m
witam was i ja! czy mogłabym prosić o ten artykuł? joana_m@poczta.fm

ja będę się starać o dotaję z urzędu pracy. chę otworzyć sklep z odzieżą ciążową, odzieżą dziecięcą użwaną, trochę artykułów dla kobiet w ciąży i pstatnio się zastanawiam czy nie biustonosze? lokal już prawie mam, w pzyszlym tygodniu może zlożę wniosek o dotację.
karolaijula
Jeśli można to ja też prosiłabym o ten artykuł karolinaaa23@o2.pl

Jak tylko zarejestruję się w Urzędzie Pracy (za jaiś miesiąc) to też piszę o dotacje. Na razie badanie rynku i ewentualnej wielkości zbytu.

Z tego co wiem to teraz jest dotacja do 18 000 zł (ale to jest chyba uwarunkowane bezrobociem w danym powiecie) i żeby ją dostać to trzeba być zarejestrowanym jako bezrobotny i przejść szkolenie 2 tygodniowe z "przedsiębiorczości". Tam uczą krok po kroku zakładania własnej działalności, wypełnianai dokumentów, itp.

Moja kumpela otworzyła dzięki temu firmę w październiku 2008 z artykułami dziecięcymi i jakoś daje rade.

W tym programie z UP jest plusem to że przez 2 lata płaci się ZUS w wysokości ok. 200 zł

Jeśli wiecie coś więcej to piszcie bo teat naprawde ciekawy i zawsze lepiej wiedzieć coś z praktyki niż od Pań z urzędu
wiktore
Warto wejśc na stronę PARPu www. parp.gov.pl
PARP ma sporo punktów konsultacyjnych i mozna skorzystac z takich konsultacji jeżeli chce się otworzyc wlasną działalnośc.
Ja tez usilnie główkuję icon_smile.gif
16 kwietnia tego roku Wojewodzki Urzad pracy w mazowieckim ogłosił konkurs z programu kapitał ludzki - jedna z grup docelowych będą kobiety powracające na rynek pracy po przerwie spowodowanej wychowywaniem dzieci więc trzeba sledzic sytuację, bo na pewno będzie sporo szkoleń dla tych osób- np z zakresu zakładania wlasnej dzialalności.
O dofinansowanie mozna sie równiez dowiedziec w Powiatowych Izbach gospodarczych.
Agnieszka Kamila
trzeba tez zapytac w UP o inne instytucje w regione które wspomagają rozówj przedsiębiorczości, czasem mozna od nich uzyskac większą pomoc finansową niz w up
tissaia
CYTAT(karolaijula @ Wed, 01 Apr 2009 - 11:37) *
Jeśli można to ja też prosiłabym o ten artykuł karolinaaa23@o2.pl

Jak tylko zarejestruję się w Urzędzie Pracy (za jaiś miesiąc) to też piszę o dotacje. Na razie badanie rynku i ewentualnej wielkości zbytu.

Z tego co wiem to teraz jest dotacja do 18 000 zł (ale to jest chyba uwarunkowane bezrobociem w danym powiecie) i żeby ją dostać to trzeba być zarejestrowanym jako bezrobotny i przejść szkolenie 2 tygodniowe z "przedsiębiorczości". Tam uczą krok po kroku zakładania własnej działalności, wypełnianai dokumentów, itp.

Moja kumpela otworzyła dzięki temu firmę w październiku 2008 z artykułami dziecięcymi i jakoś daje rade.

W tym programie z UP jest plusem to że przez 2 lata płaci się ZUS w wysokości ok. 200 zł

Jeśli wiecie coś więcej to piszcie bo teat naprawde ciekawy i zawsze lepiej wiedzieć coś z praktyki niż od Pań z urzędu


Karolina - ale ta dotacja o której piszesz jest niezalezna od dotacji unijnych. tj. możesz starać się i o tą z PUP i o unijną -bo to dwie różne kwestie.
wiktore
dziewczyny wejdźcie na stronę Mazowieckiej Jednostki Wdrażającej Programy Unijne, od 1 czerwca do konca czerwca będzie nabór projektow z priosytetu 6.2- dla wszytskich którzy chcą załozyc wąłsną działalnośc itd. jak cos to można dzwonic na infolinię- 0 801 101 101
Dominika_
CYTAT(ktm3 @ Mon, 11 May 2009 - 09:28) *
dziewczyny wejdźcie na stronę Mazowieckiej Jednostki Wdrażającej Programy Unijne, od 1 czerwca do konca czerwca będzie nabór projektow z priosytetu 6.2- dla wszytskich którzy chcą załozyc wąłsną działalnośc itd. jak cos to można dzwonic na infolinię- 0 801 101 101


