To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jak jest ze zmianÄ… fotelika?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bolka
Piszę ten temat tutaj, ponieważ od razu może coś polecicie...
Starszy Darek ma 11,5kg i jeździ w maxi cosi priori 9-18kg,
młodszy Adaś ma 10,5kg i jeździ w roanie 0-13kg (kupiony razem z wózkiem).
Darek ma wzrostu 92cm, ale ma słabe przybieranie na wadze; Adasiowi muszę zmienić fotelik...

i teraz planowałam wcześniej Darkowi zmieniać na 15-36kg, a Adaś miałby po Darku.
Jednak w sklepie powiedziano, że chociaż Darek wzrostowo nadaje się do fotelika od 15 kg to jednak za duża różnica wagi
(dopuszczalna byłaby 2 kg), czy rzeczywiście tak jest?
Nie chcę powielać zakupu fotelika 9-18, a w przedziale 9-36 miałam polecane chicco, które na forum było odradzane ze względu na testy bezpieczeństwa.
Dodam, że Darek jest długi w tym swoim foteliku, przez co jest problem z miejscem na nogi.

Teraz przeglądając net widzę jeszcze grupę 9-25 np coneco athos (ale coś mi się kojarzy forumowa opinia że wychodzi tak jak foteliki 9-18kg).
Czyli co się nadaje z 9-36kg?, jeśli nie można 15-36?


bolka
jeśli chodzi o grupę 9-36 kg to fotelik z własnymi pasami, myślę
https://www.swiatdziecka.net.pl/index.php?k...=154&p=1356,
tylko cytat z opinii o tym foteliku:
CYTAT
Ale.... tu zrozumiałam sekret tego typu fotelików. Jest wyraźnie napisane: "Gdy dziecko przekroczy wagę 18 kg odkręcamy oparcie i otrzymujemy siedzisko przeznaczone dla dzieci do 36 kg." Także "za 5 kg" że się tak wyrażę zostaniesz po prostu z podstawką, która kompletnie nie chroni głowy i boków. Podejrzewam że tak jest i w innych fotelikach typ 9-36 kg bo nie wiem jak sześcio czy nawet pięciolatek miałby się wcisnąć do takiego kubełka, nie mówiąc już tych pięciopunktowych pasach.
Jeszcze Ci poradzę jeśli będziesz kupować przez internet, to koniecznie wcześniej wybierz się do sklepu i przymierz synka do wybranego modelu fotelika. Tylko w ten sposób sprawdzisz czy jest dla niego odpowiedni.


i pytanie czy foteliki 15-36 nie mają własnych zapięć?
i pytanie czy foteliki 15-36 nie majÄ… regulacji nachylenia oparcia?
skanna
Ja dla Majki kupiłam swego czasu Storchenmuhle Tristar - w Polsce z jakichś powodów podają, że od 15 kg, natomiast w kraju producenta (i na instrukcji) od 9.
On nie ma własnych pasów, za to ma taki magiczny zaczep, który powoduje, że w razie gwałtownego hamowania pas napina nie ciało dziecka samo, tylko razem z fotelikiem. Ja go bardzo polecam, zwłaszcza dla szczupłych dzieci. Jest wygodny, mimo, że nie ma odchylanego oparcia, to dziecko śpi wyprostowane, nie zgina się w kabłąk i nie zwisa głową w dół.
az
Ja polecam Play 9-25. Też musiałam kupić fotelik jak Zuzia miałą 2 latka. Prawie dałam się namówić na romer kid od 15 kg. Ale jednak rozsądek zwyciężył, bo był wówczas dużo za duży.
A Play nadal jest ok.
Mariola***
My mamy tego Trimaxa Concorda, jest fajny, sprawdzał się Miłoszu jak go przesadzilismy, potem jak miał 3 lata i gruby kombinezon, a teraz przy Martynie, która waży 10 kg i jeżdzi w tym foteliku w położeniu takim półleżącym. Ja bym chyba ponownie w taki zainwestowała.
Mariola***
Foteliki te od 15 nie mają własnych pasów, io teoretycznie regulacja jets np my mamy w Graco ale nie pozwala na jakies wygodne spanie w trasie, głowa lata.
Mika
CYTAT(bolka @ Thu, 08 Jan 2009 - 20:39) *
przeglądając net widzę jeszcze grupę 9-25 np coneco athos (ale coś mi się kojarzy forumowa opinia że wychodzi tak jak foteliki 9-18kg).


