To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kobitki mieszkajace za granica zapraszam

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mon1k@
Czesc, ze wzgledu na to ze pewnie wiele dziewczyn jak ja mieszka za granica i potrzebuje wsparcia porady od bardziej juz doswiadczonych mieszkajacych rowniez za granica


Jestem w Szkocji od 5 miesiecy, jezyka sie ucze ale nie potrafie sie jeszcze dogadac, gramatyka idzie mi nie najgorzej ale mowienie i porozumiewanie naprawde ciezko.

Byloby fajnie gdybysmy na tym watku pisaly o tym jak tutaj jest jesli chodzi o ciaze porod, badania, jakie jest ich nazewnictwo, na co mozna liczyc ze strony sluzby zdrowia a na co nie, czy sa jakies odpowiedniki polskich wspomagaczy potrzebnych do zajcia w ciaze.


Prosze o odzew, ja jestem troszke podlamana, jestem pewna ze skoczyla mi prolaktyna, ale nie wiem czy moge liczyc ze zrobia mi tu jakies badania czy dojdzie do jakiegos leczenia czy ewentualnie mozna tu cos kupic na wlasna reke...
Jestem bardzo zagubiona i potrzebuje wsparcia

Czekam na was kobitki
mon1k@
Widze ze temat umarl w kapciach 32.gif
Nie ma tu zadnych zagranicznych dziewczyn tutaj?????


Szkoda w kazdym razie ja jutro bede sie rejestrowala do lekarza- polskiego i sprobuje sie czegos dowiedziec, napisze tu o tym dla ewentualnych potrzebujacych informacji.


Lecz w dalszym ciagu zapraszam
Adriannna
CYTAT(mon1k@ @ Sat, 06 Dec 2008 - 21:34) *
Czesc, ze wzgledu na to ze pewnie wiele dziewczyn jak ja mieszka za granica i potrzebuje wsparcia porady od bardziej juz doswiadczonych mieszkajacych rowniez za granicaJestem w Szkocji od 5 miesiecy, jezyka sie ucze ale nie potrafie sie jeszcze dogadac, gramatyka idzie mi nie najgorzej ale mowienie i porozumiewanie naprawde ciezko.

Byloby fajnie gdybysmy na tym watku pisaly o tym jak tutaj jest jesli chodzi o ciaze porod, badania, jakie jest ich nazewnictwo, na co mozna liczyc ze strony sluzby zdrowia a na co nie, czy sa jakies odpowiedniki polskich wspomagaczy potrzebnych do zajcia w ciaze.
Prosze o odzew, ja jestem troszke podlamana, jestem pewna ze skoczyla mi prolaktyna, ale nie wiem czy moge liczyc ze zrobia mi tu jakies badania czy dojdzie do jakiegos leczenia czy ewentualnie mozna tu cos kupic na wlasna reke...
Jestem bardzo zagubiona i potrzebuje wsparcia

Czekam na was kobitki



Wiesz, wg mnie to niejasno sie wyrazasz, bo za Chiny dojsc nie moge czy to watek dla dziewczyn mieszkajacych w ogole za granica, czy dla dziewczyn mieszkajacych za granica w Szkocji...

Ja mieszkam w Szwajcarii od prawie 6 lat, ale Szwajcaria nijak sie ma do Szkocji wlasnie, wiec nie ma sensu udzielac ci odpowiedi na jakiekolwiek wyzej zadane pytanie. Moze napisz w tytule, ze o dziewczyny ze Szkocji ci chodzi...no bo chyba nie sadzisz ze sluzba zdrowia wszedzie zagranica wyglada tak samo.

mon1k@
Cos jest chyba ze mna nie tak bo gdzie sie nie odezwe to nikt mnie nie moze zrozumiec, jakies problemy z przekazem chyba 29.gif

Mnie ineteresuje oczywiscie njabardziej Szkocja ale mysle ze fajnie by bylo aby kazda mieszkajaca za granica napisala jak to jest u niej wlasnie, niezaleznie od tego gdzie mieszka(byle za granica).
To moze byc interesujace i zawsze sie moze komus przydac niekoniecznie mi ale innym rowniez.

