To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jaki wózek kupić ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Latte_macchiato
Witam serdecznie

Jeśli jest taki temat to przepraszam, ale nie znalazłam.
Jaki wózek kupić, jakie Wy już macie w domku lub w planach? Na co zwrócić uwagę, czy z gondolką czy bez.... kółka podwójne czy nie , duże wszystkie czy małe z przodu..... ?
Jest taki wybór, tyle firm, tak trudno bez doradzenia dokonać dobrego wyboru ......

Jeśli możecie wpisujcie swoje wybory, uwagi czy na co zwrócić uwagę.

serdecznie pozdrawiam
Prada
As-ia
Witaj Prada
widze ze masz typowy problem kobiety ciezarnej 06.gif
podejrzewam ze jeszcze dlugo bedziesz sie zastanawiala nad wlasciwym wyborem wiem cos o tym 06.gif

ja ze swojej strony moge polecic Ci dwa typy bardzo podobne do siebie
pierwszy to v-cross super wyglad, bogata kolorystyka i z tego co sie orientuje swietnie sie prowadzi cena tez przystepna

https://www.allegro.pl/search.php?string=v-...3&country=1

opis v-crossa
https://www.babyworld.eu.com/link/produkt/id/7/color/48

nastepny zas to wozeczek na ktory zdecydowalam sie z mezem czyli JET z kolekcji picasso swietnie sie prowadzi ,wyglad naprawde robi wrazenie i gondolka jest bardzo wygodna

https://www.allegro.pl/item460375603_wozek_...ier_gratis.html
tu jest opis JETA

https://www.babyactive.pl/

pozdrawiam i zycze trafnego wyboru
Latte_macchiato
Dziękuję icon_wink.gif

Pani w sklepie mi mówi, że najlepsze są te, które mają 4 duże koła, ponoć wygodniejsze w podjazdach. Ale na ulicy widzę zupełnie inne icon_wink.gif Mój Ukochany naśmiewa się ze mnie, że 3 tydzień ciąży a ja już wózek wybieram icon_wink.gif Nie lubię chodzić po sklepach więc wolę teraz, zanim urosnę icon_wink.gif, skoro i tak to nieuchronne, wybrać , zapisać jaki model i kupić dopiero po porodzie. Tatuś sam poleci do sklepu i kupi już wcześniej wybrany icon_wink.gif
Kat25
Wg mnie wszystko zalezy od tego w jakiej porze roku sie rodzi:) Ja julianka urodziłam na poczatku sirpnia i kupilam graco quatro de lux-nie ma on sztywnej gondoli tylko wyciagane nosidło, podwójne dosc duze koła.Byłam z niego bardzo zadowolona bo sieprnien, wrzesniej pazdiernik i listopad przejezdził w nosidle , a juz zima był na tyle duzy ze oziłam go na płasko w spacerowce w spiworze.Jako spacerowka sprawdził sie znakomicie.Teraz mam termin na grudzien i wiem ze dzisius nie zmiescie sie w spiworku i kombinezonie do tego nosidła wiec kupie wozek z duza sztywna gondola np Roan Marita albo Jedo Bartatina Classic a na wiosne lub wczesne lato bede uzywała spacerwóki graco 06.gif aaaaaaaaaaaa te wozki jedo i roan maja duze pompowane koła co na pewno ułatwia prowadzenie wozka w zsniegu np. 06.gif
Latte_macchiato
Ja jestem "czerwcówka" więc urodzę koniec czerwca, poruszać się będę po chodnikach i autobusem icon_wink.gif
Lipopa
moje dziecię urodzi się co prawda na początku kwietnia, czyli teoretycznie w porze ciepłej - ale mimo to zdecydowanie chcę kupić miękki wózek, z dużymi kołami i dużą obszerną gondolą icon_biggrin.gif (mój typ to Roan Marita) przede wszystkim wygodnie ma być mojemu dziecku no i oczekuję iż będzie amortyzował nierówności naszych chodników icon_cool.gif
chaton_ania
Prada jesli masz zamiar jezdzic autobusem i rodzisz w czerwcu to pamietaj, ze musisz miec lekki wozek i w zupelnosci starczy Ci ten
https://allegro.pl/item454237525_chicco_tri...08_paragon.html

moja kuzynka rodzila w maju i taki ma i jest zadowolona.

