To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wanna i prysznic w małej łazience?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dorka
Pomóżcie mi zaplanować jakoś łazienkę, najchętniej widziałambym tam i prysznic i wannę (narożną, asymetryczną?), oczywiście musi być jeszcze miejsce na umywalkę i pralkę i jakoś funkcjonalnie musi to też mieć ręce i nogi.
To orienatacyjny plan z budowy (proszę nie sugerować się naniesionymi elementami, tylko wymiarami łazienki długość rzeczywista 252cm, szer. 177). Acha, nie przewiduję łączenia łazienki z wc



anita b.
Dorka, ja właśnie jestem w biegu między jednym hiperem budowlanym a drugim (i innymi sklepami w poszukiwaniu kafelków kuchennych i wizji icon_wink.gif - w jednym hiperze widziałam prysznic i wannę w razem w jednym. Może to by było rozwiązanie?
wiesiołek
Coraz więcej jest modeli wanno-kabin prysznicowych to jest chyba najlepsze rowiązanie. Parę przykładów:


https://www.kolo.com.pl/pliki/cennik/Cennik...wannokabiny.pdf
https://www.herbec.pl/index.php?top=3&k...2&podkat=49
https://www.lazienka.com.pl/?item=artykul&artykul=784
moko.
Kup 2w 1 tak jak mówi wiesioełk - wanna z prysznicem w jednym ! fajnie sie sprawdza w małej łaziece.
Ja mam samą wanne narozną i zajmuje ona sporo miejsca mimo, iż jest dosć mała !
krolewienka
miałam ten sam problem kilka lat temu icon_smile.gif wtedy zachwyciły mnie pomysły firmy DUSCHOLUX - seria PICCOLO. zwłaszcza - pwersja TWIN - bo w przeciwienstwie do innych tego typu rozwiązań, żeby wziąć prysznic nie trzeba było wchodzić do wanny - "jak przez płot". to takie inne połączenie wanny i prysznica, jak dla mnie super.... niestety - mnie rozwaliła cena tego cudeńka i musiałam się poddać. nie wiem jak to wygląda teraz, ale wtedy to była zdecydowana nowość i kosztowała ponad 10000.
zobacz sobie tutaj:

piccolo twin

(pozostałe rozwiązania piccolo szukaj tak: kabiny - piccolo - i wybierasz icon_wink.gif )
niewidzialna
z ciekawym rozwiązaniem spotkałam się w Norwegii, w łazience nie było wanny, był prysznic ale bez brodzika, po prostu cała łazienka była wyłożona specjalną wykładziną do wysokości 10 czy 15 cm,i przy wejściu wysoki próg, w łazience był też kibelek,pralka na wysokich nóżkach a pod prysznicem tzn tam gdzie bateria w tej okolicy była kratka ściekowa, oczywiście zasłona prysznicowa taka miękka była zawieszona na rurce tworząc kabinę, w razie czego to postaram się załatwić fotkę żeby to pokazać. Po kąpieli wodę zbiera się gumową ściągaczką (coś jak do okien tylko że większe), żadnego szorowania brodzików tudzież innych cudów icon_wink.gif Gdy kąpaliśmy malucha to z braku wanienki kupiliśmy basenik dmuchany, który można złożyć w każdej chwili i miejsca nie zajmuje
cos_cos
Niewidzialna, taką samą łazienkę miałam we Włoszech icon_biggrin.gif Aczkolwiek nie było wysokiego progu i musiałam biegać z mokrymi włosami po całej łazience z tą "zbieraczką" i zbierać, żeby się na pokój nie wylewało icon_biggrin.gif
Eliszka
Ja tez takie coś widziałam we Włoszech. Za nic nie chciałabym mieć takiej w domu. Po wziętym prysznicu zbieranie wody to ostanie na co miałabym ochotę.
Taką wanno - kabinę planujemu w naszym nowym domu w małej łazience na dole. Jest to super rozwiązanie na małą powierzchnię. Kiedyś szperałam za tym w necie i widziałam mnóstwo wzorów, każdy znajdzie jakiś dla siebie.
wiesiołek
CYTAT(krolewienka @ Wed, 29 Oct 2008 - 21:49) *
połączenie wanny i prysznica, jak dla mnie super.... niestety - mnie rozwaliła cena tego cudeńka i musiałam się poddać. nie wiem jak to wygląda teraz, ale wtedy to była zdecydowana nowość i kosztowała ponad 10000.


