To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gratulacje, panie Tsien!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Berek
No wiem, wiem, pisałam o tym u siebie, ale muszę - po prostu MUSZĘ wszystkim o tym powiedzieć.
Człowiek, który od lat dłubie sobie w laboratorium w kwestiach substancji fluorescencyjnych, dostał przed wczoraj Nobla w dziedzinie chemii.
Co nie ekscytowałoby mnie może aż tak bardzo, gdyby nie to, że całe lata używałam właśnie wynalezionego przez niego barwnika, przede wszystkim w swoim doktoracie. W ogóle, fakt, że te barwniki istnieją, sprawia, że moja (i wiele innych) działka biologii jest nie tylko interesująca, ale zwyczajnie estetyczna. Jak ja sobie lubiłam patrzeć w mikroskop albo na ekran i oglądać te wszystkie tajemnicze świecące struktury...
Zobaczcie sobie: Green Fluorescent Protein
No, normalnie czuję się jak tata Żaczek w "Szóstej klepce", jeśli ktoś to pamięta icon_smile.gif Nic z tego nie mam, a ciesze się jak głupia.
chaton
Berek: cudna ta proteinka. Wprawdzie dziedzina jest mi totalnie obca, ale ciesze sie twoim szczesciem. 06.gif
wiesiołek
Chemia to moje nie dokończone marzenie...jeden semestr zaliczony, a potem życie wykierowało na zmianę kierunku studiów. Sentyment pozostał więć też się cieszę z Tobą .
...asia...
Berku yyyy cieszę się Twoim szczęściem chociaż jak pani Żaczek nie mam pojęcia o czym mówisz 06.gif . Tata Żaczek cieszył się z plazmy deuteru (?????) ....
tissaia
Tata Żaczek cieszył się, że uzyskano stabilną reakcję termojądrową w plazmie deuteru icon_smile.gif

Berek - cieszę się, że się cieszysz.
Bosanova
Ciesze się razem z Tobą, choć nie wiem nic na ten temat icon_smile.gif
Podobnie się czułam, jak moja znajoma wystapiła w TV w b. ważnym dla nas temacie. Także był przeznaczony dla wąskiej grupy odbiorców, ale ja do dzis czuje dreszcze zachwytu, że ona tam była i mówiła na nasz ulubiony temat, i chciało mi się az piszczeć z radości.Także myśle,że masz podobne odczucia, i jak to miło, że na świecie są i takie rekacje łańcuchowe.Ktoś cos otrzymuje, a cieszy sie z tego pół świata:-)Naprawde to jest optymistyczne i oby tak bywało częśćiej!
xxyy
Ja tez...
Proteinka wzbudzila we mnie zal...szkoda mi sie zrobilo tej niewykorzystanej wiedzy z chemii, 5 lat studiow jakby nie bylo...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.