Ale najlepiej pojdz do sklepu i sie przymierz do kilku wozkow icon_smile.gif
adonisek
hej!
Ja mam termin na połowe listopada - dlatego wybralismy wozek z duza gondolka, super sie go prowadzi, jest na pasach, 4 duze pompowane koła - pisała o nim Kat25 Jedo Bartatina Classic. Oczywiscie w kompelcie spacerówka, no i mozna fotelik wpinac - Jedo ma swoje, ale my kupilismy delti grillo - lepiej wyprofilowany.
flo
Mi sie wydaje, ze miekka czy sztywna gondola to nie duza roznica a przynajmniej jesli chodzi o pory roku. Louisa urodzila sie w grudniu. Mialam wozek ze sztywna gondola. W kwietniu jezdzila juz w spacerowce na plasko (jednak spacerowka ze sztywnym siedziskiem). Miekkie gondole maja cieple nakrycia i naprawde nie ma co dziecka opatulac w kombinezony, spiwory i jeszcze gondolowe nakrycia. Prawda jest, ze miekkie gondole sa przewaznie mniejsze.

Prada jesli bedziesz sie poruszac autobusami, to radze jakis wozek z niezbyt szerokim rozstawem kol, ze skretnymi przednimi dwoma kolami. Najedzilam sie moim quinny freestyle autobusami i nie polecam, pomimo, ze ma przednie skretne kolo, ale jest dosc szeroki i byl problem. Czy duze, czy male kola, to moim zdaniem kwestia gustu. Trzykolowe sobie tez dobrze radza na kraweznikach, ale moga czasami byc niestabilne (pisze to w porownaniu do mojego freestyle). Ja mialam czasami problem z wyjsciem z autobusu, bo mi sie wozek kiwal i nie moglam utrzymac rownowagi. Dobre by pewnie byly kola pompowane albo piankowe, bo bardziej amortyzuja. Ja jakbym teraz kupowala nowy wozek, to bym kupila jakis z przednimi malymi skretnymi kolkami, tylnymi duzymi. Gondola dla mnei obojetna oby tylko byla w miare duza. Wazne aby byl stabilny, skretny, latwy do zlozenia (to potrafi zatruc zycie jesli czesto trzeba skladac do bagaznika). Jesli bedziesz musiala troche go dzwigac, to wazne aby byl lekki i sie lekko prowadzil. Mi sie bardzo przydaje duzy kosz na zakupy pod wozkiem. Przydaje sie tez regulowana wysokosc raczki i przekladana raczka, aby mozna bylo zmienic kierunek jazdy.

No i zastanowilabym sie czy chce wozek kombi czy jeden typowy z gondola a drugi lekka spacerowke. Z doswiadczenia (nie tylko mojego) wiem, ze przewaznie i tak sie dokupuje pozniej lekka spacerowke, wiec gleboki wozek jest przewaznie na jakies pol roku.
Alrys
Nasz Synio urodzi się w lutym więc wybraliśmy mu wózek X-Lander XA chodziło nam aby był lekki ponieważ mieszkamy na 2 piętrze i to przedewszystkim ja będę nosiła i zależało mi aby stelarz mógłby być w samochodzie a ja z gondolką bądz fotelikiem będę schodziła.
Lipopa
Flo dużo mądrych rzeczy napisała - musisz sobie zadać pytanie, gdzie będziesz chodziła z tym wózkiem jakie są warunki itp i równiez prawdą jest to, że miękkie gondolki czyli nosidełka są mniejsze - ja miałam gracco deluxe i moje dziecię mając 5mies się nie mieściło, jeździło więc w spacerówce na płasko ale dla mnie to było mało komfortowe bo ciągle zaglądałam co sie dzieje u mojego maleństwa - generalnie w wózku była płaczliwa i marudna więc miałam sporo okazji aby tam zaglądać

ja się z pełną świadomością decyduję na duży cięzki wózek - autobusami nei zamierzam jeździć, mieszkam nisko i wózkownia też jest, chodniki u nas krzywe, ścieżki nad rzeczką gdzie zamierzam chodzić na specry są z kostki kamiennej, podjazdy niewymiarowe na wąskie spacerówki, krawężniki wysokie (przy trójkołowcu napewno bym się bała, że mi się gibnie przy zjeżdżaniu na ulicę), a o pakowanie do bagaznika też się nie martwię - mam świetną "parasolkę" którą w razie co mogę zabrać zamiast dużego wózka.. no i z zalożenia zamierzam z dużego wózka korzystać około roku - lato i początek jesieni w gondolce maluch pojeździ, potem jesień i zimę w wersji spacerowej tegoż wózka (zimą małe kółka gracco sprawiały problemy a chodniki nei zawsze były dobrze odśnieżone) i dopiero na kolejną wiosnę pzresadzę w parasolkę a wózek sprzedam i napewno część kasy odzyskam (nawet 1/3 będzie mnie cieszyć) icon_biggrin.gif

ahh... jakże się cieszę, że mam już doświadczenie z kilkoma wózkami w różnych warunkach i teraz łatwo mi podjąć decyzję bo wiem czego oczekuję 01.gif
Latte_macchiato
Dziękuję za garść rad.
Jestem zdecydowana na 4 duże pompowane koła. Choć jest to cięższy wózek to jednak nie będę go nosić zbyt często. Mieszkam na parterze, spacerować będę w lasku obok mnie, teren nierówny więc koła duże powinny być.
Koła muszą być w jednej linii, ponieważ zjazdy przy schodach nie obsługują wózków gdzie przednie koła mają węższy rozstaw.

