To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Narty w Austrii - chyba znalazłam

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnieszka AZJ
Do niedawna wygladało na to, że nie uda nam sie wyjechać rodzinnie na ferie w styczniu. Teraz okazało się, ze jest to mozliwe. Marzą nam się Alpy - najchetniej Austria, ale nigdy tam nie byliśmy. Boję się jechać tak kompletnie w ciemno czyli załatwiać samodzielnie przez internet.

Szukam biura, które może nam pomócy wynająć apartament na 5 osób bez wyzywienia. W terminie ferii warszawskich of course.

Pomozecie ? Polecicie coÅ› ?

Czy może juz jest za późno na załatwianie ? icon_sad.gif
katkasia
Agnieszko, pozwolisz, że się podepnę? Szukam czegoś na marzec.
Agnieszka AZJ
Podpiąć się możesz, tylko ze odzew jak na razie marny icon_sad.gif


Pomóżcie pliiiiiiiiz blagam.gif
użytkownik usunięty
My jeździliśmy z interhome i bardzo sobie chwalę. Akurat do Austrii nie bo tam mam rodzinę i zawsze korzystaliśmy z ich uprzejmości, ale zarówno latem jak i zimą w inne miejsca właśnie interhome.
amania
Agnieszka, my ostatnio byliśmy w Austrii z easygo. Wprawdzie w hotelu, ale apartamenty też chyba mieli.
Teraz jedziemy do apartamentu, ale nie wiem czy z jakiegoś biura, czy prywatnie to załatwialiśmy. Zapytam P. jak wróci, bo on to robił.
Rafaelka
Wprawdzie trochÄ™ obok tematu, ale wklejÄ™ Kinderhotel Appelhof.
Może się komuś przyda.
Miejsce wielokrotnie sprawdzone przez mojÄ… siostrÄ™ i jej rodzinÄ™. Zawsze sobie chwalÄ….

Byli też kiedyś w jakimś alpejskim Bauernhofie, właśnie z wyżywieniem we własnym zakresie. Przy najbliższej okazji dopytam.
Agnieszka AZJ
Ponieważ czas nas zaczął gonić, a nic przez inerenet nie mogłam znaleźć, weszłam dziś do biura podróży w centrum handlowym Bemowo ("Itaka" zdaje się). Mają przedstawicielstwo TUI i Neckermana. W TUI już nic nie było, u Neckermana udalo na się wyszukać jeden apartament w Salzburger Land. Wstepnie zarezerwowowałam - w poniedziałek musze potwierdzić.

Czy Neckerman to dobra firma ? Będzie tak jak jest w ich katalogu, czy mogę się spodziewać niespodzianek ?
amania
Agnieszka, powinno być tak jak w katalogu icon_wink.gif
A gdzie konkretnie, bo my też jedziemy ten region?
Agnieszka AZJ
Konkretnie to Leogang - niedaleko od Saalbach. Od 24 stycznia.
amania
my w Forstau, czyli nieszczególnie blisko i w dodatku wyjeżdżamy w dniu Waszego przyjazdu icon_wink.gif
Agnieszka AZJ
To siÄ™ miniemy gdzieÅ› na trasie icon_wink.gif

Po drodze zatrzymujemy się na jeden dzień w Wiedniu. Dziewczyny miały nadzieję, że uda się przy tej okazji zobaczyć jakiś musical. Ania sprawdzała - tego dnia grają tylko "Mamma mię" icon_sad.gif
"Mamma mia" po niemiecku i bilety po 100 euro - przesada icon_rolleyes.gif
ruda_kasia
Agnieszko, my właśnie wróciliśmy z Austrii. Planowaliśmy na ferie coś bliżej i taniej, ale jak się okazało, że Słowacja jest tak samo droga, to mąż zaczął 2 dni temu szukać. I znalazł masę ofert w miejscowości Schladming (ponoć bardzo topowa). O połowę tańszych, niż kosztowały nas teraz święta. I miejsca są, no ale my szukamy na ferie krakowskie.
Widzę, że już pewnie zarezerwowałaś, ale ciekawa jestem cen przez biuro, jakbyś mogła coś skrobnąć.
Agnieszka AZJ
Juz zarezerwowałam i zaplaciłam, więc odwrotu nie ma.

Apartament dla 5 osób, dwie sypialnie i salon z kanapą + kuchnia - ok. 3200 zł/tydz. Bez wyżywienia. Nie wiem, czy to tanio - w każdym razie taniej nie znalazłam.
To, ze jest nas 5 osób, mocno ogranicza wybór.
amania
ruda-kasiu, nasze Forstau jest właśnie tuż koło Schladming i podobno jest tam fajnie, ale w tym rejonie jeszcze nigdy nie byłam, sprawdzę to za tydzień icon_wink.gif

Agnieszka, o rejonie w który jedziesz już słyszałam i czytałam też o nim sporo dobrych rzeczy (pierwsza piątka rankingu na atrakcyjność), także bardzo dobrze, że zarezerwowane i zapłacone icon_smile.gif
ruda_kasia
Amaniu, jeśli zdecydujemy się na Schladming, odezwę się, jak wrócicie, żeby nabyć informacji "lokalnych".
Agnieszko, myślę, że naprawdę tanio, my za to samo zapłaciliśmy 1850 EURO, aha, no ale ze skipasami dla 6 osób, to już sama nie wiem.... (no bo skipas dla dorosłego to było 198 a dla dziecka 103, czyli 1000 eurasów w tej cenie, sama już nie wiem...)

