To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nagły ból kręgosłupa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Daria66
Witam, ból kręgosłupa rozkłada mnie dosłownie na łopatki.
A było to tak: wczoraj wieczorem moja czteroletnia córeczka nagle zażyczyła sobie "Na rączki", i wskoczyła na mnie z rozpędu. Nagle poczułam rozwalający ból między łopatkami, w ostatniej chwili postawiłam dziecko na podłogę. Niestety później już nie mogłam się wyprostować. Mąż starał się mnie posadzić prosto na fotelu, ale ból był nie do zniesienia i zaczęłam krzyczeć. Po chwili lekko zelżyło i położyłam się na kanapie w nadziei, że przejdzie. Przeszło na tyle iż mogłam wstać i pochodzić po mieszkaniu, niestety przy każdej próba szybszego odwrócenia się ból staje się znów intensywny. Dziś rano miałam nadzieję, że obudzę się w pełni sił, jest to samo co wczoraj. Na lekarza za bardzo nie mam czasu, co robić?
marghe.
Mimo wszystko znaleźć czas na lekarza
nikt Ci nie pomoże wirtualnie
Meggi
Mnie cos takiego łapie srednio dwa razy do roku, zawsze przy niefortunnych złapaniu czegoś ciężkiego i szybkim wyprostowaniu się . Do lekarza nie poszłam z tym bo jakoś tak icon_sad.gif
Mi na szybko zawsze pomagaja plastry rozgrzewające, naklejam w miejscu w kórym najbardziej boli jak zaczyna grzac to ból jest nawet do zniesienia i trwa do dwóch dni.

Plastry kupuje takie zwykłe po 2,20zł
TAQILLA
lekarzem nie jestem wiec mogę sie mylić ale mne to wygląda albo na poluzowany dysk (bo gdyby wypadł to mąz by Cię nawet na tym fotelu nie posadził icon_wink.gif ) albo na naderwany/naciągniety mięsień grzbietowy. I w jednym i w drugim przypadku poszłabym do lekarza - bo o ile sprawa mięsniowa "rozejdzie się" sama a ulge przyniosą ciepłe okłady o tyle problem z dyskiem może się powtarzać tak długo aż w końcu wypadnie i wtedy masz bankowo przynajmniej tydzień nieruchomo w jedenj pozycji, że o nastawianiu dysku na włąściww miejsce nie wspomnę 21.gif No i ból koszmarny.......
Potwora
No trzeba iść do lekarza, pewnie zarządzi leki, prześwietlenie i rehabilitację. Wcześniej pomagają leki przeciwbólowe i przeciwzapalne ( zwykle pomagają "troszkę" bo na bóle tego rodzaju pomocne są leki na receptę typu Ketonal czy Diclac) i spokojna gimnastyka połączona z ćwiczeniami oddechowymi ( przy mocnym bólu najlepiej położyć się płasko na podłodze delikatnie wciągnąć mięśnie brzucha, wtedy kręgosłup jest w odpowiedniej pozycji, delikatnie i powoli przesuwa się wyciągnięte ręce od tułowia aż za głowę wyciągając całe ciało). Ciepłe okłady czy naświetlania też dobre bo rozluźniają zbyt napięte mięśnie w okolicach bólu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.