Z grubsza widać , że ceny spadły około o połowę. Obecnie za 2500- 4 000zł można mieć taki pakiecik. Przykłady niżej (akurat tych najtańszych póki co na sieci nie znalazłam):
https://www.nokaut.pl/szukaj/wanna-kabina.html

Edit: mam icon_smile.gif
CYTAT
Producenci, którzy znają warunki mieszkaniowe Polaków, poszukują nowych rozwiązań do bardzo małych łazienek. Firma Ravak oferuje wannę BeHappy (1305 zł; 75 cm x 160 cm) do tego panel (675 złicon_wink.gif. Parawan o wysokości 150 cm kosztuje 370 zł. Nowym rozwiązaniem jest umywalka nad wanną ( 750 zł; syfon 365 zł; korek Clickclak 110 zł


https://poddachem.pl/index.php?news=299&t=nowosci
https://www.lupeus.pl/c,pl,26_27,2,1,0,long...ny+z+wanna.html
anita b.
ja widziłam taki pakiet za niecałe 2000 w hipermarketcie
z urządzeniem do masażu stóp i innymi dyszami do masażu

Dorka
Dziewczyny super, fajne te linki, które poznajdywałyście. Co do moich preferancji łazienkowych, nie potrzebuję jakiegoś wypasionego modelu z hydromasażem. Zresztą cenowo chyba też mnie to przerasta, przynajmniej jak poczytałam ceny z tego linku, do Koło, który podała wiesia to najtańsza wersja to 11900zł.

Bardzo mi się podobają te modele, które pokazała krolewienka - PICCOLO Smart (niestety zabraknie mi 5cm by ustawić go tak by kabina była na ścianie przy drzwiach i stykała się w narożniku z wanną ułożoną wzłuż krótszej ściany). Nie mogę natomiast znależć na ich stronie wymiarów do wersji Piccolo Twin 21.gif (w katalogu pdf. znalazłam tylko wysokość zestawu 2120mm), on też mi się podoba i może jest trochę węższy i ustawił się w tym narożnku koło drzwi.

Myślałam o takim zestawie w narożniku koło drzwi (750mm szer wanny+900mm szer. brodzika prysznica=1650mm, a ja mam 1600 32.gif .


Jest jeszcze opcja z rozwaleniem ściany sąsiadującej z pokojem (tym gdzie jest wnęka do zabudowy szafy) i zmniejszenie tej wnęki na korzyść łazienki te 90cm szerokości, by zmieściła się tam taka mała kabina tylko z drzwiami. Ale nie jestem do końca przekonana czy to dobry pomysł i czy da się umieścić tam te wszystkie podłączenia wody i odpływu?

Eliszka
Zestaw z pierwszego zdjęcia ładnie wygląda, ale na mój gust praktyczny nie jest. Zbyt mała ta wanna i prysznic pod którym chyba się nie schylisz, żeby umyć sobie stopy. Siedząc w tak krótkiej wanne będziesz miała kolana przy uszach i też chyba średnio wygodnie byłoby myś się w takich warunkach. A dla mnie przynajmniej wanna ma służyć do relaksu (nie akrobacji)... W casroramie np. takie zestawy wanno-prysznicowe tez widziałam w przystępnych cenach.
Z powiększeniem łazienki może być dobry pomysł, aole nie znam sie czy te rury i odpływy można tak popodłączać.

Jest jeszcze jedna możliwość: założenie na wannę parawanu, sam parawan nie kosztuje wiele od 200 zł za jednoczęściowy (zwykły bo i za kilka tysięcy są).
tak to wyglÄ…da




Dorka
W innym wątku Mika podawała podbne rozwiązania
CYTAT(Mika @ Fri, 17 Oct 2008 - 20:06) *
na allegro są szklane składane parawany nawannowe - widziałam u koleżanki,bardzo ładnie to wyglada

czyż taka łazienka nie jest urocza? icon_wink.gif


i jeśli nie znajdę dobrego rozwiązania z osobną kabiną to pewnie wrócę do pomysłu z parawanem, ale na razie szukam dalej ...
wiesiołek
CYTAT(Dorka @ Thu, 30 Oct 2008 - 20:32) *
W innym wątku Mika podawała podbne rozwiązania

i jeśli nie znajdę dobrego rozwiązania z osobną kabiną to pewnie wrócę do pomysłu z parawanem, ale na razie szukam dalej ...



