To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Alergia na LATEKS???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

zaba53
Witam. Jestem tutaj nowa, także z góry przepraszam za błędy.
Mam problem z moja 20-sto miesięczną córką. Około 1,5 miesiaca temu zaczeły pojawiać sie pod oczami córci czerwone plamy. Później w okolicach świąt Bożego Narodzenia pojawiła się wielka czerwona plama w okolicach ust. Zgłosiłam się z tym do pediatry, ta powiedziała ze to jest alergia i kazała dawać Zyrtec. Nie było żadnej poprawy. Zgłosiłam sie do alergologa i pani po wywiadzie wstepnie stwierdziła że to na lateks, i kazała odstawić smoczek. Czy spotkałyście się może z czyms takim? Teraz smaruje te zmiany masciami sterydowymi, a skóra pod oczami nadal jest czerwona tylko mniej, tyle ze teraz jakby się troszke łuszczyła.
tissaia
Tak, spotkałam się. Osobiście nawet icon_wink.gif Ja jestem uczulona na lateks - w każdej postaci.... Nadgarstek załatwiłam sobie paskiem od zegarka tak, że wylądowałam u chirurga na czyszczeniu rany, bo się nie chciała zagoić za skarby świata... Uczulenie dość uciążliwe, bo lateks występuje w różnych niepodziewanych miejscach ( kiedyś natknęłam się na niego w zapięciu naszyjnika...tak sądzę, bo ranka mi się zrobiła ) ale jak się uważa to spoko -da się z tym żyć.
zaba53
CYTAT(Tissaia @ Thu, 15 Jan 2009 - 21:36) *
Tak, spotkałam się. Osobiście nawet icon_wink.gif Ja jestem uczulona na lateks - w każdej postaci.... Nadgarstek załatwiłam sobie paskiem od zegarka tak, że wylądowałam u chirurga na czyszczeniu rany, bo się nie chciała zagoić za skarby świata... Uczulenie dość uciążliwe, bo lateks występuje w różnych niepodziewanych miejscach ( kiedyś natknęłam się na niego w zapięciu naszyjnika...tak sądzę, bo ranka mi się zrobiła ) ale jak się uważa to spoko -da się z tym żyć.

A jak sprawa wygląda z testami? pani alergolog zaproponowała testy z krwi!!Ale czy to cokolwiek wyjdzie? Jeszcze czytałam coś na temat alergii krzyżowych, a jesli jesli jest alergia na lateks to prawdopodobnie jest alergia również na banany. A moja córka je ich sporo, także już sama nie wiem. A może to alergia na coś innego?
Maadzik
Zaba lateks to rzeczywiście uciążliwy alergen ale jak z każdym i z tym da się zyć. zamiast się dopatrywać alergii krzyżowych lepiej dowiedz się, gdzie i kiedy można zrobić te testy. Jeśli pani alergolog zaproponowała testy z krwi to pewni wie, co robi i te testy są poprawne. Nie wiem, czy 20 miesięcy to nie troszke za wcześnie ale o to musisz już dopytać lekarza.
Mika
alergia na lateks jest dość "popularna"
krzyżowa działa w jedną stronę -jeśli ktoś jest uczulony np. na lateks to jedzenie banana,kiwi czy awokado może spotęgować uczulenie na lateks
bez kontaktu z lateksem banany będą "nie szkodliwe"
to samo np. z jabłkami -jedzone w okresie pylenia brzozy potęgują uczulenie na pyłki

możliwe,że lateks to nie jedyny alergen którego twoje dziecko nie toleruje
lepiej zrobić testy żeb mieć chociaż obraz na jakie grupy trzeba być przeczulonym

spróbuj dać inny smoczek

zaba53
CYTAT(Mika @ Sun, 18 Jan 2009 - 00:34) *
alergia na lateks jest dość "popularna"
krzyżowa działa w jedną stronę -jeśli ktoś jest uczulony np. na lateks to jedzenie banana,kiwi czy awokado może spotęgować uczulenie na lateks
bez kontaktu z lateksem banany będą "nie szkodliwe"
to samo np. z jabłkami -jedzone w okresie pylenia brzozy potęgują uczulenie na pyłki

możliwe,że lateks to nie jedyny alergen którego twoje dziecko nie toleruje
lepiej zrobić testy żeb mieć chociaż obraz na jakie grupy trzeba być przeczulonym

spróbuj dać inny smoczek

Dzieki!!! Właśnie dałam jej inny smoczek i zmiany wokół ust zaczeły ustępować, jeszcze całkiem nie zniknęły ale jest wyraźna poprawa. Testy zrobie jej na pewno, bo plamy pod oczami ma cały czas a teraz pojawiły sie nawet jakies kroski a zaznaczam ze smaruje caly czas mascia sterydową. Pewnie na coś jeszcze ma alergie. Czasami palmy wokół ust robia sie czerwone i a chwile znikaja , i to jest dla mnie bardzo dziwne. Zaznaczam ze wykluczylam z diety, za radą alergologa, pokarmy najczęściej uczulajace: ryby, orzechy, kakao, czekolade itp.
Kocisława zwana Warkotem
CYTAT(zaba53 @ Sun, 18 Jan 2009 - 21:13) *
Dzieki!!! Właśnie dałam jej inny smoczek i zmiany wokół ust zaczeły ustępować, jeszcze całkiem nie zniknęły ale jest wyraźna poprawa. Testy zrobie jej na pewno, bo plamy pod oczami ma cały czas a teraz pojawiły sie nawet jakies kroski a zaznaczam ze smaruje caly czas mascia sterydową.