dobrze myślisz icon_wink.gif
athos to nic innego jak kopia Priori
nie wiem skad oni wzieli ten przedzial wagowy

jl101
A ja chyba gdzieś czytałam, że napinacze pasów bezpieczeństwa łapią dopiero powyżej 15 kg ale nie pamiętam źródła. Może ktoś jeszcze to widział i poda linka.
bolka
dzięki za odpowiedzi,
telefonicznie namierzyłam storchenmuhle starlighte w cenie ok 700zł albo podobne recaro w podobnej cenie,
nie wiem co M. na te ceny, wczoraj pokazywałam mu w necie storchenmuhle tristar i jest za, tylko nie przez net, bo
trzeba przymierzyć Darka (no i jeszcze uważa że w sklepach internetowych sprzedają odpadki produkcyjne icon_cool.gif).

Mariolu odnośnie Trimaxa Concorda przy wadze 18kg zostaje mi już tylko podstawka do używania (w tym momencie nie mam już chronionej głowy młodego) i nie zbyt mi się to podoba.

az Fotelik Play chodzi o Casualplay Beat 9-25 kg?







polasia
CYTAT(bolka @ Fri, 09 Jan 2009 - 14:42) *
dzięki za odpowiedzi,
telefonicznie namierzyłam storchenmuhle starlighte w cenie ok 700zł albo podobne recaro w podobnej cenie,


Recaro robi fotele do samochodów sportowych IMHO foteliki maja fantastyczne. Kupiliśmy nasz w internecie ale mieli sklep w Warszawie więc fotelik wczesniej przymierzylismy. Recaro sprowadza do Polski firma z Rawy Mazowieckiej niestety nie pamietam nazwy.
az
CYTAT(bolka @ Fri, 09 Jan 2009 - 16:42) *
az Fotelik Play chodzi o Casualplay Beat 9-25 kg?

Tak, ja ma dodatkowo isofix.
bolka
Jeszcze nie kupiłam tego fotelika...
Najpierw jeden sklep internetowy po tygodniu anulowałam zlecenie, no i ostatnio to samo w drugim sklepie, ponieważ jednak nie mają fotelika i jednak nie wiadomo czy będzie. Polowałam na storchenmuhle tristar icon_wink.gif

Odnośnie recaro czy droższego storchenmuhle to cena trochę mnie zatrzymuje przed zakupem. Dlatego jeszcze zapytam o opinie tańszych modeli:

(concord trimax odpada, bo od 18kg mam tylko podpupnik)

Inglesina Mille Miglia ok 500zł
https://www.baby.com.pl/szczegoly.php?Fotel...upa_p=1&pwd
Babe Confort Trianos ok 600zł
https://www.baby.com.pl/szczegoly.php?Fotel...upa_p=1&pwd
albo Hipsos
https://www.baby.com.pl/szczegoly.php?Fotel...upa_p=1&pwd

Renoulux Quickconfort 500zł
https://www.tylkomarkowe.pl/fotelik-samocho...ukty,27884.html

... no tyle, mój następny post w tym temacie to już będzie jaki kupiłam icon_smile.gif
skanna
Bolka, ale przecież tristar kosztuje 420 zł, to o co chodzi z tym droższym?
bolka
jeszcze nie kupiłam ale odpiszę icon_smile.gif
Tristar jest do kupienia w dwóch sklepach internetowych baby fant i desen. (na e-bay się nie znam) i po czasie najpierw w jednym przyjęte zamówienie okazało się nie do realizacji no i potem w drugim. Za to bez problemu mogę kupić storchen...starlight za 800zł...