Dorka, popatrz dokładnie na te linki, które podałam, tam napradę jest z czego wybrać w cenie 2000-4000zł. Co prawda są i takie powyżej 10 000zł, ale przewijaj w dół w linki z mojego drugiego postu , przewijaj , a znajdziesz te tańsze icon_smile.gif
green
CYTAT(Dorka @ Thu, 30 Oct 2008 - 20:32) *
W innym wątku Mika podawała podbne rozwiązania

i jeśli nie znajdę dobrego rozwiązania z osobną kabiną to pewnie wrócę do pomysłu z parawanem, ale na razie szukam dalej ...


Toż to moja łazienka 29.gif
Wanna kupiona w Castoramie za male pieniÄ…dze, a kabina u tego Pana z allegro wlasnie.
A dylemat mialam taki sam jak ty bo chcialam i wanne i prysznic. W miejscu gdzie mial byc prysznic zrobilismy za to szafę a w niej umieścilismy pralkę a nad pralką 2 półki na kosmetyki i chemię. Nic zbędnego nie trzymam na wierzchu dzięki takiemu rozwiązaniu. Polecam icon_smile.gif

jednÄ… fotkÄ™ wrzucÄ™ z szafÄ… ale jak bedziech chciala zobaczyc inne to wrzucÄ™ wiecej (szafa z lustrzanymi drzwiami, zdjecie robilam stojÄ…c na wannie):


a tak wyglÄ…da wanna z kabinÄ…:


Dorka
CYTAT(green @ Thu, 27 Nov 2008 - 11:31) *
Toż to moja łazienka 29.gif
Wanna kupiona w Castoramie za male pieniÄ…dze, a kabina u tego Pana z allegro wlasnie.
A dylemat mialam taki sam jak ty bo chcialam i wanne i prysznic. W miejscu gdzie mial byc prysznic zrobilismy za to szafę a w niej umieścilismy pralkę a nad pralką 2 półki na kosmetyki i chemię. Nic zbędnego nie trzymam na wierzchu dzięki takiemu rozwiązaniu. Polecam icon_smile.gif

jednÄ… fotkÄ™ wrzucÄ™ z szafÄ… ale jak bedziech chciala zobaczyc inne to wrzucÄ™ wiecej (szafa z lustrzanymi drzwiami, zdjecie robilam stojÄ…c na wannie):


green wrzuć proszę, jeszcze fotkę z otworzoną "szafą". Powoli skłaniam się jednak do rozwiązania z parawanem, bo mąż chce wannę jednak troche dłuższą i nijak nie chce się zmieścić wszystko icon_wink.gif, trzeba znaleźć jakiś kompromis. Podsunięto mi jeszcze pomysł z pomniejszeniem wc i włączeniem jej części do łazienki, wtedy miałabym podobną wnękę na szafę jak u Ciebie.
green
ProszÄ™ bardzo:



Ale to nie jest wnęka. Tam pierwotnie byla kabina prysznicowa ale kazalam postawic ściankę z płyty kartonowo-gipsowej i zamontowalismy do tego drzwi z lustrem z Ikei. Super praktyczne rozwiązanie. Jak masz pralkę ładowaną od przodu to jeszcze lepiej bo wejdzie Ci tam jeszcze jedna półka.
Ja mam ładowaną od góry ale za to obok pralki (po lewej) trzymam mopy, wiadra itp.
Dorka
CYTAT(green @ Thu, 27 Nov 2008 - 21:10) *
ProszÄ™ bardzo:



Ale to nie jest wnęka. Tam pierwotnie byla kabina prysznicowa ale kazalam postawic ściankę z płyty kartonowo-gipsowej i zamontowalismy do tego drzwi z lustrem z Ikei. Super praktyczne rozwiązanie. Jak masz pralkę ładowaną od przodu to jeszcze lepiej bo wejdzie Ci tam jeszcze jedna półka.
Ja mam ładowaną od góry ale za to obok pralki (po lewej) trzymam mopy, wiadra itp.


