To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

gdzie najlepiej brać kredyt na budowę domu?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aniusia24
witam mam takie pytanie w jakim banku najlepiej brać kredyt na budowę domu?brał ktoś taki kredyt w GE money?a jesli posiadamy działkę to czy można ją wliczyć jako wkład własny?
AnkaSkikanka
Warunki zmieniają się co chwila i ciężko jest doradzić "z głowy". Idź do doradcy na początek - OpenFinance, Expander itp. Nie musisz korzystać z ich rad, ale wiele mogą rozjaśnić.
Pogoda
My mamy kredyt hipoteczny na remont właśnie w GE Money Banku i jestem z ich usług bardzo zadowolona. Obeszliśmy kilkadziesiąt banków, w GE były dla nas najlepsze warunki, najbardziej kompetentna, przyjazna i "elastyczna" obsługa, najczytelniej i najprzystępniej przedstawione zasady, stosunkowo najmniej formalności (bank dużo załatwiał sam, a obsługa dokładnie tłumaczyła co, gdzie, jak załatwić najszybciej i najwygodniej.)
Roberta
Pogoda, ale kiedy załatwialiście ten kredyt?
Teraz jest jakieś straszne zmieszanie i co chwile w różnych bankach zmieniają nam warunki kredytowania.

Aniusia, działka może być uważana, za Wasz wklad własny.
Doradcy typu Expander mogą rozjaśnić, ale trzeba uważać.
Mąż był u takiego jednego doradcy (Finamo) i tam pani mówi, że np. b. dobra ofertę ma Deutche Bank. Mąż na to: a to b. ciekawe, bo właśnie pół godziny temu był w tym banku i mu powiedzieli, że nie kredytują budowy domów.
Pogoda
Kredyt załatwialiśmy w połowie września. I przyznaję uczciwie, że trafiliśmy jeszcze na okres "przed kryzysem". Na oficjalną decyzję o przyznaniu kredytu czekaliśmy już w trakcie całego tego kryzysowego zamieszania no i "z duszą na ramieniu", bo baliśmy się, że się może bank wycofać.
Na szczęście się nie wycofał icon_wink.gif.

Wiem, że potem przez całą jesień było niezłe zamieszanie w bankach, ale teraz powoli sytuacja już się stabilizuje - sądzę, że warto do GE zajrzeć i sprawdzić co oferują. Niemniej, radzę jednak udać się OSOBIŚCIE do co najmniej kilku banków, dowiedzieć, zapytać i porównać oferty. Każdy jeden przypadek jest inny i każdy może w innym banku znaleźć najlepszą dla niego ofertę.

Ja osobiście z różnego rodzaju doradcami finansowymi mam niestety same negatywne doświadczenia, więc znajomym radzę jednak wybrać się jednak osobiście na "rajd po bankach", pozbierać oferty, pytać o wszystko, bardzo szczegółowo - wszystkie informacje kazać sobie pisać, albo wydrukować i zabierać do domu, potem na spokojnie usiąść w domu i się zastanowić, porównać, przeliczyć...

Agnieszka.zg
ja od roku mam kredyt na remont domu w ING banku sląskim ale w złotowkach dlatego że jak wtedy szukałam kredytu to nie wiem dlaczego rata w zlotówkach a we frankach bya praktycznie taka sama??/ ale priorytetem dla mnie było aby w kredyt spełniał moje warunki a więc. zero dodatkowych kosztów około kredytowch, zero pokazywania im rachunków, zero za wycenę nieruchomości zero za prowizję itd. i praktycznie tylko ING spełnił te warunki i dlatego tam wzielismy kredyt. jestem bardzo zadowolona jak chcesz jakieś szczegóły to zapraszam na priv ew. na gg 4340670
mateczka115
A ja mam tani kredyt w mbank. Jak do tej pory nie miałam problemów. Wręcz przeciwnie. Wszystko poszło bardzo sprawnie i na pisniądze nie musiałam długo czekać. Teraz pozostaje tylko spłata.
kasiaaaaa
Kredyty hipoteczne polecam zdecydowanie w Deutsche Banku.
ania.solska
Odswierzam temat bo sama szukam teraz kredytu.

Orientujecie sie moze jaki bank ma teraz najnizsze marze jesli chodzi o kredyty w euro na budowe domu??

Znalazalam taki ranking kredytow na budowe domu wynika, ze DB i DNB Nord to banki majace najlepsze oferty na ta walute.

