To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

twarda czy miękka gondola

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

trzkasienka
najwyższy czas dla mnie zacząć rozglądać się za wózkiem. Miniony weekend dość intensywnie spędziłam na oglądaniu, próbowaniu itd. I teraz mam zagwozdkę, bo wiele wózków ma miękką gondolę (tzw. nosidło). Czy sprawdzi mi się ta miękka gondola w zimie? Czy ktoś miał już z nią jakiekolweik doświadczenia?
agasi
A dlaczego nie? icon_lol.gif
Przecież to nie gondola daje ciepło
ma osłonić od wiatru - i tu sprawdzi się jedna i druga + budka od wózka
bo przed zimnem to chroni liczba warstw
a miękka tak zupełnie to ona nie jest - dół ma sztywny przecież
zapina się zwykle tak, że dziecko jest nawet bardziej osłonięte niż w gondoli sensu stricto
przecież kombinezon i jakiś koc w razie potrzeby to jest wyposażenie niezależne od rodzaju gondoli

taki wózek ma natomiast parę zalet
gondolka jest lekka (co ma znaczenie jeśli się ją z dzieckiem w środku znosi z któregoś tam piętra bez windy)
a wózek jest przede wszystkim spacerówką, z której korzysta się o wiele dłużej niż z gondoli (zwykle próbujące siadać dziecko 5-6-miesięczne już nie chce jeździć w gondoli)
no i cena, co np. dla mnie też jest nie bez znaczenia

ja kupiłam Baby Design Smart - właśnie spacerówkę na dużych kołach, z nosidłem
plus chustÄ™ wiÄ…zanÄ…
ze starszymi dziećmi moimi było tak że właśnie w okolicy 5-6 miesięcy już nie chciały jeździć w gondoli
nie mam złudzeń że trzecie pojeździ jakoś znacznie dłużej icon_wink.gif
w związku z tym wolałam zainwestować w spacerówkę z nosidłem niż wózek wielofunkcyjny
bo w wielofunkcyjnych z gondolą spacerówka bywa bardzo różna - czasem ok, a czasem wąska, wręcz kubełkowa i taka starcza na krótko, zwłaszcza jak się ma wysokie dzieci icon_wink.gif
Lipopa
ja miałam miękkie nosidło i nei byłam zadowolona.. a raczej byłam ale tylko przez 4mies - w 5mies okazało się być już małe a moje dziecię wcale nie było z tych dużych i pulchnych (ale to też epwnie zalezy od modelu wózka)
w kazdym razie - tym rzem zdecydowana jestem na tradycyjną twardą gondole - mam śpiworek po straszym dziecku i myslę że to jest lepsze rozwiązanie
agasi
No tak, one są mniejsze niż gondole
ale
jak się ma termin na grudzień to 4 miesiące dziecko skończy w kwietniu
zwykle jest już wtedy na tyle ciepło, że gondola tak naprawdę przestaje być potrzebna - spokojnie wystarczy rozłożona na płasko spacerówka
wiele dzieci nawet tak woli, bo gondola zasłania świat icon_smile.gif
Uleńka
Ja mam miękką gondole i nie narzekam tylko że ja dopiero początkująca mama więc i doświadczenie jeszcze nie bardzo
konto_usunięte
Agasi, mam ten sam wózek 06.gif
i powiem szczerze, że tego nosidłą, czyli "miękkiej gondoli" jak nazywacie- używałam tylko tak do 3 mca.
po prostu moim dzieciom było w niej za ciasno. problem rozwiązywałam tak, że w rozłożonej na płasko spacerówce z pokrowcem na nogi (albo w lecie bez) kładłam złożony kocyk i na to dziecia.
nosidło to jak dla mnie zbędny bajer. do noszenia zwłąszca icon_wink.gif ale może dlatego, że mało wózka używałam, bo preferuję chustę.

Lipopa
tak.. rozłożna spacerówka w 5mies nie byłaby tak zła gdyby nie to, że dziecię jeździło do mnie tyłem i ciągle zaglądałam co się tam dzieje u niego
rączka mojego wózka się nei przekładała (gracco) i po pewnym czasie zamieniliśmy go na spacerówkę firmy baby dreams (ale nei pamiętam modelu) w kazdym razie z przekładaną rączką - ale po przełożeniu rączki prowadziło się go okropnie, a aby podjechać pod krawężnik niemalże trzeba się było na nim uwiesić icon_sad.gif i w tej kwestii nei wiem jak się sprawuje wózek o którym wspomniała Agasi - bo widziałam, że ten model ma właśnie przekładaną rączkę
Cassie
Ja mam wózek z twardą gondolą, w Naszym przypadku się sprawdziła ale dziecko 4-5 miesięczne w gondoli już jeździć nie chciało, więc jak tylko zrobiło się ciepło czyli maj przerobiłma na spacerówkę. Moim zdaniem czy miekka czy twarda dla mnie bez różnicy no może jedynie wagowo. Bo jeśli chodzi o osłonięcie od zimna to tak jak napisała agasi jest tyle warstw + śpiworek, kocyk, osłonka itp. że dziecku nie ma prawa być zimno ani wiać.
Eliszka
Mój w sztywnej gondoli jeździł 7 miesięcy, tyle że moja miała podnoszone oparcie. Miał w niej wygodnie, i ciepło, a przede wszystkim miał dużo miejsca. Urodził się w październiku i uważam, że ta gondola była super zakupem.
Pomyłką była spacerówka od tego wózka, ciężka i nieporęczna. Szybko kupiliśmy lekką spacerówkę, która rozkłada się na płasko.
Gdybym miała jeszcze raz robić taki zakup zrobiłabym tak: Kupiłabym wózek mający tylko sztywną gondolę, są takie, trzeba poszukać ale niektóre firmy mają takie w ofercie, a później kupiłabym leciutką parasolkową spacerówkę rozkładaną na płasko.
ciacho
ja miałam wózek wielofunkcyjny z miękkim nosidłem i byłam zadowolona - zwłaszcza że wózek musiałam dźwigać po schodach - więc często się zdarzało że stelaż zostawała w samochodzie a dziecko w nosidle dźwigałam po schodach

ponadto nosidło to używałam jako "kojca" - Ala zwykle w nim leżała jak była mała a ja swobodnie mogłam ja nosić ze sobą po całym domu

ale Alcia była malutka i drobniutka więc nie odczułyśmy problemu ciasnoty nosidła
trzkasienka
dzieki wielkie za odpowiedzi. Ja sie zafiksowalam na Oreganie firmy Babywelt i jakos do innych nie moge sie przekonac. Ma on szerokie nosidlo (miekka gondole) i dlugie siedzisko w spacerowce. Nie znam jednak nikogo kto mial doswiadczenie z tym wozkiem, a w necie duzo nie mozna znalezc na jego temat. Kiedys gdzies wyczytalam, ze na zime bardziej nadaje sie twarda gondola, tyle, ze rozumiem, ze tu tylko chodzi o jej wieksze wymiary a nie porecznosc? ech.. ciezki wybor...
marghe.
trzkasienko, będzie OT, fajny podpis pod paskiem 06.gif
trzkasienka
hahaha- popatrz Marghe, nawet na to nie zwrocilam uwagi icon_mrgreen.gif ( nie jest to wytwor jednak mojej inteligencji, wybralam automatyczna pocje podpisu;-) )
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.