Nie wiem czy sie jasno wyrazilam jak jeszcze cos jest niejasne to piszcie 06.gif
mon1k@
Cos jest chyba ze mna nie tak bo gdzie sie nie odezwe to nikt mnie nie moze zrozumiec, jakies problemy z przekazem chyba 29.gif

Mnie ineteresuje oczywiscie njabardziej Szkocja ale mysle ze fajnie by bylo aby kazda mieszkajaca za granica napisala jak to jest u niej wlasnie, niezaleznie od tego gdzie mieszka(byle za granica).
To moze byc interesujace i zawsze sie moze komus przydac niekoniecznie mi ale innym rowniez.

Nie wiem czy sie jasno wyrazilam jak jeszcze cos jest niejasne to piszcie 06.gif
Adriannna
Teraz wyrazilas sie zdecydownie jasniej, 06.gif choc nie do konca rozumiem potrzebe pisania o tym jak to wyglada w roznych krajach. Ja jesli chce sie dowiedziec czegos na temat przepisow w Szwajcarii wchodze na podforum dla ludzie mieszkajacych w Szwajcarii wlasnie. Gdybym, chcac znalezc jakiek konkretne info na twoim watku, musiala przekopywac sie przez kilkadziesiat postow dziewczyn z Turcji, Grecji, AN
nglii, Szkocji...nie chcialoby mi sie po prostu. Moze na Polonii jest podforum dla dziewczyn mieszkajacych w Szkocji, a jesli nie to zaluz tam wlasnie takie. Tam szybciej by ci ktos udzielil odpowiedzi na zadane pytania.
beata_77
Mon1k@ 06.gif Nie chodzi o problem z przekazem, tylko faktycznie nie w tym miejscu zamieściłaś wątek i dlatego zmyliło to nie jedną z nas. Napisz do moderatora niech przeniesie temat na Polonię i tam może sobie być. Jak ktoś będzie szukał kogoś ze Szkocji, to szybciej tam znajdzie niż na "staraniach" icon_smile.gif
Pozdrawiam icon_smile.gif
beata_77
No to jesteśmy na Polonii, ja to nie widze przeszkód aby tutaj urządzić sobie jako takie pogaduchy w końcu tytuł wąteczku adekwatny. 06.gif

Monika ja to juz wcześniej miałam się zapytać, Twój luby to Szkot ? Sorki za ciekawość icon_redface.gif

Wiecie że ja tutaj nie mogę kupić normalnego magnezu w tabletkach 37.gif
mama_wolfa
a co to jest normalny magnez w tabletkach ?icon_smile.gif
beata_77
No taki nie musujący, tabletki, takie jak wit c czy etopiryna icon_smile.gif Nie moge tego nigdzie dostać icon_sad.gif
mon1k@
No to w koncu sie dogadalysmy 06.gif
Macie duzo racji z tym ze ten temat to moze byc maslo maslane ale chyba nie wiedzialam jak sie do tego zabrac

Ale oczywiscie zwykle pogaduchy laseczek z zagaranicy moga byc jestem za 06.gif

Beanata ja tez widzialam magnez tylko ten musujacy ale nie pytalam sie w aptece o ten w tabletkach. To wlasnie jest problem z tymi lekarstwami nie wiadomo jak co sie nazywa i9 czy w ogole jest, a czlowiek sie glowi


W kazdym razie bylam u polskiego lekarza, zostalam zwazona, zmierzona, porano mi probke moczu do badan, ale juz na wstepie sie okazalo ze cos jest nie tak, bo pani zrobila szybki test i okazalo sie ze w moczu sa krwinki wiec troszke sie boje wynikow.

Powiedzialam jak sprawa wyglada ze staramy sie o dziecko ze z prolaktyna mialam kiedys klopoty i od razu dostalam skierowanie na badania krwi i wymaz z pochwy, dzis pani pobierala mi krew, az trzy fiolki, wiec sporo badan bedzie, a jutro ide na pobranie sluzu z pochwy do badan i za okolo tydzien bede miala wyniki i wszystko to za darmo 06.gif

W koncu bede wiedziala czy wszystko jest w porzadku a jesli nie to bede sie leczyc...

Niestety mam niedowage i lekarak kazala mi przytyc (waze 44kg przy wzroscie 160 cm) Mam bojowe zadanie, musze przytyc co najmniej 4 kg i jak ja mam to zrobic? 41.gif I zdrowo?

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.