To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ciastolina

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

simonav
Dziewczyny czy kupowałyście już swoim maluchom ciastoline?Co to jest dokładnie?Plastelina?Chciałam kupić coś takiego córce ale nie wiem czy będzie umiała sie tym bawić icon_confused.gif
niewidzialna
moja córa dostała plastelinę do zabawy jak nawet młodsza była, ciastolina tak nie brudzi i nie rozmięka jak plastelina,kupując należy zwrócić uwagę od jakiego wieku jest i pilnować żeby dziecko jej nie zjadało. Ciastolina sie zsycha, można ją zmiękczyć namaczając, Jeśli masz wątpliwości czy dziecko będzie chciało sie nią bawić to daj jej kawałek ciasta na pierogi i sie przekonasz;) taką ciastolinę można zrobić samodzielnie, ale niestety nie podam ci żadnego linka bo już dziś słabo na oczy widzę.
..........
.
..........
.
emiliaO
Basia dostała pierwszą ciastolinę na swoje drugie urodziny. Bawi się nią kapitalnie. Nigdy jej nie jadła - zawsze bawi siępod kontrolą chociaż teraz to już nawet nie trzeba jej pilnować. Ostatnim naszym odkryciem jest piaskolina. Taka domowa piaskownica. Ma konsystencję mokrego morskiego piasku, nie wysycha. Łatwo się nią lepi iłatwo psuje icon_wink.gif No i bardzo łaatwo sprzata bo nie wbija się w dywan.... My jesteśy zadowolone.. Chociaż ciastolina bardzij w uzyciu z uwagi na możliwość wyciskania różnych wzorów i wężyków rozmaitych ksztatłów
Aldinka
Ja tez polecam ciastolinę, jest miększa od plasteliny i przyjemnie pachnie. Mój Dorianek bawi sie nią odkad skończył 2,5 roku. jest bardzo zajmująca - super sprawa icon_smile.gif
*sylka*
my dostaliśmy w prezencie taki zestawik do robienia róznych wzorów, literek i od ponad tygodnia to nasz hit uwielbia sie tym bawić
wiec polecam
Orinoko
Ciastoline polecam, to hit niezmiennie od 2 lat, piaskoline odradzam. U nas sie nie sprawdzila.
*sylka*
a czy ktoś wie jak przywrócić ciastolinę do stanu używalności, stwardniała nam mimo, że zamykaliśmy zaraz po zabawie, wiem ze kiedyś był o tym wątek ale jakoś znaleźc nie potrafię 37.gif
Orinoko
U nas sie sprawdza, gdy do ciastoliny doleje troche wody, ale doslownie kilka kropel najwyzej i "zagniote" na nowo, wtedy zaczyna sie lepic.
*sylka*
o dziękuję spróbujemy 06.gif
Lipopa
CYTAT(Orinoko @ Tue, 17 Mar 2009 - 18:21) *
Ciastoline polecam, to hit niezmiennie od 2 lat, piaskoline odradzam. U nas sie nie sprawdzila.

u nas tak samo - dziecię pierwszego dnia zrobiło kilka babek z piaskoliny i tyle było.. aczkolwiek do sprzatania wolę piaskolinę
natomiast ciastolina cieszy łącznie z zestawem, przez ktory można ją wygniatać, przeciskać, docinac itd.. sama nie bardzo
Orinoko
Jak widac, co dziecko, to inaczej sie bawi 03.gif Moj Kubcio nie jest zainteresowany foremkami itd., czasem cos poprzeciska, a obecnie ciastolina genialnie sluzy jako blotko, przez ktore przejezdzaja auta 06.gif Kiedys lepil z pasja balwanki, a jeszcze wczesniej - dziabal na kawaleczki nozykiem z kompletu 04.gif
A do sprzatania, to jednak wole ciastoline, do piaskoliny musialam siegnac po odkurzacz 37.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.