To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ADHD

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

axiz
u mojej corki lekarz swierdził ADHD narazie neurolog pani doktor kazała zbierac wszelkie dokumenty o stanie zdrowia córki i po wizycie u psychologa wystapic o dotatek pielegnacyjny czy rzeczywiscie takie schorzenie jest podstawa do zasiłku (naturalnie na poczatek musze uzyskac orzeczenie o niepełnosprawnosci)co o tym sadzicie ??
grzałka
no, skoro zasiłek pielęgnacyjny rodzice dostają na dziecko z płaskostopiem czy niskostopniową skoliozą, to pewnie na ADHD też można
blaire
Mało tego. Jeżeli zdecydujesz się zrezygnować z pracy celem zajęcia się dzieckiem przysługuje Ci również zasiłek opiekuńczy.

Masz może opinię lub orzeczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej? Będzie Ci z nią łatwiej uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności.
axiz
no jeszcze nie bo prawde mowiac dzis sie o tym dowiedziałam
axiz
pragne dodac iz cora urodzila sie z 1 punktem w skali apgar co ponoc mogło spowodowac to schorzenie ,tak wynikało z rozmowy z pania neurolog a stierdziła to podczas zwykłej kontroli w sumie czystym przypadkiem
blaire
Czyli masz jedynie diagnozę neurologa? Bez EEG, testów psychologiczno-logopedycznych itd? Więc przed Wami jeszcze sporo pracy.
grzałka
I tak po jednej wizycie stwierdził ADHD? I od razu powiedział o zasiłku pielęgnacyjnym?
axiz
tak to akurat znajoma pani doktor wiec nie owijała w bawełne a objawy sa dosc widoczne jak dla lekarza
axiz
to fakt ze jeszcze duzo pracy przed nami ale szczerze mowiac jestem w szoku ze az tyle tego dopiero zaznajamiam sie ze tak powiem w tym temacie
blaire
CYTAT(grzałka @ Mon, 22 Dec 2008 - 19:43) *
I tak po jednej wizycie stwierdził ADHD? I od razu powiedział o zasiłku pielęgnacyjnym?


Dla mnie to też dziwne. A ile lat ma Twoja córka?
Diagnozowanie Kuby zajęło 4 miesiące wizyt u specjalistów (psycholog, psychiatra, neurolog, EEG, logopeda, pediatra itd), testy trwające kilka godzin, obserwacja w szkole itd itp...
axiz
moja cora ma dopiero 5 lat ,ale dopiero teraz jak lekarz mi o tym powiedział to zaczełam sie zastanawiac nad niektorymi jej zachowaniami ,a co to tego ze cie to dziwi mysle ze pani doktor wie co mowi ,choc po tym co napisalas to juz sama nie wiem ,moze tak sobie p[owiedziala a ja niepotrzebnie sie denerwuje w kazdym badz razie dzieki za jakiekolwiek informacje juz bede troszke mazdrzejsza!!!
blaire
axiz, diagnoza postawiona w tak wczesnym wieku MOŻE być błędna. Zwłaszcza jeśli postawiona została podczas jednej wizyty. Ja na przykład nie biorę mocno do siebie tego co powiedziała mi pewna pani dr odnośnie Kornela, że on ma ADHD. Mimo, iż niby powinnam, bo przecież Kubuś ma. A może on po prostu naśladuje brata?

Poproś w poradni psychologiczno-pedagogicznej o przeprowadzenie testów. Jesli Twoja córka chodzi do przedszkola poproś jej panie o pisemną opinię. Będzie ułatwieniem.
mim0za
W szkole mojej córki mieliśmy spotkanie z psychologiem. Tematem było ADHD. I powiedził, że ADHD można zdiagnozować w wieku szkolnym. Że często rodzice przychodzą do poradni ze swoimi przedszkolakami i twierdzą, że dzieci mają ADHD. A mają po prostu zdrowe, ruchliwe dzieci.
Powodzenia.
axiz
dzieki za info bede zdecydowanie madzejsza jak bede na kolejnej wizycie ,a co do przedszkola to to własnie panie zasugerowały ze ola naprawdopodobniej jes dzieckiem z ADHD ale z tego co tu sie dowiedzialam to moze byc róznie faktem jest ze urodzila sie z 1 punktem w skali apgar i jest dzieckiem z ryzyka ciazowego czy jakos tak jest skłonniejsza na na wszystkie bodzce ,miała w główce 3 torbielki ale przez wzglad na to ze rozwijała sie prawidłowo zostało to własciwie zbegatelizowane .
jestem dobrej mysli byc moze ze to tylko jest zwracanie na siebie uwagi (ma siostre 4 miesiace )poprzez zazrosc
ale jeszcze raz dziaaaaa serdeczne
grzałka
A była rehabilitowana w związku z tym jeden Apgar? Była pod opieką jakiejś poradni innej niż rodzinna?
axiz
tak neurologiczna ortopedyczna ,rechabilitacyjna... to wszystko do roku czasu ,puzniej mnie odesłali i powiedzieli jak by sie cos działo to prosze sie zgłosic .......
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.