... moje typy to jutro myślę zdać się na sklep, bo Adaś nie może jeździć w tym do 13kg, no ale czekałam na tego tristara...
skanna
Aaaa, teraz rozumiem.
Swoją drogą, starlight jest do kupienia za 579 zł, więc z tym 800 to grubo przesadzili.
bolka
przeglądałam allegro, ale sprzedający ma niepokojące negatywy (tylko on sprzedaje Storchenmuhle)
skanna
To jest duża wrocławska hurtownia (nie mam z nią nic wspólnego, żeby nie było). Na ponad 4000 komentarzy ma 16 negatywnych czyli jakieś 0,4%.
bolka
faktycznie ;D
bolka
Kupiłam recaro young sport (664zł) (na allegro dopiero teraz zadbałam o pełną aktywację konta, bo inaczej okazało się, że mogę mieć ograniczenie kupna do 500zł)). Wydaje się wąski, może to przez tą wkładkę. Wizualnie jest duże podobieństwo do storchenmuhle starlight. Mam nadzieję, że wystarczy Darkowi do końca, bo jednak recaro 15-36 jest szerszy. No oby cena i opinie przełożyły się na wygodę jazdy icon_wink.gif
skanna
Bolka, jak oglądałam instrukcję Starlighta, to po wyjęciu tej wkładki fotelik wyglądał na sporo szerszy icon_smile.gif
mamami
Bolka ja kupowałam u tego sprzedawcy wozek, obylo sie bez żadnych problemów. Z tego co pamiętam negatywy dostają głównie za utrudniony kontakt, bo rzeczywiscie trudno sie do nich dodzwonic.
Elizza
Dla maluchów które wyrosły z kołyski 0-13 polecam Bebe Confort Iseos Neo. Przesadziliśmy naszego synka na niego w wieku 9 miesięcy. Mieliśmy problem ze znalezieniem fotelika, bo nasz synek jest bardzo szczupły i wagi 9 kg nadal nie osiągnął (ma 13 miesięcy), a foteliki 9-18 które na niego mierzyliśmy, wszystkie były za szerokie i mały w nich "latał". Szkoda mi było trochę tyle kasy, bo kosztował 700 zł + pokrowiec frotte 100 zł ale ... SZCZERZE POLECAM. Patrzyliśmy też na foteliki tej samej marki ale z ISOFIXEM, bo tak się złożyło że kupiliśmy auto i akurat ISOFIX tam jest, ale po przymiarkach zdecydowałam się na NEO. Dlatego że: Neo ma wkładkę dla niemowląt, niby ma ona służyć do 6 miesiąca ale nasz mały nadal w niej się mieści i jest rewelacyjna, trzyma mu super głowę gdy śpi i ma mięciutko, jak śpi to ma się do czego przytulić. Nie polecam na pewno dla noworodków, bo mimo że to fotelik 0-18 to nadaje się dla dzieci od pół roku moim zdaniem. Z tej wkładki wyjęliśmy taką gąbkę, która była pod pupę mniejszym dzieciom i przesunęliśmy ją do góry i jest super. Frotowy pokrowiec to dopiero bajer, rewelacja. Fotelik się nie brudzi nawet przy niezłym zabrudzeniu przy przekąskach. Nasz maluch zawsze dużo spał w podróży i ten fotelik rozkłada się bardzo mocno do leżenia. Prawie całkiem. Kolejna sprawa - reguluje się szerokość boków. Nasz chudziaczek może sobie w nim spokojnie siedzieć, jak gdzieś jedzie w kombinezonie to po prostu poszerzam boki. Ma 3 gwiazdki w testach, czyli tyle ile minimalnie trzeba. No i w co nadal nie wierzę - wcale się NIE POCI w tym foteliku. Kiedyś jechaliśmy 4 godziny bez przerwy, w lecie, mały spał i był suchutki. Gdy mieliśmy fotelik 0-13 non stop miał mokre plecy, nawet półgodzinna podróż kończyła się koniecznością przebrania. To jest fotelik montowany przodem i tyłem, ale nie wiem czy jest jakiś fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy (z grupy 0-18) który stoi stabilnie bez dodatkowej podpórki - jako że teraz w autach są profilowane siedzenia. W każdym razie my od tego 9 miesiąca wozimy małego przodem, na leżąco, i nie martwię się o jego kręgosłup, bo przy hamowaniu nie "leci" do przodu. Polecam z czystym sumieniem icon_smile.gif
pinklady3
mój syn ma 10 lat i jeździ w foteliku Graco 15-36 kg.
i powiem że fotelik twardy, a jak młody czasem zaśnie to mu głowa opada.
niby mozna go lekko pochylic do tyłu ale nie za wiele i to nic nie daje.
oczywiście fotelik nie ma swoich pasów.