A jeśli chodzi o amortyzację ? Na sprężynach czy taśmach ? Taśmy kołyszą ładnie i lepiej amortyzują..ponoć ale przyzwyczajają dziecko do bujania ... sprężyny są twardsze i mnie wygodnie sie prowadzi wózek ...ponoć ?
Lipopa
oprócz pasów i sprężyn są jeszcze wahacze 02.gif
Pogoda

Wymyśliłam sobie, że kupię wózek X-Lander (wersja z czterema dużymi, pompowanymi kołami), ze stelażem, do którego montuje się gondolę/spacerówkę/fotelik. Wymyśliłam, że stelaż będę zostawiac na stałe w bagażniku samochodu a po schodach będę taszczyc tylko samą gondolę lub fotelik.

Jak myślicie... Zda egzamin taki pomysł? Wiem, że czasem wózek przydaje się w domu, ale może można się obyc bez niego? Hmmm... Czekam na opinie...
Lipopa
CYTAT(Pogoda @ Mon, 20 Oct 2008 - 13:50) *
Wymyśliłam sobie, że kupię wózek X-Lander (wersja z czterema dużymi, pompowanymi kołami), ze stelażem, do którego montuje się gondolę/spacerówkę/fotelik. Wymyśliłam, że stelaż będę zostawiac na stałe w bagażniku samochodu a po schodach będę taszczyc tylko samą gondolę lub fotelik.

Jak myślicie... Zda egzamin taki pomysł? Wiem, że czasem wózek przydaje się w domu, ale może można się obyc bez niego? Hmmm... Czekam na opinie...


moim zdaniem pomysl super 06.gif
bez wózka zdecydowanie można się obejśc w domu - my mieszkaliśmy we trójkę na 35m2 więc siłą rzeczy w domu wózka nie używaliśmy, poza tym i tak nie dałoby rady w nim bujać 06.gif
Cassie
Ja też mam problem z wózkiem.
Gdy syn się urodził dostaliśmy w prezencie wózek Queeny Fashion, na trzech duży popowanych i nie skrętnych kołach. Sprawdził mi się w każej sytuacji ale wagowo jest cieżki. Jestto typowo sportowy wózek do jazdy na rolkach więc wywrotny nie jest, ale... mieszkam w domu trzy rodzinnym na 3cim piętrze. Syna gdy miał kolki przyzwyczailismy do bujania i wózek musiałam wnosić i znosić gdy chciałam wyjść albo wejść. Jest to bardzo uciążliwe. Boję się że znowu sytuacja się powtórzy i dlatego rozważam zakup drugiego wózka. Tych modeli jest tyle że można dostać zawrotu głowy.
Ale wiem że gdy będę kupowała (jeśli będę kupowała) to na pewno na dużych popmownych kołach, nieskrętnych i przede wszystkim lekki.
Latte_macchiato
Zwróciłam uwagę na typ Deltim Fokus zdjęcia i opis do przeczytania na stronie
https://www.wozki.alefajne.pl/product_info....a94722cf38d8f2a


pojemny na dole na zakupy i koła duże... ogólnie wyglad klasyczny chyba taki jak bym chciała .....
Agnieszka(mamaMieszka)
Mieszkamy na parterku, wiedzialam,ze bede duzo spacerowac => wozek z zalozenia mial byc duzy, wygodny dla Synka i bardzo stabilny
(limitow wagowych wozka oczywiscie nie wyznaczalam).
Nasz ostateczny wybor to polski wozek - Deltim Premier.
Bardzo ciezki-az 17kg, ale niezawodny.
Polskie chodniki latem i zima, lesne drozki, polskie plaze, - nie bylo dla tego wozka przeszkod,ani "zlej nawierzchni".
Pisze, choc wiem,ze wiekszosc szukajacych tu rad wolalaby cos lzejszego. Ale uwazam,ze jest to model niedoceniany icon_wink.gif
Z lojalnosci do marki i nabytego przy poprzedniku zaufania - zdecydowalismy sie na spacerowke tej samej firmy (nie musze dodawac,ze rowniez jestem b.zadowolona? icon_wink.gif )
Pozdrawiam i zycze trafnych wyborow icon_smile.gif

