To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kangurek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
Małgorzata
Czy ktoś zna adres strony, na której są zadania do Kangurka matematycznego? Wygooglowałam tylko Kangura a to jest dla IV a nie dla II klasy.
skanna
Na stronie Kangura w zakładce "Aktualności" masz przykładowe zadania Kangurka.
Ludek
PodnoszÄ™ temat.
Kangurek już niedługo i też chciałam z Młodą zajrzeć do przykładowych zadań, a tu pustka. Dla starszych klas są dla maluchów nie ma.


Jaki jest adres Kangura?


Edit:
Znalazłam test z 2007 r.
https://leon.mat.umk.pl:8888/kangur/dokumen...ek_internet.pdf
wiewiórczak
Ludek, podaj adres na priwa, mogę posłać Ci tłumaczenia testów lat ubiegłych z angielskiego. Nie mam tego w wersji komputerowej już niestety, ale ksero mogę zrobić icon_wink.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(wiewiórczak @ Wed, 18 Feb 2009 - 19:34) *
Ludek, podaj adres na priwa, mogę posłać Ci tłumaczenia testów lat ubiegłych z angielskiego. Nie mam tego w wersji komputerowej już niestety, ale ksero mogę zrobić icon_wink.gif

Czy ja też mogę prosić? Jeśli tak to adres puszczę na priva.
Ciocia Magda
Mogę się podpiąć do prośby o te testy?
Truśka
Można ewentualnie kupić Matematyka z wesołym kangurem są wszystkie testy od 1993 r wraz z rozwiązaniami i dokładnym tłumaczeniem icon_wink.gif
użytkownik usunięty
O, super, Truśka! Dzięki wielkie. To nie będę męczyć Wiewióry icon_wink.gif
wiewiórczak
Można mnie męczyć, ksero wykonałam.

Odniosę się do postu Truśki - owszem są wydania książkowe, ale one NIE zawierają przykładowych Kangurków, ale Kangury.

Kangurek adresowany jest do uczniów klas drugich lub zdolniachów z klas pierwszych i w Polsce organizowany jest od 2007 roku.

Ludek, na Twój priw już odpowiedziałam 06.gif
Truśka
CYTAT
Odniosę się do postu Truśki - owszem są wydania książkowe, ale one NIE zawierają przykładowych Kangurków, ale Kangury

Ups nie zwróciłam uwagi, że chodzi o Kangurka, a nie o Kangura. Przepraszam za zamieszanie. My Kangura nazywamy Kangurkiem icon_wink.gif
wiewiórczak
Stronka z Kangurkiem po angielsku icon_biggrin.gif

https://www.thalescyprus.com/assets/files/p...006/level_2.pdf
użytkownik usunięty
Wiewiórczaku kochany, dzięki wielkie i stokrotne icon_smile.gif
wiewiórczak
Do Ciebie idzie po polsku 03.gif
malgog
tu kolejna matka kangurkowicza 06.gif
nieśmiało proszę o informację gdzie tych nieszczęsnych testów szukać
użytkownik usunięty
Wiewiórczaku, dziękuję. Doszło. icon_smile.gif
Siulka
icon_biggrin.gif
Ewcia!
TU


klasy 3 i 4 to Maluch, 5 i 6 Beniamin

przy okazji zdjęcia córki mojej dużej ponownie pooglądałam icon_smile.gif

jeszcze więcej testów :Tutaj pod Tests & more page i strzałki, potem panorama pages lub Quiz builder


edytowałam, bo złe strony się pokazywały
Ludek
Dziewczyny, zeskanuję, testy, które dostałam od wiewiórczaka i wrzucę na jakiś serwer, to będziecie mogły korzystać do woli icon_smile.gif
edorota
Jest książeczka z testami z KANGURKA, poszukaj w księgarniach, szczególnie w edukacyjnych
Siulka
Dzięki icon_smile.gif
MonikaL
https://leon.mat.umk.pl:8888/kangur/dokumen...ek_internet.pdf - Kangurek z 2007 roku
Ewcia!
no i jak poszedł Kangur Waszym dzieciom?
Moja roztrzepana czwartoklasistka połozyła i chociaż w klasie druga, to w sumie nawet bez wyróżnienia
Za to Duża (liceum) pierwsza w szkole i wygrała wycieczkę !
skanna
U nas panie przegapiły termin zgłoszeń icon_evil.gif
Ewcia, gratulacje dla Dużej icon_smile.gif
Fragosia
A jak w tym roku z kangurkiem? Którzy II klasiści mają zamiar przystapić do tego konkursu?

