To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

cos mi jest tylko co ????

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

saritka2006
Witam dzis rano cos mi sie działo godzina 5:30 obudziłam sie bolała mnie strasznie głowa strasznie szybko serce mi biło, zołądek mnie zxaczął bolec, biegunke miałam słabo mi sie robiło, drgawki miałam, spocone nogi i rece i zimno mi było. Co to było i czuje sie tak jakbym umierała.
co to było??
zarzyłam sobie belergot jeszcze na chwile sie tak działo i zachwile przeszło. dodam ze w wigilie rano to samo mi sie działo.
cisnienie wysokiem mam juz od 3 lat. najwyzsze jakie miałam to 160/100 ale tego nie czułam bo ból wszystko robił przy porodzie dali mi dopegyt. i spadło. i teraz znowu mam cisnienie wysokie. teraz mam takie 140/90 i 110 puls i sie fatalnie czuje.
2 lata temu choltera nosiłam i nic nie wykazało.
i jak oddycham normalnie to tak jak by mi sie samemu oddychło.
takie bezdechy.
mam skierowanie do kardiologa tylko musze czekac na termin jeszcze dodam ze lekarka ktora mnie badała napisała ze to moze byc choroba B.....
i od jakies paru dni jest mi zimno ze mogła bym w kortce chodzic a rece i nogi to mam jak bym miała lud.


mam 19 lat
rtonka
Ja bym poszla prywatnie do kardiologa o ile to mozliwe.
saritka2006
mam termin na 18 lutego.
grzałka
są takie strony, że wpisujesz objawy i wychodzą ci konkretne jednostki chorobowe- nie pamiętam teraz żadnego adresu, ale pewnie można wygooglac
Sunna
CYTAT(saritka2006 @ Thu, 15 Jan 2009 - 18:43) *
Witam dzis rano cos mi sie działo godzina 5:30 obudziłam sie bolała mnie strasznie głowa strasznie szybko serce mi biło, zołądek mnie zxaczął bolec, biegunke miałam słabo mi sie robiło, drgawki miałam, spocone nogi i rece i zimno mi było. Co to było i czuje sie tak jakbym umierała.
co to było??
zarzyłam sobie belergot jeszcze na chwile sie tak działo i zachwile przeszło. dodam ze w wigilie rano to samo mi sie działo.
cisnienie wysokiem mam juz od 3 lat. najwyzsze jakie miałam to 160/100 ale tego nie czułam bo ból wszystko robił przy porodzie dali mi dopegyt. i spadło. i teraz znowu mam cisnienie wysokie. teraz mam takie 140/90 i 110 puls i sie fatalnie czuje.
2 lata temu choltera nosiłam i nic nie wykazało.
i jak oddycham normalnie to tak jak by mi sie samemu oddychło.
takie bezdechy.
mam skierowanie do kardiologa tylko musze czekac na termin jeszcze dodam ze lekarka ktora mnie badała napisała ze to moze byc choroba B.....
i od jakies paru dni jest mi zimno ze mogła bym w kortce chodzic a rece i nogi to mam jak bym miała lud.
mam 19 lat


Część tych objawów, to klasyczny atak paniki. Gdyby z sercem było coś nie w porządku, Holter powinien to wykazać. Jeśli bardzo się tym martwisz, pamiętaj, że zawsze możesz z takim atakiem podjechać na Izbę Przyjęć.
marghe.
Nie czekałabym do 18 lutego przy tak złym samopoczuciu.
Idź do internisty na razie.

