To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Prezent na chrzest

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
brzózi
Witam,zostałam zaproszona na chrzest mojego bratanka,jako matka chrzestna.Chłopczyk ma 4miesiące.Nie wiem co mam mu kupić na ten ważny dzień,chciałabym żeby miał kiedyś pamiątkę z chrztu od chrzestnej.Może pomożecie mi wpaść na jakiś pomysł? Z góry dziękuję...
#Margola
jesteś gościem czy chrzestną???
sprecyzuj pytanie...
chłopiec czy dziewczynka...???
#Margola
Moze złoty łancuszek z data chrzcin i imionami na medaliku??? Moja córeczka cos takiego własnie dostała... piękny prezent...
krolewienka
niedawno też się głowiliśmy, bo chrzestni naszej córci zadali nam takie pytanie. i też padła propozycja łańcuszka, ale też bajki, baśnie - książka(i) ewentualnie, takie wiesz - wypasione wydanie. bo bajki to na długo, a też i często zostają dla dzieci dzieci icon_wink.gif
brzózi
Jestem zaproszona jako matka chrzestna u chłopczyka.
brzózi
Też myślałam nad kupnem łańcuszka,ale wolałabym go kupić na komunię,a na chrzest coś innego.
brzózi
Kto mi podpowie z jakimÅ› fajnym prezentem?....
fafura
Filip dostał obrazek z Aniołem Stróżem- ale nie taki "zwykły", a pięknie oprawiony z jakby płaskorzeźbą (nie wiem jak to opisać) ze srebra - właśnie postać anioła...
bardzo Å‚adny i ciekawy prezent

#Margola
to moze fajna grzechotke??? np taka...

lub




brzózi
Ten pomysł z obrazkiem aniołka bardzo mi się podoba,muszę pochodzić po sklepach i się zorientować.
*eFcIa*
Mariola świetne pomysły... daj namiary na te gadżety... chrzciny przede mną to pokaże Chrzestnym co mają kupić..

A łyżeczkę kupowaliśmy na chrzciny.. świetny pomysł... rodzice dziecka byli bardzo zadowoleni z takiej pamiątki
wrona_j
Nasz Mikołajek też dostał aniołka stróża ze srebra. bardzo ładny prezent zresztą tez kupowałam takie swoim chrześniakom.
#Margola
fafura
znalazłam taką stronę: wycięte przez moderatora
dość duży wybór i dla przygotowujących chrzest i dla gości
bernadetka
Moja córcia dostała od chrzestnej xxx , wisi teraz nad jej łóżeczkiem , śliczny prezent no i pamiątka na całe życie
e_Ena
bernadetko, jak miło że się zarejestrowałaś, żeby nam ten obrazek zareklamować.... eee poradzić znaczy się 03.gif
cubusmama
Dziewczyny!
Prezenty prezentami ale ja nie mam chrzestnej dla mojego maluszka. Jedna z dwóch proszonych przyjaciólek nie dostała tej karteczki z kościoła i co, teraz tak w zastępstwie mam poprosić tę drugą?
Może wiecie jak wybrnąć z tej sytuacji z twarzą i jeszcze zeby nikogo nie urazić. Chrzest za tydzień. Siostry żadnej nie mam:(((
Aśtek
O to troche niekonfortowa sytuacja...
Jeśli pierwsza z kandydatek ma przeszkody to pierw bym z nią i dowiedziała się czemu taka sytuacja zaistnaiła ;-/
Wyjaśnij sytuacje a potem pogadaj z następną - nie koniecznie musisz jej mówić że była tą drugom...

