To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Praca

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kamila Tyras
Dziewczyny mając maila możecie zarobić pieniądze!Zostawcie adres to napisze Wam szczegóły!Pozdrawiam
PÅ‚acia
CYTAT(Kamila Tyras)
Dziewczyny mając maila możecie zarobić pieniądze!Zostawcie adres to napisze Wam szczegóły!Pozdrawiam


Chetnie poczytam!!
monikacorsa@poczta.onet.pl
Cytrynka
Ja też jestem zainteresowana
cytrynka3@gazeta.pl
Pozdrawiam
Cytrynka
sylwiakrol
Mój adres
sylwiakrol@gazeta.pl
Aleksandra_D
Tia i można nieźle się wzbogacić przekazując zebrane adresy emailowe osobom rozsyłającym spam icon_sad.gif
Małgoś.dz
Ola, jakby to rzec? icon_rolleyes.gif Z ust mi to wyjęłaś...
dumiczowa
CYTAT(malgosia.dz)
Z ust mi to wyjęłaś...


mi tez icon_twisted.gif
adzia
O widzisz Ola, ja bym na to nie wpadła.
Ale z drugiej strony wiele z nas i tak ujawnia nasze adresy emailowe rejestrując się na tym czy innym forum, mnie nieraz przychodziłspam, którego autorzy pisali, że znaleźli mój adres na forum...
Co nie zmienia faktu, że nie wierzę w żadne obietnice pracy, do której jedyną kwalifikacją jest posiadanie adresu e-mail icon_wink.gif no sorry
addera
CYTAT(adzia)
Co nie zmienia faktu, że nie wierzę w żadne obietnice pracy, do której jedyną kwalifikacją jest posiadanie adresu e-mail icon_wink.gif no sorry



icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Ja też raczej z tych co w cuda nie wierzą wink.gif Nie tego rodzaju przynajmniej wink.gif
Dorotka
Dziewczyny a ja w kwesti spam jestem zielona, często słyszę to słowo, cztam, ale nie znam dokładnie jego znaczenia icon_redface.gif icon_rolleyes.gif Wytłumaczcie mi czym rzecz?
oliwija
Dorotko to po prostu coś w stylu ulotek reklaomowych internetowych. Takie ulotki leżą pod naszymi dzrzwiami bez względu czy chcesz je czy nie.
Dorotka
CYTAT(oliwija)
Dorotko to po prostu coś w stylu ulotek reklaomowych internetowych. Takie ulotki leżą pod naszymi dzrzwiami bez względu czy chcesz je czy nie.

Dzieki za wyjaśnienie, więc dobrze myslałam icon_wink.gif
Atena
Tak, tak dziewczyny....
Wczoraj napisałam do autorki tego listu prywatną wiadomość,że się niby chcę dowiedzieć czegoś więcej.Odpowiedź dostałam b.szybko "Jest firma która za to że przysyła Ci reklaym ankiety do wypełnienia płaci Ci !daj znać jak jestes zainteresowana"
-Jaaasne!!!! .... pomyśłałam icon_confused.gif -bujać to my ale nie nas...

-fajnie siÄ™ ludzi w butelkÄ™ nabija...nie?

icon_evil.gif

Nie znaszę takich "kwiatków",oj wpienia mnie to!!!! icon_evil.gif
sylwiakrol
Ja podałam mój adres bo moja skrzynka jest chroniona przed spamami icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Tez sobie pomyślałam że to jakaś bzdura icon_evil.gif
eJustynka
CYTAT(sylwiakrol)
Ja podaÅ‚am mój adres bo moja skrzynka jest chroniona przed spamami icon_biggrin.gif  :D  Tez sobie pomyÅ›laÅ‚am że to jakaÅ› bzdura icon_evil.gif


Jak ochronić skrzynkę przed spamem? Przydałoby mi się icon_confused.gif
Kamila Tyras
Cześć Dziewczyny Chce wam powiedzieć ze dzieki temu"naciąganiu"jak to mówicie zarobiłam w tym miesiącu 76zł.Wiem że to mało ale za czytanie reklam czyli za nic to jakieś ta pieniażki na wydanie,którymi nikt nie gardzi.Jak chcecie. spróbujcie!
netprofit.pl
Pozdrawiam!,
Monisia
Kamilo
Ja też byłam taka naiwna icon_confused.gif
Jakieś pół roku temu zapisałam się tam i co?
Guzik!
Żadnych reklam do dziś nie dostałam, kilka osób wciągnełam < bo za to tez niby dostaje się kase icon_evil.gif >

Zapomijcie o tym dziewczyny tak jak ja zapomniałam.
To bzdura.