Green, a nie sprawia Ci kłopotu załadowanie/wyładowanie pralki? Prawdopodabnie też będę miała pralkę we wnęce i trochę mnie to martwi. Pralkę mam taką jak Ty (ładowaną od góry i choć już ma 12 lat, to działa i się nie psuje) i póki co nie chciałabym zamieniać jej na taką ładowaną od dołu, przez okienko. Jaką masz wysokość od blatu pralki do pierwszej półki? I czy to wystarczy, tzn. w użytkowaniu nie sprawia kłopotu?
Dorka
Dobra, pokazę Wam pierwsze komputerowe wypociny. Kabina prysznicowa (z brodzikiem 80x80) w kóncu ma być w narożniku naprzeciw drzwi. Obok drzwi wejściowych ma być zabrana część "szafy" z pokoju obok, by weszła tam pralka, wnęka powyżej wysokości pralki ma być podzielona na pół, by płytsze półki były po obu stronach, łazienki i pokoju. I chyba zdecydujemy się na drugie wc w łazience (wygodne i przy większej liczbie domowników, gdzy wszyscy o podobnej porze wstają i kładą się spać powinno się sprawdzić)
Jesli macie jakieś propozycje, uwagi, bo to ciągle projekt, to piszcie co tu można jeszcze ulepszyć, czego byście tu nie chciały, o czym powinnam jeszcze pamiętać?. Realizacja pewnie ruszy jak znajdę fachowców (szukam, szukam ekipy, kto ma namiary we Wro to proszę napiscie na PW)

Wnęka na pralkę i szafka nad nią




Osobne wc obok Å‚azienki:


użytkownik usunięty
Dorka, ale fajna icon_smile.gif A jak siÄ™ robi takie wizualizacje?
green
CYTAT(Dorka @ Mon, 19 Jan 2009 - 13:41) *
Green, a nie sprawia Ci kłopotu załadowanie/wyładowanie pralki? Prawdopodabnie też będę miała pralkę we wnęce i trochę mnie to martwi. Pralkę mam taką jak Ty (ładowaną od góry i choć już ma 12 lat, to działa i się nie psuje) i póki co nie chciałabym zamieniać jej na taką ładowaną od dołu, przez okienko. Jaką masz wysokość od blatu pralki do pierwszej półki? I czy to wystarczy, tzn. w użytkowaniu nie sprawia kłopotu?


Zupełnie nie sprawia mi to kłopotu. A pierwsza półka jest na takim poziomie aby klapa od pralki swobodnie sie otwierała.
green
Dorka - fajny projekt, bardzo fajny. Ja jedynie bym pewnie nie kladła od góry do dołu płytek - pewne części bym pomalowala farbą. No i pewnie bym zasłonila pralkę i półki nad nią jednymi drzwiami bo ja nie cierpię jak mi widać caly majdan łazienkowy (proszki, plyny, kosmetyki). Teraz robią takie fajne ze szkła matowionego, albo lustrzane takie jak my mamy (to akurat wyjscie dosc tanie, drzwi z Ikei).
Dorka
CYTAT(Paka @ Wed, 21 Jan 2009 - 16:49) *
Dorka, ale fajna icon_smile.gif A jak siÄ™ robi takie wizualizacje?

Oj, ja ich nie robię, ja tylko pomierzyłam łazienkę, mąż narysował zwymiarowany rzut w AutoCadzie i z tym udaliśmy się tam gdzię kupuję płytki, czyli Adako, wybierasz płytki, określasz mniej więcej czego oczekujesz. A sama koncepcja rozplamowania jest siostry mojego męża icon_smile.gif - nie ma to jak rodzina!
Dorka
CYTAT(green @ Wed, 21 Jan 2009 - 20:27) *
Dorka - fajny projekt, bardzo fajny. Ja jedynie bym pewnie nie kladła od góry do dołu płytek - pewne części bym pomalowala farbą. No i pewnie bym zasłonila pralkę i półki nad nią jednymi drzwiami bo ja nie cierpię jak mi widać caly majdan łazienkowy (proszki, plyny, kosmetyki). Teraz robią takie fajne ze szkła matowionego, albo lustrzane takie jak my mamy (to akurat wyjscie dosc tanie, drzwi z Ikei).

