To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

problem z zajsciem w ciaze

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

katrinaa1
Witam wszystkich!!! Nirewiem co mam robic:(( zaras wszystko wyjasnie,a wiec Chcemy miec dzidziusia z mezem probujemy juz od 2006 roku i nic zaczelam sie leczyc okazalo sie ze mialam cyste w maju mialam laparoskopie i mialo byc ok powiedzieli ze w ciagu kilku miesiecy zajde spokojnie w ciaze ale juz na pierwszej wizycie kontrolnej czyli w czerwcu 1008 okazalo sie ze niemam jajeczkowania zalamalam sie ale nic lekaz dal mi lek CLOMID i biore go do dzis zastanawiam sie czy niepowinien minie skierowac na jaies badania chormonalne niezrobil mi zadnych a w ciagu 2 lat przytylam 38kg ale to jeszcze nie koniec miesiac temu zauwazylam ze mi leci jakis polyn z piersi wsumie to tylko kilka kropel wiec pomyslalam ze to skutki uboczne CLOMIDU ale w tym miesiacu sie nasililo powiedzialamn o tym lekazowi kazal mi zrobic badanie prolaktyny to zwykle wczoraj pobrali mi krew a dzis mam wyniki i jest w normie mam 13 ng/ml czyli jak jest w normie to dlaczego mam ten plyn ????? niemama pojecia co mam rtobic a tym bardziej ze mieszkam we wloszech i tu sie lecze prywatnie wiec ja place tylko niewiem za co co miesia wizyta i lekarz patrzy tylko czy mam jajeczko jak tak to mowi mozecie robic dzidziusia jak niemam to mowi do nastepnego miesiaca a jrest dosc drogi co mam robic.........
katrinaa1
32.gif JESTEM W DESPERACJI PROSZE POMUZCIE MI CZY KTOS WIE CO MAM ROBIC???!?!?!??!?!?!?
milutka
CYTAT(katrinaa1 @ Wed, 15 Oct 2008 - 14:38) *
Witam wszystkich!!! Nirewiem co mam robic:(( zaras wszystko wyjasnie,a wiec Chcemy miec dzidziusia z mezem probujemy juz od 2006 roku i nic zaczelam sie leczyc okazalo sie ze mialam cyste w maju mialam laparoskopie i mialo byc ok powiedzieli ze w ciagu kilku miesiecy zajde spokojnie w ciaze ale juz na pierwszej wizycie kontrolnej czyli w czerwcu 1008 okazalo sie ze niemam jajeczkowania zalamalam sie ale nic lekaz dal mi lek CLOMID i biore go do dzis zastanawiam sie czy niepowinien minie skierowac na jaies badania chormonalne niezrobil mi zadnych a w ciagu 2 lat przytylam 38kg ale to jeszcze nie koniec miesiac temu zauwazylam ze mi leci jakis polyn z piersi wsumie to tylko kilka kropel wiec pomyslalam ze to skutki uboczne CLOMIDU ale w tym miesiacu sie nasililo powiedzialamn o tym lekazowi kazal mi zrobic badanie prolaktyny to zwykle wczoraj pobrali mi krew a dzis mam wyniki i jest w normie mam 13 ng/ml czyli jak jest w normie to dlaczego mam ten plyn ????? niemama pojecia co mam rtobic a tym bardziej ze mieszkam we wloszech i tu sie lecze prywatnie wiec ja place tylko niewiem za co co miesia wizyta i lekarz patrzy tylko czy mam jajeczko jak tak to mowi mozecie robic dzidziusia jak niemam to mowi do nastepnego miesiaca a jrest dosc drogi co mam robic.........


ufff...pierwszy raz w życiu czytam takie dłuuugie zdanie icon_rolleyes.gif

Ja jedyne co mogę Ci poradzić to zmienić gina.
inka-24
Zmienić ginekologa a najlepiej zdecydować się na jakąś dobrą klinikę.
Przebadać męża.

Mam nadzieje że będzie dobrze.
Asikp
katrinaa1 jak dla mnie powinnas jeszcze zrobic prolaktynę z obciązeniem i zbadac TM. Dodatkowo standardowe badania hormonów

Badanie krwi
3 - 5 dzień cyklu
1. FSH 3- 20 mlU/ml
2. LH < 7 mlU/ml ( stosunek LH do FSH powinien być jak 1:1)

7 dni po owulacji (20-22 dc)
1. Progesteron >15ng/ml (jeżeli za niskie podejrzenie niedomogi ciałka żółtego)
2. Estradiol > 60pg/ml (jeżeli jest 2:1 - podejrzenie PCO)

I teraz bez oznaczenia dnia cyklu
1.Prolaktyna 1,90- 25 ng/ml
40-530 mlU/ml ( jeżeli za wysoka- hiperprolaktynemia)
2.Testosteron wolny 0,7-3,6 pg/ml
3.Testosteron całkowity 6-86 ng/dl (oczywiście robi się jeden z nich lepszy jest wolny)
4.DHEA-S (czyli poziom androgenów) 0,8-3,9 mikrog/ml

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.