To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

fotelik 15-36

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamajul
Nie daje rady przebrnąc przez watki i znależć sensowna odpowiedz jaki teraz na rynku wygodny i bezpieczny fotelik w tej grupie
Pomózcie kochane.
Albo linki dajcie z ostatnich na ten temat rozmów.


CoÅ› mi swita ze Graco , ale czy Aerologic czy jakiÅ› inny model...?
Concord to na pewno...
ale z modelami to już gorzej....
Play???

Już mi sie w głowie kręci i nadal nic nie wiem.
Znaczit ratunku.
.uzytkownik.usuniety.
Leo już od dawna ma Maxi Cosi Rodi XP. Sprawdza się.

K
aga_mama
my też obie dziewczynki przesadziliśmy na Maxi Cosi Rodi. Są wygodne, da się w nich spać, dziewczyny nie narzekają.
szantrapa
Kupiłam Concord Lift Evo i jestem bardzo zadowolona. Ola też icon_biggrin.gif
anuÅ›
Polecam Concordy - super są. Graco dla mnie jakieś za cienkie, lekkie i giętkie są.
szantrapa
Graco za twarde w siedzeniu icon_wink.gif Concordy takie dyrektorskie są icon_wink.gif nie będę ukrywać, że był to jeden z powodów zakupu icon_wink.gif
skanna
Storchenmuhle explorer lub My Seat - polecam gorąco. Jak masz możliwość ściągnięcia z Niemiec, to na ebayu bardziej atrakcyjne ceny są (od 50 euro można trafić). Wygodne, dobrze zabezpieczają, dziecko nawet jak zaśnie, to śpi wyprostowane jak struna.
Dominika_
Też polecam Concorda Lift Evo.
myszowata
Mamy dwa - wspomniany już Maxi-Cosi Rodi XP i Chicco max 3S. O dziwo, choć ja zakochana w Maxi-Cosi (najpierw Cabrio, potem Priori XP, do tego wózek tejże firmy) to tym razem nie do końca jestem przekonana. Owszem fotelik fajny, ale młoda lubi się przechylać i fotelik wraz z nią przechyla się tak po 30 stopni od pionu icon_sad.gif I tu z pomocą przychodzi Chicco, gdzie pasy są dodatkowo zatrzaśnięte po wyregulowaniu w odpowiedniej pozycji. Dziecko się nie przechyla, fotelik nie lata - jak dla mnie bomba, za połowę ceny M-C. Nie wiem jak będzie wyglądała trwałość tego fotelika (Maxi-Cosi niełatwo zniszczyć czy uszkodzić), bo mam te Chiccco dosłownie kilka dni i na razie jeżdżą jako zapasowe foteliki do zawiezienia/odbioru ze żłobka, ale jak na tę chwilę pasują mi znacznie bardziej od Rodiego.
Magdula
Mamy Chicco Max 3S. Nie polecam! Klamry do mocowania pasów są beznadziejne, jak ktoś musi przekładać fotelik z samochodu do samochodu to napewno niech nie kupuje tego fotelika.Dodatkowo jeśli dziecko zaśnie głowa opada do przodu, więc jazda nocą jest dla dziecka bardzo uciążliwa.
Wczoraj kupiliśmy Play Navigator. Liczę na to ze Ewka bedzie mogła w nim wygodnie spać. Mam już zaufanie do tej marki bo jeszcze do wczoraj Ewa jeździła w Play Beat, ale zobaczymy jak będzie.
amania
My mamy Romera i Maxi Cosi. Ten pierwszy moim zdaniem lepszy.
okko
My mamy foteliki Jane Indy- według mnie najlepszy dostepny na rynku- wszystko regulowane, również nachylenie oparcia, dla mniejszych dzieci- moga być pasy blokowane. Ma oczywiście isofix

Polecam w 100%- Tutaj jeden z modeli
myszowata
U nas głowa bardziej leci do przodu w Rodim niż w Chicco, mimo, że ten pierwszy ma niby możliwość pochylenia do tyłu.
niewidzialna
my mamy Baby Design ten model jest od 9kg,synek lubi na im siedzieć i w aucie i w domu,oparcie można odchylić gdy zaśnie. Najlepiej żeby dziecko wypróbowało fotelik w sklepie, bo takie oglądanie niewiele daje, czasem nawet bardzo polecany model może nie pasować, my tez byliśmy nastawieni na inny model wypatrzony w necie,wydawał sie super idealny a synek wybrał sobie ten, nawet sprzedawca przyznał mu rację icon_razz.gif
bb
a czy ktos ma moze BEBE CONFORT MOBI?

Mam teraz na tylnej kanapie BC ISEOS i BC TRIANOS. ISEOS'a musze wymienic ale nie kupie drugiego TRIANOS'a bo mlodsza pasazerka, w odroznieniu od starszej, stosunkowo duzo spi a to wyklucza TRIANOSA.