Nad zasłonięciem pralki się zastanowię, cieszą mnie te półki w łazience, bo mam nadzieję upchnąć tam większość tych różnych środków czystości i tego co się zwykle tam trzyma. Płytki chyba zostaną od góry do dołu, bo tak nam teraz i jest wygodniej

Będę musiała chyba zrobic jakiś kosz wiklinowy na zamówienie (na brudne rzeczy do prania), żeby zmieścił mi się w kącie pod umywalką, ale mam jeszcze wiadro, miskę, czy to wszystko zmieści się w tej szafie?
Dorka
Prócz green nikt się nie wypowiada, a widać, że ktoś tu zagląda - co za głuche forum icon_wink.gif
To teraz plebiscyt lustrzany (w wc), którą wersję wybrać - tą pierwszą pokazaną wcześniej (str.2 wątku), ale jej minusem jest większe zużycie mozaiki, a ta jest dość droga 21.gif .

Taka się podoba mojemu mężowi


A to jeszcze jeden wariant z lustrem wzdłuż


I wersja wnęki (tym razem powiększonej,aż do sufitu) z drzwiami z mlecznego szkła (wg mnie wygląda to lepiej), choć mam obawy co do tego szkła (wiadomo male szkodniki w domu potrafią niejedno zniszczyć, a przy tym i krzywdę sobie zrobić), pani podsunęła mi jeszcze rozwiazanie, żeby jako zasłonięcie tej wnęki zrobić roletę, taką jak w oknach na prowadnicy i ten pomysł też mi się bardzo podoba. Co myslicie?

Monika ww
Dorka, ta werska z zabudowaną wnęką bardziej mi się podoba icon_smile.gif moim zdaniem drzwi szklane będą łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż roleta.

Jeżeli chodzi o lustro w łazience to ta ostatnia wersja z lustrem w poziomie mi się najbardziej podoba.
użytkownik usunięty
CYTAT(Monika ww @ Tue, 27 Jan 2009 - 12:57) *
Dorka, ta werska z zabudowaną wnęką bardziej mi się podoba icon_smile.gif moim zdaniem drzwi szklane będą łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż roleta.

Jeżeli chodzi o lustro w łazience to ta ostatnia wersja z lustrem w poziomie mi się najbardziej podoba.

To samo co Monika.
celina20
Jak potrzebujesz pomocy przy projekcie to spójrz również na te gotowe projekty: https://wyposazenielazienek.pl/projekty
Może coś Ci wpadnie w oko, jakieś rozwiązanie, które przyda się również u Ciebie icon_smile.gif
Mięta
A ma ktos moze czarne baterie Å‚azienkowe? Jak siÄ™ sprawdzaja?
Kotelka
Polecam "posmarować" wszelkie czarne powierzchnie, typu baterie, elementy od kabin olejem, najzwyklejszym, najtańszym. Osad tak szybko się nie osadza, a w razie czego łatwiej schodzi icon_smile.gif)
Ocet rozpuszcza wapno, a te białe osady z wody to właśnie wapno. wczoraj myłam szybę prysznicową i umywalkę i efekt zdecydowanie lepszy niż po zwykłych płynach cifach itp. wreszcie domyłam, tylko ocet i gąbka do naczyń icon_wink.gif słowo konserwatora ;)dajcie znać czy wam też się udało. a jak się odpływ przytka to soda oczyszczona i ocet działa lepiej niż kret!!! icon_wink.gif

Same czarne baterie są przepiękne. Zerknij sobie na to jakie scianki i baterie ma firma Rea https://lazienka-rea.com.pl/scianka-pryszni...-bler-1-70.html
karolina.joanna
Dokładnie mi tez się podobają mega czarne elementy w łazienkach, a szczególnie baterie icon_smile.gif Ten sklep z bateriami jest bardzo fajny - https://sklep.sotbe.com/ polecam sobie zajrzeć jeśli ktoś szuka akurat tego do łazienki icon_wink.gif
Ceda
Mam 2 domy. W jednym jest wanna a w drugim tylko prysznic. Żal bo uwielbiam brać długie kąpiele raz na jakiś czas. Na co dzień szybki prysznic biorę również w wannie. Pod prysznicem nie przygotuję sobie wody z pianą i z nastrojowymi świeczkami. Dla mnie- jeśli tylko jest miejsce- to tylko wanna. Jak będę stara i niedołężna to wtedy będę cieszyć się z prysznica.

Jeśli szukalibyście ciekawych projektów na łazienkę, polecam zerknąc sobie na stronę:
https://www.tubadzin.pl/

Można poszukać inspiracji icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.