To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pierwszy koncert Michasi - FILMIK wreszcie!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Cleo
To znowu, ja dumna matka Dziecka Muzycznego:)
Mam juz filmik z występu Michasi - jakies dziwne kolory, no i słychac pomyłki, ale naprawdę- te 10 lekcji i Oda do radości, gdzie słychac, że to TA WLAŚNIE Oda?!. ach ach= to mówiłam ja, dumna matka:

https://pl.youtube.com/watch?v=fqAa0zl_V-o

A tu wątek z weekendu, gdzei ładne zdjęcia i opis:
https://www.maluchy.pl/forum/Zagrala-na-ner...kze-t58493.html
Agnieszka AZJ
Rewelacyjnie !!!! brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif

Pomyłki nieznaczne, a swoboda zachowania fantastyczna. Te ukłony miedzy utworami icon_smile.gif
mama4
O nie moge! Po 10 lekcjach potrafi to zagrac? Gratulacje icon_smile.gif
zilka
Najlepsze jest to wyszeptane na poczÄ…tku - jak rozumiem przez Ciebie - "matko" 06.gif
Ukłony między utworami boskie, jakby chciała powiedzieć "no! brawa albo przez łeb" 29.gif

No i jaki but! 29.gif

A muzycznie się nie znam czy to na 10 lekcji dobrze czy źle.
mama_do_kwadratu
Jest po prostu cudowna- te ukłony, ten uśmieszek- CU-DOW-NA!!!!!

GratulujÄ™ icon_smile.gif
skanna
Już mówiłam, na gg, ale i tu powtórzę - zdolniacha icon_smile.gif
Cleo
Dzięki!!! 'Matko' to chyba moja siostra musiala wyszeptać -ona kręciła -jak widać DRŻĄCĄ ręką :)Ukłony po utworach wzieły sie chyba stad, że publicznosc gdzies tak przy 3 wykonawcy (Michasia była ósma) zaczęła bić brawo nie PO występie calosciowym, tylko wlasnie po tych cząstkach. 37.gif nienie.gif WIększosc dzieci po prostu zaczela przeczekiwać z rękami na klawiszach albo kolanach, a ona wymyśliła niewiemskąd te ukłony:)
Tusiol
Cleo, ja też puchłabym z dumy.
Michasia no boska po prostu!!!
Graz
Niesamowita! Wspaniale i wdzięcznie wyglądała i zachowywała sie icon_smile.gif a przez gips - rozczulająco. łezka mi sie zakręciła icon_smile.gif Gratulować!!!!
Sunna
Fantastyczna icon_smile.gif
kasiarybka
Klara rewelacyjna ta Twoja Michasia icon_smile.gif Cudowna icon_smile.gif
wrona_j
Brawo!!!
Macio
Miśka boska!!!
Agnieszka AZJ
CYTAT(Cleo @ Wed, 17 Dec 2008 - 23:08) *
Dzięki!!! 'Matko' to chyba moja siostra musiala wyszeptać -ona kręciła -jak widać DRŻĄCĄ ręką :)Ukłony po utworach wzieły sie chyba stad, że publicznosc gdzies tak przy 3 wykonawcy (Michasia była ósma) zaczęła bić brawo nie PO występie calosciowym, tylko wlasnie po tych cząstkach. 37.gif nienie.gif WIększosc dzieci po prostu zaczela przeczekiwać z rękami na klawiszach albo kolanach, a ona wymyśliła niewiemskąd te ukłonyicon_smile.gif


Po prostu - zwierzę sceniczne Ci rośnie icon_wink.gif
Cleo
Bardzo Wam dziękuję! Znacie ją niektóre od płodowego życia i wiele w jej wychowywaniu to także wkład od wielu z Was. To granie to dla Michasi nareszcie;) cos trudnego, cos, w co musi jednak wlozyc troche czau, wysilku i -przede wszystkim- cierpliwosci. I robi to sama z siebie, CHCE to robić. Dlatego jej wlasna duma i radosc z osiagnięcia CELU jest cudowna naprawdę.

