To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czyzby alergenem bylo maslo?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ciao
Elenka dostawala Bebilon Pepti bo ma alergie na bialko mleka krowiego,od dlugiego juz czasu daje jej do jedzenia roznosci ale dopiero od paru dni na buzce ma wysypke,takie podskorne grudki i liszaje.Nic nowego jej nie daje ale podejrzenie padlo na maslo,ostatnio wlasnie czesciej smarowalam chlebek a wczoraj podalam jej makaronik omaszczony maselkiem i doslownie po 2 godzinach buzka byla jeszcze bardziej obsypana,czyzby to maslo?
#Margola
oczywiscie że masło!!!
Jesli chcesz smarowac jej kanapki zółta Florą jest bezmleczna
Kingus
CYTAT(-Mariola- @ Mon, 15 Dec 2008 - 12:25) *
oczywiscie że masło!!!
Jesli chcesz smarowac jej kanapki zółta Florą jest bezmleczna


O tej piszesz?
CYTAT
Margaryna Flora pro.activ może być nieodpowiednia pod względem odżywczym dla kobiet w ciąży, matek karmiących piersią oraz dzieci poniżej piątego roku życia


To ze strony producenta... Mimo dość skutecznej walki z alergią u mojego syna w życiu nie pozwolę sobie na luksus użycia sformułowania "oczywiście, że..." w przypadku dziecka, którego na oczy nie widzę. Z resztą, zaden szanujący się alergolog (którym nie jestem, więc ja tym bardziej) nie powie w ten sposób...

Mariola, wiesz, ile tego białka mleka jest w maśle? 06.gif Śmiem podejrzewać, że chleb, który je dziecko ciao_848 ma go znacznie więcej...

Klucha
u nas było winne masło czy margaryna zawierajace białko
przeszłam na bezbiałkowe
i problem minÄ…Å‚
Kocisława zwana Warkotem
Jako alergik stwierdzam,że uczulać może wszystko.W maśle zaś jest tyle dodatków(o których nie przeczytasz na ulotce producenta),że może uczulać coś czego występowania w maśle byśmy się nie spodziewały.Wiem co piszę,bo mój Niemąż pracuje przy produkcji masła właśnie
kropelka
A więc zamiast masła - margaryna?
Tylko co z tłuszczami typu trans? Co prawda margaryna miękka zawiera ich znacznie mniej, niż twarda, ale zawsze... A może znacie jakieś margaryny bez trans-tłuszczów?
Ps. Dziś posmarowałam swój chleb oliwą z oliwek zamiast margaryny - rewelacja! Co prawda ma ona swój specyficzny smak i zapach, ale myślę, że da się do niej przyzwyczaić (osobiście bardzo lubię oliwę z oliwek).
Pooh
Dziewczyny, ja smaruję mojemu synkowi kanapki majonezem - sama robię. A właściwie to robi babcia.
Musztarda eko (ciut), oliwa z oliwek, jako, woda, sól, pieprz ewentualnie.
Konsystencja do smarowania dobra, a skład.... dość prosty.
Margarpyn się boję. Co zawierają widać na opakowaniu - jes tego kilka linijek. TErmin przydatności odległy. Na korzyść to nie przemawia...
Jak młody był na piersi i jeszcze w menu nie było jajek, to jadłam chleb z samą oliwą, jak Kropelka napisała. Rzeczywiście można przywyknąć...
Pooh
AsiaMarta, napisz proszę, co jest w maśle. jestem strasznie ciekawa!

ProoooszÄ™!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.