A leki bierzesz, bo Ci lekarz przepisał?
rtonka
Ja bym poszla szybko do kardiologa
saritka2006
wczoraj bylam u internisty i dała mi Belergot i Relamax zrobiła cukier,cisnienie i ekg. Cukier 97
Cisnienie 139/98 puls 109 i ekg złe bo wyszło ze jestem nerwicowa dziewczyna.
mam we wtorek zrobic mocz morfologie i jeszcze raz ekg.
saritka2006
Wczoraj mialam cisnienie 136/92 i puls 145 dlaczego taki wysoki puls ???? myslalam ze mi serce wyskoczy duszno mi było slabo mi sie robiło zimne nogi i zece i mokre. co to za cholerstwo.
saritka2006
ide we wtorek prywatnie.
Sunna
Stawiam na nerwy icon_sad.gif
rtonka
saritka2006 daj znac co Ci lekarz powie
Pysio
strasznie wysoki puls (tachykardia), mnie wydaje się, że serce mi wyleci przy 90. Bellergot to tabletki na uspokojenie i to te słabsze. Dobrze, ze dziś masz tą wizytę, daj znać jak już będziesz po.
Gosia z edziecka
To może byc od nerwów, ale nie musi.
Meczyć interniste o szukanie przyczyn i skierowania na badania. jak nic nie wyjdzie poszłabym do psychiatry.
Mnie nic nie wyszło w badaniach. Psychiatra pomógł.
EwaKW
Miałam (miewam) identyczne objawy. Przebadałam się od stóp do głów. Jestem podobno zdrowa jak koń.
Taki stan dopadał mnie tylko w nocy. Pomagało wstanie z łóżka i zajęcie się czymś np rozładowanie zmywarki, nastawienie prania czy poprostu pozwiedzanie mieszkania.
Wychodzę z założenia ze taka moja uroda.
Trwa to już ze 3 lata. Na początku balam się że nie dożyję rana. Teraz już nie boję się tak bardzo. Skoro od trzech lat zyję, to pewnie następnych oby jak najwięcej lat też przezyję.
pozdrawiam
Ewa
Gosia z edziecka
CYTAT(EwaKW @ Tue, 20 Jan 2009 - 07:09) *
Miałam (miewam) identyczne objawy. Przebadałam się od stóp do głów. Jestem podobno zdrowa jak koń.
Taki stan dopadał mnie tylko w nocy. Pomagało wstanie z łóżka i zajęcie się czymś np rozładowanie zmywarki, nastawienie prania czy poprostu pozwiedzanie mieszkania.
Wychodzę z założenia ze taka moja uroda.
Trwa to już ze 3 lata. Na początku balam się że nie dożyję rana. Teraz już nie boję się tak bardzo. Skoro od trzech lat zyję, to pewnie następnych oby jak najwięcej lat też przezyję.
pozdrawiam
Ewa

Ja nie byłam w stanie wstać z łóżka. Każdy ruch nasilał objawy (ja mam takie objawy jak przy silnym zatruciu pokrmowym). Dlatego udałam się do lekarza. na szczęście leki pomogły.
EwaKW
Ja wręcz muszę wstać. Mam wrażenie że gdybym nie wstała odruch bezwarunkowy jakim jest oddychanie przedtałby działaćicon_smile.gif
saritka2006
witam jestem po wizycie u kardiologa zlecił zrobic badania. i prywatnie mam zrobic badanie echokardiologicznewe wtorek o 8:30. i przepisał lekarstwa Concor 5 i Magne B6.
Sunna
CYTAT(saritka2006 @ Wed, 21 Jan 2009 - 16:59) *
witam jestem po wizycie u kardiologa zlecił zrobic badania. i prywatnie mam zrobic badanie echokardiologicznewe wtorek o 8:30. i przepisał lekarstwa Concor 5 i Magne B6.


A nie wspominał, że to od nerwów? Mam wrażenie, że jak na początek 5mg Concoru to dużo. Ale nie jestem lekarz.
Aga78
Hmm...

