To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

LISTOPADZIAKI cz. 4

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Ilona7117
LISTOPADZIAKI WITAJÄ„ W CZ. 4



W rolach głównych występują:

rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif




1. JUSTYNKA córeczka Agulki333 - 27.09.2007 4000g i 56 cm pierwsze kroczki Justysi-04.10.2008








2. WIKTOREK synek Patsi - 15.10.2007 3300g i 55 cm Pierwsze kroczki Wiktorka-18.08.2008






3. LUSIA córeczka Magdyinpoland - 23.10.2007 3500g i 55 cm Pierwsze kroczki Laury-






4. MARTYNKA córeczka Kasi78 - 23.10.2007 3500g i 55cm





5. IDUSIA córeczka Gremi - 28.10.2007 3644g i 49 cm Pierwsze kroczki Idusi-29.09.2008







6. KAROLINKA i BARTEK dzieciaczki Ammm - 02.11.2007 2720g 45cm-2850g 49cm Pierwsze kroczki Karolinki-16.10.2008 Pierwsze kroczki Bartka-23.10.2008








7. HANIA córeczka Ulinki - 02.11.2007 3190g 52cm Pierwsze kroczki Hani-10.09.2008






8. ALLANEK synek Michalenki - 05.11.2007 3600g i 50 cm Pierwsze kroczki Allanka- 24.11.2008








9. DEBORKA córeczka Aylin - 06.11.2007 3020g i 53 cm





10. GABRYSIA córeczka Ilony7117 - 07.11.2007 4100g i 52 cm Pierwsze kroczki Gabrysi-06.09.2008









11. ZUZIA córeczka Alanis - 08.11.2007 3150g i 55 cm







12. ZOSIA córeczka Tolali - 11.11.2007 3250g i 54 cm Pierwsze kroczki Zosi- 24.11.2008






13. TOSIA córeczka Netki27 - 11.11.2007 3680g i 56 cm




14. MICHAEK synek Poli72 - 12.11.2007 3900g i 55 cm



15. DANIELEK synek Niunki - 12.11.2007 3540g i 53cm Pierwsze kroczki Danielka-18.11.2008




16. MARTUSIA córeczka Kaitik - 14.11.2007






17. KAJTEK synek Myszowatej - 15.11.2007 3750g i 56cm Pierwsze kroczki Kajtka-01.11.2009



18. AMELKA creczka Ka2ja - 14.11.2007 2350g i 48 cm



19. MIłOSZEK synek Asiaad2 - 15.11.2007 3900g i 57cm Pierwsze kroczki Miłoszka-18.09.2008





20. FILIPEK synek Werjuli - 19.11.2007 4320g i 56 cm Pierwsze kroczki Filipka-9.11.2008




21.ELENKA córeczka Ciao_848 - 23.11.2007 3700g i 57 cm Pierwsze kroczki Elenki-24.10 2008






22. IGOREK synek Baya - 23.11.2007 3400g i 56 cm




23. FILIPEK synek Cocobaby - 26.11.2007 3620g i 54cm




24. VICTORIA córeczka Alex87 - 03.12.2007 3975 g i 56 cm



25.PATRYCJA córeczka Mamarzeny - 11.12.2007 3320 g i 54 cm





26. ADAÅ› synek Bolki - 14.12.2007 3740g i 61cm Pierwsze kroczki Adasia- 10.11.2008










Zaginieni w boju:
- MICHAEK synek Kasiulm - 28.10.2007 2970g i 53 cm
- TOSIA creczka Saski - 05.11.2007 3080g i 51 cm
- MIOSZEK synek Ivki@ - 20.11.2007 3800g i 57cm
- EMILKA creczka Skierki - 21.11.2007 3650 i 56 cm
- MADZIA creczka Soninki - 23.11.2007 g i cm
- ANTHONY synek Kasiagarcia - 14.11.2007
-
Pokażcie się proszę!!!

