To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Patelnie żeliwne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

trylinka
Czy takie patelnie służą w kuchni tylko do ozdoby?
Czy one rdzewiejÄ…?
Czy ktoś ich w ogóle używa?
Czy one majÄ… jakÄ…Å› przewagÄ™ nad innymi patelniami?
Czy ktoś mi w ogóle odpowie? icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam i dziękuję!
Abotak
Ja uzywam. Mialam 3. 2 solidne emaliowane z wierzchu, jedna taka sobie.
Ktos tu kiedys pisal ze trzeba je jakos specjalnie konserwowac na czas nieuzywania. icon_rolleyes.gif

Ja swoich nie konserwowalam. Efekt- 2 solidne trzymaja sie swietnie. Nie rdzewieja oczywiscie ( a nie uzywam ich codziennie). Marna wywalilam bo zaczela rdzewiec a na zabawy z oliwieniem to ja nie mam czasu. Czyli czy wymagaja konserwowania czy nie to od jakosci ich zalezy. 08.gif

Wniosek- jesli kupisz dobra, np le creuset czy cos z tych rzeczy, to bedzie Ci sluzyla bez specjalnych zabiegow.
Cieplo sie w niej ladnie rozchodzi i zatrzymuje wiec po wstepnym nagrzaniu mozesz przykrecic palniki do nizszej temperatury i nie zrobi to roznicy.
Nadaja sie na blat i do piekarnika tez.

Minus to ze sa ciezkie i ze te karbowane trudniej sie myje ale dla mnie latwiejsze w obsludze i mniej wymagajace niz teflonowe np. Teflonu mam powyzej uszu bo to dziadoskie `jednorazowki` w wiekszosci ogromnej, nawet te drozsze. Choc fakt, inna funkcja w sumie ale w zastepstwie teflonu to ja mam solidna stalowa z dobrym dnem (bo to jest wazne). Poszukaj- byl tu juz watek o patelniach, w tym o zeliwnych rowniez.

Acha z zalet jeszcze- zeliwne oddaja zelazo ktore dostaje sie do jedzenia wiec szczegolnie wskazane dla kobiet icon_wink.gif Serio, serio. Antyanemiczne sa bardzo. Z tego wzgledu m in szukalam takiej i zrezygnowalam np z zeliwnej powlekanej wewnatrz emalia czy teflonem albo z wkladem ceramicznym.
candace
ja posiadam i kocham
tak jak i wielki żeliwny garnek - nie umiem sobie wyobrazić gulaszy, bigosów i innych eintopffów w innym garnku
Kocisława zwana Warkotem
CYTAT(lalicja @ Sun, 16 Nov 2008 - 15:16) *
ja posiadam i kocham


U mnie tak samo.Ja mam firmy Gipfel i jestem bardzo zadowolona.
trylinka
A ja dostałam takie małe patelenki. To co mogę na nich robić, żeby było z sensem?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.