Ja byłam w gorszej sytuacji... mi mimo braku przeszkód kanonicznych odmówiły dwie potencjalne chrzestne ;-(((
ulii14
No więc ja wypowiem się z tej drugiej strony... Na swój chrzest dostałam 2 piękne, skromne łańcuszki, medalik, kolczyki i obrazek z papieżem na którym podpisał się ksiądz. Uważam jue za świetne pamiątki i cieszą mnie do tej pory. Moja córcia Nadia 24 maja tego roku miała chrzest i gdyby nie moja (!) chrzestna nie dostałaby nic co kiedyś mogłoby jej przypomnieć o tym wydarzeniu. Mowa o kloczykach, które będzie miała je prawdopodobnie długo.
Reszta prezentów to zabawki i pieniądze, czyli nic co utrzymałoby się do tego czasu gdy mała zapyta o jakieś swoje pamiątki... Jestem za tym by dzieciaczki otrzymały jakiś sentymentalny drobiazg, a nie kupe kasy lub najdroższą zabawkę która zaraz wyląduje w kącie... 37.gif
Agalu
Mój Tomek dostał na chrzest i to nie od chrzestnej ręcznie malownay portret (malowany ze zdjęcia) w ładnej ramce - super pamiątka
nilo
na portalach aukcyjnych można sobie zamówić zdjęcie na płótnie, ładnie oprawione! Też ciekawe ja bym chciała żeby moja niunia coś takiego dostała! A te łyżeczki i smoczki ze srebra bomba!!!!
carrot
Ja tam mam odmienne zdanie co do łyżeczek i smoczków ze srebra. Jestem za pamiątkami jak najbardziej, ale bardziej praktycznego typu. Nasz Synek dostał od chrzestnego złoty łańcuszek z medalikiem, na którego odwrocie jest pamiątkowy napis: Chrzest Święty i data chrztu, natomiast od chrzestnej piękny obrazek Matki Boskiej. Z kolei jedni dziadkowie też sprawili świetną pamiątkę, jako że babcia numizmatyczna fanatyczka icon_wink.gif sprezentowali wnuczkowi srebrną monetę z wizerunkiem Chrystusa.
agnecha
u nas przyjęło się że matka chrzestna kupuje wyprawkę dla malucha (ubranko, szatkę pamiątkową) i albo łańcuszek albo daje pieniądze w kopertę

mi podoba sie jeszcze pomysł z tym Aniołem stróżem nad łóżeczko.
Pogadaj z planowanym ojcem chrzestnym co on kupuje - byście nie kupili tego samego (mój ma dwa łańcuszki)
Książka z bajkami.. hmm chyba lepiej na gwiazdkę sobie zostawić ten prezent icon_wink.gif
Bururum
Ja myślę, że medalik to najbardziej odpowiedni prezent, jeśli zależy nam, żeby dziecko miało jakąś pamiątkę. Kolczyki dałabym raczej na komunię, niż na chrzest, bo wydaje mi się, że to jednak nie jest odpowiedni prezent dla małego dziecka.
dorthe81
moja córcia dostała od chrzestnej wyprawke zw formie ubranka a takze ubranko na codzien i pamiatke (książeczke) z chrztu natomiast od chrzestnego łancuszek z medalikiem (nie krzyżyk) i tez pamiątkową ksiązeczke
Latte_macchiato
Mój syn i córka też dostali łańcuszki i medaliki na chrzest i kiedyś zawsze byłam zwolennikiem takiego prezentu ...teraz jestem przeciwnikiem, bo ani córka 17 lat ani syn lat 11 nie noszą tego , leży to u mnie w szkatułce i jest zupełnie zbędne ...teraz poprosiłam chrzestnego by kupił leżaczek-bujaczek dla Leny ... jak będą chrzciny ...
olakinga
jestem właśnie po chrzcinach mojej córeczki: od chrzestnego dostała złotą bransoletkę, a od chrzestnej złote kolczyki i łańcuszek... od gości ( bliska rodzina) złotą biżuterię z wyjątkiem mojej bratowej która kupiła kpl sztućców oraz kpl naczyń poprcelanowych , od dziewczyny chrzestnego zabawkę a od mojej przyjaciółki ramkę do zdjęcia z gipsowym odlewem stópki, od bliskiej ciotki 200 zł .... wszystkie ciuszki i inne dodatki typu szatka, świeca kupowałam sama;
osobiście uważam że na chrzciny powinno się dawać prezenty które będą pamiątką takiego wydarzenia typu biżuteria ( wcale nie musi być złota) czy srebrny smoczek, łyżeczka itp ...
Agalu
CYTAT(olakinga @ Wed, 06 Jan 2010 - 15:18) *
jestem właśnie po chrzcinach mojej córeczki: od chrzestnego dostała złotą bransoletkę, a od chrzestnej złote kolczyki i łańcuszek... od gości ( bliska rodzina) złotą biżuterię z wyjątkiem mojej bratowej która kupiła kpl sztućców oraz kpl naczyń poprcelanowych , od dziewczyny chrzestnego zabawkę a od mojej przyjaciółki ramkę do zdjęcia z gipsowym odlewem stópki, od bliskiej ciotki 200 zł .... wszystkie ciuszki i inne dodatki typu szatka, świeca kupowałam sama;
osobiście uważam że na chrzciny powinno się dawać prezenty które będą pamiątką takiego wydarzenia typu biżuteria ( wcale nie musi być złota) czy srebrny smoczek, łyżeczka itp ...