Mój Arek ma zamiar - ale przy jego rozkojarzeniu cienko to widzęicon_smile.gif

Ludek czy zeskanowałaś może te testy od Wiewiórczaka? Są gdzieś dostępne?

Dorotka
Kacper też przystępuje, rozwiązanie materiałów które otrzymał w szkole zajęło mu chwilę, mam nadzieję że z tym właściwym też sobie dobrze poradzi icon_smile.gif
agabr
Z tego co wiem w tym roku bedzie w drugim tygodniu marca,Jedrek przystepuje.b
Fragosia
Kangurek w tym roku będzie 18 marca.

Trzymam kciuki za wszystkich kangurowiczów.
użytkownik usunięty
Zosia też zapisana.
Dor
Mój Michał też zapisany.
W zeszłym roku poszło bardzo dobrze, mam nadzieję, że i w tym będzie podobnie.
Zeszłoroczny wynik zmotywował go bardzo do nauki.
Ciocia Magda
U nas pani w zeszłym roku przegapiła termin i tłumaczyła się nam, że za to w tym roku dzieciom łatwiej pójdzie, bo już więcej umieją - tylko że w tym roku dla nas to już Kangur a nie Kangurek. Ewelina jest zapisana i nawet robi te zadania - tyle że z błędem na błędzie.
skanna
CYTAT(Magda EZ @ Sat, 06 Feb 2010 - 14:55) *
U nas pani w zeszłym roku przegapiła termin i tłumaczyła się nam, że za to w tym roku dzieciom łatwiej pójdzie, bo już więcej umieją - tylko że w tym roku dla nas to już Kangur a nie Kangurek.


Taaa, łatwiej... Jeśli dobrze kojarzę, Kangurek jest li i jedynie dla drugoklasistów, a w Kangurze najmłodsza kategoria wiekowa to trzecie i czwarte klasy razem. Więc właśnie będzie im trudniej. U nas w drugiej klasie panie się wzbraniała przed jakimikolwiek konkursami, a w trzeciej przegapiła. W tym roku Gabi po raz pierwszy ma szansę wziąć udział w Kangurze.
agabr
skanna w kangurku moga brac tez pierwszoklasisci udzial .b
użytkownik usunięty
CYTAT(agabr @ Sat, 06 Feb 2010 - 17:36) *
skanna w kangurku moga brac tez pierwszoklasisci udzial .b

Tak, pod warunkiem, że pani z kółka matematycznego, czy inna odpowiedzialna, ich zgłosi 21.gif Zosia w zeszłym roku nie startowała, mimo, że chodziła na kółko jako jedyna pierwszoklasistka i najszybciej rozwiązywała zadania 21.gif
W tym roku nie wiem, jak będzie, bo nie mamy czasu się przygotowywać (czyt. rozwiązywać zadań), bo się szykujemy do mistrzostw w szachach.
cydorka
CYTAT(agabr @ Sat, 06 Feb 2010 - 17:36) *
skanna w kangurku moga brac tez pierwszoklasisci udzial .b


Agnieszka a macie może jakieś przykładowe testy z ubiegłych lat
własnie się dziś dowiedziałam, że mój syn też startuje 9 aa zapomniał matce powiedzieć o takim drobiazgu) i tak z ciekawości chciałam popatrzeć

Ludku, wrzucałaś te testy na jakiś serwer

Paka, macie coś z ubiegłych lat i możecie mi wysłać
cyd
skanna
https://www.kangur-mat.pl/zad_przy_kangurek.php
aluc
o właśnie, Kangurek
obawiam się, że Maks postanowił sabotować Kangurka w tym roku, bo nic nie wiem, a zapytany wykręca się sianem
cydorka
CYTAT(skanna @ Tue, 09 Mar 2010 - 20:49) *


gdzieś znalazłam całego kangurka z 2007 roku
yyyyyyyyyyyyyy coś słabo widzę w tym pierwszaków
cyd
cydorka
odpowiem sama sobie a raczej zapytam Was

