To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zapchany nosek!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

buzia
Witam
Jestem mamą 3 letniego Adasia. U naszego malucha stwierdzono rok temu AZS. Ograniczylśmy nabiał i niektóre produkty i skóra wygląda w miarę normalnie, chociaż po każdej kąpieli smarowany jest balsamami do atopowej skóry. Zaczął się kolejny problem. Od września Adaś ma ciągle zapchany nos.Nie ma kataru, tzn nic mu nie wycieka, a w nocy chraboli i w dzień też mówi przez nosek. W połowie października skończyło się to zapaleniem ucha. Po wyleczeniu kilka dni było ok, a teraz znów ma zapchany nos. Byliśmy u alergologa. Lekarz stwierdził, że ma obrzękniętą śluzówkę i wszystko wskazuje na alergie. Dostał xyzol i rhinocort i skierowanie na testy z krwi. Podaję mu te lekarstwa już 4 dni i nie ma poprawy. Testy zrobimy mu prywatnie, ale czy to faktczynie są objawy alergii? Może ktoś miał podobny przypadek, proszę o pomoc, a może powinniśmy iść do laryngologa? Czy coś teraz pyli?
Govanna
zaczelabym od wymazu z noska , badanie można zrobic w kazdym labolatorium medycznym i skonsultować z pediatra
buzia
Dziękuję za radę, tylko jak długo się czeka za wynikami? Dziś już Adaś mówi że boli go uszko, narazie nie panikuje i będę próbować domowych sposobów
Govanna
najlepiej zrobic prywatnie (koszt ok 15 zł), wtedy wyniki sa odrazu
misia27
witam mam podobną sytuacje z moim 4 i pół letnim synkiem zaczeło sie już w tamtym roku chrapanie charczenie okazało się że to trzeci migdał i był już tak duży że trzeba bylo go usunąć usuneliśmy go w marcu tego roku i przez jakieś trzy miesiące było po prostu super aż zaglądałam do niego jak spał bo było za cicho,teraz od paru miesięcy ma jak by zatkany nosek mało co z niego wycieka jak by gdzieś w środku był zapchany znowu zaczeło się oddychanie buzią i chrapanie w nocy.Dzisiaj byliśmy u lekarza bo gorączkował i nażekał na ból ucha pediatra powiedziała że zapalenie ucha bieże się z niedrożności noska no i tak znowu musze isc do laryngologa ehhh...pozdrawiam
buzia
U nas już temperatura 38,3 i zaczynam wątpić czy to ma związek z alergią, zrobiliśmy dziś wymaz z noska, wyniki będą w środę, a tymczasem zostało nam zbijanie temperatury, eurespal i okłady z cebuli a jak nie pomoże to wizyta u
laryngologa:(
Govanna
buzia jeżeli ma temperature a narzekał ze boli go uszko to moze miec poprostu zapalenie ucha 32.gif to nie ma zwiazku z alergia
Govanna
a wymaz z noska nie zaszkodzi , a dobremu lekarzowi moze pomóc w dobraniu leku
buzia
mam wyniki tetu z noska: flora fizjologiczna 1 organizm ;i nic więcej, nie pisze chyba żadnych bakterii nie ma, ale tak na wszelki wypadek jutro mamy wizyte u laryngologa. Teraz Adaś narzeka na gardełko, wypędzlowałąm mu jodyną i tem spadła.Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale odstawiłam xyzol i rinocorth, pozdrawiam
martusita
mój synek ma 4 latka i również ma zapchany nos .Czasem więcej, czasem mniej nie wiem od czego to zależy. Poszłam z nim do 2 laryngologów i obydwoje zdiagnozowali 3-ci migdał i zalecili wycięcie go. Migdał jest bardzo przerośnięty i jest również przyczyną częstych zapaleń uszu, oddychania buzią przez sen i chrapania. Schemat zwykle jest ten sam najpierw pojawia się katar i nasila się, potem dochodzi zapalenie uszu i czasem kaszel. Lekarz stwierdził również alergię, ale nie zalecił robienia badań ze względu na to , ze syn moj ma dopiero 4 lata. Najpierw kazał zacząc od usunięcia migdału.Zarówno jeden jak i drugi specjalista laryngolog stwierdzili ze nie ma sie nad czym zastanawiac jesli zapalenia uszu pojawiają się nagminnie.
Pozdrawiam
mirabelka
Mój obecnie 6-cio letni syn tez ciągle miał zapalenia uszu, doszło w końcu do stanu przewlekłego i niedosłuchu na jdno ucho, przyczyną był właśnie przerośnięty migdał, wycięliśmy /w wielkim strachu przed narkozą, bo syn jest astmatykiem, bałam się, że będzie miał problemy z oddechem przy wybudzaniu/ i od tej pory /minęły dwa lata, w kwietniu będą 3/ ucho miał chore tylko dwa razy, więc poprawa jest ogromna.
