To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

warszawianki - bezpłatne "czipy" dla Waszych psów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

cydorka
jak w tytule
macie niepowtarzalną okazję zaczipować za darmo swojego psa/ psy niezaleznie od ilości posiadanej
zabieg jest bezpieczny, bezpłatny
to jest akcja promocyjna naszego miasta, która trwa do 12 grudnia
miasto załamuje rece- z 20 tys czipow jak do tej pory " rozeszło " się jedynie 3 tys

a ja naiwna myślałam, że jak coś darmo dają to czipów zabraknie już w 1 tyg akcji


kochane marsz do lecznic i czipować
tu macie wymagane dokumenty, jakie trzeba posiadać oraz wykaz lecznic, które wykonują to z ramienia miasta w poszczególnych dzielnicach

https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/Biu.../chipowanie.htm



czekam na relacje i kolejne meldunki o zaczipowanych czworonogach
zachęcić sąsiadów, rodzinę, rozpuścić wici na spacerach


cyd
owiwia7
ooo super, a ja mogę tak zaraz po sterylizacji, czy czekać powinnam??
owiwia7
DZwoniłam do lecznicy u nas.. ponoć się skończyły... icon_sad.gif
Lutnia
Cydorko, jestem bardzo zainteresowana zaczipowaniem mojego potwora (mimo, iż ma tatuaż, dość czytelny).

Mam jednak kilka pytań, może potrafisz mi na nie odpowiedzieć:

- czy czipy są uniwersalne dla wszystkich rodzajów czytników (jeśli są różne ich rodzaje), mam tu na myśli, czy każdym czytnikiem da się odczytać czip mojego psa (mieszkam w Warszawie)?
- czy są bazy danych lokalne, ogólnopolskie czy międzynarodowe? Z moich informacji wynika, że nie ma centralnej, ogólnopolskiej bazy danych, ale może coś się zmieniło? Czy informacje o danych psa zgłasza się samemu (odpłatnie/bezpłatnie) czy też automatycznie zaczipowanie oznacza, że pojawią się one w bazie (bazach)?
- jakie instytucje wyposażone są/będą w czytniki (i tu wracamy do pytania pierwszego - czy czytniki z całej Polski będą w stanie odczytać czip mojego psa)?
- czy czipuje się zawsze w tym samym miejscu i czy jest możliwe aby czip się przesunął (jeśli tak - to jaki jest zasięg czytnika i czy jest możliwe aby na zaczipowanym psie osoba obsługująca czytnik nie znalazła go z powodu jego przesunięcia)?

Pytań miałam zdecydowanie więcej, jak sobie przypomnę, dopiszę.




yellow
"czipujemy" jutro icon_smile.gif

yellow
owiwia - doczytałam w innym wątku że jesteś z Mokotowa - na Gagarina w Multiwecie są jeszcze czipy tylko trzeba się zapisać.
owiwia7
no własnie tam dzwoniłami mi powiedzieli, że już nie ma.. ale jeśli tak to dzwonię jeszcze raz.. bardzo dziękuję
owiwia7
jednak już są.. strasznie się cieszę, czipujemy się jutro:)
yellow
CYTAT(owiwia7 @ Mon, 03 Nov 2008 - 16:14) *
jednak już są.. strasznie się cieszę, czipujemy się jutro:)


... my tez jutro - może sie spotkamy icon_wink.gif
monia2007
Dziewczyny ja dzwonię jutro i mam nadzieję,że sie dostaniemy.
Moze wiecie czy na Bemowie a konkretnie w której lecznicy mają czipy?
yellow
Monia wejdź na strone podana przez Cydorke - tam jest wykaz wszystkich lecznic ... na Bemowie jest ich kilka ale nie pamietam konkretnie gdzie ..
Edi Zet :)
CYTAT(Lutnia @ Sun, 02 Nov 2008 - 21:09) *
Cydorko, jestem bardzo zainteresowana zaczipowaniem mojego potwora (mimo, iż ma tatuaż, dość czytelny).

Mam jednak kilka pytań, może potrafisz mi na nie odpowiedzieć:

- czy czipy są uniwersalne dla wszystkich rodzajów czytników (jeśli są różne ich rodzaje), mam tu na myśli, czy każdym czytnikiem da się odczytać czip mojego psa (mieszkam w Warszawie)? Powinny byc. Na tym polega czipowanie. Ale miałam dwóch pacjentów, u których nie mogłam znaleźc czipa. Nie wiem czy to kwestia czytnika była czy wypadnięcia czipu. Prosiłam żeby wlaściciel wrócił do kliniki, w której pies był czipowany i odczytał tam czip. Nie wrócili do mnie, więc przypuszczam, że odczytano innym czytnikiem.
- czy są bazy danych lokalne, ogólnopolskie czy międzynarodowe? Z moich informacji wynika, że nie ma centralnej, ogólnopolskiej bazy danych, ale może coś się zmieniło? Czy informacje o danych psa zgłasza się samemu (odpłatnie/bezpłatnie) czy też automatycznie zaczipowanie oznacza, że pojawią się one w bazie (bazach)? Warszawa będzie miała taką bazę. Dlatego w lecznicy podpisujesz wniosek o czipowanie i wniosek o wpisanie do bazy danych prowadzonej przez miasto. Tu masz międzynarodową - europejską https://www.safe-animal.eu/ a tu ogólnopolską https://www.czipy.pl/nusite/?msect=onas&ssect=onas
- jakie instytucje wyposażone są/będą w czytniki (i tu wracamy do pytania pierwszego - czy czytniki z całej Polski będą w stanie odczytać czip mojego psa)? Przede wszystkim schroniska i lecznice weterynaryjne, mam nadzieję że i miasto.
- czy czipuje się zawsze w tym samym miejscu i czy jest możliwe aby czip się przesunął (jeśli tak - to jaki jest zasięg czytnika i czy jest możliwe aby na zaczipowanym psie osoba obsługująca czytnik nie znalazła go z powodu jego przesunięcia)? Czipuje się zasadniczo w dwóch miejscach na szyi i między łopatkami. Można i gdzie indziej ale trzeba to napisac w książeczce. Zasięg czytnika jest mały, ale trzeba przesuwac nim po całym psie, nie ma możliwości żeby nie wykrył czipa, no chyba że ma słabe baterie albo czip jest niekompatybilny. Przesuwają się bardzo rzadko. Częściej wypadają tuż po niechlujnym wszczepieniu.








Pytań miałam zdecydowanie więcej, jak sobie przypomnę, dopiszę.
cydorka
edi dzieki, ze mnie wyreczyłaś, mam ostatnio urwanie głowy i ciężko mi na dłużej się do klawiatury dorwać
cyd
Lutnia
dziękuję bardzo!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.