To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pułapka na myszy, Noc magów, Ubongo, Spadające małpki i Make'n'Break ;)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

A_KA
Karolka strasznie chce mieć Pułapkę na myszy... A ja nie wiem czy to ma sens. Gra tania nie jest, więc wolałabym wiedzieć czy to będą dobrze wydane pieniądze...
Ma może ktoś z Was tą grę? Polecicie, czy raczej odradzicie?

Ewentualnie może polecicie inne gry planszowe dla dzieci, albo może raczej rodzinne (to znaczy takie, które zainteresują i mnie i Karolkę icon_wink.gif )...

Ja np. strasznie chcę kupić Ubongo tutaj i Noc magów tutaj (to bardziej Karola). Recencje i jednej i drugiej gry są bardzo pochlebne...
Ale może Wy macie te gry i możecie coś od siebie dodać...?

Sprawa dość pilna... Siedzimy właśnie w domu ze szkarlatyną (Karoli) i szukamy jakichś ciekawych zajęć icon_wink.gif
Truśka
Mamy Noc Magów bardzo przyjemna gra, ale wolę Make'n'Break
A_KA
Dzięki Truśka icon_smile.gif. Faktycznie Make'n'Break zapowiada się całkiem fajnie icon_smile.gif. Tylko tych klocków jakoś tak mało... 43.gif . Ale widocznie tak ma być icon_wink.gif.

Co do Pułapki na myszy - to moje największe obawy dotyczą dwóch rzeczy:
1 - rozkładania/składania tego ustrojstwa (być może pół dnia mi to będzie zajmować); a nie ma opcji, żeby stało cały czas rozłożone, brak miejsca
2 - czy to ustrojstwo się nie popsuje szybko, nie połamie itp.

No i... czy to w ogóle w miarę ciekawa gra... 43.gif
A_KA
Kupiłam Karoli Make'n'Break. Faktycznie super gierka 06.gif . Jesteśmy zachwycone obydwie, a coś mi się wydaje, że jak ślubny wróci z pracy to też się zachwyci icon_wink.gif. Tak więc Truśka WIELKIE dzięki icon_smile.gif

Kupiłam też Spadające małpki. W sumie też polecam. Myślałam, że to nudniejsze będzie, ale w sumie to całkiem fajna gierka icon_smile.gif.

Jeśli chodzi o Pułapkę na myszy - to się wstrzymuję, dopóki ktoś mi nie wyda jakiejś swojej osobistej opinii... Może pod choinkę bym Karoli kupiła... Może do tego czasu znajdzie się ktoś kto zna tą gierkę...
Litka
my mamy pułapke na myszy, fakt składania sporo, ale zabawy też, mamy ją rok i nic sie nie popsuło, elementy są z brystolu i plastiku, najważniejsze to aby kulki sie nie zgubiły, bo inne nie pasują, a bez nich gra nie ma sensu; po drodze zbiera się kawałki sera, wpada w pułapki
Litka
polecam też bardzo Carcassonne, 8 latek już spokojnie da radę, a dorośli to juz wspomnę icon_wink.gif
semi
Litka, a Twoje starsze dziecię tez gra w pułapkę?Leo sobie zażyczył a ja nie wiem, czy nie jest za duży, czy nie będzie się nudził.
amania
my też mamy Make'n'Break i lubimy icon_smile.gif
jaAga*
Spadające małpki i ja polecam-bardzo lubię w to grać, pułapkę na myszy też mamy, ja tego nie umiem nawet rozłozyć-a trwa to rzeczywiście chwilę icon_wink.gif, więc od jakiegoś czasu złożona na szafie, bo miejsca na rozłożoą nie ma. Julia uwielbia tą grę, choć sama nie wiem czemu, mi jakoś nie przypadła do gustu, ale może ja się nie znam 37.gif
Litka
mój Piotrek bardzo lubi w to grać, a najbardziej jak spuszcza kulke w toalecie icon_smile.gif, ale jakas super rozwijajaca to ta gra nie jest, o nie icon_wink.gif raczej taka miła, łatwa i przyjemna icon_smile.gif
A_KA
Litka... poczytałam sobie o Carcassonne i faktycznie... zapowiada się fajnie icon_smile.gif.

My teraz mamy jakąś manię grania z Karolą icon_wink.gif. A że akurat siedzimy w domu od ponad tygodnia i jeszcze zapowiada się, że posiedzimy przynajmniej do końca tygodnia - to przynajmniej się nie nudzimy icon_wink.gif. Od wczoraj w kółko gramy na zmianę w Spadające małpki i Make'n'Break . I jeszcze nam się nie znudziło 06.gif

W zeszłym tygodniu kupiłam jeszcze Monopol (od 8 lat, czyli już taki "normalny"). Karola jeszcze tych 8 lat nie ma... ale daje sobie radę. Wcześniej miałyśmy Monopol Junior - wesołe miasteczko (jeszcze mamy w sumie), też fajny i też jeszcze czasem gramy w niego. Choć jak Karola sama stwierdziła : "przy Junior nie trzeba wcale myśleć, a przy tym nowym to już tak". Młodsze dzieci przy Juniorze też pomyśleć będą musiały icon_wink.gif. W każdym razie to też całkiem fajna gra icon_smile.gif.

Jednak Spadające małpki i Make'n Break bardziej podobają się Karoli niż Monopol. Mnie chyba też icon_wink.gif
Meggi
Czy spadające małpki beda dla 4,5 latki dobre ???? Po przeczytaniu wątku chetnie bym pograła icon_wink.gif (sobie nie kupie, a starsza chce pocztę) , nada sie , powiedzcie, ze sie nada icon_wink.gif A gra z nami w uno, grzybobranie, o i polecam księżniczki tez w nie gra.

Wiem tez, ze A dostanie wesołe drzewko



Poradźcie przy okazji jaka gra byłaby dla chłopca 6 lat, lubi diznoaury, zwierzątka różne.
jl101
CYTAT(Meggi @ Sun, 30 Nov 2008 - 20:36) *
Czy spadające małpki beda dla 4,5 latki dobre ???? Po przeczytaniu wątku chetnie bym pograła icon_wink.gif (sobie nie kupie, a starsza chce pocztę) , nada sie , powiedzcie, ze sie nada icon_wink.gif A gra z nami w uno, grzybobranie, o i polecam księżniczki tez w nie gra.

Wiem tez, ze A dostanie wesołe drzewko
Poradźcie przy okazji jaka gra byłaby dla chłopca 6 lat, lubi diznoaury, zwierzątka różne.


Moim zdaniem się nada. Elka ma trzy lata i zawsze gra z nami (bo nie da się jej powstrzymać), i trzeba jej mówić co ma robić, więc starsze dziecko będzie wiedziało samo.
Meggi
No i kupiłam "spadające małpki" icon_smile.gif jeden minus wzięliśmy w Realu ostatnie pudelko, i okazało sie, ze nie ma w nim kostki do gry 21.gif Muszę sama ja zrobić, niech mi tylko ktoś pokaze jak ona wyglada blagam.gif blagam.gif blagam.gif Wiem, ze zamiast kropek ma kolory bierek, 3 kolory po dwa razy tak??? kos
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.