Poza tym warto poczytać fora branżowe:
https://www.forum-kredytowe.pl/tagi/kredyt-...udowe-domu.html
https://www.hipoteczny-kredyt.info/kredyt-n...owe-domu-forum/
https://www.budowa-info.pl/kredyty-budowlane-f12/
grubassek:)
najlepiej osobisce udac sie do kilku bankow i samemu sie przekonac:)
bo kazdy bak rozpatruje sprawe bardzo indywidualnie
sporo zalezy od tego w jakim banku posiadasz konto, czy w danym banku brałas jakis kredyt itp itd
gosiagosia
my też szukamy banku, a właściwie znaleźliśmy i na pewno nie jest to DB. 2 kumplów wzięło tam kredyty parę miesięcy temu i bulą jak za zboże. jedyne co fajne, to że konto jest gratis, przelewy, wypłaty z bankomatów, ale nie na jesien 2010.
nam przypadł ing i pko bp. braliśmy pod uwagę millenium, bo rzekomo mieli dobrą ofertę. może i mieli, chociaż wychodzi bardzo podobnie i trochę chyba drożej jedynak a załatwiania więcej. chcą więcej zabezpieczeń itd, no i npo wycenia nieruchomości to 480zł, gdzie w pkobp 200zł a w ing gratis.

a propos doradców - nam kobieta zdiagnozowała zdolność 50tyś mniejszą niż faktycznie bank np pko, bo ing dał jeszcze większą.
rysa154
deutsche, nordea, reiffeisen generalnie polecam dla bardzo dobrze zarabiajacych...
ania.solska
CYTAT(gosiagosia @ Sat, 04 Sep 2010 - 10:05) *
my też szukamy banku, a właściwie znaleźliśmy i na pewno nie jest to DB. 2 kumplów wzięło tam kredyty parę miesięcy temu i bulą jak za zboże. jedyne co fajne, to że konto jest gratis, przelewy, wypłaty z bankomatów, ale nie na jesien 2010.
nam przypadł ing i pko bp. braliśmy pod uwagę millenium, bo rzekomo mieli dobrą ofertę. może i mieli, chociaż wychodzi bardzo podobnie i trochę chyba drożej jedynak a załatwiania więcej. chcą więcej zabezpieczeń itd, no i npo wycenia nieruchomości to 480zł, gdzie w pkobp 200zł a w ing gratis.

a propos doradców - nam kobieta zdiagnozowała zdolność 50tyś mniejszą niż faktycznie bank np pko, bo ing dał jeszcze większą.


Ciekawe co piszesz, bo wlasnie z tego co interesowalam sie to wlasnie wynika na odwrot, ze DB to bank majacy najciekawsza oferte na euro. Do tego opinie jakie ma kredyt hipoteczny DB sa raczej pozytywne o tym banku.

NIestety na kredyt w dnb sie nie lapie, oni kredytuja jedynie okreslone lokalizacje.

ING ma rzeczywiscie dobra oferte, ale to pln, a mi chodzi wylacznie o kredyt w euro.
Użytkownik usunięty
Jesteśmy świeżutkimi posiadaczami kredytu. Po 2 miesiącach załatwiania papierów, papierków, duperałków i drobiazgów. Ale... tu winny nie był bank. Ba... wręcz przeciwnie. Mieliśmy niestandardową sytuację, nasz doradca nabujał się z nami po kokardki, do sądu wydeptaliśmy ścieżki, ale bank okazał się być -wbrew obiegowym opiniom- dość elastyczny. Nie ma chyba znaczenia, w jakim banku braliśmy kredyt, bo marże to drobiazg. Potem jest kwestia oprocentowania oraz kruczków prawnych - dla przykładu Fortis miał takie akcje z kredytami hipotecznymi, że włosy stawały dęba. Dlatego korzystaliśmy z doradcy finansowego i uważam, że jest to bardzo fajna sprawa. Mnie ganc pomada, czy zapłacę pani w okienku w banku za doradztwo, czy panu w openfinance, który dodatkowo ofert rynkowych ma pełen przegląd. Dodatkowo jest w stanie wyjaśnić człowiekowi, na czym polega różnica między vigorem i viborem i dlaczego należy na to zwrócić uwagę.
gosiagosia
ania. solska, jak napisała ryba - DB jest dla dobrze zarabiających. aha, a my bierzemy kredys w pln, nie w walucie.

CYTAT
Dodatkowo jest w stanie wyjaśnić człowiekowi, na czym polega różnica między vigorem i viborem
i
04.gif 04.gif 04.gif
dobre
Użytkownik usunięty
CYTAT(gosiagosia @ Sat, 04 Sep 2010 - 12:10) *
ania. solska, jak napisała ryba - DB jest dla dobrze zarabiających. aha, a my bierzemy kredys w pln, nie w walucie.

i
04.gif 04.gif 04.gif
dobre


Tiaaaa... ja z tego nadal kumam niewiele. Wiem tylko, że w naszym przypadku oznaczało to, że kredyt najlepiej wziąć w złotówkach 37.gif
chaton_ania
A nie lepsze sa kredyty w Euro??
Użytkownik usunięty
CYTAT(chaton_ania @ Fri, 10 Sep 2010 - 10:35) *
A nie lepsze sa kredyty w Euro??