A tak zaczynaliśmy:

Listopad 2007
Listopadziaki 1
Listopadziaki 2
Listopadziaki 3
Aylin
MeldujÄ™ siÄ™ pierwsza na nowym wÄ…tku icon_smile.gif

Pogoda jest cudowna, Wybywamy dzisiaj icon_smile.gif

Miłego weekendu icon_smile.gif
Ilona7117
Dopiero się uporałam z paseczkami a tu już pierwsi goście! Ja jeszcze zajrzę na stary wątek a wy już powitajcie sie w nowym 06.gif
Ammm
To i ja się załapię na pierwszą stronkę.

Ilona - małe sprostowanie - wzrost 49, a nie 48 i żeby już być precyzyjnym, bo te wzrosty i wagi powinny być odwrotnie - czyli Bartek: 2850 i 49 cm i Karolinka 2720 i 45 cm.
Ulinka
My się też witamy na nowym wątku 03.gif 03.gif 03.gif
Gremi
i my sie witamy w nowiutenkim roczkowym watku. Oj bedzie sie dzialo ....
asiaad2
No ilonka ale sie postarałaś, nie poszłaś na łatwizne jak ja 29.gif , tylko linki na dole nie działają



tolala
Witamy!

Ilona, pięknie sobie poradziłaś!
Ilona7117
Nie bardzo sobie poradziłam, bo nie wiem jak skopiować te Listopadziaki na końcu 21.gif próbuję i nie wiem jak to zrobić...podpwiedzcie, to już wszystko bedę wiedziała co i jak 13.gif
asiaad2
zrób cytuj u mnie isobie kopiuj
Ilona7117
Dzięki Asiaad jak mówiłam nie wszystko wiem ale trudne to to nie jest 03.gif
NIUNKA
Widzę, że i mnie udało się załapać na pierwszą stronkę ..... ale super 06.gif 06.gif 06.gif

Ilonka ślicznie Ci to wyszło .... GRATULACJE brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif
Ammm
Ilonka, dzięki za zmianę!

I melduję, że wreszcie kupiliśmy pierwsze prawdziwe buty! Może jutro na spacerze cyknę jakieś foty to się pokażemy obuci.
ciao
Witamy i my!!!
asiaad2
a ja informuje że mamy ósmego zęba 06.gif Ilonka kolor mogłas soie zmienić 06.gif
Ilona7117
Wiem ze kolor mogłam i mogę zmienić, byś wiedziała ile razy musiałam od kompa podchodzić żeby zrobić do końca wszystko... 37.gif ale czego się nie robi dla dzieci...

michalenka
ciekawe czy i ja sie zalapalam na pierwsza stronke 08.gif
A WIEC WITAMY brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif SUPER Ilonka 02.gif
Patsi
Nie wiem czy się załapię na pierwszą stronkę, ale witam i ja!

Ilona
ja nawet tego co ty nie umiem, więc mogę powiedzieć że poradziłaś sobie bardzo dobrze z kolejną odsłoną listopadziaków icon_smile.gif

Ulinka gratulujÄ™!

A te 4 kilo to mi tak dokuczają, bo się nie mieszczę w większość spodni w które z łatwością wchodziłam wcześniej icon_sad.gif a ja jestem skąpiradło i nie chcę kupować nowych ciuchów, bo wierzę że powrócę do wcześniejszych wymiarów. I tym sposobem w niektórych ciuchach wyglądam jak siedem nieszczęść 06.gif

Kolorowych snów, listopadowe mamusie i dzieciaczki!
werjula
i my siÄ™ przywitamy na mowym wÄ…teczku

Ilonka
nie będę oryginalny ale muszę powtórzyć że fajniutko to zrobiłaś,teraz tylko czekać na pierwsze torty 06.gif

jeszcze apropo starego wÄ…tku
Ninuka Danielek jak zwykle przeuroczy

Michalenka
to sie Allanek musiał wymęczyć,dlaczego nie wymyślą dla dzieci mniej inwazyjnych i nie bolesnych tych badań.