U nas przerośnięty migdał, katary, zatkany nosek i te właśnie chore uszy były ze sobą powiązane, katar powodował choroby ucha, alergia powodowała katar, a choroby ucha i inne infekcje, po kilka w miesiącu powodowały, że migdał przestać spełniać swoją rolę, a zaczął wręcz przeszkadzać.
U nas wycięcie było koniecznością, bo stale pogarszał się słuch, bałam się, ale teraz, z perspektywy czasu, wiem, że podjęłam słuszną decyzję, syn choruje rzadziej, nie męczy się on ani ja, bo przedtem w nocy wciąż sprawdzałam czy oddycha, miałam wręcz obsesję na tym punkcie, bo migdał powodował bezdechy:(, teraz śpi tak cicho, że znów sprawdzam czy oddycha, ale to dlatego, że go nie słyszę w nocy icon_wink.gif
martusita
mirabelka ja też mam obawy bo to zawsze zabieg i narkoza no i przede wszystkich fakt że to jeszcze maluch, ale myslę, że skonczą się wreszcie problemy. Mój synek jest przed usunięciem więc jeszcze się stresuję icon_wink.gif
misia27
witam u mojego syna został wycięty trzeci migdał 9 miesięcy temu,ostatnio dwa tygodnie temu byłam u laryngologa ponieważ u syna nasilił się katar i nawet po sterydach nie przechodzi już trwa ze dwa miesiące i okazało się że migdał odrusł,trąbki słuchowe są nie drożne przez co dziecko ma lekki niedosłuch i płyn w uszach no i następna wizyta za 4 tygodnie jak nie poleprzyło się czeka go operacja założenia dreników do uszu,strasznie to przeżywam,że nie da się tego pozbyć lekami konieczna ta operacja?może ktoś był z was w podobnej sytuacjii?bardzo prosze o każdą rade....
buzia
Od 10 dni podaję mojemu Adaśkowi Sinupret w kropelkach na zapchany nosek i muszę powiedzieć że jest ogromna poprawa. Wprawdzie katar nie schodzi ale przestał chrapać w nocy i oddychać przez usta. Można go kupić bez recepty, polecam, nam pomógłicon_wink.gif
monilka
CYTAT(Govanna @ Mon, 10 Nov 2008 - 01:14) *
zaczelabym od wymazu z noska , badanie można zrobic w kazdym labolatorium medycznym i skonsultować z pediatra

A w moim laboratorium nie chcieli zrobić wymazu. Powiedzieli, że to pediatra pobiera wymaz, a pediatra twierdzi, że nie trza robić. Najlepiej antybolem walnąć diabel.gif
buzia
Nie chcą dawać skierowania, zawsze nam wymyślają a po co, jednak warto dziecku zrobić wymaz z gardła i nosa prywatnie. My rbiliśmy w aszym labolatorium szpitalnym oczywiście odpłatnie ale synek nie ma żadnych gronkowców ani podobnych,... ale co mu jest skoro znów ma katar? uczulenie na żłobek? Brak już nam sił icon_sad.gif
gośka777
Jestem mamą 3 letniej Antosi. Mała od ok. roku cierpi na alergię: zapchany nosek, katar itp. Straszna męka. Mała źle śpi i mówi przez nosek cały czas. Jakiś czas temu lekarz zalecił mi Euphorbium. To preparat homeopatyczny. Jest fajny ze względu na to, że można go stosować długo - nie powoduje krwawień z nosa po dłuższym czasie. Małej pomógł - objawy alergii zdecydowanie złagodniały. polecam mamusiom innych małych alergików!
ewon
moj Kuba tez ma ciagle zatkany nos :pani alergolog-pulmonolog stwierdziła alergiczny niezyt nosa-stosujemy Flixonase i jest super:)
Ev
My też mamy Flixonase,ale pamiętamy też o nawilżaniu śluzówki Sterimarem. W przypadku zaostrzeń podaję Euphorbium albo Sinupret. Zapchany nosek przestał aż tak bardzo dokuczać kiedy wyprowawdziliśmy się ze starego domu i zmieniliśmy pościel, obniżyliśmy też temp. w sypialni.
Sandrakru
Witam.Mam pięcioletniego syna który ma astme.Też ma często zatkany nosek i podaję mu SULFARINOL i buderhin i po tych lekach mu przechodzi.Jestem zadowolona z tych leków.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.