młodszy syn jeździ jescze w 0-13 kg chicco z bazą.
chcemy kupic ten obrotowy bebe confort Axiss ale nie widziałam na żywo a cena troche duża.
tysia24
Dziewczyny pozwólcie, że się podepnę pod temat fotelikowy...

Bolka, przeczytałam, że Recaro kupiłaś, jesteś z niego zadowolona??

Ja mam 3 typy i mętlik w głowie, jeśli ktoś ma jakieś opinie na temat tych fotelików, to bardzo proszę o pomoc...

nr 1 Recaro Monza
miał ktoś styczność z tym fotelem?, jak jest z główką dziecka? bo mój mały bardzo często zasypia w samochodzie, istnieje możliwość pochylenia podczas snu, jeśli tak, to można to zrobić z siedzącym w nim dzieckiem? czy można również na boki rozciągnąć tak jak w Romerach?, bo nigdzie o tym nie przeczytałam icon_rolleyes.gif

nr 2 Romer Kid Plus
ten fotelik rozciąga się na boki, do góry i istnieje w nim możliwość pochylenia, więc podoba mi się chyba najbardziej...

nr 3 MAxi Cosi Rodi XR tutaj nie rozumiem zupełnie co to XR znaczy, bo od samego Rodi jest z 200 zł. droższy i jak jest z tym mocowaniem, bo na wszystkich fotkach jako plus fotelika wymieniają mocowanie. Ten także z tego co widzę, nie rozciąga się na boki. Echhhhh bardzo proszę o pomoc blagam.gif
bolka
tysia24 odnośnie recaro sport, to początkowo trochę się na niego krzywiłam, bo jest wąski, do tego Darek używa ze względu na wagę 12kg wkładki, i jeszcze wtedy kurtka zimowa... Jednak parę tygodni temu mieliśmy poważny wypadek samochodowy, przy prędkości 100/h, utrata panowania nad kierownicą, w późniejszym etapie dachowanie i zatrzymanie w pozycji do góry nogami, jednym słowem koszmar, ale dzięki fotelikom, chłopcy zostali w fotelikach i nie skończyło się tragicznie. Dlatego pod względem bezpieczeństwa polecam, i tu pomogła też dająca wrażenie ciasności zabudowa fotelika.
katiek
Tysia24 Mamy maxi cosi Rodi xr i jesteśmy zadowoleni. Kinga jest dość duża jak na swój wiek, a tu zagłówek ma taką możliwość wysuwania, że jeszcze spokojnie na 2-3 lata nam starczy. Młoda też jest z niego zadowolona, wygodnie jej się jeździ, a jeździła w nim na długie trasy i to zimowe w kombinezonie i nic jej nie cisnęło.
Bolka foteliki już wymieniliście po wypadku? Na takie same czy coś zmieniacie?
pinklady3
byłam wcvzoraj u faceta który od kilku lat foteliki sprzedaje bo mamy zamiar kupić już 9-18 (syn ma 13 miesięcy).
mówił że Recaro się nie nadają dla takich małych dzieci bo są mało profilowane i generalnie poleca je tak od 3 roku (chociaz producent zaleca od 9 do 25 kg).
natomiast chwalił sobie Casualplay który jako JEDYNY fotelik ma regulację pasa krokowego co jest idealnym rozwiązaniem w zimie gdzie dzieci sa grubo ubierane w kombinezoni w normalnym foteliku ten krokowy pas zawsze jest ciasny w kroku. ale na żywo nie widziałam bo akurat nie miał. teraz są w promocji za jakieś 700 zł. dodam że mają regulowany zagłówek i .
my siÄ™ zastanawiamy nad nim i Maxi cosi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.