To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kluski do drugiego dania

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

magdalenka
Prosze, podajcie mi przepisy na kluski do drugiego dania. Znudzily mi sie ziemniaki, ryz, kasza... czas na kluski. Czy mozna zrobic takie kluski jak lane ciasto, ale do drugiego dania? A jak sie robi kluski z grysikiem?
No, juz sie nie moge doczekac icon_smile.gif)
Dziekuje!
Dorotka
A może kopytka lub kluski kładzione?
magdalenka
chetnie, chetnie icon_smile.gif. Oby nie na parze, bo nie lubie icon_smile.gif).
Dorotka
Do gotowanych i ubitych ziemniaczków dodajemy jajko, mąkę pszenną i odrobinę wody, ja daję jeszcze koperek icon_razz.gif wyrabiamy zwarte, dośc twarde ciasto. Robimy z niego wałeczki, które kroimy poprzecznie i wrzucamy na wrzącą lekko osoloną wodę (ja dodaję tak jak do makaronu trochę oliwy). Wyławiamy jak wypłyną na wierzch icon_biggrin.gif

Kładzione- mąka pszenna, jajko, woda, ewentualnie natka pietruszki i szczypta proszku do pieczenia (są wtedy pulchniejsze). Wyrabiamy ciasto konsystencji bardzo gęstej śmietany. Wrzucamy łyżeczką po troszku do gotującej osolonej wody (może byc z odrobiną oliwy icon_wink.gif )

Smacznego
iwo1
Madzia jedziesz do Tesco ,kupujesz paczke klusek wrzucasz je do wrzącej osolonej wody i gotujesz 20 minut na małym ogniu
WychodzÄ… zawsze
A Ty jedż dużo klusek bo Ci kosteczki skórę przebiją icon_smile.gif

IWo
magdalenka
Teee.. pracowac, a nie posty pisac!!!!!!!!!! icon_lol.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.