I- specjalne podziękowania dla Skanny- za wczorajsze uporządkowanie moich rozmyslan dot. szkół muzycznych, za ocenę i uwagi!
Abotak
Absolutnie boska!! 06.gif
I ten wdziek icon_biggrin.gif
milutka
obejrzałam całosc z uśmeichem od ucha do ucha icon_biggrin.gif

Masz cudowną córeczkę, ślicznie to zagrała, a te jej ukłony mnie rozbroiły icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Rafaelka
Ale fajna Michalina! To zarzucanie spódnicą i ukłony pomiędzy i majtające nogi rozłożyły mnie na łopatki. icon_biggrin.gif
Podziw za umiejętności pianistyczne i swobodę sceniczną. Brawo!
Cleo, gratulacje.
Truśka
Brawo!!!
ulcik
Brawo !!!!!!!!!
Silije
Nie wiem co pisać, żeby nie powtarzać po poprzedniczkach, ale obejrzeliśmy całą rodzinką z przyjemnością 06.gif Brawo Michasiu.

Sorki za OT ale jutro Julia ma koncert kolęd na szkolnej Wigilii, też będę nagrywać, ale wszyscy mamy stracha, bo w szkole będzie tylko keyboard, a Julia jest przyzwyczajona do pianina i fortepianu. Tylko dziś poćwiczy chwilę na klawiaturze keyboarda - nie wiem czy da radę się przestawić.
Zapytałabym Skannę na gg co radzi, ale nie mam swojego gg.
malgog
Dopiero teraz miałam okazję obejrzeć filmik i zdjęcia bo w pracy się nie otwierało
jestem pod wielkim wrażeniem, naprawdę a jak pomyślę, że taki występ po zaledwie 10 lekcjach to podziw tym większy
gratuluję wspaniałej córki

p.s. mam nadzieję, że Maciuś będzie grał równie pięknie...na razie chodzi do przedszkola muzycznego ale od lutego zaczyna lekcje fortepianu tylko on strasznie skręcony jest a Michasia to dystyngowana dama przy nim 06.gif
Cleo
Jeszcze raz dzekujÄ™, ja mogÄ™ oczywiscie ogladac to w neiskonczosc 06.gif
Silije- my mamy odwrotny problem- w domu keyboard, a fortepian tylko na lekcjach -trzymam kciuki, a pewno sie uda!

Malgog- te lekcje to jedyne miejsce, gdize Michasia MUSI byc jakos skupiona, nie brykajÄ…ca;) choc it ak w polowie lekcji np. robi 'paradÄ™ dlugopisow' po pulpicie albo gada ze swoimi palcami 37.gif 03.gif

Aha, chcÄ™ byc uczciwa, wiec powiem, ze policzylam dokladnie i lekcji Å‚acznie bylo nie 10, ale 13. 06.gif
Kocurek
CYTAT(milutka @ Thu, 18 Dec 2008 - 13:55) *
obejrzałam całosc z uśmeichem od ucha do ucha icon_biggrin.gif


Ja też, i tez spuchłabym z dumy na twoim miejscu (no i wzruszyłabym się) rewelacja icon_smile.gif
Meggi
CYTAT(Kocurek @ Sat, 20 Dec 2008 - 00:21) *
Ja też, i tez spuchłabym z dumy na twoim miejscu (no i wzruszyłabym się) rewelacja icon_smile.gif


Podpisze sie pod Kocurkiem,

GRATULACJE ogromne, buziaki dla małej artystki, zagrała przepięknie !!!
Cleo
Wyciągam, bo .... był drugi koncert:) I ostatni juz w tym domu kultury. Zrobilo nam sie strasznie milo, bo wśród publiczosci nagle zobaczylismy ... kilkoro dzieci z grupy przedszkolnej!
Poza tym- tym razem noga byla cala (pierwszy koncert to -przypomnę- w gipsie odbyła;) ), ale samopoczucie kiepskie, bo Misia dzien wczesniej miala stan podgoraczkowy, katar straszny ciagle i ogolnie taka niemrawa i nie zdązyla pocwiczyc na duzym instrumencie. Wiec w domu od tygodni cwiczyla na swoim keyboardzie i bylo super, natomiast zetkniecie z fortepianowymi gabarytami troche ją przystopowało w trakcie 'Eine kleine Nachtmusik' (grała fragment, ale długi- najdłuższy chyba utwór na 2 ręce dotad przez nią grany), ale pogadała do siebie i grałą dalej 29.gif Jeszcze 'Sto lat' na 2 ręce swoje -ale to juz spoko. icon_wink.gif







Marghe- dziękujemy za sukienkę i sweterek!