Maść sterydową powinnaś stosować tylko w początkowej fazie leczenia.Szczególnie jeśli chodzi o twarz-sterydy,nawet te "łagodne" bardzo niszczą skórę.Mam nadzieję,że lekarka wypisała ci coś poza sterydem...
Mika
i musisz sprawdzić ile maścią można smarować
niektóre są doraźne-na 3-4 dni i przerwa
claritine w syropie można też na noc dać
zaba53
CYTAT(asiamarta1 @ Mon, 19 Jan 2009 - 10:26) *
Maść sterydową powinnaś stosować tylko w początkowej fazie leczenia.Szczególnie jeśli chodzi o twarz-sterydy,nawet te "łagodne" bardzo niszczą skórę.Mam nadzieję,że lekarka wypisała ci coś poza sterydem...

Tak przepisała jeszcze "Elidel", ale ile dni smarować tymi sterydowymi to nie powiedziała. Tylko mówiła,że jak plamy przygasną to smarować tym kremem. Ale plamy pod oczami ma nadal, maść nie pomaga.
Mika
wierzę,że "tego pod oczami" Elidelem nie smarujesz?
alergicy tam maÄ…-to sÄ… objawy alergii i na to tylko leki pomogÄ…
dostanie leki to moze trochÄ™ plamy ustapiÄ…
mój syn leki bierze,a i tak pod oczami ma zaczerwienienia (raz większe,a raz mniejsze) drugi chyba z tego wyrasta,albo leki brane długo (3 rok) przystopowały
podpuchnięte oczy są oznaką,że dziecku nadal coś jest i ma stycznosć z alergenem
Kocisława zwana Warkotem
CYTAT(zaba53 @ Mon, 19 Jan 2009 - 15:47) *
Tak przepisała jeszcze "Elidel", ale ile dni smarować tymi sterydowymi to nie powiedziała. Tylko mówiła,że jak plamy przygasną to smarować tym kremem. Ale plamy pod oczami ma nadal, maść nie pomaga.

O matko 37.gif Myślałam raczej o czymś typu Lipobaza lub maść cholesterolowa-w każdym razie o kremach na wysuszoną i podrażnioną skórę.No i też mam nadzieję,że nie smarujesz jej okolic oczu...
zaba53
CYTAT(asiamarta1 @ Mon, 19 Jan 2009 - 16:45) *
O matko 37.gif Myślałam raczej o czymś typu Lipobaza lub maść cholesterolowa-w każdym razie o kremach na wysuszoną i podrażnioną skórę.No i też mam nadzieję,że nie smarujesz jej okolic oczu...


Oprócz Elidela to w między czasie smaruje buzie Emolium jeszcze, zresztą Emolium używam od dawna na całe ciałko. W piatek lub w pon pojade na wizyte i mam nadzieje, że da mi skierowanie na testy, no a jeżeli trzeba będzie to zrobie odpłatnie. Teraz mała ma katarek a ostatnio miała jakieś 2 tyg temu, może być to na podłożu alergicznym?Jak wygląda taki katar? Moja córcia nigdy nie miała żadnego uczulenia, także jestem nowicjuszką a moja wiedza jest niewielka na ten temat. Acha, prowadze także "dziennik diety"może to cos wyjaśni!!!!!
Kocisława zwana Warkotem
CYTAT(zaba53 @ Tue, 20 Jan 2009 - 12:47) *
Oprócz Elidela to w między czasie smaruje buzie Emolium jeszcze, zresztą Emolium używam od dawna na całe ciałko. W piatek lub w pon pojade na wizyte i mam nadzieje, że da mi skierowanie na testy, no a jeżeli trzeba będzie to zrobie odpłatnie. Teraz mała ma katarek a ostatnio miała jakieś 2 tyg temu, może być to na podłożu alergicznym?Jak wygląda taki katar? Moja córcia nigdy nie miała żadnego uczulenia, także jestem nowicjuszką a moja wiedza jest niewielka na ten temat. Acha, prowadze także "dziennik diety"może to cos wyjaśni!!!!!

Testy z krwi pokazują tylko lekarzowi czy dziecko jest czulone,a jeśli tak,to jak silna jest to alergia.Nie wykazują na co dziecko jest uczulone.Stąd "dziennik diety".Powiem ci,że najczęściej jest tak,że jeśli sama nie dojdziesz do tego,co jest alergenem to żaden lekarz ci tego nie powie.
zaba53
Byłam właśnie dzisiaju alergologa z córką!!Dała skierowanie na testy na: IGe całkowite, białko mleka krowiego, jajko kurze, roztocza kurzu domowego. Chciałam jeszcze na rybe ale nie maja tego alergenu. Powiedziała, że mam nie dawac np zupy ogórkowej bo kwaśna, nie zabielać zupy smietaną, kupczego kurczaka, sera żółtego, najlepiej nie dawać serków firmy danone, bo często uczulają!!!Wyniki mają być za dwa tygodnie. mam również wyniki morfologii córki, dość świeże, i z tego co wyczytałam to jesli jest alergia to jest zwiększona liczba eozynofli, a to jest akurat w normie. także nie wiadomo czy cos w ogóle wyjdzie. Poleciła również SINLAC. także trzeba czekać !!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.