Dziwie się , że piszesz o tej kasie....
Wszystkie osoby , które znam a tam się zapisały nawet wcześniej odemnie nic nie dostały!Ani reklam ani kasy!!!Więc coś mi tu nie gra!!!Hm.........
Figaa
CYTAT(Monisia)
Kamilo
Ja też byÅ‚am taka naiwna  :?  
Jakieś pół roku temu zapisałam się tam i co?
Guzik!
Å»adnych reklam do dziÅ› nie dostaÅ‚am, kilka osób wciÄ…gneÅ‚am < bo za to tez niby dostaje siÄ™ kase  :evil: >

Zapomijcie o tym dziewczyny tak jak ja zapomniałam.
To bzdura.

Dziwie się , że piszesz o tej kasie....
Wszystkie osoby , które znam a tam się zapisały nawet wcześniej odemnie nic nie dostały!Ani reklam ani kasy!!!Więc coś mi tu nie gra!!!Hm.........



Zgadam sie, tez kiedys sprobowalam w nadziei ze cos sie rozkreci - lipa wielka wyszla
F.
wobysk
Mnie bardziej interesuje jak rozpoznać spam? Bo czy spamem są róże śmieszności, które np. śmieszą mnie a niekoniecznie tych, do których ślę.
Ugly Kid Joe
CYTAT(wobysk)
Mnie bardziej interesuje jak rozpoznać spam? Bo czy spamem są róże śmieszności, które np. śmieszą mnie a niekoniecznie tych, do których ślę.

Tak, to jest SPAM.
Terminem SPAM określa się wiadomość przesłaną do jednego bądź wielu adresatów (często wielokrotnie). Sam kontekst oraz treść wiadomości nie są tutaj istotne (mogą to być zaproszenia do wzięcia udziału w promocji, zrobienia zakupów w Internecie lub poparcia partii w wyborach itp.). Liczy się bowiem to, że adresat nie jest zainteresowany taką wiadomością, a często w sposób wyraźny protestuje przed jej przyjęciem.

ReasumujÄ…c, spam to:

1. Nie zamówiona propozycja zawarcia umowy, oferta handlowa, reklama, ogłoszenie,
2. List wysłany masowo do większej ilości osób nie zainteresowanych tematem,
3. Wszelkiego typu łańcuszki szczęścia,
4. Fałszywe powiadomienia o wirusach rozsyłane przez e-mail,
5. Nie zamawiane linki, filmy, zdjęcia lub propozycje odwiedzenia stron WWW,
6. Informacje jak szybko zarabiać w Internecie.

Słowo "spam" pochodzi ze skeczu grupy Monty Pythona, dziejącego się w kawiarni studia telewizyjnego. Słowo "spam" występuje tam po każdym produkcie wymienianym w menu. Właściwie prawie cały dialog składa się, ze słowa spam: "Well, we have spam, tomato & spam, egg & spam, bacon & spam... spam, spam, spam, spam, spam, spam, spam, spam, spam, spam, spam and spam.". Dość dobrze symbolizuje to wygląd skrzynek pocztowych zasypywanych przez spam.

Jak chronić się przed spamem?
Korzystając z Internetu bardzo często podajesz (lub jesteś proszony o podanie) swój adres e-mail. Ta niewinna z pozoru czynność może spowodować, że Twój elektroniczny adres stanie się znany spamerom. Jak temu zapobiegać?

