To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

niedoczynnosc tarczycy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

moniakobla
Witam!Odebrałam wyniki hormonow,i mam zawyżoną prolaktyne-30,1(norma3,24-29,12)a przy okaji jeszcze TSH-5,340(norma 0,27-4,2)czy ktos z was miał cos podobnego i jest w stanie stwierdzic czy to dużo ponad norme i jakie jest leczenie w tym kierunku???Pozdrawiam!!!
Gothica
Jeśli chodzi o tarczyce, to wiem, że kiedyś były szersze normy.
Nie znam sie na prolaktynie, ale tak czy siak radze Ci pójść do lekarza bo TSH masz podwyższone. A tego nienależny zaniedbywać. Radzę udać się do endokrynologa.
A FT4 robiłaś?
Radzę też zrobić przeciwciała antytarczycowe. Myślę, że już lekarz o wszystko zadba.
Lipopa
ja proponuję udać się do ginekologa-endogrynologa (nie wiem jak taki lekarz się fachowo nazywa - w każdym razie 2w1) ale on zdecydowanie w czasie ciązy poprowadzi Cię najbezpieczniej
katiek
Moniakobla jesteś pod opieką endokrynologa? Jeśli nie to idź do swojego lekarza po skierowanie i się zapisz. Wyniki masz ponad normę, ale jeszcze nie tragiczne. Lekarz zapewne zaleci dodatkowe badania np. usg tarczycy i piersi i zdecyduje o tym jakie leki i w jakiej dawce masz brać.
Spokojnie, będzie ok. Ja miałam tsh 15 w lipcu 2001, a w czerwcu 2002 urodziła się moja córka.
Mijka
Radzę pójść do endokrynologa, który zleci ci dodatkowe badania, FT3, FT4, ciała antytarczycowe, wapno w surowicy, usg i zapewne dodtaniesz jod w tabletkch na unormowanie TSH i coś na prolaktynę. U mnie TSH było ok.7 i po 1,5mies. brania leków miałam już w normie, z tym że ja nie miałam problemu z prolaktyną, ale głowa do góry, to jest niedoczynność tarczycy, lecz niewielka icon_wink.gif
Piśka
Ja również mam niedoczynność. Niestety trzeba bardzo uważać na poziom TSH jeśli się planuje ciążę i w jej trakcie. Tak mi mówi moja Pani Doktor. Ale Twoje wyniki nie są takie złe, niewiele ponad górnej granicy normy. Ja wykryłam u siebie chorobę kilka lat temu i miałam wtedy TSH 19, więc głowa do góry. Jednak konieczna będzie wizyta u specjalisty.
maania
.
ann 001
Witam wszystkich
Jestem nowym użytkownikiem.
W 2007 roku urodziłam córeczke jak się później okazało zaczęłam po porodzie tyć z tygodnia na tydzień, lekarz ogólny skierował mnie na badanie TSH )a tak na marginesie leczyłam się do 18 roku życia na niedoczynnośc tarczyce a później endokrynolog zawiesił leczenie a ja kompletnie o tym zapomniałam nawet nie przypuszczałam że powinnam o tym zawiadomić lekarza prowadzącego moja ciążę) i co się okazało mój poziom TSH wynosił 55,3 więc bardzo daleko od normy. zgłosiłam się natychmiast do endokrynologa i wtej chwili minęło już 1,5 rokun jak zażywam euthyrox i wszystko się unormowało. więc jeśli twoje wyniki tak nieznacznie wychyliły się ponad normę to się nie denerwuj ale nie czekaj zgłoś się jak najszybciej do endokrynologa- wcześnie wykryta tarczyca jest bardzo łatwa w leczeniu. pozdrawiam.

Mam jeszcze teraz jedno pytanie czy ktokolwiek wie czy niedoczynnośc tarczycy kwalifikuje się jako wskazanie do cesarskiego cięcia (pierwszy poród miałam przypadkowo przez cesarskie cięcie )
Olencja
Orientujecie się może czy niedoczynność tarczycy u mężczyzn wpływa na płodność?

Mój narzeczony ma wrodzoną niedoczynność (od niemowlęctwa codziennie przyjmuje leki). Badania, poziom hormonów ma w normie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.