To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Witaminki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

edika
Zastanawiam się, czy witaminy (multicebion lub vibovit) dodane do kaszki i zalane dosyć ciepłą wodą tracą swoje właściwości. Wiecie coś na ten temat?

Muszę tak robić, bo mój maluch od jakiegoś czasu nie chce brać witamin z łyżeczki. Kupiłam mu Vibovit Bobas - myślałam, że będzie chciał pić, ale to też mu nie pasi.

Pozdrawiam
Plutus
Ja myślę tak: maluszkowi nie dajesz przecież bardzo ciepłej kaszki, to witaminki możesz dodawać tuż przed podaniem kaszki dziecku, albo trochę kaszki na łyżeczkę i tu witaminkę
edika
To jest dobra myśl! Witaminy (te w kropelkach) będę dodawać po zalaniu kaszki wodą. Ten drugi sposób może się nie sprawdzić, bo jak Domino poczuje witaminy (głównie cebion - wit. C), to raczej więcej kaszki do buzi nie weźmie.
Dzięki za dobrą radę!
Pozdrawiam
Coffee
hej
kiedy podaje sie wit maluchowi?
i jakie?
moje malenstwo ma prawie 7 miesiecy i zastanawiam sie czy to nie czas
nie chcialabym zaszkodzic... icon_rolleyes.gif
i.
Maxim, ja jestem zdania, że stosowanie witamin należy uzgadniać z pediatrą. Sama na własną rękę nie podawałabym nic.

Nasza lekarka w sezonie jesienno-zimowym zawsze zapisuje Jeżowi jakieś witaminki. Jako niemowlak brał Cebion Multi, ale nie pamiętam ile kropel.
edika
CYTAT(Maxim)
hej
kiedy podaje sie wit maluchowi?
i jakie?
moje malenstwo ma prawie 7 miesiecy i zastanawiam sie czy to nie czas
nie chcialabym zaszkodzic... icon_rolleyes.gif


Dominik, kiedy był w wieku Twojego maluszka miał zalecone przez pediatrę 4 krople multicebionu i 10 kropli wit. c (cebion lub juvit c).
Wiem, że większość takich maluszków ma zalecane właśnie takie dawki (teraz Dominik - 16 mc- i ma zalecone 6 kropli multicebionu).
m.a.
A podajecie swoim pociechom coś w stylu Vibovitu czy Visolvitu (jeśli takowy jeszcze istnieje - pamiętam jego smak z dzieciństwa)?
Coffee
ja podobno w jego wieku tez popijalam vibovit icon_wink.gif a teraz...same zakazy...
OlivkaMamaNorbercika
CYTAT(Maxim)
hej
kiedy podaje sie wit maluchowi?
i jakie?
moje malenstwo ma prawie 7 miesiecy i zastanawiam sie czy to nie czas
nie chcialabym zaszkodzic... icon_rolleyes.gif


Cebionmulti można zacząć podawać dziecku, gdy skończy 3 tygodnie.
Jak jest z innymi preparatami to nie wiem. Mój synek do roku czasu brał go 3 kropelki, a później lekarka zwiększyła mu na 6 kropelek dziennie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.