To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Chcialabym wrocic do Polski

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Lumon84
Witam Wszystkich Serdecznie!!!
Bardzo chcialabym wyjechac do Polski z moim chlopakiem i synkiem ktory skonczyl 2 latka.Chcialabym sie dowiedziec co zrobic by bez problemu to sie spelnilo.Slyszalam ze prawo sie zmienilo i teraz dzieci maja swoj wlasny paszport,problem jest w tym ze mojego synka ojciec (moj byly maz) nie za bardzo sie zgadza na podpisanie paszportu.Boli mnie to ze przez to ze bylam jego zona teraz nawet nie moge wrocic do kraju....Slyszalam takze ze musze zalatwic malemu Polskie obywatelstwo zeby dostac Polski paszport....Naprawde juz nie wiem co i jak mam robic...Prosze Was wszystkich pomozcie mi.Nie chcem uciec od bylego meza bo jestem swinia tylko dla mojego synka,w polsce mieszka cala nasza rodzina za ktorymi bardzo tesknimy...
|Prosze o pomoc.


Pozdrawiam

Monika

xxyy
Musisz sie zglosic do polskiej ambasady po obywatelstwo i paszport. Z tego co wiem zgoda ojca jest konieczna.
Musisz sie dowiedziec czy ojciec dziecka ma prawo odmowic zgody na ubieganie sie o obywatelsto polskie skoro Ty matka dziecka jestes Polka i w Polsce jest Wasza rodzina. Spytalabym o to albo w ambasadzie albo w sadzie gdzie bralas rozwod. Czegos sie dowiesz na pewno a przynajmniej Cie nakieruja gdzie dalej pytac.
Lumon84
Dziekuje slicznie....napewno zadzwonie w podane miejsca icon_biggrin.gif
Adriannna
Rozumiem, ze po urodzeniu synek nie dostal polskiego obywatelstwa?

U mnie, corka po urodzeniu dostala od razu trzy obywatelstwa, to bardzo ulatwilo wiele formalnosci. Potem musialam jedynie wyslac orginal aktu i orginal przetlumaczonego aktu urodzenia do Polski. Przy wyrabianiu paszportu byli konieczni oboje rodzice. Jesli, ktores z rodzicow nie moglo sie stawic potrzebna byla notarialna zgoda tego rodzica na to aby paszport zostal wydany. Mam nadzieje, ze jakos dojdziesz z bylym mezem do porozumienia,choc jesli twoj ex ma sadownie przydzielone widywanie synka to domyslam sie, ze jego wyjazd do Polski niebardzo bedzie po mysli meza...

Jakkolwiek sie to skonczy, zycze wam wszastkiego dobrego...
silwia2000
Witaj
W jakim kraju mieszkasz??
My musielismy zalatwic polskie obywatelsktwo, zrobilismy to przy okazji pobytu w Polsce. Wiem napewno, ze zgoda ojca jest potrzebna. Mam znajama, ktora mieszka w Polsce ( jest Wloszka) i nie moze z Polski wyjechac wlasnie przez problemy z bylym mezem. Ale ona cos podpisywala przed slubem, ze dzieci nigdy z Polski nie wywiezie - wtedy jeszcze biedna nie wiedziala, ze malzenstwo potrwa tylko trzy lata.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.