To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak skutecznie pozbyć sie kataru?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

domi
Z desperacji muszę prosić o pomoc. Niby nic takiego a jednak .... . Od 3 tygoni próbuję sie wyleczyć z kataru. Stosowałam już tyle środków, ze trudno mi je wszystkie na raz wymienić. Nakupowałam w aptece różne śroki, zostawiając tyle kasy, ze wnerw bierze 37.gif . Mam już strupy pod nosem od smarkania, nos i w około nosa czerwone, obolałe. a nie mogę wytrzyamć bez smarkniecia nawet 2 minut. W 1 godzinę wysmarkałam całą rolke paaierowego ręcznika. W chusteczki nie ma juz sesnu bo cały pak biedronkowych chusteczek zniknął w 1 godz. Po prostu nieustannie smarkam . Jestem już zmeczona i załamana. Błagam blagam.gif dajcie mi skuteczny sposób na pozbycie się kataru. Już sie w pracy ze mnie śmieją, ze neidługo rozum wydmucham....i tak sie właśnie czuje... icon_rolleyes.gif .
Sabina
Alergia? Na noc otrivin na dzień buderin (recepta). icon_rolleyes.gif
A może Zyrtec? Albo Clarytinę? Są w małych opakowaniach bez recepty.
Nie masz innych objawów? Co wypróbowałaś? Otrivin jest super na odetkanie zatkanego nosa.
A na lejący się aż tak długo katar i cały czas z takim nasileniem.... a może lekarz? 29.gif
ATTA
Być może coś silnie Cię uczula,skoro to tak długo trwa.Ja mam taki katar jak kwitnie brzoza, wtedy pomaga mi Tafen i Zyrtec, ale ja alergik jestem.
Może warto wybrać się do lekarza.
niewidzialna
na katar pomaga też Nosaler, sama sprawdziłam
mama_do_kwadratu
mnie nieodmiennie pomaga Cirrus
domi
CYTAT(Sabina @ Fri, 23 Jan 2009 - 23:09) *
Alergia? Na noc otrivin na dzień buderin (recepta). icon_rolleyes.gif
A może Zyrtec? Albo Clarytinę? Są w małych opakowaniach bez recepty.
Nie masz innych objawów? Co wypróbowałaś? Otrivin jest super na odetkanie zatkanego nosa.
A na lejący się aż tak długo katar i cały czas z takim nasileniem.... a może lekarz? 29.gif

Lekarz nie pomógł, znaczy to co przepisał nie działa.
Otrivin też nie i zyrtec też nie.

cirrus, Akatar, bioparox, nasivin, ex.... coś tam (strasznie trudna nazwa), acc, inhalacje cudaczne.... nie działa

A co to clarytina? I czy drogie bo ja już gorączki dotaje jak mam coś znowu kupić co będzie leżeć nieużywane.
Sabina
CYTAT(domi @ Fri, 23 Jan 2009 - 22:12) *
Lekarz nie pomógł, znaczy to co przepisał nie działa.
Otrivin też nie i zyrtec też nie.

cirrus, Akatar, bioparox, nasivin, ex.... coś tam (strasznie trudna nazwa), acc, inhalacje cudaczne.... nie działa

A co to clarytina? I czy drogie bo ja już gorączki dotaje jak mam coś znowu kupić co będzie leżeć nieużywane.

Nie wiem jak bez recepty, to jest lek przeciw alergii. Bardzo pomagał mojej Wice.
Wiem, że pod jakąś nazwą jest bez recepty, może spróbuj.
Ja bym poszukała co od tych 3 tyg. może Cię uczulać. Nowy kwiat doniczkowy, nowa pościel, krem, dezodorant, nie wiem proszek inny, płyn do płukania. Po analizuj. Moja mama ma taki katar od uczulenia właśnie.
marghe.
CYTAT(domi @ Sat, 24 Jan 2009 - 00:12) *
Otrivin też nie i zyrtec też nie.

cirrus, Akatar, bioparox, nasivin, ex.... coś tam (strasznie trudna nazwa), acc, inhalacje cudaczne.... nie działa


Ty to wszystko od 3 tygodni stosujesz??
Sabina
CYTAT(marghe. @ Fri, 23 Jan 2009 - 22:33) *
Ty to wszystko od 3 tygodni stosujesz??

Wiesz co.. rzeczywiście strasznie dużo leków stosujesz. Tak myślę i myślę. Może ACC rozrzedza za mocno i dlatego aż tak leci...
Boiparox jest antybiotykiem... 3 tyg. brałaś?
Mika
CYTAT(domi @ Fri, 23 Jan 2009 - 22:12) *
A co to clarytina? I czy drogie bo ja już gorączki dotaje jak mam coś znowu kupić co będzie leżeć nieużywane.


bez recepty ze 25-30zł 10 szt.
tyle samo na receptÄ™ sztuk 30
najlepiej brać nim. 7 dni non stop (na noc)
ja dajÄ™ dzieciakom profilaktycznie przez 10 dni

jeśli po tym katar by ustąpił to galopkiem do rodzinnego po skierowanie do alergologa

styczeń to wspanialy czas na alergie zwykłe i krzyżowe
jeśli jesz jakieś owoce (mandarynki,jabłka) też warto je odstawić i obserwować
marghe.
Jeśli od 3 tygodnie przyjmujesz rózne krople do nosa.. to istnieje spore ryzyko, że się od nich uzależniłaś.
Jeśli mam rację to będziesz musiała wytrzymać kolejnych kilka tyg bez ŻADNYCH wspomagaczy aplikowanych do nosa.