Pytałam was o prezent dla 8 latka ,dzięki za wszelkie rady ale w rezultacie zadzwoniłam do młodego a on zarzyczył sobie poprostu nową grę na kompa, bo dostał ostatnio jakąś tam kierownicę do gier i na szczęście sam wiedzieł czego chce, a człowiek tu kombinuje 29.gif

Prezenty kupowałam hurtowo bo jeszcze musiałam kupić 2 prezenty dla koleżanek Werci , w przyszłym tyg.ma 2 imprezy urodzinowe,ale tu miałam mniejszy kłopot bo na szczęście wymagania 4 latków są bardziej przewidywalne ,wybór jest prosty "My Littel Pony. "Misieepisie " ,"Babrbie" albo coś w tym klimacie ,no byle reklamowane 37.gif
Ja teoretycznie wolałabym kupić im jakieś gry ,ale te firmowe z reklam to ok 100 kosztują, a to dla mnie trochę przesada, Wercia co chwilę chodzi na jakieś urodziny, trzebaby mieć worek pieniędzy 06.gif
werjula



dawno nie było Filusia, 06.gif jesienny spacerek
werjula
a to jeszcze zaległe footy z chrzcin zanim polecą fotki z tortami 06.gif



z rodzicami chrzestnymi






a tu modlÄ…cy




michalenka
Werjula Niunka sliczne zdjecia. I widze ze wszystkie nasze dzieciaczki takie wesole` icon_lol.gif pewnie taki rocznik 03.gif
asiaad2
werjula ale sie pieknie Filipek modlił 06.gif slicznie wygladał, tak dorosło. A my dzis jedziemy na parapetówkę do mojego brata więc może wpadniemy na lody do palmiarni 06.gif i będa ładne zdjęcia
Ilona7117
Werjula śliczne zdjęcia, Filuś naprawdę zachował się jak należy, poważnie i dorosło brawo_bis.gif
Ilona7117
Patsi ja żeby dopinać spodnie sprzed ciąży kupiłam sobie majtki wyszczuplające z gorsecikiem pod biust i sprawdzają się rewelacyjnie! brzuszek płaski i całą oponke mi ładnie ściągają, polecam (wydatek ok 90 zł) noszę właściwie codziennie a nie tylko na wyjście nawet jak mi się coś podniesie to wygląda jak bluzeczka(czarna) i tak nikt nie wie co tam mam 08.gif

Ja też mam wyjazd po kwiaty na dzień nauczyciela niby we wtorek ale wtorek mają wolny to jutro moje dzieci biorą do szkoły; a że wiocha to wszystko nieczynne więc jadę dalej icon_confused.gif
Ilona7117
Ponieważ Justynka miała już roczek to pozwoliłam sobie przerobić trochę jej zdjęcie z poprzeniego tematu ,bo nasze gwiazdy wieczoru muszą błyszczeć, prawda? 04.gif 04.gif 04.gif Agulka kiedy chcesz daj nowe zdjęcie to zmienię icon_biggrin.gif
Ammm
Ilonka, sorry, ale jeszcze jedna "reklamacja" (ja to u*****liwy klient jestem jednak) - moje dzieciaczki jako jedyne nie majÄ… paseczka (tzn ja go nie widzÄ™).
Ilona7117
A ja wciąż mam wszystkie paseczki, czy nadal nie ma twojego Ammm? może muszę na nowo go wstawić, daj znać 06.gif
wcale nie uważam że u.....dliwy jestes klient icon_wink.gif też mi zależy by było wszystko oki...
Gremi
Ammm - jatez widze paseczek twojej dwojeczki icon_smile.gif

Werjula - no piekne te zdjecia.

A ja zadowolona jestem bo spedzilismy sobie tak normalnie zwykly weekend rodzinny. Lubie jak tak wszystko jest jak byc powinno. Szkoda ze na nastepny weekend musze czekac 6 dni.

A czy wasze dzieci chodza w domu w kapciuszkach? Ja kupilam Idzie kapcie i nie wiem czy dobrze zrobilam. Ona zaczyna chodzic i nawet w tych antyposlizgowych skarpetkach sie przewraca. No i oczywiscie ciagle je zdejmuje. Nie wiem tylko czy te kapcie to dobry pomysl. Agulka - co wasza rehabilitantka na to mowi??

