To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy alergia przychodzi tak z nienacka?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

eliza321
Witam Wsystkie doświadczone mamy!!!
Zwracam się do Was z ogromną prośbą.... może któraś z Was miała u Swojej pociechy podobną sytuację??
Mam 3,5 letnią córeczkę która do maja była zdrową dziewczynką! Uwielbiała mleko, truskawki , cytrusy itd i jadła je tonami jak był sezon i wszystko było wspaniale.Od kiedy trafiłysmy do szpitala z zapaleniem oskrzeli wszystko się zmieniło... Dziecko nie ma apetytu a kiedy pozło do przedszkola była w nim łącznie 3 tygonie.Jako jedyna tak często chorowała-wciąż zapalenie dróg oddechowych ze świstami na oskrzelach. Byłyśmy u laryngologa bo nawet jak jest dobrze oddycha przez bużkę (mimo iż nie ma kataru), testy wykazały uczulenie na mleko, cytrusy, banany, wieprzowinę, truskawki, kakao,( nigdy nie wychodziły jej chrostki-zawsze zaczynało się katarem, kichaniem, potem kaszel i temperatura) od lipca szukamy przyczyny i nadal lekarze odsyłają nas gdzie indziej a każdy wyzywa mnie od głupiej że podawałam wsześniej przepisany lek... POMOCY!!!
Atteloiv
Czy z nienacka ? hmm myślę że jakieś tam objawy najpierw są , ale czasem nie przywiązujemy do tego wagi, lub nie chcemy dopuścić myśli że akurat MOJE dziecko musi chorować na coś tak skomplikowanego jak alergia. Niestety czasem zmiana otoczenia (przedszkole) nasila objawy, miałam taki maraton od września do marca dziecko bywało w przedszkolu po kilka dni 32.gif . Poproś o skierowanie do alegologa , lub gastroenterologa ( pomoże ustalić dietę ). No i obserwacja i eliminacja , skoro już wiesz czego nie może. Może też laryngolog pomoże ustalić czy nie jest winny migdał, ale uważaj bo najłatwiej wyciąć , ale nie zawsze to jest przyczyna problemów. Z doświadczenia wiem że łatwiej jest oddychać w przewietrzonym i raczej chłodnym pokoju (szczególnie w nocy ). Powodzenia . Aha nam po antybiotykach na apetyt pomógł Bioaron C. icon_lol.gif
eliza321
Dzięki- laryngologa już odwiedziłyśmy-niby wszystko jest o.k-do noska przepisał flixonasse ale to też nie pomogło icon_sad.gif nadal sapie. Areolożka też wysyła nas na badania (wymazy z gardła i nosa) itd, ale ciągle nie ma punktu zaczepienia.
eliza321
a czy wogule alergia może mieć wpływ na drzewo oskrzelowe które się zwęża czy to wogule nie ma powiązania/..
Atteloiv
a czy wogule alergia może mieć wpływ na drzewo oskrzelowe które się zwęża czy to wogule nie ma powiązania/..


NIe pocieszę Cię bo to niestety ma . Na zapchany nosek pomagają też inhalacje, poczytaj bo to już było i o alergiach krzyżowych. Czasem coś się z czymś łączy - w dużym skrócie. icon_rolleyes.gif
dami10
Niestety, uczulic się mozna w każdym wieku... Pierwsze - widoczne dla nas objawy pojawic się mogą w każdym momencie życia nawet na składniki pokarmowe, które wczesniej nie uczulały. Tak przynajmniej twierdzi mój alergolog....
No i co gorsza alergia pokarmowa czasem przechodzi w alergiÄ™ wziewnÄ… , astmÄ™ itp
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.