1. Dokładnie zastanów się nad podaniem swojego adresu wtedy, gdy jest to zbędne bądź nie wymagane,
2. Nie zapisuj się na listy dystrybucyjne prowadzone przez nieznane bądź nie do końca zaufane osoby,
3. Na grupach dyskusyjnych podawaj swój adres w "bezpiecznej" postaci typu nazwa@nie-spamuj_domena.pl - utrudnia to pozyskanie adresu przez roboty skanujące listy na grupach dyskusyjnych,
4. Na własnych stronach WWW podawaj tylko niezbędne adresy - podobnie jak grupy dyskusyjne, także i strony są nieustannie przeglądane przez różnego rodzaju automaty pozyskujące adresy. Prostym sposobem uniknięcia zeskanowania adresu jest podanie go w formie nazwa@domena,
5. Jeżeli otrzymasz list wysłany na kilkanaście różnych adresów (tzw. "łańcuszek" o pomocy osobie chorej, wirusie lub nowej promocji znanej firmy) - zignoruj go lub odpowiedz wyłącznie nadawcy, bez podawania w cytacie adresów innych korespondentów. Profesjonalnie dokonana wysyłka nie powinna informować odbiorców o adresach e-mail innych korespondentów!
6. Reaguj natychmiast na niezamawianą pocztę - odpowiadając nadawcy (żądając usunięcia swojego adresu) lub podejmując kroki zmierzające do zablokowania,
7. Nie otwieraj załączników znajdujących się w listach od nieznanych nadawców - często są to wirusy i programy umożliwiające pozyskanie wielu prywatnych informacji,
8. Kwalifikując przesyłkę zastanów się, czy ją zamawiałeś - być może fakt otrzymania wynika z udzielonej niegdyś zgody lub zobowiązania?
9. Pamiętaj, że każdy nadawca ma obowiązek usunięcia Cię z listy rozsyłkowej na Twoje żądanie. Nie wierz w dopiski o "ogólnie dostępnym adresie" lub "jedorazowej wysyłce" - w świetle definicji spamu oraz przepisów prawa jest to błędne usprawiedliwienie wysyłki,

Na świecie działa wiele firm zajmujących się sprzedażą i zbieraniem adresów e-mail. Takie firmy posiadają specjalne oprogramowanie, które na bieżąco przeszukuje strony WWW i grupy dyskusyjne i zbiera wszelkie adresy e-mail, które się na nich znajdują. Bardziej wymyślne automaty potrafią również zebrać dodatkowe informacje o właścicielu e-maila (np. imię i nazwisko, telefon, fax, itp.). Adresy gromadzone są w bazach, a następnie sprzedawane firmom, które chcą prowadzić tzw. "mailing masowy". Dość często zdarza się, że firmy zbierając adresy 'przy okazji' również na bieżąco je spamują.

Prawo a spam.
Od 10 marca 2003 r. obowiązuje "Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną" (Dz.U. Nr 144, poz 1204).

Art. 10.1. Zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej.

2. Informację handlową uważa się za zamówioną, jeżeli odbiorca wyrazi zgodę na otrzymywanie takiej informacji, w szczególności jeśli udostępnił w tym celu identyfikujący go adres elektroniczny.

3. Działanie, o którym mowa w ust. 1, stanowi czyn nieuczciwej konkurencji (...)

Art. 24.1. Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny.

2. Ściganie wykroczenia, o którym mowa w ust. 1, następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Art. 25. Orzekanie w sprawach o czyny określone w art. 23 i 24 następuje w trybie przepisów o postępowaniu w sprawach o wykroczenia.

Art. 6.3 "Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" z dnia 2 marca 2000 r. (Dz.U. Nr 22, poz 271):

"Posłużenie się (...), pocztą elektroniczną, (...) w celu złożenia propozycji zawarcia umowy może nastąpić wyłącznie za uprzednią zgodą konsumenta."

Art. 16.1 "Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji" z dnia 16 kwietnia 1993 r. (Dz. U. Nr 47, poz. 211 z dnia 8 czerwca 1993 r.; zmiany: z 1996 r. Nr 106, poz. 496, z 1997 r. Nr 88, poz. 554, z 1998 r. Nr 106, poz. 668, z 2000 r. Nr 29, poz. 356 i Nr 93, poz. 1027)

Czynem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy jest w szczególności:
(...)
5) reklama, która stanowi istotną ingerencję w sferę prywatności, w szczególności przez uciążliwe dla klientów nagabywanie w miejscach publicznych, przesyłanie na koszt klienta nie zamówionych towarów lub nadużywanie technicznych środków przekazu informacji.

I wreszcie rzecz najważniejsza - Netykieta. Wobec braku szczegółowych uregulowań prawnych ten sieciowy savoir-vivre stanowi najlepszą wykładnię tego, co w Internecie denerwuje i może stanowić powód do dezaprobaty.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.