Filmik, jak dostanę, to wstawię dla chętnych i niech mi wtedyktos powie, jak było, bo mój mążmowi, ze 'fatalnie', mama, ze 'nie poszło najlepiej' - natomiast ja trwam na stanowisku, że tu wazne jest obycie ze sceną i że lekcja raz w tygodniu tylko, i ze inne dzieci były starsze (tylko jedna jeszcez 7-latka) i brak instrumentu w domu i chyba za trudny ten akompaniament do 'Eine kleine'... -?
As-ia
Cleo gratulacje ogromne !!! masz naprawdę zdolna córcie,przy oglądaniu pierwszego występu łezka mi się w oku zakręciła icon_wink.gif
użytkownik usunięty
Świetne zdjęcia, a Michasia wygląda przepięknie icon_smile.gif
Cleo
Asiunia219 - dzieki, mnei tez serce mocniej bije;)
ALe ja zobaczycie ten drugi, to widac, jak neisamowicie zmienila sie przez pol roku! icon_eek.gif icon_eek.gif Tam taki pyzaty jeszcze maluszek, a teraz -jakas taka koza-pannica! 04.gif
Paka- zdjęcia robila siostra, a tym razem kamerę dalam szwagrowi, żeby znowu chichów z offu nie bylo;)
As-ia
CYTAT(Cleo @ Tue, 09 Jun 2009 - 12:45) *
ALe ja zobaczycie ten drugi, to widac, jak neisamowicie zmienila sie przez pol roku! icon_eek.gif icon_eek.gif Tam taki pyzaty jeszcze maluszek, a teraz -jakas taka koza-pannica! 04.gif


no to czekam z niecierpliwością na kolejny występ "małej gwiazdy " icon_wink.gif
Lutnia
Cleo - piękne zdjęcia! Gratuluję córy!!!
KlaudiaGuza
Gratuluję tak zdolnej córeczki !!!

Zawsze chciałam żeby moja córa grała na skrzypcach, od kiedy mam ją posyłać na lekcje żeby zobaczyć czy w ogóle załapie?
alatanta
....
użytkownik usunięty
Klaudia, za rok, półtorej icon_wink.gif

metoda Suzuki
iwo1
Cleo gratulacje i pozdrowienia dla Michasi i Was wszystkich,sierpień aktualny?
Iwo
Cleo
Dziewczyny, bardzo dziękuję !!
filmiku ciagle nie mam, bo siostra zakrecona teraz byla slubem nasezj siostry i filmik zgra po weekendzie pewnie...
Tymczasem bylam na pierwszym szkolnym zebraniu i nieco się przeraziłam, czy my damy radę?!

IWo- napiszę! (nie wiem, jak z ta operacją pójdzie...)icon_smile.gif
cleo

PS
Lutnia, jednak 'prawdziwe' pianino musimy kupic, choc mnie ciagnie do cyfrowego, bo to bym sama opanowala/sprawdzala plus kwestia słuchawek!! Teraz jakies z 1967 wypatrzylam i pan zachwala, ze anjlepszy rocznik, jesli chodzi o jakosc dzwieku, ale panie ze szkoly powiedzialy mi, ze 'im starsze, tym gorsze'..--taka ogolna niby zasada..hm
Litka
A może wybierz się na poszukiwania z jakimś nauczycielem fortepianu? W szkole muzycznej w ktorej pracuję takie coś jest praktykowane. Wiem, że często wybierają te stare, z duszą, ze względu na dźwięk właśnie. Ja się kompletnie na tym nie znam, tylko powtarzam icon_smile.gif
KlaudiaGuza
CYTAT(Paka @ Thu, 11 Jun 2009 - 09:59) *
Klaudia, za rok, półtorej icon_wink.gif

metoda Suzuki


THX Paka, link bardzo ciekawy icon_smile.gif
Cleo
A ja mam wreszcie filmik z występu Michaśki na początku czerwca -wiem, ze brak podnóżka, ze źle siedzi (chyba dłonie ma za nisko prawda??), że była chora i sie myli, ale i tak ja jestem powalona dumą i szokiem- JAK to możliwe, że te palce tak szybko jej grają tę np. pierwszą cześć Eine kleine....?! icon_smile.gif 06.gif

