To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zakup łoża małżeńskiego..i rozterki z tym związane:)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tyczka
Muszę kupić takowe. Moje ukochane, najwygodniejsze na świcie zostało w Pl...
Biorę pod uwagę tylko sprężynowy, ale teraz pytanie:

czy lepiej jedej duży, czy raczej dwa w jednej ramie?

Zawsze spalismy na jednym i pod jednym kocykiem icon_biggrin.gif

Tyle tylko ,ze wybór ogromny, a ja czytałam też poradnik Ikei ,że niby ja powinnma bardziej miękki mieć, a on twardy.. (materac 08.gif , dla jasności)
Różnica między nami wynosi 35 kg.. Jestem lekka, on trochę cięższy...
Tyle,że zawsze spalismy na jednym...hmm.

Poza tym, w jednej pozycji potrafię przespać całą noc, kiedy mój mężulo się wierci i kręci,a ja jednocześnie "podskakuję" na swojej części materaca...

Trudna decyzja, a muszę ją podjąć do jutra, NAJDALEJ do poniedziałku (bo nie będziemy mieli na czym spać 03.gif )
minka.
Ikeowe polecam. Maja wielki wybor. Najlepiej jedzcie i wyprobujcie na miejcu.
Nawet niewiem jakie ikeowskie mamy my ale wygodne:) My akurat mamy 2 materace ze stopkami bez ramy. Rama gdzies sie wala po piwnicach:) Ale ja preferuje wlasna koldre i wlasna czesc ogolnie:)
Powodzenia
candace
kup dwie osobne kołdry a materac jeden-- u nas się sprawdza na 100%
wrona_j
jak swego czasu zaproponowałam mężowi dwie kołdry to mi odpowiedział, że najlepiej to od razu dwa osobne pokoje 06.gif
aluc
jeden materac, ale nie na ramie, tylko na osobno kupionych stelażach - ale stelaże lepiej nie w Ikei, ale w jakimś specjalistycznym sklepie materacowym

dwie kołdry to podstawa icon_biggrin.gif no chyba, że ta jedna miałaby ze trzy metry szerokości icon_wink.gif
maania
.
AnkaSkikanka
CYTAT(minka79 @ Fri, 28 Nov 2008 - 11:24) *
Ikeowe polecam. Maja wielki wybor. Najlepiej jedzcie i wyprobujcie na miejcu.

Zapowiada się niezły szoł.
ajakielka
CYTAT(wrona_j @ Fri, 28 Nov 2008 - 11:38) *
jak swego czasu zaproponowałam mężowi dwie kołdry to mi odpowiedział, że najlepiej to od razu dwa osobne pokoje 06.gif


U mnie podobnie, tylko proponował dwa mieszkania 06.gif

A tak pisząc na temat- mamy duuuuże łożko, jeden wspólny materac (tyle, że różnica w wadze między naszymi wagami to jakieś 10 w porywach do 15 kg- najczęsciej z jego "winy", bo to on szybko potrafi przytyć a jeszcze szybciej schudnąć- ha, teraz to tylko 7, bo jakoś powoli ze mnie schodzą 32.gif ). Wybraliśmy twardy, śpi się rewelacyjnie. Rzeczywiście pamiętam, gdy kupowaliśmy materac sprzedawca doradzał, żeby wziąć pod uwagę różnicę w kg- nasza nie była wg niego istotna. Ruchy jednego z nas nie wpływają na drugiego, myślę, że wielkość materaca ma znaczenie. A jeśli chodzi o kołdrę, to jak juz wyzej pisałam, wystosowałam kiedys petycję o dwie... Spaliło na panewce. Do niedawna każdy spał na "swoim "brzegu" i trochę mi te kołdrę podciągał przez to- normalnie owijał sie jak mumia (podobno nieświadomie, śpi jak zabity); teraz, o zgrozo, np. dziś zmieścilismy się we czwórkę 37.gif i z jedną kołdrą dało radę.