A ja poki pamietam to ide odkopac swoj aparat (po przeprowadzce jeszcze go nie wyciagnelam z szafy) i zrobie troszke zdjec bo jak patrze na wasze dzieciaczki to szkoda mi ze ida nie ma takich fajnych pamiatek.

Ale najpierw kawka ... dolaczy sie ktos??
Ilona7117
oj tak proszÄ™ kawkÄ™ raz... 03.gif
Gabi rujnuje mi szuflady, właściwie to porządek w nich więc muszę sie nia zająć i jak u kawę pić?

A co do papci, to wolałam od razu przyzwyczajać bo jak się nauczy boso chodzić to potem po raz drugi w paputkach będzie sie uczyć...Gabi ma już to za sobą i przewraca się właściwie tylko jak nadepnie na gazetę np i nóżka jej odjedzie 03.gif a tak to zasuwa ze hej!
bolka
Ilona udana pierwsza stronka.

...i włączam powiadomienia...
bolka
Ammm potwierdzam, że 'Dziecko dla początkujących' z dużym humorem opisuje początki rodzicielstwa.
I przy temacie książek, to oprócz T. Hogg , na tym forum polecane też są książki autorstwa Faber Adele: Jak mówić żeby dzieci nas słuchały Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły albo Rodzeństwo bez rywalizacji, ale to przy mówiących dzieciach czy przy rodzeństwie. Odkryłam to w tym wątku https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...krzycz&st=0 czyli wszystko przed nami.
ciao
Gremi ja tez sie przymierzam do kupienia pantofelkow bo teraz ma skareety z gumowa podeszwa ale nozki w nich sa powykrzywiane i ciagle spadaja.
Patrzylam na Lemigo albo Befado ale nie sa one jakies szczegolnie wysokie zeby cala kostke przykryly.No ale skoro maja atest to chyba taka wysokosc jest wystarczajaca?Sama nie wiem
Ulinka
Ponieważ Hanulka chodzi już sama kupiłam jej Zetpol, a teraz ma właśnie Befado. Są dobrze wyprofilowane i chyba wygodne. Jak nie ma na nóżkach kapci to idzie jej z chodzeniem zdecydowanie gorzej. A na dwór ma Bartki. Miały być Elefanty, ale nie było akurat rozmiarów.
Poza tym Ilona pierwsza stronka wyszła Ci rewelacyjnie, a jak jeszcze dojdą zdjęcia z tortami to będzie cudo.
No i jak zwykle wszystkie zdjęcia maluszków są prześliczne 06.gif
myszowata
Melduję, ze jestem, żyję i strasznie nie chciało mi się wracać. Bieszczady jesienią są piękniejsze niż zwykle i szkoda, że już muszę być w domu. Szersza relacja później - na razie odgruzowuję chałupę, pranie i rozpakowywanie czeka.

Stronka super! Reszty nie doczytałam icon_sad.gif

werjula Fifek boski! I jaki elegancki - fiu fiu !

ciao mnie ani Zetpole, ani Befado nie grały, bo bardzo pociły się młodej stopy i smrodziaki były. I faktycznie są z lekka mimo wszystko za niskie i za wiotkie i trzymają tak sobie. U nas super sprawdzają się po domu sandałki Bartka lub firmy Daniel. A młodemu teraz chcę kupić Tom-But takie profilkatyczne (coby nie miał pokrzywionych stópek). Na Allegro są po około 50.
bolka
Przegapiłam dodać, że Filip bardzo dostojnie wygląda przy chrzcinach.
bolka
alanis
Witam!

ja tez tylko na moment, pojawiam siÄ™ na nowym wÄ…tku, gratulujÄ™ Ilonie pierwszej stronki.

werjula super fotki!!! elegancik z Fifiego że hoho!

myszowata miło cię widzieć w dobrym nastroju i mam nadzieję wypoczętą!

podczytuje ale nie mam czasu pisać, prawko, kolejne zleceni i czas ucieka...

