To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jak poznac, ze to juz ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
...
Silije
Odczucia mogą być różne, więc czasem najlepiej zaufać zegarkowi. Skurcze u pierworódki przynajmniej co 5 minut, między którymi przerwy systematycznie się skracają, i (to bardzo ważne!) trwające powyżej 45 sekund na jeden skurcz, no to jest poród w toku.
Skurcze przepowiadające zwykle są krótsze (np. po 30 sekund) i nieregularne (raz co 4 minuty, a raz co 10), chociaż mogą trwać po parę godzin "udając poród".
gosiagosia
...
Carrie
CYTAT(gosiagosia @ Tue, 20 Jan 2009 - 10:21) *
te wlasciwe sa juz bolesne jak rozumiem? czasem jestem tak zabiegana, ze nie zauwazam ruchow dziecka i stad moje obawy. bo jesli juz sie zatrzymam, to wetedy czuje wszystko i bol i skurcze i ruchy


maluchowi już ciasno jest i rusza się mniej.Na końcówce to już nie są kopniaczki a raczej takie "przelewanie się".Intensywność zależy od tego jak dziecko duże i ile miejsca ma.

Porodu nie przegapisz.O ile skurcze wcześniejsze ( nawet porodowe - te co 10 -7minut) jeszcze mogą wydawać ci się niebolesne to gwarantuje Ci,że tych co 3-4 minuty już nie przeoczysz 03.gif

I tak jak pisze Silije, jeśli są co minimum 5 minut, regularne,czujesz wyraźnie początek skurczu, jego szczyt i odpuszczanie .Braxtony takie raczej bardziej stonowane i jednolite są.No i systematyczne skracanie się przerw między skurczami.Też nie przeoczysz.

Odejście wód - może być gwałtowne lub delikatne.Ale na pewno jak będziesz leżała będą płynąć mocniej.W pozycji pionowej - dziecko naciska główką na ujście szyjki i trochę blokuje wypływ.Również skurcze nasilają wypływ.

Myślę,że o ile możesz nie spostrzec,że już się zaczęło ( jeśli symptomy będą mało intensywne) ale w miarę postępu porodu na pewno będziesz wiedział,że to już.A przy skurczach co 5-4 minuty jest idealny moment,żeby wyruszyć do szpitala.

Powodzenia.
gosiagosia
...
gosiagosia
.
gosiagosia
...
Alucca
Te wcześniejsze to pewnie były skurcze Alvareza https://pl.wikipedia.org/wiki/Skurcze_Alvareza
grubassek:)
gosiagosia jesli jestes niespokojna to ja radzialabym Ci se udac na KTG-to nie boli a masz pewnosc ze z dzieckiem wszystko ok. to badanie tez pokaze czy to skurcze przepowiadajace....
ogolnie to radze kazdej przyszlej mamie robic KTG tak czesto jak tylko sie da - w ostatnich dniach ciazy nawet codziennie- bo to badanie bardzo pomoglo moim sloneczkom.
gosiagosia trzymaj sie -powodzenia!!!
gosiagosia
...(
asiaad2
ja ci powiem tak, z pierwszym dzieckiem, obudziłam się rano i wiedziałam po pierwszym skurczu jaki odczułam ż eto już 06.gif , a zdrugim w zwiazku z tym iz skurcze miałam ciągle ptrzez ostatnie dwa miesiące to to nie był jakis oznak 03.gif ale wiedziałam ż ebedę dzis rodzic bo od rana latałam na kibelek 04.gif i to było dla mnie baaaardzo podejrzane
gosiagosia
...
asiaad2
zauważysz, zauważysz możesz byc pewna
Adasia
Boszsz...
Ale Wy mądre jesteście!
Serio!
Czy jest jakiś fachowy poradnik, który powinnam przeczytać, żeby wiedzieć co i jak?
Tylko krótki, bo czasu jakby niewiele
icon_wink.gif
cytryna
CYTAT(Adasia @ Thu, 22 Jan 2009 - 22:24) *
Boszsz...
Ale Wy mądre jesteście!
Serio!
Czy jest jakiś fachowy poradnik, który powinnam przeczytać, żeby wiedzieć co i jak?
Tylko krótki, bo czasu jakby niewiele
icon_wink.gif


U Kochaniutka, a zdawałoby się, że TY skarbnicą wiedzy po 3 porodach dla nas pierworódek mogłabys być 04.gif
Nie zachowały Ci się jakieś cenne notateczki z poprzednich porodów? 29.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.