a ja uważam z kolei że biżuterię to na komunie najszybciej można dziecku podarować, mó Kacper dostał medalik z papieżem ma 4,5 roku leży to juz tyle lat, bo moje dziecko jeszcze nie nosi łańcuszka i pewnie długo nie założy, bo odrazu byłby zerwany,teraz drugi syn dostał piękny łańcuszek z medalikiem złoty i też to leży i bedzie jeszcze długo leżało schowane, to bez sensu wg mnie,takie preznety które leżą i czekają aż dzieci dorosną
olakinga
CYTAT(Agalu @ Thu, 07 Jan 2010 - 20:54) *
a ja uważam z kolei że biżuterię to na komunie najszybciej można dziecku podarować, mó Kacper dostał medalik z papieżem ma 4,5 roku leży to juz tyle lat, bo moje dziecko jeszcze nie nosi łańcuszka i pewnie długo nie założy, bo odrazu byłby zerwany,teraz drugi syn dostał piękny łańcuszek z medalikiem złoty i też to leży i bedzie jeszcze długo leżało schowane, to bez sensu wg mnie,takie preznety które leżą i czekają aż dzieci dorosną


no tak ale chrzest, pierwsza komunia czy bierzmowanie to nie urodziny, dzień dziecka czy mikołaj... powinno się podarować coś co będzie pamiątką dla dziecka... biżuteria , czy srebrna łyżeczka/smoczek, jakaś piękna ramka do zdjęć, ... itp są rzeczami które będzie się przechowywać; moja starsza córa uwielbia teraz na święta czy inne okazje zakładać kolczyki, łańcuszek z medalikiem - wie że te rzeczy dostała na chrzest/komunię i na razie wolno jej je nosić tylko na specjalne okazje i ma wiele radości kiedy jej na to pozwalam..... są to rzeczy których nie kupuje się dziecku od tak...
izoldciemnowlosa
Kryształ + srebro




rysa154
dla mnie fajnym prezentem byl medalik z lancuszkiem,kolczyki,aniolek, posrebrzany obrazek z matka boska, łyżeczka z wygrawerowana waga,centymetrami itp. to wszystko traktuje jako pamiatke tej uroczystej chwilii, to samo z komunia...do dzisiaj nosze medalik,ktory dostałam od babci,a babci dawno juz nie ma...i chyba o to chodzi...
kala101
Ja też w grudniu mam być chrzestną do bratanka i chyba najlepszym prezentem będzie właśnie pamiątka typu ta porcelana ze srebrnym obrazkiem lub srebrna łyżeczka tak mi się wydaje icon_smile.gif
emilly
A może kocyk z imieniem i datą urodzi?


Ewentualnie taką książeczkę,którą się wypełnia przy ważnych okolicznościach i wkleja zdjęcia. Każdy z moich chłopców ma takową i kiedyś dostanie ją ode mnie icon_smile.gif
agnese
emilly - super kocyk

to ja będę w zdecydowanej mniejszości, ale ja wole na chrzest bardziej praktyczne prezenty, i ile jeszcze ten medalik będzie ok tak nie chciałbym dostać łyżeczki, smoczka itp - może i ładna pamiątka, ale jak ktoś lubi taki rzeczy, dla mnie OSOBIŚCIE pamiątka sa zdjęcia i kartki,a jak juz pamiątkowy prezent to bardzo za to podoba mi się ramka gdzie jest 12 miejsc na fotkę i podpisane miesiącami - praktyczne o też pamiątka, kocyk wspomniany wyżej

biżuteria jak najbardziej na komunie może być, ale ja mam złoty łańcuszek który poza tym że jest śliczny to wygląda jak nowy bo ja nie przepadam za złotem a kolczyków złotych jak sie okazało nie mogę nosić, może kiedyś będę miała córeczkę to będzie miał kto skorzystać icon_smile.gif
a w ogóle ilu facetów nosi łańcuszek z medalikiem ? ja sie z wieloma nie spotkałam ...choć mój M nosi:)
Tigerek
Ja swojemu chrześniakowi kupuję srebrną ikonkę od postawienia przy łóżeczku czy do powieszenia - potem dam znajomemu księdzu do poświęcenia - ikonka najprawdopodobniej będzie z Aniołem Stróżem icon_smile.gif - niech potem dziecku towarzyszy icon_smile.gif - koszt około 40-60 zł.
hana04
Ja zrobiłam trzypiętrowy trort z pampersów z niebieskimi dodatkami i niebieskim misiakiem na górze(zamiast misia może być kocyk czy podusia z dedykacją),bardzo się podobał, biblia dla najmłodszych plus ubranka.