Edit-Prada, chyba jakos telepatycznie skierowalam Twoja uwage na deltimowego producenta icon_wink.gif
anuÅ›
Ooo - widzę, że ten Deltim jest wzorowany na Inglesinie Magnum Cross - moim ulubionym wózku icon_smile.gif
Dla czwartego szkraba zaszalałam i kupiłam Chicco S3 plus gondola plus fotelik i też jestem zadowolona. Ten trójkołowiec ma bardzo dobrą amortyzację i jest bardzo skrętny. Uwielbiam go choć wcześniej kręciłam nosem na 3 koła. Polecam podobnie jak w/w Inglesinę.

Edit - jednak przyjrzałam się dokładniej i Inglesina jest inna. KIlka rzeczy ma podobnych ale podstawowe założenia inne.
Agnieszka(mamaMieszka)
O tak, o tej Inglesinie tez duzo dobrego slyszalam, tyle ze jak ten model byl na topie (trzy, cztery lata temu), to byl tez "w cenie". Deltim- byl wtedy w cenie o wiele przyjazniejszej mojemu portfelowi icon_smile.gif
Latte_macchiato
A jeśli chodzi o te taśmy lub sprężyny to jakie wybieracie.? Czy uważacie, że wózki, które mają taśmy przyzwyczajają dziecko do kołysania ?
cath
Ja posiadam od m-ca wózek Twister Baby smile https://www.allegro.pl/item454302074_wozek_...ka_wys_0_p.html kolor pomarańczowy. Jak dotąd jestemz niego bardzo zadowolona, choć jest dość ciężki. Natomiast bardzo fajnie sie go prowadzi dzięki przednim skretnym kolom, które można zablokować. Koła sa pompowane co też wydaje mi się na plus.
aga 77
Prada, ja już na etapie planowania miałam wybrany wózek. Sporo z M chodziliśmy po sklepach i wybieraliśmy model. Zdecydowaliśmy się na https://www.allegro.pl/item459293435_chicco...ja_paragon.html i mimo, że nadal zaglądam do sklepów i obserwuję nowe modele to póki co wyboru nie zmieniam. Co prawda nie dokonam zakupu w sklepie a na allegro bo jest zdecydowanie tnaiej o jakieś bagatela 1000PLN 06.gif
Latte_macchiato
Oglądałam juz ten model, bardzo ładny, ale ja chce miec 4 duże, pompowane koła w jednej linii. Dużo będę spacerować, po lesie, chodnikach icon_wink.gif Podróżować autobusami itd. Koła muszę mieć wygodne i duże aby wszędzie pojechać i podjechać oraz zmieścic się w zjazdy koło schodów, Cieżar nie jest dla mnie tak ważny, ponieważ mieszkam na parterze.

Wózek na sprężynach jest stabilniejszy i bardziej sztywny, lepiej prowadzi się ten, który ma taśmy ...mniej odczuwalne "wyboje" dla dziecka, ale toponoć powoduje przyzwyczajenie do kołysania ... i bądź człowieku mądry ....
aga 77
Ja jezdzilam roznymi wozkami po sklpach i mam tez doswiadczenie z bliskich znajomych i rodziny. Nie kupie cieżkiego wielkiego wózka za nic na swiecie, nie dosc ze nie prowadzi sie go tylko ciagnie i pcha to wogole nie jest wygodny. A te wozki z chicco sa sprawdzone i rewelacyjne, a ilosc kół to kwestia gustu, ja wole 3 bo po górach nie bede chodzic a na podjazdy wjedza sie rewelacyjnie. kto uzywal ten wie.
Supernowa
Ja mam Bebecar Vector. Testuję już 1,5 roku. Gondola rewelacyjna, bardzo duża, synek jest z kwietnia i przejeździł w niej jeszcze całą zimę (jako że gondolka ma też podnoszone do siedzenia plecki). Kółka średniej wielkości, przednie skrętne - co uważam za niezbędne! Teraz jest Vector z pompowanymi kołami - pewnie lepiej amortyzuje. Spacerówka fajna, długo służy do spania. Minusy są takie, że wózek jak wszystkie kombi zajmuje dużo miejsca w bagażniku (teraz mamy Graco w samochodzie), jest dość ciężki. Po dwójce dzieci sądzę, że lepiej kupić tańszą gondolę, co to nawet w klatce można zostawić, bo nikt nie ukradnie, i wypasioną lekką spacerówkę.
barbie33
Prada ja synusia woziłam w https://www.allegro.pl/item462961582_eksklu...ik_safe2go.html
i nie wyobrażam sobie lepszego , duże pompowane koła i skrętna cała oś.... a do tego super fotelik z regulacją oparcia.... Naprawdę polecam...
Lipopa
a moja kuzynka bardzo narzeka na powyższy wózek - ale nie na jego konstrukcję a na plastikowe mocowania gondoli do stelaża - od marca dwa razy wózek był w naprawie gwarancyjnej z powodu uszkodzenia mocowań do gondoli.. ale być może jakiś felerny im się trafił
aga 77
Dziewczyny co powiecie na to