Cisnienie tetnicze - oczywiscie w spoczynku powinno wynosic nie wiecej niz 140/90. W mlodym wieku wysokie cisnienie czesto ma jakas uchwytna przyczyne w porownaniu do nadcisnienia wystepujacego w starszym wieku (wtedy tzw samoistne).
Najlepiej byloby gdybys zostala porzadnie zdiagnozowana w warunkach szpitalnych, bo wtedy komplet badan na miejscu a nie latanie co chwila z kolejnymi wynikami do poradni.
Jeszcze raz Holter, ale nie na beta blokerze, bo to zafalszuje wynik. generalnie jestem przeciwnikiem wlaczania leczenia bez wyjasnienia powodu i to w dodatku w mlodym wieku.
Na pewno echo serca. Usg jamy brzusznej.
Z bad. laboratoryjnych na pewno hormony tarczycy, poza tym podstawowe - morfologia, lipidogram, jonogram.
Skad jestes?
saritka2006
mieszkam 25 km.od krakowa.
Aga78
a w ktorą stronę te 25 km? icon_smile.gif Bo ja pracuję na kardiologii w Tychach. Pytalam pod kątem ewentualnego przebadania się u mnie na oddziale, gdybyś mieszkala w pobliżu. Jakby co, pisz na priv. Pozdrawiam !
saritka2006
jestes lekarzem kardiologiem??
saritka2006
robiłam sobie badania morfologi mocz tsh i ob i wszystko jest ok.
jeszcze mam robic lipidogram sot potas i magnez,
mialam robione badanie echokardiologiczne i wskazalo ze mam tachykardie i pogrubiony platek ktory wpada w zastawke.
Aga78
hej,

Kardiologiem jeszcze nie, ale mam nadzieje na dobrej drodze icon_smile.gif

Czyli wygląda na to, że cierpisz na tzw zespół Barlowa, czyli masz dolegliwości związane z wypadaniem platka zastawki mitralnej (zastawka pomiędzy lewym przedsionkiem a lewą komorą w sercu). Jest to schorzenie stosunkowo niegrozne (tzn w większości przypadkow nie wiąze sie z powaznymi nastepstwami), choc ze względu na objawy jakie mogą występować na pewno bardziej lub mniej uciążliwe dla pacjenta.
Co do leczenia to oprocz farmakologii (beta-bloker), szereg zalecen w postaci ograniczenia picia kawy, alkoholu, oczywiscie niepalenie papierosow. Dodatkowo picie ok 2l/dobÄ™, najlepiej niegazowanej wody mineralnej (np. muszynianka) - wazne jest odpowiednie zaopatrzenie organizmu w magnez (mozna kupic sobie preaparat magne B6).

Oczywiscie wskazana kontrola raz na pół/rok u kardiologa (echo serca).
U Ciebie nalezaloby jeszcze przyjrzec się ciśnieniu tętniczemu - staraj mierzyc sobie co najmniej 2x dziennie przez tydzien o stalych porach, koniecznie w spoczynku (czyli np. po 10 min odpoczynku).

Pozdrawiam i jakby co pisz icon_smile.gif


saritka2006
i co to jest ten zespół barlowa ??
i tachykardia?
czy to przejdzie kiedys ??
czy to jest na tle nerwowym spowodowane??
Sunna
Aga, a niedomykalność zastawki mitralnej to jest to samo?
Aga78
Zespół Barlowa = wypadanie płatka zastawki. Zastawka mitralna zbudowana jest z 2 platkow, ktore w momencie przeplywu krwi z przedsionka do lewej komory się otwierają, a jak serce wyrzuca krew na obwod do organizmu, to się zamykają i zapobiegają cofaniu się krwi spowrotem. W zespolie Barlowa jeden platek tak jakby się podgina. Nie jest to rownoznaczne z niedomykalnością zastawki - Sunna, natomiast trzeba obserwowac bo w niektorych przypadkach moze rozwinąć się w przyszlości.

Jak juz mowilam, przy wypadaniu platka mogą wystąpic objawy o ktorych piszesz Saritko - tachykardia to po prostu przyspieszone tętno. Nalezy zdac sobie sprawę, że choc objawy nie są przyjemne to nie wiązą się z jakimkolwiek zagrozeniem dla siebie. Trzeba niestety nauczyc sie z tym zyc, a jak pisalam wczesniej mozna sobie pomoc przez zazywanie leku z grupy tzw beta blokerow (np. Concor, Bisocard, Betaloc itp nie wiem co masz zapisane) oraz tzw domowych sposobow.

I tak to wyglÄ…da....

Eta
a jak wyszedł ten potas u Ciebie? Ja miałam takie objawy przy bardzo niskim potasie.
saritka2006
potas mam miec jutro dopiero robiony bo narazie mam problem z dzieckiem.
Sunna
Dzięki za odp.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.