Zaproponowano mi BC MOBI oraz MAXI COSI RODI XR. O MAXI COSI sobie juz poczytalam a ten drugi? ktos ma? moze cos napisac? Reszty fotelikow z tego watku nie ma niestety w Grecji.
cydorka
CYTAT(bb @ Fri, 23 Jan 2009 - 14:45) *
a czy ktos ma moze BEBE CONFORT MOBI?

stosunkowo duzo spi a to wyklucza TRIANOSA.

a dlaczego, starszy ma Trianosa i spi w nim całkiem przywoicie
cyd
bb
CYTAT(cydorka @ Fri, 23 Jan 2009 - 16:04) *
a dlaczego, starszy ma Trianosa i spi w nim całkiem przywoicie
cyd


a dlatego icon_wink.gif
starsza ma Trianosa od trzech lat ale ona spi raz na ruski rok (nawet na trasie Grecja-Polska nie zasypia w samochodzie a tylko w jakichs lozkach na trasie) a mlodsza spi duzo i w Trianosie jej strasznie leci glowa....bo probowalam kilkukrotnie ;-( Twojemu nie leci? A moze ma jakas technike spania w Trianosie? 06.gif
tyczka
A o cybexie wszyscy zapomnieli? Ma bardzo dobre wyniki w testach Autobildu, a w swojej klasie naprawdÄ™ niedrogi.
Sprawdza się na długich trasach (Polska- Skandynawia).Jest ok.
Agusek
też mamy cybexa. to wiszące na nogi to pic na wodę, a Ali i tak leci głowa albo ja dziwacznie krzywi.
Ale ogólnie to jest OK. Duży i jeszcze na 2-3 lata wystarczy.

I się teraz waham, czy dla Miśki też Cybex?

Ma PLAY'a, do 25kg jej daleko, ale już ją jakoś krępuje.
Jest za to rewelacyjny, bo jak zaśnie(a śpi dużo, nawet na 5km trasie)) to śpi prawie na leżąco.
PLAY nie ma konkurencji dl śpiocha po pierwszym roku życia, do czwartego. Ale potem to już śpioch ma ciężko 21.gif
skanna
Agusek, dlatego z uporem maniaka polecam STM Explorer lub My Seat - żaden śpioch nie ma ciężko, chyba, że nie jest w stanie zasnąć na siedząco. Moja Gabi śpi wyprostowana jak struna, nie gnie się, nic jej nie opada, głowa pięknie podparta, nic jej po spaniu w samochodzie nie boli.
bb
Poszlam dzis ogladac MAXI COSI RODI XR i juz bylam niemal do konca przekonana kiedy panienka wyciagnela mi folder RECARP MONZA (w sklepie nie bylo "delikwenta" ale moga zamowic):
https://www.fotelik24.pl/fotelik-samochodow...161-id-231.aspx

Wyglada bardzo konkretnie 29.gif - pal licho ten system naglasniajacy- co o nim wiecie, sadzicie?
skanna
Bb, foteliki Recaro są niesamowite moim skromnym zdaniem - rewelacyjna jakość, w końcu to firma, która robi fotele do samochodów rajdowych.
Tylko drogie wściekle, ale za jakość się płaci.
Między innymi dlatego, że mnie nie stać na foteliki Recaro, jestem fanką fotelików Storchenmuhle - to uboższa siostra (a może córka) firmy Recaro - ich foteliki wyglądają identycznie, tylko zapewne materiały nie aż tak solidne. Zresztą sama zobacz ten fotelik icon_smile.gif - chyba coś Ci przypomina, co? icon_smile.gif

Raz w życiu macałam fotelik Recaro i do dziś pozostaję w niemym zachwycie icon_smile.gif
bb
Teraz juz wiem dlaczego dostalam sam katalog, bez cennika. 06.gif
W razie czego mam dzwonic po szczegoly, aczkolwiek paniusia twierdziala, ze RECARO w tej samej grupie cenowej co MAXI COSi (ten kosztuje tutaj 180 euro).

Faktycznie jak sie popatrzy na fotelik Storchenmuhle to mozna zludzenia optycznego dostac 29.gif - jednakze w Grecji nie ma tej firmy. Generalnie tutaj jest dosc "frywolne" podejscie do fotelikow a juz te z grupy 15-36kg uwazane sa za czysta fanaberie 37.gif
skanna
Ha, pogrzebałam na stronie Storchenmuhle i to jest na pewno jedna z marek Recaro.

PogrzebaÅ‚am w niemieckim eBayu i faktycznie Recaro Monza kosztuje okoÅ‚o 180 € - jak zwykle polska cena powala icon_sad.gif
Jeśli mogę coś poradzić, to skoro mają dostęp do Recaro - to odpowiednikiem mojego ukochanego STM Explorera jest Recaro Young Style Znów z uporem maniaka gorąco polecam icon_smile.gif
bb
CYTAT(skanna @ Tue, 27 Jan 2009 - 22:05) *
PogrzebaÅ‚am w niemieckim eBayu i faktycznie Recaro Monza kosztuje okoÅ‚o 180 € - jak zwykle polska cena powala icon_sad.gif


Skanna, dzieki za grzebanie.
W tzw. miedzyczasie okazalo sie, ze Recaro Monza dostepny jedynie teoretycznie a praktycznie nie wiadomo kiedy bo Recaro dopiero wchodzi na grecki rynek. Od reki moge kupic natomiast Recaro Young Sport ale tego nie uczynie bo cena wejsciowa na rynek jest powalajaca: 299.67 euro - coz za precyzja wyceny 06.gif

Znalazam natomiast przez przypadek tansze Maxi Cosi Rodi- na przecenie (po raz pierwszy zobaczylam przecene na foteliki) ze 180 na 160 euro. Czekam na potwierdzenie dostepnosci koloru.
bb
CYTAT(bb @ Mon, 02 Feb 2009 - 11:07) *
Znalazam natomiast przez przypadek tansze Maxi Cosi Rodi- na przecenie (po raz pierwszy zobaczylam przecene na foteliki) ze 180 na 160 euro. Czekam na potwierdzenie dostepnosci koloru.


Kolor potwierdzony, fotel zamowiony.
Tak wiec wkrotce na tylnej kanapie bede miec Bebe Confort Trianos oraz Maxi Cosi Rodi, a snic bedziemy o Recaro i innych Storchenmuhle 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.