u nas z bucikami były przeboje Zuzek za nic na świecie nie chciał ich włożyć ale kupiłam skarpetko buciki i się przekonała następne będą pantofelki i buciki a jakie?, jeny podglądam was i będę na bank sugerować się waszymi opiniami bo sama zielona jestem w temacie 37.gif

dziewczyny macie już jakieś pomysły jak zorganizować urodzinki waszych pociech, ja z tych zapobiegliwych więc już zaczynam o tym myśleć, tort robicie same, zamawiacie?
asiaad2
ja tam tort zamawiam 43.gif 03.gif

co do butów to MIłosz dawno chodzi bo w skarpetkach wpadał w poslizg na kafelkach, chodzi mu sie super, na czworakach tez w nich zasówał a nie weim co to za firma ważne że wygodne, takie szmaciaki bez palców 06.gif

a teraz lece spać bo padam, zachciała mi sie dorabiac i mam za swoje 06.gif
Patsi
Ilona dzięki za poradę, jak nie schudnę to pewnie coś takiego sobie sprawię icon_smile.gif

Werjula Fifek bardzo poważną minkę miał, taką akuratną do uroczystości:) Bolka cóż za zgodne rodzeństwo, ciekawe jak długo tak bedzie icon_smile.gif

Gremi ja mam sznurowane pantofelki zetpola, spisują się OK, skarpetki co chwilę spadają z nóżek.

Alanis ja mam ambicję upiec tort sama, a resztę ciast - może jakieś ciasteczka - chyba kupię gotowe. Pomysłów szczególnych nie mam na imprezkę, no ale ja nie jestem jakaś bardzo kreatywna w tym temacie. Zaprosimy do domu dziadków, rodziców chrzestnych, uważam że tyle wystarczy.

A ja mam pytanie z innej bajki - jak sobie radzicie z karmieniem dzieciaków? Ja latam z talerzykiem naokoło młodego, który idzie to tu, to tam... do wyjątków należą chwile gdy gdzieś stanie i mogę mu kilka kęsów czy łyżeczek podać bez przemieszczania się. Zaczęłam już go czymś zabawiać żeby jadł, to kiepski pomysł, ale nie ma mowy o siedzeniu np. w krzesełku. Zaraz się wije i chce wyłazić... Przy Paulinie miałam to samo i nie było wesoło, obiecałam sobie więcej tego nie powtarzać i nie wiem, czy macie jakiś dobry patent? I nie bardzo chce mi się wierzyć rodzicom którzy mówią, że dziecko ładnie siedzi i je, no chyba że ja robię jakiś błąd, albo o czymś nie wiem...
Ilona7117
Patsi u mnie karmiene wygląda podobnie Gabi wyłazi po dwóch kęsach z krzesełka, zresztą w wózku też ja trudno utrzymać na spacerku, poczuła chodzenie i koniec spokoju dla mnie i dla niej 21.gif karmię ja w locie jak się przemieszcza z jednym wyjątkiem, mleko zawsze na leżąco dostaje i chyba jest zadowolona, pije w łóżeczku i nawet sie chwilkę zabawi sama i tak jest dwa razy w ciągu dnia nie licząc rano wcześnie i wieczorem przed snem. Myśle że to taki jej przyjemny nawyk bo ona lubi jeść ale krzesełko jej się nie podoba 03.gif i już...

Aaa patsi jak schudniesz to ci sie takie cudo juz nie przyda, 03.gif to jest na fałdkę takie okrycie 01.gif

Ja tort też zamawiam u taty icon_biggrin.gif pyszny jak zwykle ze zdjęciem icon_rolleyes.gif każdy wnuk taki dostał to i Gabi pewnie się skapnie a co do reszty też nie mam pojęcia...
asiaad2
patsi ja mam krzesełko i bez niego Miłosz nie umie jeść, super sparwa wkładam go i mam wolne ręce
Gremi
Patsi - no moja Ida to akurat je ladnie. Czasem to nawet zbyt ladnie 29.gif Mysle ze tutaj spory wplyw ma to ze ona zawsze dostaje jesc o tej samej porze i w tych samych warunkach. To znaczy ze zawsze siedzi w krzeselku, nie ma TV ani innych rozrywek - jest tylko jedzenie. Jesli ona zaczyna sie zloscic i nie chce jesc to ja wypuszczam i probuje za chwile. Jesli dalej nie chce to nie daje jej nic az do nastepnego karmienia. No ale ja jestem z tych wrednych matek.