Pani Janka twierdząc, że z niego matematyczne zwierze zgłosiła go do tego kangurka, ale ja patrząc na treść zadań uważam, że on się kompletnie tam nie nadaje
patrzÄ…c np na ten test
https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/ex_kangurek_internet.pdf

to wychodzi na to, ze tabliczka mnożenia i wszystkie działania w pamięci do 100

albo ja czegoś nie wiem o moim synu albo to jednak ponad jego możliwości

no i nie wiem co mam zrobić ponieważ:
a) Jan się bardzo zapalił
b) Jan ma kłopoty z porażkami (a tu się wg mnie na sromotną klapę zapowiada)
c) co będzie jak się zrazi


z drugiej jednak strony
Pani raczej jawi mi się jako rozsądna oraz przez te pół roku edukacji poznała również trochę charakter Janka i mimo to bardzo go w tym kangurku chce

takie dylematy mam

cyd
Fasola
Zaufałabym pani. Inaczej mówiąc - zabronisz mu?
Moje dziecko też zgłoszone i mimo że to 2 kl, to też zadania są dla nich trudne. Na kółku mat. jakoś tam się przygotowują. Niewiele udaje mi się z niego wyciągnąć, poza tym, że "polecenia są jakieś dziwne i nie wiemy, jak to robić ale jak pani nam pomoże to robimy".
Nie wygląda na specjalnie przejętego, więc ja też nie przeżywam. Chyba to bardziej jako odmianę traktują.
agabr
Cydorka mam zbior zadan z zadaniami z Kangurka z ubieglych lat .b
agabr
Cydorka zadania za 3 punkty sa latwe , sa bardzo latwe a skoro mowie to ja tzn .ze one sa naprawde latwe , zadania za 4 punkty bywaja latwe , zadania za 5 punktow sa czasami dla mnie latwe.Reasumujac chlopaki za 3 punkty zrobia , za 4 byc moze za 5 nie widze szans .b
skanna
Cyd, a może daj mu do rozwiązania ten test, zobacz, jak sobie poradzi i uprzedź, że ten konkursowy będzie o takim samym stopniu trudności? Żeby chłopak po prostu wiedział, czego się spodziewać.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
grzałka
Ania po pół roku chodzenia na kółko matematyczne i rozwiązywania zadań dodatkowych powiedziała w zeszłym tygodniu, że nie zamierza się przemęczać i nie przystąpi

zastanawiam się jak ma odpracować wydane na wpisowe 5 zł, bo zmuszać nie będę
agabr
CYTAT(użytkownik usunięty @ Wed, 10 Mar 2010 - 16:18) *
cytowany post usunięto

To zadanie robilam z Ila , niestety Ila rozwiazala konstruujac jakis dlugasny ciag znaczkow ,a ja nie .b
Ciocia Magda
CYTAT(użytkownik usunięty @ Wed, 10 Mar 2010 - 16:18) *
cytowany post usunięto

Nie grasz w Superfarmera?
06.gif
aluc
heh, przerobiliśmy trochę zadań w weekend, na widok starego ukradkiem montującego na kartce jakiś karkołomny układ równań dostałam ataku chichru icon_lol.gif
skanna
Hehe, bo do tych zadań, to trzeba Pakowej (Paczynej?) Zosi.

Było takie zadanie - jest turniej, 16 drużyn piłkarskich, grają ze sobą w systemie pucharowym (po każdym meczu odpada jedna) - ile meczy zostanie rozegranych zanim zostanie tylko zwycięzca?

Napiszcie, jak byście to rozwiązały, a ja Wam potem napiszę, jak proste rozwiązanie znalazło to genialne dziecko icon_smile.gif - ja osobiście wykonałam 4 dzielenia i 4 dodawania, ona załatwiła to jednym logicznym wnioskiem icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
Ja bym to liczyła na zdrowy chłopski rozum:

1 runda 16:2=8 (czyli 8 meczy i 8 druzyn odpada)
2 runda 8:2=4
3 runda 4:2=2
4 runda 2:2=1

i liczymy wszystkie mecze 8+4+2+1= 15

Czyli potrzebowałam 5 działań.
skanna
No ja też tak, tylko dodawałam od razu każdy wynik, stąd działań więcej. Ale kto da mniej?
Dodam jeszcze, że rodzice Zosi, oboje, jak wszyscy wiedzą, matematycy, liczyli w ten sam sposób, co my.

A w ogóle, to mam nadzieję, że Paka mi wybaczy, że zamiast niej ja to opisuję, ale zrobiło na mnie mocne wrażenie, a zanim ona wróci po Wielkanocy na forum, to już będzie po zawodach, znaczy po Kangurku i temat umrze śmiercią naturalną icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.