Tak czy siak spytaj lekarza.
domi
Nie stosuję tego wszyztkiego na raz. Wypisałam te, które stosowałam w ciagu 3 tygodni.

O ile dobrze pamietam to w 1 tygodniu (ale nie od pierwszego dnia kataru) był akatar, nasivin przez 3 dni a potem ten ex..... cos tam.
W 2 tygodniu zmieniłam na cirrus bo rzekomo lepiej działa (brałam chyba tylko 3 dni), otrivin i inhalacje.
W 3 tygodniu lekarka przepisała bioparox, zyrtec i acc. Bioparoxu juz nie używam od kilku dni, acc dziś mi sie skonczyło.

Czyli od dziś jestem tylko na zyrtecu i tylko do dzis bo też nie miałam go długo brać. Może od jutra porobie jeszcze te inhalacje ale co dalej?
Sabina
Wypróbuj Claritinę jak Zyrtec nie działa. Lekarz podejrzewał bakterię skoro dał antybiotyk.
Nie jestem pewna czy ACC to był dobry pomysł, skoro katar ci się "leje" to po co go rozcieńczać. Może przez to być go więcej.
Ja bym przeszła na Cleritinę 1 raz na noc i Polcrom do nosa 2 razy dziennie po jednym psiuku do każdej dziurki.
Płukanie solą fizj. w między czasie. Głowa poniżej łóżka, parę kropli, powisieć i wydmuchać.

Otrivin nie dłużej niż 4 dni i odstaw. Uzależnisz się.

Pozwodzenia, powiedz jak poszło. Powinno pomóc. Oczywiście jak masz inne jeszcze objawy np. gardło, gorączka itd, to odwiedziłabym jednak lekarza ponownie.
domi
CYTAT(Sabina @ Sun, 25 Jan 2009 - 18:58) *
Nie jestem pewna czy ACC to był dobry pomysł, skoro katar ci się "leje" to po co go rozcieńczać.

Moze dlatego, że był bardzo gęsty i zielony, trudno było wydmuchać. TEeraz jest lepiej z wydmuchaniem ale nadal katar nie zniknął.
Dlaczego Claritina ma mi pomóc skoro zyrtec nie pomaga?
marghe.
Sinupret sobie kup. Moze ci ten katar porządniej rozpuści.
Żadnych kropli bym nie brała. Zdecydowanie za dużo ich ostatnio użyłaś. NIeistotne, że nie jednocześnie..

Claritiny tez bym nie brała.

Najlepiej przejdź się do laryngologa
Sabina
CYTAT(domi @ Sun, 25 Jan 2009 - 19:16) *
Moze dlatego, że był bardzo gęsty i zielony, trudno było wydmuchać. TEeraz jest lepiej z wydmuchaniem ale nadal katar nie zniknął.
Dlaczego Claritina ma mi pomóc skoro zyrtec nie pomaga?

Bo to jest inny lek, podobnie działa, ale jednak jednym pomaga to innym tamto.
Skoro był zielony i gęsty, to dobrze, że brałaś te ACC, ale na lejący się nie jest to dobry pomysł, bo tylko przedłuża katar.
Może laryngolog to rzeczywiście najlepszy pomysł.
Może nie jest to alergia, a miałaś długo zatkane zatoki i teraz to wszystko schodzi.

Lekarz lepiej Ci poradzi niż my. No i coś zapisze icon_wink.gif

Aga78
Przy takim przedlużającym się katarze, najskuteczniejsze zwykle są sterydy stosowane donosowo - wspomniany Budherin lub Flixonase.
rtonka
polecam sinupret
Sabina
CYTAT(rtonka @ Tue, 27 Jan 2009 - 17:04) *
polecam sinupret

Ale sinupret rozrzedza, a jej się leje z nosa. Buderin i Fliks. są na receptę, tak więc wracamy do pkt. wyjścia - lekarz.
nikol
Ja bym radziła wybrać się do dobrego laryngologa.
Nawilżanie śluzówki solą fizjologiczną,są fajne w sprayu,to dlatego,że kroplami wysuszyłaś śluzówkę,ale wiadomo może się lać z nosa.Niektórym pomagają inhalacje solą lub olejkami jeśli nie jesteś uczulona,nasmarowanie czoła amolem lub maścią rozgrzewającą.
Dobra ogólnie na wzmocnienie jest nalewka.2 ząbki rozgniecionego czosnku,4 goździki,pół łyżeczki imbiru zalać wrzątkiem,jak ostygnie dodać miodu i cytryny.Popijać po troszku kilka razy na dzień.Wiadomo zapach nie specjalny,ale na pogodę jesienno-zimowo-wiosenną bardzo pomocna.Dziecku podaję 2 razy dziennie po łyżeczce tylko bardziej rozcieńczoną.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.