To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

przyjmowanie leków w ciąży

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

lulla
Czy ktoś stosował homeopatię w okresie ciąży? Wiem, ze wtedy powinno sie unikać wszelkich leków, ale wiele pan ciężarnych stosuje homeopatię i sobie chwali. Co brałyście/bierzecie i jak się czujecie po tym?
madziuula123
hej, ja brałam osscilococillum czy jakoś tak icon_smile.gif na przeziębienie, tzn. na objawy grypy i na ból gaardła homeogene 9, to są leki homeopatyczne, czyli naturalne, mi lekarz polecił je na przeziębienie i w nosek psiukałam sól fizjologiczną, nie szkodzą, ale nie mają jakichś natychmiastyowych efektów jak np.gripeks icon_smile.gif ale są za to bezpieczne dla maluszka.
Na przeziębienie polecam herbatę z cytrynką i miodem, mi to pomogło. Pozdrawiam.
emiliaO
Ja też homeogene 9 zarzywam i zarzywałam w poprzedniej ciąży. Mój lekarz twierdzi, że nie ma przeciwwskazań
lulla
Dziewczyny, a czy kwasy omega 3 to też homeopatia??? Bo przeczytałam, że mają zbawienny wpływ nie tylko na zdrowie mamy ale i dzidziusia. Można je brać w ciąży??
laura_m
lulla nie mam pojęcia czy to homeopatia, ale ja biorę je od 3 mc i sobie chwalę, wyniki mam zawsze świetne (dodam, że Prenatal Classic biorę)
A omege 3 i omege 6 kupuję w aptece dla kobiet w ciąży - z firmy "Ziołolek" Lino Complex, można kupić z kwasem foliowym, ale można też bez.

Mam jeszcze kilka tabletek prenatala Classic, ale jak mi się skończą to sobie kupie Prenatal DHA https://www.holbex.pl/content/view/122/7/ i Lino Complex już nie będę kupowała. Jednym z czynników dla których biorę omege 3 i omege 6, to to, że nie jadam ryb, więc moja dieta jest uboga w te NNKT ( nie nasycone kwasy tłuszczowe.

Badania od początku ciąży mam wszystkie super, ani razu nie miałam jakiś załamań w normach z jakich kolwiek badań, chwalę sobie bardzo prenatal i dodam, że jest dość tani icon_smile.gif

Kilka ciekawostek na ten temat icon_smile.gif


Czy wiesz, że....
Aż 70% masy mózgu rozwija się do 40 tygodnia ciąży, 15% rośnie w czasie pierwszego roku życia. Pozostałe 10% rozwija się do wieku przedszkolnego, a całkowity wzrost mózgu następuje do 5-6 roku życia.

Ilość DHA dostarczana z pożywieniem bezpośrednio wpływa na zawartość tego związku w mleku. Ale są też produkty negatywnie wpływające na wchłanianie kwasów omega-3 z diety. Są to alkohol i tzw. izomery trans kwasów tłuszczowych, znajdujące się w dużych ilościach np. w słodkich przekąsek.

Dzięki obecności DHA w systemie nerwowym jest możliwe lepsze przewodnictwo nerwowe. Ten efekt przekłada się potem bezpośrednio na lepszą pamięć, koncentrację uwagi i funkcje poznawcze u dzieci.

Ostatnie badania wykazały, że dzieci kobiet, które w okresie ciąży suplementowały dietę DHA miały znamiennie lepsze rezultaty testów oceniających rozwój psychomotoryczny w szóstym i osiemnastym miesiącu życia

W diecie krajów zachodnich jest zbyt mało kwasów omega-3. Długołańcuchowe kwasy omega-3, czyli kwas eikozapentaenowy EPA i dokozaheksaenowy DHA występują tylko w rybach i jajach wzbogacanych. Polacy zjadają statystycznie tylko połowę z zalecanych dwóch porcji tłustej ryby tygodniowo. Dodatkowo, nie zaleca się podawania ryb kobietom w ciąży ze względu na możliwe zanieczyszczenia rtęcią i dioksynami. Polskie Towarzystwo Badań nad Miażdżycą (PTBnM) wraz z Polskim Towarzystwem Pediatrycznym (PTP) zalecają podawanie kobietom w ciąży suplementów diety o określonej ilości EPA i DHA.

Ważne jest, aby wybierać suplementy EPA i DHA przebadane pod względem czystości.

Kwas alfa-linolenowy ALA, należący do rodziny kwasów omega-3, jest konieczny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, ale nie jest w wystarczającej ilości przekształcany do EPA i DHA, aby moc je zastąpić. Źródłem ALA są: olej rzepakowy, orzechy włoskie oraz jaja wzbogacane.
aga 77
Witajcie
Dziewczyny byłam na pogotwiu mam straszną grypę, gorączka się naisliła znowu i kaszel mnie wykańcza,powoduje okropny ból w piesiach i wygląda jak gruźliczy. Mąż zmusił mnie żeby dzisiaj na pogotowie nie czekać do jutra. W każdym razie dostałam antybiotyk. Duomox, wiem, że dozwolony w ciąży, o to się nie boję. Mam jednak pytanie co do osłony, ja dostałąm trilac, bo niby wszystko inne zabronione. Co wiecie na ten temat??? Pomóżcie, wiecie coś na ten temat?? Jeśli brała któraś antybiotyk to co jako osłonę brała??? Ja zażyłam już antybotyk ale jakoś boję się tej osłony, na lotce pisze, że nie ma badań przeprowadzonych na kobietach w ciązy, jak dla mnie słaby powód do uznania go za dozwolonym, ale z tego co czytam w necie, nie mogę nic znaleść co dozwolone. Chyba wypiję kisiel i już.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.