To nie jest konkurs dla bezrobotnych - to jest konkurs dla instytucji, które pomoc bezrobotnym będą świadczyć.
Dominika_
CYTAT(ktm3 @ Mon, 11 May 2009 - 09:28) *
dziewczyny wejdźcie na stronę Mazowieckiej Jednostki Wdrażającej Programy Unijne, od 1 czerwca do konca czerwca będzie nabór projektow z priosytetu 6.2- dla wszytskich którzy chcą załozyc wąłsną działalnośc itd. jak cos to można dzwonic na infolinię- 0 801 101 101


To nie jest konkurs dla bezrobotnych - to jest konkurs dla instytucji, które pomoc bezrobotnym będą świadczyć.
wiktore
Dominika wiem, ale do osób chcących załozyc min własną działalnosc jest skierowana jako do ostatecznego odbiorcy- więc instytucje takowe bedą organizowac rózne szkolenia itd. na które można się załapac być moze.
Dominika_
CYTAT(ktm3 @ Wed, 13 May 2009 - 07:54) *
Dominika wiem, ale do osób chcących załozyc min własną działalnosc jest skierowana jako do ostatecznego odbiorcy- więc instytucje takowe bedą organizowac rózne szkolenia itd. na które można się załapac być moze.


Owszem - ale zanim będzie wiadomo, kto będzie tę kasę dawała, minie pewnie z pół roku. No, może 4 mce.
wiktore
No z pewnością minie trochę czasu.
Dominika działasz zawodowo coś z w kierunku f. unijnych ?
Dominika_
CYTAT(ktm3 @ Wed, 13 May 2009 - 08:17) *
No z pewnością minie trochę czasu.


Z pewnością sporo :/.


CYTAT(ktm3 @ Wed, 13 May 2009 - 08:17) *
Dominika działasz zawodowo coś z w kierunku f. unijnych ?


Ano.
wiktore
No w każdym bądź razie lepiej poczekać kilka miesięcy i załapać się na jakąś pomoc finansową niż nie dostać nic icon_smile.gif
odynka
a ja zarejestrowalam firme;) tak tylko chcialam... bez zadnych dotacji ale przynajmniej rejestracja juz jest darmowa;)
justin
odynka gratulacje icon_smile.gif
odynka
CYTAT(justin @ Sun, 07 Jun 2009 - 18:57) *
odynka gratulacje icon_smile.gif


nie dziekuje:D
Big Sister
Dziewczyny, nie wiecie czy istanieją jakieś dotacje dla ISTNIEJĄCYCH firm? zamierzam założyć działalność, potrzebuję kasy na oprogramowanie:/
Szukałam długo w Internecie,ale już całkiem się zakręciłam. Te fundusze to jest najczarniejsza magia 21.gif
Dominika_
CYTAT(Big Sister @ Tue, 07 Jul 2009 - 14:56) *
Dziewczyny, nie wiecie czy istaniejÄ… jakieÅ› dotacje dla ISTNIEJÄ„CYCH firm?


IstniejÄ….
PO KL 6.2 oraz RPO danego województwa - już o tym pisałam w tym wątku icon_smile.gif

CYTAT(Big Sister @ Tue, 07 Jul 2009 - 14:56) *
Te fundusze to jest najczarniejsza magia 21.gif


Bez przesady icon_smile.gif
Big Sister
6.2 jest dla rozpoczynających działalność. W tym roku nabór zamknięty, przynajmniej na Ślasku.

Jest jeszcze 1.2.4 (bodajże), zwrot poniesionych kosztów. Wniosek o dofinansowanie ma 41 stron, z czego zrozumiałam moze 1% icon_wink.gif



Dominika_
CYTAT(Big Sister @ Thu, 23 Jul 2009 - 11:06) *
6.2 jest dla rozpoczynających działalność. W tym roku nabór zamknięty, przynajmniej na Ślasku.


Oczywiście, mój błąd. Się zafiksowałam na zakładanie firmy.
W takim układzie przede wszystkim RPO.

