To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ograniczać czy wyeliminować?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

misia27
witam mam taki problem bo ktos mi dzisiaj namieszał w głowie otóż mój 4 letni syn jest pod opieką lekarza alergologa ostatnio mial robione testy i pani doktor zalecila zaby ograniczac mu spozywanie produktow na ktore ma alergie ale calkowicie nie eliminowac np.mleko czy mąke przenną.Co o tym myślicie?poradzcie...tu podaje wynik testow skurnych:histamina6na6 pleśń 3na3 roztocza 3na3 jajko kurze 4na4 mleko 2na2 kakao 2na2 mąka przenna 3na3
Sabina
Jasne, że całkowicie. Dieta eliminacyjna polega na całkowitej eliminacji - jak sama nazwa wskazuje - produktów uczulających. To jest forma leczenia.
Często bardzo skuteczna. Czasem wystarczy rok, czasem 2-3 lata. I może nie być śladu po alergii. Wtedy wprowadza się wszystko po kolei małymi dawkami.

ed.: ograniczanie nic nie daje. Może lekko zmniejszyć formę uczulenia, ale nie leczy. Nie wiem czemu lekarz tak powiedział. Dziwne.
misia27
dzieki sabina za odpowiedz bo ja juz sama niewiem co robic?niewiem dlaczego lekarka mi tak zalecila chyba powinnam ja zmienic...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.