Ja się na tym nie znam. Ale nasz doradca zabawiając się w Picassa nakreślił, naskrobał, natłumaczył i zgodnie z moim Mężem stwierdzili, że nie...
rysa154
CYTAT(chaton_ania @ Fri, 10 Sep 2010 - 12:35) *
A nie lepsze sa kredyty w Euro??


zalezy jak dla kogo, trezba poprosic o zrobienie symulacji i w euro i w zlotowkach
qasanek
a brał ktoś kredyt [edit: moderacja] na budowę domu w SKOKu ?
tomunia
Na pewno nie warto jest brać kredytu w pierwszym lepszym ale po prostu sobie porównac. Na początku samemu ale potem wybrać się do doradcy. Nie ządnego doradcy bankowego ale tego niezależnego .Nie doradzę Wam w tym zakresie. Najlepiej jakbyscie się popytali znajomych .Może oni będą mieli jakieś info. Tutaj są równięz opinie na temat różnych kredytów
https://www.forum-kredytowe.pl/f125/opinie-...nych-40352.html
Wpisują się tam ludzie, tkórzy brali takie zobowiązania.
AnnaKws
Nigdy nie używałam kalkulatorów ale możliwe że to dobra opcja. Sama mam kredyt w Millenium i niestety ale koszty obsługi są spore, ubezpieczenia, nawet biorą opłatę za prowadzenie konta na którym nie mam nic oprócz pobieranej miesięcznej raty kredytowej i żeby było śmieszniej nie mogę tego konta zmienić. Dlatego nie polecam nikomu Millenium.
mama_basia
Jeśli potrzebujesz dostać mały kredyt w szybkim czasie to polecam tą firmę https://www.mini-credit.pl/. Ja skorzystałam i wszystko jest ok, nie było problemów icon_smile.gif
kris35
z tymi kredytami to trzeba strasznie uważać. Bo wiecie łatwo sie je dostaje ale za to gorzej spłaca. Dlatego zawsze należy z rozsądkiem do tego podchodzić. A gdyby coś nam nie poszło tak z kredytami to zawsze możemy sie zgłosić do specjalistów o pomoc. Np tu https://kredyt123.pl/upadlosc-konsumencka
muppet
Moim znajomym udało się w większości wybudować dom za pieniądze, które zaoszczedzili. Na koniec musieli tylko kalkulator kredytowy gotówkowy sprawdzić na stronie 17bankow.com, ponieważ zabrakło im już funduszy. Ale przynajmniej uniknęli zaciągania kredytu hipotecznego, a to jest już i tak bardzo duży plus.
annasao
Obecnie bardzo wiele osób decyduje się na taki sposób finansowania budowy domu czy zakupu mieszkania. Kredyt hipoteczny to duże obciążenie dla naszego budżetu, warto mieć to na uwadze, należy dobrze przemyśleć swoją decyzję. Podczas poszukiwania kredytu hipotecznego, można posiłkować się portalami, gdzie znajdziemy porównywarki, różnego rodzaju rankingi, można zasięgnąć porady pośrednika finansowego.
melania2
Wejdź sobie na kalkulator kredytów mieszkaniowych https://www.bezbiku.info/porownywarka-kredy...mieszkaniowych/, tam będziesz mogła dokładnie obliczyć wysokość rat, cenę kredytu, wszelkie oprocentowanie a oprócz tego sprawdzić w którym banku będzie najtaniej.
muppet
Na początku najlepiej skorzystać z porównywarek kredytowych, a potem skorzystać z pomocy doradców. Gdyby Frankowicze tak kiedyś zrobili, to dziś nie musieliby niekorzystne umowy walutowe zmieniać z pomocą Kancelarii Prawnej Primus. No ale wtedy pozornie wydawało się, że kredyt we frankach jest najtańszym rozwiązaniem.
WÅ‚adek12
Ja szukałem kredytu na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe dobre oferty i przejrzyste koszty
muppet
Ja jeszcze polecę Wam ten artykuł https://biznes-world.pl/kredyt-hipoteczny-a...taniesz-kredyt/ , gdzie jest opisane, jak liczona jest Wasza zdolność kredytowa czy pracujecie na umowę zlecenie/o dzieło. Może Wam się to kiedyś przydać.
śrubka
Najlepiej to sprawdzić oferty banków i jak to wygląda z postawionymi przez nie warunkami. Dobrze jest też pamiętać, że w razie czego, gdyby było nam ciężej ze spłatą jest jeszcze opcja wakacji kredytowych (tutaj o tym więcej: https://finansierra.pl/blog/wakacje-kredyto...czy-sa-za-darmo artykuł na blogu finansowym) może to też pomóc. Oczywiście kredyty trzeba brać z głową.
muppet
Zanim się zdecydujecie na jakąś ofertę, to na tekstowy.net poczytajcie o tym, z jakich opłat składa się kredyt. Wtedy będziecie wiedziały, na co lepiej zwracać uwagę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.