CYTAT(Big Sister @ Thu, 23 Jul 2009 - 11:06) *
Jest jeszcze 1.2.4 (bodajże), zwrot poniesionych kosztów. Wniosek o dofinansowanie ma 41 stron, z czego zrozumiałam moze 1% icon_wink.gif


Ale to nie PO KL. Tylko co? icon_smile.gif
Big Sister
Nie znam się na tych skrótach;)
Na Åšlasku jest to coÅ› takiego:
https://www.scp-slask.pl/pl/4/1/0/1/0/0
Dzwoniłam tam - podziałanie 1.2.4 Mikro i małe przedsiębiorstwa. Finansują 60% poniesionych kosztów na rozwój istaniejącej firmy (np zakup sprzętu, oprogramowania i wiele innych celów), firma moze byc zupełnie świeża.
Problem polega własnie na tym, że wniosek to dla mnie czarna magia:(
Zresztą to juz chyba nieaktualne, z tego co tam czytam juz jakies listy ogłosili z przyjętymi wnioskami.
Dominika_
CYTAT(Big Sister @ Sun, 26 Jul 2009 - 14:06) *
Nie znam się na tych skrótach;)


No tak, to jest RPO (Regionalny Program Operacyjny) o którym pisałam.
Zazwyczaj co najmniej raz w roku konkurs jest, więc jeszcze nie po ptakach icon_smile.gif
gwiazdeczka77
Hej dziewczyny...
Nie wiem czy jeszcze ktos zaglÄ…da tutaj ;/
Nie będe zakladała nowego tematu bo mysle ze znalazlam odpowiednie miejsce na opisanie mniej wiecej swojego planu.
Otórz poważnie zastanawiam sie nad zalozeniem w niedalekiej przyszlości wlasnej dzialalnosci gospodarczej. Myslalam nad komisem z uzywanymi i nie tylko wozkami, lozeczkami,ubraniami i innymi akcesoriami dla dzieci oraz odzieza ciążową. W moim mieście nie ma takiego komisu, w najblizszej okolicy nie ma takiego rowniez. Jak moge sprawdzic jakie byloby zapotrzebowanie na taki komis w moim miescie? Gdzie szukać chętnych ktorzy kupowaliby takie uzywane artykuły? Zorientowałam sie mniej wiecej co potrzebowalabym do zalozenia takiej dzialalnosci i jak starac sie o jakies dofinansowania na rozwoj dzialalnosci? Probuje sie rowniez zorientowac na czym polega prowadzenie takiego komisu, jakie są zasady? Czy ja wogole moge dostac jakies pieniadze z UE czy PUP na rozwoj tego typu dzialalnosci? Czy gdyby to mial byc sklep byloby łatwiej?
To takie moje wstepne przemyslenia, watpliwości...chcialabym po urodzeniu dziecka cos robic i nie byc calkiem uzalezniona od partnera i rodziny. Czy jest ktoś kto ma podobne plany, czy moze ktoras z was prowadzi cos podobnego albo bardziej orientuje sie w tym niz ja? bardzo prosze o jakas porade bo nie wiem czy warto sobie zaprzatac glowe tym icon_wink.gif z gory dziekuje za kazda odpowiedz
madziambm
He! temat est "odświerzony" widnieje jako pierwszy więc mam nadzieję, że życzliwe kobietki -bzneswomen- nam coś tu podpowiedzą... Ja mam już ponad roczne dziecko wcześniej nigdzie nie pracowałam zdążyłam tylko zrobić kurs na kasę fiskalną w biurze pracy, ale niechcę pracować w sklepie, właśnie mam pomysł na otworzenie sklepu w domu, estem pewna że w moe miejscowości zrobiłby furrorę tylko nie mam pojęcia od czego zacząć jak się za to zabrać. Najpierw chcę zasięgnąć trochę porad zebrać jakieś informacje żeby nie pójść do urzędu i nie wyjsć z mostu na idiotkę.
Mam PROŚBĘ kto co może i wie niech pisze właśnie szczegolnie co do tych słynnych unijnych dopłat....
tulla
madziambm - zajrzyj tu https://www.puplublin.pl/art/id/3252 dofinansowanie jest na usługi i produkcję. Może skorzystasz?
madziambm
wielkie dzięki!!! ja na to nie wpadłam że moźna tam znaleźć... na początek to dobra informacja!!!!!
kachaaa
a mi chodzi po głowie założenie kawiarni ale takiej mamowej gdzie będą się spotykać mamy z maluchami , a miejsce bedzie przygotowane pod maluszki takie małe i takie raczkujące i już biegające. Może jakieś spotkania ze specjalistami itp. Tylko nie wiem czy sie porywać wogule na to skoro nigdy nie pracował w kawiarni, nie mam pojęcia jak powinna funkcjonować i wielkość miasta 50 tyś ... i sie zastanawiam czy nie z motyką na słońce się porywam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.