Namieszalyscie mi z tymi bucikami i juz sama nie wiem czy powinnam je zakladac malej czy nie. ale zauwazylam ze ona duzo pewniej czuje sie w kapciach i ze latwiej jej idzie chodzenie. Wiec chyba narazie bedzie chodzic w kapciach.

Alanis - my urodziny dla idy robimy u dziadkow 01.11. Cala nasza rodzina mieszka tam wiec nie byloby mozliwe aby wszyscy przyjechali do nas. Torta zamawiam (pieklam sama na chrzciny i to juz mi wystarczy 03.gif ), ciasta zrobi moja mama a reszte zamowie.

Myszowata - bardzo sie ciesze ze w koncu moglas zobaczyc te swoje wymarzone gory. Mam nadzieje ze wypoczelas troche. No i zazdroszcze oczywiscie. Moj maz bedzie mial wolne 10.11 wiec i my bedziemy mieli krotki urlopik ale raczej spedzimy go w domu.
ciao
Patsi no moja tez z tych co siedzi ladnie i je a jak sie jej juz nie chce to ja wyciagam z krzeselka,jedzenie powinno jej sie kojarzyc z czyms przyjemnym ale mysle ze to nie jest tak ze cos robisz zle,on moze nie lubi jesc siedzac,moze najpierw sprobuj dawac mu w krzeselku to co lubi najbardziej,wtedy bedzie palaszowal a nie myslal zeby dac mamie susa

Alanis u nas tort bedzie robil maz(robil tez kuzynom na pierwsze urodziny) i chyba to u nas taka tradycja.Torty robi przepyszne,nie na masle tylko z masa na mleku,nie sa przeslodzone a rozplywaja sie w ustach.Ostatnio sama pokusilam sie zeby zrobic taki mamie na urodziny i ......wyszedl i byl tez pyszny
Na urodzinach Niki byly szaszlyki z owocow(bardzo pyszne i co najwazniejsze kolorowe),pizza,piadina(cos jak podplomyk i serem i szynka w srodku),spienata chipsy,soczki,bardziej pod smak i gust dzieciaczkow i pewnie podobnie bedzie na urodzinach Elenki.
A to jeszcze fotka,widac ze jej najbardziej pizza podchodzila icon_wink.gif



myszowata
patsi możesz mi nie wierzyć, ale Kajtek na prawdę je ładnie. W foteliku lub krzesełku bez problemu. Często wpada w ryk jak widzi, że się w miseczce zupa kończy 06.gif Jak ma dość to się wykręca i znaczy to, że już nic mu nie wcisnę. Zero zabawiania, telewizji, niczego - chce to je a jak nie ma ochoty to droga wolna - zje jak zgłodnieje. Za Idą biegałam, zabawiałam, goniłam i tak do dziś walczymy z jedzeniem. Ostatnio ciut jest lepiej, ale żeby ona normalnie jadła to nie powiem. Teraz już nie ganiam - jak nie chce jeść normalnie to chodzi głodna aż sama zawoła - to działa najlepiej.

alanis pierwsze urodziny Idy przygotowywałam z namaszczeniem - a teraz jestem chyba zbyt zmęczona by się tak bawić. Na pewno będą ozdoby - balony, napisy, wiszące girlandy - coby było kolorowo. No i dużo dzieci icon_smile.gif na 1 urodziny Idzie tort piekła babcia, choć wszystkie torty w rodzinie ja obskakuję. Więc i tym razem już zapowiedziałam, że ma być po równo i młodemu też upiecze. Do tego upiekę jakieś ciasto czy ciastka i zrobię sałatkę owocową, może jakieś pianki... Tym razem na słodko bo przy tej ilości dzieci i ludzi wiem z doświadczenia, że nie ma co wariować z jedzeniem bo 3/4 zostaje - nie ma jak usiąść w spokoju i zjeść, bo w kółko lata się przy maluchach. Zaproszeni goście to standard: dziadkowie i nasze rodzeństwo z rodzinami. Tak więc teraz się nie przepracuję icon_smile.gif Tyle, że nadal niewiadoma co do prezentu na rok - wszystko co fajniejsze mamy po młodej... nawet rowerek młoda dostała wczoraj nowy "dorosły" wiec trójkołówka jest dla Kajtka... nie wiem... podobają mi się fotele kręcone z Ikei, ale u mnie jeden to mało bo się dzieci pobiją a dwa to 400 - mowy nie ma bym tyle zapłaciła za 2 foteliki!