https://www.allegro.pl/item458958650_wozek_...ander_nowy.html

to chyba nabrzydsze dziwactwo jakie widziały moje oczy haha
Agga:)
Napewno duzo osob oglada ten temat i ja mam pytanie o taka spacerowke moze ktoras ma taka i moze cos o niej powiedziec

Aga 77 rzeczywiscie paskudny ten wozek ale za to cena super 37.gif 23.gif
Joasieńka
My wybraliśmy Mikado https://www.allegro.pl/item464084365_wozek_..._od_tomiko.html
Mam nadzieję, że będzie dobry.

Aga 77 okropny ten wózek.
Anielicaaa28a
Dziewczyny też mam taki problem na dzień dzisiejszy wybraliśmy wózek Implast model Bolder4 hmm no ale moze Wy macie opinię na temat tego wózka?? Zastanawiam się jeszcze nad X-landerem albo Coneco hmm ? sami juz nie wiemy rodze w Marcu to może mi coś podpowiecie bo będzie wiosna , później lato jaki byłby najlepszy?? Pozdrawiam icon_wink.gif
ATTA
Anielicaaa28a - ja mam X-landera XT, jeździmy nim już 1,5 roku, naprawdę jestem z niego zadowolona.Przejeździliśmy w gondoli do końca lata/synek jest z początku kwietnia/.Lekko się prowadzi i moim zdaniem jest komfortowy dla dziecka.Pompowane koła sprawdzają się super na chodnikach, leśnych scieżkach , wybojach.......
mamajul
CYTAT(Prada @ Mon, 20 Oct 2008 - 14:41) *
Dziękuję za garść rad.
Jestem zdecydowana na 4 duże pompowane koła. Choć jest to cięższy wózek to jednak nie będę go nosić zbyt często. Mieszkam na parterze, spacerować będę w lasku obok mnie, teren nierówny więc koła duże powinny być.
Koła muszą być w jednej linii, ponieważ zjazdy przy schodach nie obsługują wózków gdzie przednie koła mają węższy rozstaw.

A jeśli chodzi o amortyzację ? Na sprężynach czy taśmach ? Taśmy kołyszą ładnie i lepiej amortyzują..ponoć ale przyzwyczajają dziecko do bujania ... sprężyny są twardsze i mnie wygodnie sie prowadzi wózek ...ponoć ?

My zakochani jesteśmy w Emmaljundze. :]
fura dzieci sie w nim wychowa icon_wink.gif jest własciwie niezniszczalny i wygodny, jeżlei nie ma sie w perspaktywie noszenia go w te i wewte. Ja na pietro wciągałam ze spiacym dzieckiem..
Jak jest to wgodny wózek dla dorosłego i małego wyobrazcie sobie taki obrazek: Jedno dziecko w gondoli/spacerówce, dugie 3/5 etnie stoi na platformie pryzczep do wózka ("deskorolce") a ja jedna reka towarzystwo pcham przez krawęzniki etc w drodze w drugiej rece trzymajac telefon i uwaga z uśmiechem icon_wink.gif nawijam . Pod spodem wózka siaty z zakupami , wiaderkami, piciami łopatami etc. bagażnik ma kiepski, o płytki ale w torbach zaiazane za zwyczaj niezbedniki miałam icon_wink.gif.

Acha nasza emmaljunga to classic na pompowanych kołach.
Nie skrzypi, gondola wygodna szeroka, siedzisko w spacerówce szerokie tez...
No lubimy go bardzo, chociaz dzieci nam wyrosły.

Inie trzeba kupowac nowego pewne, bo ustrojstwo raczej (poza kołami niezniszczalne, imho...

mamajul
CYTAT(Prada @ Tue, 21 Oct 2008 - 00:09) *
A jeśli chodzi o te taśmy lub sprężyny to jakie wybieracie.? Czy uważacie, że wózki, które mają taśmy przyzwyczajają dziecko do kołysania ?

Dziecko rodzi sie przyzwyczajone do kołysania..........
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.