Powodzenia na stokach icon_smile.gif
wiesiołek
Jako zwolennik campingów oczwywiście przejrzałabym ofertę ogrzewanych "mobile homeów" Vacansoleil ( ma kilka campów całorocznych przy wyciągach) i Selectcamp . W Eurocampie (chyba) na zimę oferty zamykają , ale nie mam 100% pewności.
Agnieszka AZJ
Wiesiu,
rozważaliśmy także wyprawę z wlasną (ogrzewaną) przyczepą i przerobienie jej na miejscu na igloo, ale zwyciężyła opcja bardziej komfortowa 06.gif
wiesiołek
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Tue, 13 Jan 2009 - 12:37) *
Wiesiu,
rozważaliśmy także wyprawę z wlasną (ogrzewaną) przyczepą i przerobienie jej na miejscu na igloo, ale zwyciężyła opcja bardziej komfortowa 06.gif


Nie byłam, wiec nie wiem , ale na przykład ten zapowiada sięteż dość komfortowo: https://www.vacansoleil.pl/camping/info/Aus.../VPL/9/2396000/

...hm ale w lutym drogo... icon_confused.gif chyba mają dużo chętnych na narty...
amania
ruda_kasiu, jak wrócę to zdam relację icon_smile.gif

Wiecie, że ja w ubiegłym roku, we Dolomitach, widziałam narciarzy którzy przyjechali tymi samochodami campingowymi i w nich mieszkali.
Agnieszka AZJ
CYTAT(wiesiołek @ Tue, 13 Jan 2009 - 13:28) *
Nie byłam, wiec nie wiem , ale na przykład ten zapowiada sięteż dość komfortowo: https://www.vacansoleil.pl/camping/info/Aus.../VPL/9/2396000/

...hm ale w lutym drogo... icon_confused.gif chyba mają dużo chętnych na narty...


Nadal nie mam przekonania, choć latem jesteśmy campingowo - namiotowi. Ale latem prowadzi się życie głównie na dworze. Zimą i dzień krótszy, i nie bardzo można uwalić się na leżaku z książką, więc całe życie toczy się w domku.
Jakos trudno mi sobie wyobrazić 5 osób z nartami, butami, kombinezonami i całą resztą narciarskiego rynsztunku upchnięte w takim "mobile home". Właśnie stwierdziłam naocznie, że wszystkie te bety mają objętość połowy (albo i więcej icon_rolleyes.gif) naszego letniego bagażu.
wiesiołek
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Tue, 13 Jan 2009 - 14:55) *
Nadal nie mam przekonania, choć latem jesteśmy campingowo - namiotowi. Ale latem prowadzi się życie głównie na dworze. Zimą i dzień krótszy, i nie bardzo można uwalić się na leżaku z książką, więc całe życie toczy się w domku.
Jakos trudno mi sobie wyobrazić 5 osób z nartami, butami, kombinezonami i całą resztą narciarskiego rynsztunku upchnięte w takim "mobile home". Właśnie stwierdziłam naocznie, że wszystkie te bety mają objętość połowy (albo i więcej icon_rolleyes.gif) naszego letniego bagażu.



Mam podobne odczucia- poczekam więc na czyjaś relację ze sprawdzenia tego pomyslu w praktyce icon_wink.gif
Co do sprzętu narciarskiego to przy/na campach są też hotele i przechowalnie sprzętu. Nie wiem jak w przypadku tego akurat, ale może?
ruda_kasia
A my będąc teraz w Austrii widzieliśmy masę mobilehomów na autostradach, wręcz jeździły stadami icon_biggrin.gif
Agnieszka AZJ
Gwoli podsumowania:
byliśmy, wrocilismy i bardzo nam się podobało. Zarówno pensjonat, jak i stoki. Niestety, obawiam się, że nieprędko tam wrócimy icon_sad.gif

Pensjonat w każdym razie mogę spokojnie polecać.. Jedyne zastrzeżenie, to ze trochę zbyt daleko od przystnku Skibusa, żeby można było dojść z całym sprzętem i dziećmi. Ale my i tak jeździlismy samochodem.
katkasia
Amania, Ruda Kasia - jak było w Austrii? Zadowolone? Może podać linki do pensjonatów? Polecacie?
Nasz wyjazd zbliża się wielkimi krokami a nadal nic nie mamy icon_sad.gif
ruda_kasia
O przepraszam, nie zauważyłam pytania, może już za późno. Żadnego z pensjonatów by jakoś bardzo nie polecała, choć nie było źle. Byliśmy w regionie Gastein (mała miejscowość - Harbach) w pensjonacie Lehner. Trochę daleko do skibusa. Zapłaciliśmy 750 euro za apartament dla 2 rodzin. Gospodarze bardzo mili.

W grudniu byliśmy w Feichten połowie drogi pomiędzy lodowcem Kaunertal i kompleksem serfaus, fiss,ladis - tutaj dużo fajnych miejsc dla dzieci, ale z Feichten wszędzie trzeba było jeździć samochodem; za to mieliśmy 2 łacienki icon_biggrin.gif mieszkaliśmy zdaje się w Haus Karlspitze...
Dorka
Byliśmy w tym roku całą rodzina w uroczej, niewielkiej i bardzo wiekowej miejscowości Haus koło Schladming . Przy szukaniu apartamentu korzystalismy ze strony https://www.skiamade.com/de/winter/ Jeździlismy głownie w Haus im ennstal, ale karnet obejmuje jeszcze trzy kolejne dloiny łącznie z sasiadujacym Schladming. Tereny narciarskie bardzo fajne, za rok znów chcemy jechać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.