ciao
Na pierwsze urodziny kolo Sukiennic babka namalowala Nikusi portret,taki sam prezent dostanie od nas Elenka,jakies zabawki na pewno dostanie od gosci a taki portrecik to zostanie jej na zawsze
asiaad2
A ja chce dla małego stolik edukacyjny
bolka
Ciao podoba mi się twój pomysł z portretem. Muszę moim chłopakom coś zorganizować przy wspólnej okazji.

Patsi
odnośnie karmienia Adasia to nie mam problemów, jednak przy zdarzającym się wiercenie w foteliku często kończę karmić go na kolanach u siebie. I jeśli jest głodny to nie wyrywa się z kolan, a jeśli nadal się wierci to odpuszczam. Czasem jeszcze daję mu łyżeczkę do trzymania przy karmieniu w foteliku albo na stoliczku przed nim daję kilka malutkich kawałków chleba i wspólnie karmimy go - ja z miski on poluje na chlebek. I też szykuję jedzenie pod jego apetyt np. rosołek odpada, brokułową przyprawiam i kawałkiem serka topionego (uwielbia), lubi też barszcz z jajkiem, kalafiorową, pomidorową... ogólnie przyprawiam do smaku (akurat mam bardzo delikatny smak i mi np. w obiedzie niesolone ziemniaki nie przeszkadzają). Poza tym Adaś lubi jeść, dlatego jak nie smakuje mu jakiś obiad to dostaje np. jabłko z płatkami ryżowymi (ulubione) lub owoc i trochę chlebka czy jajecznicę.
Acha czasem jak nie mam czasu, a on się bardzo wierci, to wkładam go do łóżeczka z talerzykiem i sam zjada owoce w plasterkach, kanapki czy gotowane warzywa.
Z Darka jedzeniem jest gorzej, ale zaakceptowałam, że je mało, do tego daję mu małą porcję na talerzyk (duże porcje go zniechęcają), i odstawiłam mu kaszkę. Być może późno, jednak sposobami łatwiej jadł to niż inne posiłki, wogóle to dopiero ostatnio znowu zaczął jeść pieczywo... Aktualnie ma apetyt i domaga się jedzenia, tylko ma dość monotonne menu z ulubionych potraw.
alanis
ciao super pomysł, patrze teraz na allegro i są można zamówić taki portrecik ze zdjęcia, chyba tak zrobimy będzie pamiątka, a pamiętasz może ile za to płaciłaś na Rynku? Świetna fota z tym osiełem 06.gif

myszowata ja też noszę się z zamiarem zorganizowania jakiś dekoracji, pewnie dużo balonów i girlandy, dzieciaki tez będą w końcu to impreza dla dzieci a nie dla dorosłych.

A co do tortu to chyba się nie odważę zrobić, cista to jest to do czego raczej nie mam reki, owszem mam jakieś tam popisowe ale tort to już wyższa szkoła jazdy.

my też jadamy tylko w foteliku, bez oporów, zawsze o tej samej porze i oby tak pozostało bo same wiecie tutaj jak w kalejdoskopie.

pozdrowienia od mojego tygryska 06.gif

asiaad2
Alanis zdjęcie ja zwykle doskonałe 06.gif , sliczna ta twoja Zuzia

Miłosz jak juz nie chce jeść to odwraca głowe i mów Nie, nie nie 06.gif ale na stoliku musza byc zabawki żeby mu ręce zająć przy jedzeniu 06.gif

Widzę że to chyba tylko ja nie planuje żadnej hucznej imprezy na urodziny Miłosza, ządnych dzieci nie bedzie, sami dorośli więc chyba tylko baloniki kupie bo on lubi się nimi bawić
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.