To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

co mi znowu jest?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Eta
Pytanie głupie, wiem, bo powinnam pójść do lekarza, zrobić badania. Tylko, że mój lekarz przyjmuje w poniedziałki i środy kiedy nie mam szans czasowo do niego trafić.
Tyję. Z rozmiaru M przeszłam na XL, więc to nie jest moje widzimisie. Rano nie mogę się obudzić. Jeśli tylko mogę, w dzień zasypiam wszędzie, na podłodze, na krześle. W nocy tradycyjnie spać nie mogę. Jednak jak tylko zasnę (w nocy) budzę się spocona tak, jakby ktoś wylał na mnie wiadro wody. Muszę wstać, wytrzeć się i przebrać.

Co mi jest? Jak wrzuciłam w wyszukiwarkę hasło "poty nocne", to mi się czytać odechciało. Albo niektórzy się nudzą, albo ja odsuwam od siebie problem.
szantrapa
Eta kurcze ja mam to samo, wiesz? Do tego nadmierna, większa niż do tej pory drazliwość. Ja obstawiam niedoczynność tarczycy ale Ty faktycznie podobnie jak ja powinnaś iść zrobić badania. Ja jeszcze dodatkowo mam to "coś" na szyi, tym bardziej tarczyca...ale objawy masz takie jak ja...No idź kobieto to może ja też wreszcie pójdę icon_wink.gif Trzymaj się jakoś, i daj znać. Buźka.
jaAga*
Eta może zrób hormony tarczycy, bo objawy mi się z niedoczynnością kojarzą.
Eta
tsh robiłam rok temu, i się w normach mieściłam, ale te poty nocne to chyba nadczynność bardziej?
sama nie wiem.

Kocurek
CYTAT(jaAga78 @ Fri, 12 Dec 2008 - 13:04) *
Eta może zrób hormony tarczycy, bo objawy mi się z niedoczynnością kojarzą.


Mnie też.
Sabina
I mi... albo z cukrzycÄ… icon_rolleyes.gif
Eta
no tak, albo z gruźlicą, albo z chłonniakiem, albo z AIDS icon_confused.gif
Liczyłam, że mnie pocieszycie po tej internetowej dawce czarnego humoru.
Biorę psychotropy, ale od lat, i wcześniej nie miałam takich objawów. Ale może to od tego?

Nie ma co gdybać, w poniedziałek pójdę na badanie krwi.
jaAga*
Psychotropy to dobry trop...może być po nich.
Przy nadczynności się chudnie (ma się biegunki), trzęsie i jest pobudzonym...więc napewno nie.
Ale jak stwierdzasz sama- najlepiej zrobić badania, no i pocieszam, myślę, że to nic groźnego icon_smile.gif.
Kocurek
CYTAT(jaAga78 @ Fri, 12 Dec 2008 - 15:41) *
Psychotropy to dobry trop...może być po nich.
Przy nadczynności się chudnie (ma się biegunki), trzęsie i jest pobudzonym...więc napewno nie.
Ale jak stwierdzasz sama- najlepiej zrobić badania, no i pocieszam, myślę, że to nic groźnego icon_smile.gif.


Oprócz nadczynności jest jeszcze niedoczynność.
Jania
Eta to tycie to mi się skojarzyło z tarczycą,
nic mÄ…drego nie napiszÄ™
badania tak czy inaczej Cię nie ominą, nawet jeśli do lekarza nie masz kiedy pójść, zrób prywatnie badanie krwi i będziesz madrzejsza wtedy

trzymam kciuki i powodzenia zycze przytul.gif
marghe.
a antykoncepcyjne pigułki bierzesz?
Eta
Nie Marghe, nie biorÄ™.

Tymczasem dopadła mnie jakaś infekcja czegoś tam w oczach. Bolą, szczypią, pieką, swędzą, wszystko na raz. Spuchły mi powieki tak bardzo że widzę piąte przez dziesiąte. Całe oczy przekrwione, dziś już pękły mi żyłki i rozlała się krew na białkach (czy jak to się zwie). Wciąż zbieram taką zieloną ropę z oczu.
Dostałam krople gentamycynowe, ale od wczoraj lepiej nie jest. Co z tym robić jeszcze?
Kocurek
CYTAT(Eta @ Tue, 16 Dec 2008 - 12:05) *
Nie Marghe, nie biorÄ™.

Tymczasem dopadła mnie jakaś infekcja czegoś tam w oczach. Bolą, szczypią, pieką, swędzą, wszystko na raz. Spuchły mi powieki tak bardzo że widzę piąte przez dziesiąte. Całe oczy przekrwione, dziś już pękły mi żyłki i rozlała się krew na białkach (czy jak to się zwie). Wciąż zbieram taką zieloną ropę z oczu.
Dostałam krople gentamycynowe, ale od wczoraj lepiej nie jest. Co z tym robić jeszcze?


Moja mam, zanim zdiagnoizowano jej niedoczynność, miała co rano niesamowicie popuchniete oczy.
Eta, marsz do lekarza, a nie gdybaj na forum!
jaAga*
CYTAT(Kocurek @ Fri, 12 Dec 2008 - 18:13) *
Oprócz nadczynności jest jeszcze niedoczynność.

Ale ja to zasugerowałam w swoim pierwszym poście przecież icon_rolleyes.gif
Eta
Ale ja byłam u lekarza przy okazji tych oczu. Dostałam skierowanie na tarczycę, magnez i morfologię z OB. Jednak na badanie pójdę pewnie dopiero po Świętach.
mazia
CYTAT(Sabina @ Fri, 12 Dec 2008 - 17:13) *
I mi... albo z cukrzycÄ… icon_rolleyes.gif

Mnie jakoÅ› twoje objawy z cukrzycÄ… siÄ™ kojarzÄ…...
piola
Eta,
mnie się to kojarzy z niedoczynnością tarczycy. Sama się leczę w tym kierunku i do czasu kiedy nie trafiłam do porządnego lekarza budziłam sie z zapuchniętymi oczami, non stop byłam śpiąca, rozdrażniona, tyłam, miałam bardzo suchą skórę. A no i ta okropna chrypka czy chrząkanie od iks lat. Chodziłam do różnych lekarzy, żaden nie pokierował mnie do endokrynologa. Wkońcu sama z siebie robiąc kontrolne usg piersi zrobiłam sobie usg tarczycy. I wyszło, że mam 1/4 wielkości niż powinna być, matko ile lat to już trwało? Po tej wizycie poszukałam najlepszego endokrynologa, zrobiłam tsh, ft3 i ft \4 oraz przeciwciała tpo i poszłam na wizytę. W tej chwili mam uregulowany pozim hormonu, ale wiadomo - leczenie cały czas. W każdym razie chrząkam o wiele wiele mniej a nawet często wcale, nie jestem senna i wiecznie zmęczona.
Należy pamiętać, że nawet jeśli hormony wyjdą w normie to nie znaczy, że z tarczycą jest wszystko w porządku. Moja lekarka jakoś to dopasowuje do wieku i wagi. Zarówno ja, jak i mój mąż, moje koleżanki mieliśmy wszyscy hormon w normie i dopiero jak poszliśmy do niej to podjeliśmy leczenie bo nikt inny nie zauważył nieprawidłowości.

Oko chore miałam też ostatnio, infekcja anginowa (najprawdopodobniej) najpierw zaatakowała oko a potem gardło, dostałam do oka krople z antybiotykiem - tobradex, ale w zasadzie największy efekt leczenia uzyskałam jak zaczęłam brać antybiotyk ogólny na anginkę ropną.

Trzymaj siÄ™
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.