https://www.youtube.com/watch?v=UXzmdZQjsho...feature=channel
Lutnia
CYTAT(Cleo @ Fri, 12 Jun 2009 - 02:23) *
PS
Lutnia, jednak 'prawdziwe' pianino musimy kupic, choc mnie ciagnie do cyfrowego, bo to bym sama opanowala/sprawdzala plus kwestia słuchawek!! Teraz jakies z 1967 wypatrzylam i pan zachwala, ze anjlepszy rocznik, jesli chodzi o jakosc dzwieku, ale panie ze szkoly powiedzialy mi, ze 'im starsze, tym gorsze'..--taka ogolna niby zasada..hm


Nie słyszałam nigdy o czymś takim, jak "najlepszy rocznik" icon_smile.gif To nie wino icon_smile.gif

Panie ze szkoły mają rację i nie mają. Tzn. stare instrumenty mają często piękny dźwięk ale są zazwyczaj w kiepskim stanie, nowe - są w stanie idealnym, ale te do 8 - 10 tys brzmią dla mnie płasko i plastikowo.

Najlepsze sÄ… te w dobrym stanie i niekoniecznie najnowsze.

Najlepiej zaprzyjaźnić się (lub dogadać finansowo, taka porada dużo nie kosztuje) ze strocielem pianin ze szkoły muzycznej i popytać go o intrumenty (on często wie, kto, co i dlaczego chce sprzedać, a także w jakim jest stanie), albo - wybrać kilka instrumentów które są do sprzedaży w Warszawie i okolicach i zabrać takiego pana na wycieczkę (i sprawdzenie stanu technicznego).

Cleo - z jakich nut korzysta Twoja córka? Podobają mi się te opracowania. Mozesz podesłać mi tytuły opracowań (lub autora)?
Agnieszka AZJ
CYTAT(Cleo @ Mon, 06 Jul 2009 - 01:03) *
A ja mam wreszcie filmik z występu Michaśki na początku czerwca -wiem, ze brak podnóżka, ze źle siedzi (chyba dłonie ma za nisko prawda??), że była chora i sie myli, ale i tak ja jestem powalona dumą i szokiem- JAK to możliwe, że te palce tak szybko jej grają tę np. pierwszą cześć Eine kleine....?! icon_smile.gif 06.gif

https://www.youtube.com/watch?v=UXzmdZQjsho...feature=channel


A mnie nieodmiennie zachwyca jej swoboda i brak tremy. Brawo Michasia brawo_bis.gif
Cleo
Agnieszka AZJ - icon_smile.gif no wlasnie, ten brak tremy podkreślał zawsze jej nauczyciel: mówił, że 'Michasia wygrywa', bo nawet jak sie pomyli, to się odnajduje, zbywa żarcikiem czy gadaniem do siebie i jedzie dalej icon_wink.gif) ale myslę sobie, ze w szkole bedą klasc nacisk duzy na NIE MYLENIE SIĘ, czyli na maksa wyćwiczenie- ciekawe, jak ona sobie z tym poradzi hmmm

Lutnia: No wiec na razie zdybalam młodą sąsiadkę, ktora studiuje fortepian na AM i zgodziła się ew. umówic na taki 'rajd' po sklepach/wlascicielach. Oraz- umwoilam sie wstepnie z panem, ktory prowadzi punkt z renowacją pianin i wystawia na sprzedaz takie np. stare po renowacji. Jedno sobie bardzo upatrzylam, bo wizualnie mi się podoba:), ale pojęcia nie mam, czy dobrze gra, choc opis dla mnie-laika- brzmi OK:)

Nuty- Michasia dopiero troszkę z nut się uczyła u swojego nauczyciela, ale te występowe jej utwory, to z pamięci- aranżacje zaproponowane przez jej nauczyciela wlasnie.
Teraz jeszcze doczytalam, ze wazna jest wysokosc pianina- ze te wyzsze są lepsze, ale tez w małym pomieszczeinu będą uciazliwe bardzo...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.