Warto podpytać co kupują dziadkowie jeżeli masz możliwość bo u mnie dziadkowie z obu stron kupili właśnie medaliki.



rysa154
agnese wielu nosi krzyżyk, który też można kupić na chrzest, albo są teraz piekne medaliki z panem jezusem albo sama jego głowa,naprawde świetne...poza tym tu chodzi o pamiątke na wiele lat, taką ktora za rok czy za pięć będzie nadal trwała, edit:

zawsze można kupic blaszke czy serduszko z literka,znak zodiaku, czy czystą blaszke i wygrawerować kilka słów od siebie...
agnese
ja swoją babcie też wspominam czesto i nie potrzebuje do tego medalika,
rozumiem intencje takich prezentów, komus odpowiada jak najbardziej kupowac, ale nalezy tez uszanować, że nie dla wszytskich jest to ważne i sa osoby, które wola dostać praktyczne rzeczy i przydatne w danym momencie
LadyCaro
Ja właśnie wolę dostawać praktyczne prezenty. Maksio dostał na chrzest matę edukacyjną a za kasę kupiłam mu leżaczek z Fisher Price który baaardzo nam się przydał. A na pamiątkę ma szatkę ze chrztu i świecę.
Tuni
To ja proponuję złotą łyżeczkę z pamiątkowym napisem.
Świetna pamiątka i jednocześnie praktyczny prezent.
Pierwsze dania można podawać dziecku taką właśnie złotą łyżeczką icon_smile.gif
pati.n
Mój syn dostał na chrziny kocyk taki od chrzestnego



ale dla mnie dobry jako dodatek do prezentu, a nie cały prezent

Dostał wisiorek złoty-ale dłuuuugo jeszcze będzie czekał i leżał

i dostał od chrzestnej - moim zdaniem suuuper prezent- zaproszenie na sesję zdjęciową u profesjona;lnego fotografa, a po sesji dostaje się pamiątkowy album + zdjęcia na cd.

Super pomysł- chcieliśmy iść z dziećmi,ale zawsze kasy brakowało- ja jestem zachwycona i polecam pomysł icon_smile.gif
agnese
sesja jak dla mnie rewelacyjny prezent
moni3011
srebrny smoczek na zÄ…bek+ grawerka z dedykacjÄ…, data ur, waga miara i co zechcesz icon_smile.gif
Ewcia!
co to jest smoczek na zÄ…bek?
mama_do_kwadratu
Podbijam.

Zostanę matką chrzestną i nie mam pojęcia, co kupić. Wiem, że nie chcę:

a. grawerowanych smoczków i łyżeczek edit. ani grzechotek
b. bucików ze srebra
c. kocyka
d. kolczyków
e. ryngrafów i innych obrazków

Po prostu nie mam pojęcia. Hilfe.
green
no to ja za Pati icon_wink.gif - polecam sesję fotograficzną niemowlęcą i rodzinną.
emilly
CYTAT(Tuni @ Wed, 27 Oct 2010 - 09:46) *
To ja proponuję złotą łyżeczkę z pamiątkowym napisem.
Świetna pamiątka i jednocześnie praktyczny prezent.
Pierwsze dania można podawać dziecku taką właśnie złotą łyżeczką icon_smile.gif


Mój Domi dostał srebrną grawerowaną łyżeczkę,ale żal mi jej używać,taka ładna icon_wink.gif

A sesja to świetny pomysł.
rysa154
mama do kwadratu
może łańcuszek z matka boska? jakies konto/lokata z pierwszym wkladem od ciebie, figurke anioła stróża?sesja tez fajny pomysł....
krupinka
[edit: moderacja]
katarakta
Ja mam chrzciny kuzynki synka i nie mam pomyslu co kupic. Maluszek jest jako 3 w rodzinie i to chlopak. Wiec duzo przyborow ma po braciach. Zastanawialam sie np nad jakas zabawka + ramka na zdjecie plus odciski raczki nozki + album w ktorym sie wpisuje "osiagniecia" dziecka do lat np 5. Chrzestna nie jestem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.