To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Konkursy plastyczne dla przedszkolaków

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kocisława zwana Warkotem
Jak to wygląda w waszych przedszkolach?Interesuje mnie to,czy 3,4-latki biorą w nich udział.Jeśli tak to czy wykonują prace same,czy pod nadzorem wychowawcy(i jak bardzo ingerują przedszkolanki w realizację pracy).Czy każde dziecko ma szansę na wzięcie udziału w konkursie,czy Pani wybiera te które są najsprawniejsze manualnie.
Kitka*
U nas jeszcze nie było żadnego konkursu, przynajmniej ja nic o tym nie wiem. Zresztą nawet jak by był, to Dominik raczej jest ostatnią osoba nadającą się na konkurs plastyczny 37.gif
Konkurs wiedzy o telefonach komórkowych-tooo taaak 08.gif , ale manualnie niestety, dużo mu jeszcze brakuje...
Lipopa
w grupie naszych 3latków nie było, jak dotąd, żadnych konkursów
justin
W przedszolu Natalki raz na dwa, trzy miesiące jest ogłaszany konkurs na prace plastyczna, np. ostatnio było: Jak dbam o środowisko. Nie zroblilismy jednak żadnej pracy na ten konkretnie konkurs. Z kolei w konkursie na ekoludka bralismy dział, wspólnymi siłami wykonałyśmy takiego. staramy sie Natalce pomóc, ale nie wyręczyć.
Natomiast w przedszkolu między dziećmi nie ma konkursów, dzieci wykonują prace pod okiem Pań. Co tydzień są wywieszane nowe prace. Podobno nasza grupa składa się z dzieci, które uwielbiaja prace plastyczne. Byłam kiedyś na zajęciach otwartych, panie miały przygotowane podkłady - dzieci dostały wymalowanego jeża. Na każdym stoliku stały kleje w sztyfcie i na talerzykach powycinane i wymalowane wcześniej kolce i listeczki. Zadaniem dzieci było przyklejenie jeżom kolcy i zrobienie domku z liści dla jeża. Dzieci właściwie samodzielnie wykonywały całą pracę, panie pomagały pokazując i wyjasniając, np. że kolce powinny być naklejone ostrym końcem do góry, itp.
Także, jeżeli są konkursy to sa ogłaszane w gazetce przedszkolnej i dzieci wykonuja prace w domu, tutaj bez watpienia rodzice pomagają, natomiast w przedszkolu podczas normalnych zajęć nie ma konkursów.
overlooked
W grupie 3 -latków od września jeszcze nie było konkursu. Chyba za wcześnie. Za to prace dzieci wraz z opisem np., że praca była wykonywana w 3 etapach, są wywieszane na tablicy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.