Analizując Waszą sytuację, myślę, że dwa materace w jednej ramie, kołdra do przedyskutawania między zainteresowanymi stronami icon_wink.gif Miłych zakupów!
trylinka
CYTAT(lalicja @ Fri, 28 Nov 2008 - 11:33) *
kup dwie osobne kołdry a materac jeden-- u nas się sprawdza na 100%



To wy siÄ™ chyba nie przewracacie z boku na bok?
Ja bym się wściekła, gdyby mnie to budziło w nocy. A na wspólnym materacu, kiedy jedno się ruszy - wszystko się rusza.
Graz
CYTAT(trylinka @ Fri, 28 Nov 2008 - 15:03) *
To wy siÄ™ chyba nie przewracacie z boku na bok?
Ja bym się wściekła, gdyby mnie to budziło w nocy. A na wspólnym materacu, kiedy jedno się ruszy - wszystko się rusza.


ale to chyba na łóżku wodnym icon_smile.gif
aluc
CYTAT(trylinka @ Fri, 28 Nov 2008 - 15:03) *
To wy siÄ™ chyba nie przewracacie z boku na bok?
Ja bym się wściekła, gdyby mnie to budziło w nocy. A na wspólnym materacu, kiedy jedno się ruszy - wszystko się rusza.


a na dwóch, jak się chcesz przytulić, to śpisz na spawie icon_wink.gif
Adriannna
U nas duze lozko, dwa materace, miedzy nimi specjalna wkladka coby nie czuc pod plecami ze jakas szpara miedzy materacami jest. Dwa stelaze (nie Ikeowsie, bo jakies takie niestabilne mi sie wydaly). Dwie koldry, bo ja sie zawijam w kokon i wtedy niekt nie ma szans dostac sie pod moja koldre...

Roznica wagi miedzy mna a A. taka jak u was. Jego materac bardziej twardy moj bardziej miekki. Musze przyznac, ze sypiamy w naszym lozku jak niemowleta 06.gif
Adriannna
CYTAT(aluc @ Fri, 28 Nov 2008 - 15:15) *
a na dwóch, jak się chcesz przytulić, to śpisz na spawie icon_wink.gif


No wlasnie niekoniecznie, jest taka wkladka z gabki, ktora sie wklada na "spaw" i nie czuje sie pod plecami nic...wiem, bo zawsze rano jak sie budze wlasnie na tym "spawie" leze.
Potwora
Prz większej różny wagi sprawdzają się materace wielokomorowe czy jakoś tak. W każdym razie nam coś takiego polecono i jak na razie się dobrze sprawdza.
jl101
My mamy dwa stelaże i jeden materac, lateksowy. Różnica w wadze śpiących to ponad 40 kg (wcześniej jakoś nie zdawałam sobie z tego sprawy icon_smile.gif Stelaże są super, można różną twardość takimi suwaczkami ustawić, ale stelaże kupiliśmy jako 80 cm a po włożeniu w ramę łóżka okazało się ze mają po 79 cm, mimo wyraźnych oznakowań jako osiemdziesiątki. I musieliśmy kombinować, żeby nam z ramy nie zjeżdżały.
Ale na tym materacu wcale nie czuć w mojej części jak się chłop przewala, więc nie wiem, czy to kwestia stelaża czy materaca. A stelaże mamy tak ustawione, że chłop ma twardo a ja miękko, a materac kupiony twardy.
tyczka
Co to za stelaże..?

No, wreszcie dosiadłam kompa i mogę pisać.

Kołdra pewnie zostanie jedna, bardziej rozchodzi się o materac. (co do pościeli i tak muszę kupić dwa komplety, u nas zawsze sprzedawane tylko z jedną poszwą na poduszkę, chyba,że kołdra 200x 240, wtedy są dwie 03.gif ).

Dalej nie wiem co z materacem, mężulo mnie udusi gołymi rękami 37.gif !!!

Co do "spawu", to nie ma problemu, u nas zawsze materac trzeba kupić z nakładką (tzw. "topmadrass"), więc nawet pod dwoma materacami byłaby jedna (zresztą to też materac, czasem te nakładki mają i 20 cm..) a przez to nie mogę wybrać normalnego materaca, bo we wszystkich sklepach zawsze z tymi nakładkami.... cholera!!!
Sprawdzam wtedy wygodę nakładki, albo dwóch materacy,ale nie tego głownego!!!

Co na to poradzicie? Wkurzają mnie te tzw" łóżka kontynentalne" 21.gif Ach, zwykła sprężynowa wersalka babci mi się marzy.. 32.gif
Graz
A i tak najwazniejsza jest spokojna głowa i czas na sen icon_wink.gif wiem co mówie, bo mi tego często brakuje.
tyczka
Poszukiwania zawężone ,czas przedłużóny: decyzja- 1 rama,1 kołdra,- pytaie: rama na 2 materace p o 90cm, czy mniejszna, na jeden 140cm...?
tyczka
Wybrane, kupione: rama, dwa materace o różnej twrdości, jedna kołdra ( na razie), dwie poduszki. 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.